Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Luotetaan jälleen Islannin sivuston arvioihin!

KR Reykjavik - St.Liege 2 1.48 Nordicbet

Breibablik - Sturm Graz 2 1.58 Nordicbet

Tänään otetaan mittaa Eurooppa Liigassa ja tulessa on 2 islantilaista joukkuetta, KR Reykjavik sekä Breibablik, molemmat pelaavat ottelunsa kotona ja ovat suurehkoja altavastaajia. Islannin oma sivusto tarjoaa molemmille vierasjoukkueille 1.3 kertoimet, mutta huonon palautusprosentin vuoksi tuplan raja kulkee n. 2.1 kohdalla, Nordicbetilta kyseiselle tuplalle nyt yli 2.3 kerrointa, joka riittää mukavasti peleihin.

  • Upvote 3
Link to post
Share on other sites

Tänään pelataan C-lohkokin päätökseen ja huomenna lasken lohkovaiheen palautusprosentin. Sen verran kuitenkin sanon jo nyt, että plussalla ollaan ja hienosti 8-)

Päivä 9

bonUuBm9-Ai0m5F9i.png Ranska - Englanti YDFHYMl9-OECBVzCk.png

Merkki 1, Kerroin 2,04 @MarathonBet

- C-lohkon toisessa päätöskamppailussa iskevät yhteen Ranska ja Englanti. Ottelusta voi odottaa aika kovatasoista kamppailua, vaikka Ranskalla ei oikeastaan panosta olekaan. Se on periatteessa varmistanut jo lohkovoitonkin, mutta päävalmentaja sanoi, että he pelaavat voittoa faneilleen. Ja eiköhän he fixaa peliään kuntoon puolivälieräkamppailua varten, joten en millään usko, että Ranska tässä ihan leikiksi lyö.

Englanti taasen on melkeinpä pakkovoiton edessä, mutta tehtävä ei ole helppo. Englanti ei ole vakuuttanut vielä ollenkaan, kun se hävisi Espanjalle 2-3 ja pelasi surkean Venäjän kanssa 1-1 tasapelin. Tuskin peli on nyt yhtäkkiä loksahtanut paikoilleen ja kyllä se joutuu tänään erittäin kovan paikan eteen.

Ranska pääsee otteluun parhaallaan, Englannilta sivussa on Rachel Yankey. Sophie Bradley ja Stephanie Houghton ovat kuitenkin tässä matsissa taas käytettävissä. Ranskalla on materiaalietu ja sen peli on selvästi paremmassa kuosissa. Kertoimet on nostettu noin ylös panoksettomuuden takia, mutta kyllä tuolla kertoimella Ranskaa on jo pelattava. Tulosveikkaus 2-1.

Link to post
Share on other sites

Pesäpallo

Raahe - Sotkamo / Yli 11,5 juoksua / Kerroin 1,85 / Pelipaikka Veikkaus

Nyt on line yhtä pienempi kuin viimeksi Sotkamon pelissä. Silloin Kouvolaa vastaan juoksuja mätettiin se 19. Raaheen edellisessä ottelussa Kiteetä vastaan tuli myös mukavasti juoksuja, neljätoista (14). Raahe ei ole tosin antanut läheskään yhtä paljoa juoksuja kuin Kouvola, joten kai tuo line on jotenkin perusteltavissa. Joukkueet kohtasivat 9.7 Sotkamossa ja tuolloin juoksuja tehtiin 18. En usko, että ihan samoihin lukemiin päästään tänään, mutta yli 11,5 kuitenkin.

Tulos: 11 juoksua, 1.jaksolle tuli 10 juoksua, mutta ei se riitä :D

- Facebookin puolelle tippuu lisää kohteita päivän mittaan -

Link to post
Share on other sites

Miesten Superpesis:

Kouvolan Pallonlyöjät-Hyvinkään Tahko---2---2,80 @Nordicbet

-Kouvola vajonnut sarjataulukossa sijalle 8. ja Hyvinkää on sijalla 6.

-Kouvola on 5 ottelun tappioputkessa ja Hyvinkää 4 ottelun voittoputkessa.

-Kouvolalta puuttui tiistain Sotkamo-pelissä Anssi Lammila ja Saku Kapanen, joiden pelaaminen tänäänkin on epävarmaa.

-Hyvinkäällä on materiaalietu ja se kasvaa Lammilan ja Kapasen mahdollisten poissaolojen myötä.

-Joukkueet ovat kohdanneet tällä kaudella 4 kertaa; molemmille yksi 3 pisteen voitto ja yksi 2 pisteen voitto.

