Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Taas tupla kotiin, 4 viimeistä yötä kaikki osunu


Boston Red Sox - Detroit Tigers

- Detroitilla syöttämässä huikea Scherzer (19-1), kun Bostonilla vähemmän huikea Lester (12-8)
- Detroit vei viimeyönä 0-3 juoksuin, paremmalla syöttäjällä
- Detroitilla alkanut taas uusi voittojen tie
- Bostonin kotietu ei auttanut eilen, joten en usko sen riittävän tänäänkään
- Underit 6,5 ja 7,5 kelpaavat

Merkki 2, kerroin 1.91, Unibet



New York Yankees - Chicago White Sox


- White Soxilla on huonot viimeviikot, tappioita tappioiden perään
- Eilenkin Yankeesilta pataan 9-1
- Yankeesilla pienehkö syöttäjäetu (11-10 vs 10-12)
- Lyöjät viimeaikoina siis parempia Yankeesilla
- Kotikenttäetu varmasti, katsomot alkavat täyttyä menestyksen myötä
- Over 7 ---> kelpaa myös


Merkki 1, kerroin 1.68, Unibet



Yhteiskerroin: 3.21

Link to post
Share on other sites

Tänään otetaan käsittelyyn Tsekin Tomas Berdychin ja Sveitsin Stanislas Wawrinkan välinen neljännen kierroksen ottelu.

Pelivalintana Berdych -4 Games @ 1,917 Pinnacle. Arvio tähän 54 %. Berdych on pelannut koko turnauksen todella vakuuttavasti, viimeksi kaatui Ranskan Julien Bennetteau suoraan kolmessa erässä murskalukemin 6-0, 6-3, 6-2. Wawrinka tahkosi tiukan nelieräisen taiston Kyproksen Marcos Baghtistista vastaan voittaen kuitenkin lopulta.

Yhden käden rysty viuhuu Wawrinkalla kipakasti linjaa pitkin, mutta ei sillä tätä peliä voiteta. Povaan Berdychille suhteellisen helppoa voittoa.

(Lisää vihjeitä ja analyysejä tenniksestä; https://www.facebook.com/oskarbets)

Link to post
Share on other sites

Westerlo - St.Truiden 1 (1.90) @Unibet

Molempien joukkueiden tavoitteena voidaan pitää nousua Belgian pääsarjaan Jupiler Leagueen, mutta todellisuussa tavoite on huomattavasti lähempänä kotijoukkueella. Westerlo aloittanut kauden suht odotetusti kahdella voitolla ja yhdellä tasurilla kuten myös St.Truiden. Omaan silmääni Westerloolla on huomattavasti kovempi materiiali.

Ottelun tulee kuitenkin ratkaisemaan Westerloon kotietu. Viime kaudella kotona sattui Westerloolle vain yksi tappio. St.Truiden vierassaldo viime kaudella oli 7-2-8. Viime kauden molemmat ottelut päättyivät Westerloon voittoihin tuloksilla 4-1 ja 0-2, joten myös kahden maalin voitto voi olla kokeilun arvoinen.

Link to post
Share on other sites

MLB

Philadelphia Phillies - Washington Nationals / 2 / 1,67 / William Hill (TULOS: 6-9)

PHI: Ethan Martin (2-3, 6.39 ERA) - WAS: Gio González (8-6, 3.56 ERA)
Martin ollut heikko suurimman osan peleistään. Viimeksi 4 IP - 3 ER - 1 HR - 3 W - 9K vs Mets. Gio nollasi Marlinsin viimeksi. 7 IP - 3 H - 3 W - 8 K. Eilen Phillies voitti 3-2. Hammelsin vasuri oli myrkkyä Natsionalsille ja se on sitä ollut myös koko kauden, nyt vastassa rightin mies ja se ollut selvästi parempi puoli heille. Toisaalta Gonzalez on vasuri ja Phillies ollut vaikeuksissa heitä vastaan. Washingtonin bullpenikin esiintynyt paremmin viime aikoina kuin Philliesin vastaava. Kertoimet ei mitään ihmeellisiä ole, mutta otetaan lapuille mukaan kuitenkin.
Chicago Cubs - Miami Marlins / 2 / 2,34 / Bet365 (TULOS: 2-6)
CHC: Edwin Jackson (7-14, 4.90 ERA) - MIA: Tom Koehler (3-9, 4.72 ERA)
Eilen Marlins voitti 4-3 Cubsin. Muutenkin Marlins näyttänyt vaaralliselta viime peleissään. Nyt kummulla aloittaa Koehler, jolle tämä on uran ensimmäinen peli vs Cubs. Tämä on yksi syy, miksi lähteä pelaamaan Marlinsia. Syöttäjä saa tässä pienen edun, koska lyöjillä ei niin tarkkaa kuvaa ole minne picheri heittää (vaikka toki kauden muista peleistä on scouting reportia saatu yms) ja Cubsin lyöjät voi olla vähän ulalla alussa. Jackson aloittaa Cubsilla ja hänen statsit ovat kauheita vs Marlins. 1-6 ja 6,39 ERA... Oikein hyviä kertoimia saa Marlins tässä.
Link to post
Share on other sites

