Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

15.3 Perjantai


Recommended Posts

KHL, Nadezhda-cup:

Dinamo Riga - Amur Khabarovsk -- 1 -- 1,95 -- Unibet (Tulos: 2-0)

Dinamo Riga -1,5 - Amur Khabarovsk -- 1 -- 2,50 -- bet365

- Nadezhda-cupin finaalissa kohtaavat runkosarjan Läntisen konferenssin 14. Dinamo Riga sekä Itäisen konferenssin 11. Amur Khabarovsk.

- Nadezhda-cupin voittaja kuittaa noin 370 000 euroa ja saa lisäksi ylimääräisen vuoron KHL-varaustilaisuuden ensimmäiselle kierrokselle, joten panosta riittää. Voittaja ratkeaa kolmella voitolla.

- Riga pudotti puolivälierissä Donbassin ja välierissä Dinamo Minskin. Minsk kaatui vakuuttavasti voitoin 3-0. Kahdessa kotipelissään Riga teki yhteensä 14 maalia. Amur puolestaan voitti puolivälierissä Metallurg Nk:n ja välierissä Avtomobilistin.

- Joukkueet kohtasivat runkosarjassa kaksi kertaa ja molemmat voitti kotiottelunsa, joten voitot meni tasan 1-1. Uskon Dinamo Rigan jatkavan hyviä otteitaan ja ottavan tästä voiton kotiedun turvin.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Salibandyliiga, Playoffs

team232678999.jpg Erä - Classic team10661188.jpg

Merkki 1, Kerroin 2,90 @Nordicbet

- Erällä olisi välieräpaikka katkolla, kun se johtaa sarjaa otteluvoitoin 2-1. Alun perin Classic oli tässä parissa ennakkosuosikki, mutta se on taas kerran sulanut playoffsien alkaessa. Erä on nyt siis voittanut kaksi edellistä kohtaamista, Classic vei ensimmäisen niukasti 5-4 jatkoajan jälkeen. Erä kaatoi sen jälkeen tamperelaiset 5-3 ja edellisessä ottelussa 4-8! Classicilla on tällä hetkellä kaikki paineet niskassaan ja onhan Erä ollut pelillisestikin heti ensimmäisestä pelistä lähiten Classicia vahvempi. Classicilla on erittäin hankala peli tänään edessään ja pitäisin Erää jopa pienenä ennakkosuosikkina. En voi tajuta, miten Erälle voi tarjota noin suurta kerrointa! Itse antaisin sille kertoimeksi n. 2,2-2,5. Ehdottomasti otettava lapulle tämä kohde. Tulosveikkaus 5-2 ja Classic lomille!

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Euroleague: Koripallo

CSKA Moskova(-19,5) - Zalgiris Kaunas -- 1 -- 3,38 -- bet365

Moskova pääsee otteluun täydellä miehityksellä, mukaan tulee nyt myös loukkaantuneiden kirjoissa ollut ja Venäjän maajoukkueessakin esiintynyt Viktor Khryapa. Moskova on tällä hetkellä lohkossaan 3. eikä se ole varmistanut vielä jatkopaikkaa Final 8. Alla 2 voittoa, ensin Brose Basketista vieraissa 20 pisteellä ja sitä ennen Alba Berliinistä 15 pisteellä kotikentällä.

Zalgiris on tällä hetkellä suossa. Palkat maksamatta jo pidemmän aikaa ja nyt pelaajia on alkanut siirtymään toisaalle. Tremmel Darden siirtyi jo Realin leipiin. Kaveri oli mm. Zalgirisin tehokkain 2 ja 3 pisteen heittäjä 66,7% ja 51,7% tehoilla. Loukkaantuneeksi on ilmoitettu myös Marko Popovic, Paulius Jankunas ja Ibrahim Jaaber. Popovic ollut joukkueen tehokkain pisteiden tekijä 13,5ka/ottelu. Jankunas on puolestaan joukkueen reboundien ottaja (4,8ka) ja Jaaber on muuten runkopelaaja. Lähtökuopissa on myös Oliver Lafayette, jonka on uumoiltu siirtyvän Kroatiaan lähipäivinä.