-Kouvolalla on kotikenttäetu, mutta parempivireinen ja paremman materiaalin omaava vierailija lähtee otteluun hienoisena ennakkosuosikkina ja sille tarjotut liki 3:n kertoimet maistuvat.

Lopputulos: 2-1

Joensuun Maila-Kiteen Pallo---yli 11,5 juoksua---1,70 @Veikkaus

-Molemmat joukkueet ovat melko runsasjuoksuisia (147 ja 134 lyötyä juoksua)

-Joensuulla on materiaalietu ja se voi syttyä kotiyleisönsä edessä kovaankin juoksuralliin.

-Myöskään sää ei aseta esteitä runsasjuoksuisuudella; Joensuuhun luvattu illaksi puolipilvistä keliä ja n.+15 astetta.

Lopputulos: 1-1, 5-2=9

Vimpelin Veto-Koskenkorvan Urheilijat---yli 14,5 juoksua---1,95 @Veikkaus

-Vimpeli on lyönyt sarjassa 2.eniten juoksua (203) ja Kossulle on tehty juoksuja 3. eniten (164)

-Vimpelin viim. 5 kotiottelusta over-raja on paukkunut neljästi ja ainoastaan Sotkamoa vastaan se on jäänyt alle tuon rajan.

-Vimpeliin on luvattu illaksi pientä tihkusadetta, mutta uskon silti että raja ylitetään.

Lopputulos: 1-0, 14-0=15

Seinäjoen JymyJussit-Alajärven Ankkurit---yli 12,5 juoksua---1,85 @Veikkaus

-Alajärven ulkopeli on sarjan heikointa ja Seinäjoen materiaali on huomattavasti vierailjiaa parempi.

-Seinäjoki tulee aivan varmasti tiistaisen Kossu-tappion jäljiltä sisuuntuneena kotikentälleen ja paukuttaa J-P Vainionpään johdolla Alajärven ulkokentän rei'ille.

-Seinäjoelle on myös illaksi luvattu pientä tihkua, joka saattaa vaikeuttaa peliä, mutta uskon silti että tuo raja ylitetään.

Lopputulos: 3-1,6-2=12

Link to post
Share on other sites

Jalkapallon Ykkönen:

FC Haka-JIPPO(+1)---1---1,80 @Veikkaus

-Haka on sarjataulukossa sijalla 2. ja JIPPO 10. eli viimeinen.

-Kuntopuntarissa Haka on myös sijalla 2. (4-1-0 7:3) ja JIPPO 9. (0-2-3 0:4)

-JIPPO on tehnyt tällä kaudella vain 2 maalia ja edellinen niistä syntyi reilu kuukausi takaperin, jonka jälkeen joukkue on pelannut 6 ottelua ilman maaleja.

-Haka on heikon alun ja valmentajan vaihdoksen jälkeen saanut peliään paremmin ja paremmin uomiinsa ja on voittanut viimeisistä 5 ottelustaan 4.

-Vieraiden riveistä puuttuvat varmuudella tänään Topi Sormunen ja Samuel Chidi, Johannes Monosen ja maalivahti Lassi Hurskaisen pelaaminen on epävarmaa.

-Hakalta tänään sivussa Sami Sanevuori ja Jarno Mattila, mutta Regi Nooitmeer tekee paluun kokoonpanoon pelikieltonsa jälkeen.

-Hakalla on valtaisa materiaalietu ja siihen lisätään vielä kotikenttäetu, niin kyllä valkeakoskelaiset surkeasta vieraastaan nappaavat tänään parin maalin voiton.

Lopputulosveikkaus: 2,3-0

Lopputulos: 2-0

Toinen vihje kohteeseen löytyy Betssonilta:

Kotijoukkue voittaa ilman takaiskuja kertoimella 1,64.

Jippo on siis tehnyt sarjassa vähiten maaleja ja Haka on päästänyt vähiten, joten en usko että loukkaantumista kärsivä vierailija tänäänkään palloa maaliin laittaa.

Link to post
Share on other sites

WNBA

New York Liberty - Chicago Sky / Sky(-5) pistettä / Kerroin 1,93 / Pelipaikka Pinnacle

Liberty ollut koko kauden ongelmissa ja varsinkin heittopeli on ollut perseestä. Tällä hetkellä se sätkii vielä oman konferenssinsa neljäntenä 6:lla voitolla ja 8:lla tappiolla. Viimeiseen kolmeen (3) otteluun se on saanut ottelua kohden enintään 66 pistettä. Chicago Sky on puolestaan ollut alkukauden hyvä ja se johtaakin konferenssiaan kymmenellä (10) voitolla ja neljällä (4) tappiolla. 7:stä edellisestä ottelusta se on voittanut kuusi (6) ja kaikki nämä voitot ovat tulleet 4-29 pisteen erolla. Sky on voittanut joukkueiden 3 edellistä kohtaamista, joista viimeisen tuli 7.7.13 New Yorkin kotona lukemin 93-64. Uskon tulikuuman Chicagon voittavan myös tänään ja tuo -5 pistettä tulee voiton mukana kotiin.

Tulos: 55-75

Link to post
Share on other sites

84/1 HAKA - JIPPO +1 57% 1,80 OA1,03

- Haka on hurjasti alisuorittanutta JIPPOa laadukkaampi nippu ja nousu takaisin Liigaan pitäisi häämöttää. Kotietu on Valkeakoskelaisilla Ykkösen suurin.

JIPPO on kestoselviytyjä Ykkösessä, jonka otteet ovat olleet pliisuja. Viimeksi se tosin venyi Viikinkejä vastaan pelillisesti kauden parhaimpaan suoritukseensa

ja voi olla, että jumboa päästään kohta lätkimään yllätysmielessä jossakin toisessa pelissä... Niin voisi tehdä tosin jo myös nyt sillä markkinalla on mega kertoimia suorasta voitosta. Raja 12,5 arv. 8%. Useammin osuva valinta Hakan vähintään kahden maalin voitosta kiehtoo enemmän ja korjataan talteen mukavana suosikkivetona. Tsekkaa myös: http://www.vihjeet.org/ joka palasi "kesälomaltaan" ja tarjoaa pelillistä apua aloittelijasta ammattilaiseen. Mukana myös kesätarjous.

Link to post
Share on other sites

Miesten superpesis:laitetaas pesistuplaa pyörimään !

Vimpeli-Koskenkorva alle 14,5 juoksua kerroin 1,70@Veikkaus

-Tihkusateen ennuste muuttui kahden pisaran ennusteeksi ja Vimpelissä sataa tänään ilta kahdeksaan asti ja sää on kylmä(10-14 astetta)

-Koskenkorva on saanut nyt ihan hyvin pelistä kiinni eikä ole päästänyt viimeisessä viidessä ottelussa kuin keskimäärin 5 juoksua(sotkamoa vastaan pelattua peliä ei lasketa = pelattiin loistosäässä ja sotkamon kotona jolloin koskenkorva päästi ihan surkealla näytöksellä 15 juoksua...

-Tänään en kuitenkaan siihen usko vaan uskon Koskenkorvan jopa taistelevan tänään tasapelistä Vimpelin ottaessa ensimmäisessä jaksossa helpon 5,6-1 voiton ja lähtiessä toiseen jaksoon takki auki vilustuneina ja liian luottavaisin mielin jolloin koskenkorva iskee muutaman juoksun ja Vimpelin peli sekoaa ja he eivät saa aikaan kuin 1-2 juoksua ja jäädään helposti underiin !

(sitä en kuitenkaan uskalla veikata

ja 15 juoksua... yhdestä kiinni -.-

PÄIVÄN VARMA

Raahe-Sotkamo valinta yli 11,5 juoksua kerroin 1,85@Veikkaus

-Oijoi mikä raja asetettu tähän peliin ei voi muuta sanoa. Luultavasti veikkaus asettanut tämän kohteen juoksurajan edellisen kohtaamisen mukaan jossa lopputulos oli sotkamon 2-0 voitto ja juoksut sotkamolle

9-4 joka tekee 13 juoksua eli siinäkin pelissä tämä raja kahdella ylittyi...

-Sotkamossa ei tänään minkäännäköisiä sää ongelmia. Ei luvassa sadetta, aurinko ei paista eli pelaajia ei häiji vaan pilvinen perus 15 asteen keli tiedossa. Varsin loistava sää juoksuttaa porukkaa.

-Tilastoista sen verran että Raahella koko kaudelta keskimäärin 7,5 juoksua per peli juostuna ja Sotkamolla 11 joka tekee hurjan yhteenlasketun summan 18,5. Ja viime otteluihin kiinni tartuttaessa huomataan että Sotkamolla viidestä viime pelistä 40 juoksua joka tekee keskimäärin 8 per peli ja Raahella vastaava lukema 41 eli suurinpiirtein sama 8 juoksua yhteenlaskettuna tekee sekin 16 juoksua joten edelleen mennään turvallisesti yli veikkauksen asettaman rajan.