Zalgirisin tilanne otteluun lähdettäessä on siis todella vaikea. Sillä on vielä pienet mahdollisuudet jatkoon, mutta tässä tilanteessa astuu realiteetit esiin. En näe tässä ottelussa muuta kuin selvän kotivoiton ainekset, joten kokeillaan sitten suoraan rohkeammin. 20 pisteen voitto vaatii 5 pisteen voiton joka neljänneksellä, mikä ei kuulosta ollenkaan mahdottomalta.

Link to post
Share on other sites

Lukko - Kärpät ( 2 )

Kärpät pelasi eilen ekan "huonon" pelinsä, joka pistetään jännityksen piikkiin. Tänään on aika palata maalien tielle ja viedä voitto huonosti pelanneesta Lukosta joka eilen voitti tuurilla. Tänään tuuri ei enään autakkaan, kun Kärpät on herätelty peliin silloin tapahtuu. Uskon että tänään nähdään Kärppä peliä parhaimmillaan !

Tulosveikkaus : 2-5

SaiPa - HIFK ( 2 )

Eilinen peli ei ollut kummaltakaan minkään näköistä, laiskaa. HIFK ei aio lähteä lomille, joten kaikki peliin eikä tänään varmaan nähdä perinteistä HIFK peliä jossa yritys puuttuu. Summanen leipo kokoonpanot uuteen uskoon ja pari saamatonta nahjusta saatiin pois. SaiPalla ei sen kummosempia panoksia pelissä eikä liiemmin motivaatiotakaan luulisi löytyvän, vaikka edelleen voitto on aina voitto ja sitä haetaan. Tiukka matsi tiedossa, kuten eilen. Tasuriksi olisi varmaan mennyt, kunnes HIFK:n Ilari Melart tarjosi kiekkoa omalla maalilla SaiPalle josta voitto maali tehtiin. Tämän kaltaisia virheitä ei tänään nähdä, kaikki tai ei mitään !

Tulosveikkaus : 1-3

  • Upvote 3
Link to post
Share on other sites

Otetaas uuz taktiikka käyttöön ja koitetaankin valita pikkasen toisin kuin aikasemmin jos alkaisi osumaan paremmin.

Forest Green Rovers - Mansfield Town - 2 - 2.50 - Landbrokes

Forest Green Rovers - Mansfield Town - No Draw Bet: 2 - 1.752 - Pinnacle

Forest Green Rovers - Mansfield Town - yli 2.5 - 1.91 - 188Bet

Forest Green Rovers - Mansfield Town - yli 2.0 - 1.41 - Pinnacle

Kotijoukkue Englannin Conferencin 6. vierailija 2. Sarjan kovin maalilinko Mansfield saapuu vierailulle Nailsworthiin. 72 maalia 36 peliä kertoo osaltaan Mansfieldin tehosta hyökkäyspäässä. Toisaalta sen puolustuskin vuotaa enemmän kuin sarjan muilla kärkijoukkueilla. Kuitenkin sen verran hyvin puolustus on pitänyt että tänä vuonna joukkueella on vain kaksi tappiota ja loput voittoja. (15 peliä yhteensä) Voittaakseen pitää tehdä maaleja ja tässä suhteessa vierailija on onnistunut. Lisäksi 70 % sen peleistä on ollut over 2.5 ja viimeisessä 8 pelissä sama luku on 50. Vieraissa on osunut kyllä hiukan heikommin, mut parempi vaan et tullee hiukan jännitystä. :wink: Lisätään vielä että joukkue tippui Liverpoolille FA-cupissa ja vei ottelussa nimiinsä mm. laukaukset kohti maalia 13/10 ja kulmat 6/3 häviten kuitenkin 1-2.

Kotijoukkue on taas kärsinyt maalinteko-ongelmista ja on joutunut viimepeleissä häviämaan joukkueille, jotka ovat sarja sijoitukseltaan kotijoukkueen ja vierailijoiden välissä. Ennen viimepeliä, jonka se voitti (1-2), joutui kotijoukkue pelaamaan 6 peliä tehden vain kaksi maalia.