-Molemmat ovat siis kovia juoksemaan ja Raahe hyvällä pelillä kotonaan haastaa Sotkamon, jopa tasapelin mahdollisuus on

ja 11 juoksua ... yhdellä tämäkin ohi -.-

IKINÄ EN OIS USKONU ETTÄ VOI OLLA NÄIN PASKA TUURI....

Yhteiskerrointa tuplalle 3,15 ja panostus ehdottomasti 5/5 !!!!

Ilman perusteluja vielä seuraavat kohteet lapulle :

Kankaanpää-Jyväskylä valinta ML1 kerroin 1,55@Veikkaus

Kouvola-Hyvinkää valinta 2 kerroin 2,60@Veikkaus !

panostus näille kohteille 3/5.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Premiership / Jalkapallo Skotlanti Aberdeen - Dundee United Aberdeen Draw No Bet @ 1.68 Coolbet Alkaa 17:00 Aberdeen voitti kaksi edellistä kotiotteluaan pitäen noissa molemmissa oman maalinsa puhtaana. Joukkue kukisti edellisessä kotimatsissaan Kilmarnockin maalein 1-0. Dundee United hävisi viimeisimmän vierasmatsinsa samaiselle Kilmarnockille lukemin 3-0. Dundee United on vieraskentillä neljän kamppailun voitottomassa putkessa häviten noista kolme ottelua. Joukkueet kohtasivat toisensa viimeksi helmikuun loppupuolella Dundeessa ottelun päätyttyä tuolloin lukemin 0-0.
    • Liiga klo 18:30 Kookoo - Tappara Pelivalinta: Justin Addamo yli 0,5 pistettä Kerroin: 2,65 Nordicbet Addamo ollut finaaleissa erinomaisessa vireessä. Ensimmäiseen finaaliin kaksi maalia, kolmanteen syöttöpiste. Muutoinkin ollut näkyvä pelaaja. Pelaa Blichfeldin ja Rautiaisen kanssa samassa ketjussa. Mielestäni vähintään yhdestä tehopisteestä tarjolla hyvä kerroin
    • 18:00 TPS - HJK  Varsin mallikkaasti kauden aloittanut TPS rankaisee helsinkiläisvieraita jotka jatkavat yhtä surkeita otteita kun Lahtea vastaan. HJK oli täysi vastaantulija ottelussa ja voitto oli suorastaan vääryys.  TPS hyökkäysmateriaali on parempi kuin FC Lahdella, ja se pystyy rankaisemaan virheistä paremmin.  TPS +1,0 @1,709 @pinnacle
    • 19:00 Anadolu Efes - Buyukcekmece Turkin koripallon pääsarjassa runkosarja tulee näiden jengien osalta nyt päätökseen, ja Anadolu jatkaa kohti pudotuspelejä kun taas vierasjoukkue putoaa varmasti sarjaporrasta alemmas.  Anadolu lepuuttanee ykkösiä jotta playoffeihin päästään tuoreilla ja terveillä pelaajilla, ja tähän on heitä turha riskeerata. Keskinäiset matsit ovat olleet viime aikoina tiukkoja, ja viime matsin Anadolu voittikin vain kahden pisteen erolla tammikuussa. Buyukcekmece +23,5 @1,88 @paf
    • Jalkapallo.Austaralia NPL Victoria klo.12:30 St Albans - Green Gully St Albans 1.puoliaika @2.60 Unibet Lisää Australiasta vihjettä,mutta aikuistenpuolelta Albansin puoliaika voittoa testiin. 11.kierros ja Albans on taulukossa sijalla 10 sekä vierailija Green Gully pitää sarjan jumbosijaa. Albansilla olisi tässä saumat kaunistella maalisuhdettaan,joka on miinuksella 11 maalia.Albansin edellinen ottelu vieraissa antoi merkkejä paremmasta,kun se kävi voittamassa Bentleighin sen kotikentällään 2-4. Green Gullyn ongelmat ovat maalinteossa sekä omanpään pelaamisessa.Green Gully on tehnyt vasta 5 maalia ja omiin se on päästänyt 28,joka on sarjassa eniten.Green Gully on lisäksi sarjan ainoa jengi,jolla ei vielä ole voittoa.Eihän kukaan ikuisesti voi hävitä,mutta tästä se voitto voi olla vaikea ottaa. St Albansin edellinen hyvä peli saattaa poikia ja saada jatkoa tähänkin kohtaamiseen jo heti avausjaksolla.  
×
×
  • Create New...