Ite pelasin puoliksi No Draw Betin ja suoran voiton sekä varovaisena miehenä yli 2 maalia, mutta yli 2.5 maaliakin voi olla paikallaan. Tiukka peli on odotettavissa, mutta uskon että viihdyttävämpi ja maalitekoahnaampi vie potin... :wink:

P.S. Peli alkaa 21.45 Suomen aikaa ja on ihme jos streamin löydät. Livetuloksista kyl voi etenemistä seurata.

Link to post
Share on other sites

SM-Liiga

SaiPa - HIFK 1/2.15 Pinnacle

SaiPa - HIFK (+1.5) 1/3.10 BET365

SaiPa - HIFK (+2.5) 1/5.10 UNIBET

SaiPa haki eilen ottelusarjan ensimmäisestä pelistä voiton täysin ansaitusti. SaiPa hallitsi peliä HIFK.n kotijäällä. SaiPa tuhlasi ottelun edetessä tukun todella hyviä maalipaikkoja heikon viimeistelyn ja HIFK.n kantavan voiman Joni Ortion takia. Peli olisi pitänyt kaiken järjen mukaan ratketa jo varsinaisella peliajalla, mutta tällä kertaa se onneksi kääntyi SaiPalle jatkojen jälkeen. SaiPa on erittäin luisteluvoimainen joukkue, joka oli ainakin eilen hallaa HIFK.lle. SaiPa jatkaa tänään samalla kokoonpanolla, kuin eilenkin.

HIFK.llä ei minun mielestäni ole mitään vahvuuksia pelissään tällä hetkellä ja se aiheuttaa myös syyn sille, että en usko heidän hakevan voittoa Lappeenrannasta. Rantapallot jäälle luvuin 5-2.

Link to post
Share on other sites

Yön NHL Single!

Philadelphia Flyers - New Jersey Devils (2) 2,85 (Veikkaus) (Muualta saa paremminkin)

Tässä kohtaavat suhtkoht tasaiset joukkueet,

jotka kohtasivat jo Devilsin kotoluolassa jossa Devils voitti 5-2.

Nyt vieraspeliin yllättävän kova kerroin Devilsille..?

Kokoonpanot ovat luultavasti samat kun viimepelissä,

jossa vedot menivät Devilsille lukemin 32-25.

Mielestäni Devils omaa myös reilusti paremman rosterin.

Selvä ylikerroin mielestäni!

Tälle pistän vielä yöksi ison Sinkun menemään

ja pistelen kaljaa turpaan ja kattelen kun paholaiset vie matsia :D

Myös pienellä kokeilen tulosvetoon

suora 0-1

Deportivo - Celta

Celtan voitolle.

Jumbojoukkueet joilla maalinteko ongelmia,

ja mielestäni Celtan puolustus on parempi.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 TPS - Jukurit Tekee vähintään 2.pst Lukas Wernblom @3.50 Unibet TPS puolelta pistepörssiä johtavan Wernblomin parit pojot kokeiluun. TPS ottanut 2 voittoa ja yhden hävinnyt.Sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna,mitä Jukureilla.Jukureilla 4:stä pelistä tappioita ja voittoja 2.Jukurit on 2 edellistään pelannut kotonaan ja pelasikin ne hyvin.Vieraissa sitten Jukureilla onkin vaikeampaa ja tänään TPS kotonaa tulee olemaan hankala Jukureille. Turkulaisia kismittää niukka 2-1 häviö Sportille ja paluu voittojen tielle on tässä lähellä.TPS 1.kenttähän on sitä tahtipuikkoa heilutellut,kun pistepörssiä vilkuillaan. Takuulla hyökkäyskolmikolle Wernblomille,Haudumille sekä Bryggmanille tulee niitä huonoja/pisteettömiä pelejäkin kaudenedetessä.Tässä kohtaamisessa kuitenkin 1.kentällä on saumoja tehä niitä pisteitä useampikin ennakkoon sarjanheikoimpiin kuuluvaa Jukureita vastaan. Lottoohan tää Suamikiakko on,mutta jos TPS hyökkäyskolmikolta Wernblom,Haudum,Bryggman nähdään nopea maali,jossa Wernblom on osallisena jollain tavalla niin silloin ollaan jo lähellä ja otetaan kokeiluun,kun sitä on tarjolla.
    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina. OIKEIN
    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
×
×
  • Create New...