KANADA VS URUGUAY PELIVALINTA URUGUAY SPORTINGBET 5,75

Amerikan mestaruuskipailut koripallossa jatkuu,kuten myös yllätykset!Uruguay voitti brassit yli 6:n kertoimellla!jamaica piti costa ricaa todella tiukoilla,argentiinakin voitti vain vaivoin venezuelan,kaikissa olisi siis altavastaaja kertoimien mukaan tullut himaan!tänään paraguay +18,5 pelattava,uruguay +10,5,meksikolla ja jamaikalla niin pieni tasoitus että ehkä parempi suoraan pelata,kerroin tosin tällä hetkellä huono alle 3 molemmilla joten ei välttämättä kannata pelata,kannattaa katsella.tänään siis vihjataan uruja,jaossa tänään lohkon 2sija ja kertoimet taas aivan sekaisin!kanada toki ollut omaan silmään vakuuttava näissä kisoissa ja syystäkin ennakkosuosikki tänään,mutta ei vain taas päähän mahdu miksi uruilla melkein 6:n kerroin!silkkaa hulluutta taas,nämä on jo näissä kisoissa nähty tälläisellä kerroinasetelulla altavastaaja vie ja bookkerit kiroavat tappioitaan.Kanada siis suosikki,ollut hiukan vakuuttavampi omissa peleissään ja parempi materiaali,mutta Uruguay voi kyllä onnistuessaan pelin viedä,arvioisin n.30% prosentin todennäköisyydellä.

Link to post
Share on other sites

Aloitetaas tämäkin kuukausi tällä kertaa tenniksellä :)

US Open

Djokovic N. - Granollers-Pujol M.

Alle 26.5 peliä 1.65/ Bet at Home

Alle 25.5 peliä 2.04/ ComeOn

Alle 24.5 peliä 2.50/ Unibet

Alle 23.5 peliä 3.50/ Bet at Home

Tämähän nyt melkeinpä pitäisi olla ihan pässin lihaa Djokolle, mutta tippuihan Federerkin viime yönä puhtaasti 0-3...

Tosiaan Djoko on kulkenut turnauksen läpi odotetun vahvasti sillä meihellä ei ole yhtäkään erätappiota ja erissä on antanut korkeintaan kaksi peliä vastustajalle paitsi Beckeriä vastaan ensimmäinen erä meni aina tie breakiin asti, mutta sanalla sanottuna vakuuttavaa.

Espanjalainen Granollers-Pujolia on myös jotenkin ihailtava sillä ei nyt ihan tuurillakaan näin pitkälle päästä. Toki mies on kaikki kolme ensimmäistä kierrosta pelanut pisimmän kautta sillä jokaisen pelinsä hän on voittanut 3-2.

Voihan tuosta nyt jotain etua Djokollekin olla kun toinen on hakannut jo kolmesti eräisen ottelun.

Espanjalainen näytti myös toisella kierroksella sisukkuutensa kun hän nousi 2-0 tappio asemasta 3-2 voittoon Ramista.

Miehien viimeisin kohtaaminen on vuodelta 2011 Australian Openista, jonka Djoko hoiti tyylillä kotiin 0-3 (1-6,3-6,1-6).

Tänään espanjalainen on tullut tiensä päähän tässä turnauksessa ja en todellakaan usko että tässä kolmea erää enempää tarvitaan :)

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
    • Jalkapallo:Ranska Ligue 2 klo.21:45 Red Star - Metz btts @1.85 Unibet Ranskan 2.ligasta otetaan maalit molemmille kokeiluun. Kuudennet ottelut tänään molemmille.Ihan mukavasti on molemmilla toistaiseksi pelit menny.Metzin tappiosarake näytää 0,eikä Red Starillakaan ole kuin 1 häviö. Maaleja on molempien peleissä saatu hyvin.Metzin 4:ssä pelissä 5:stä on molemmat joukkueet maalin tehny.Red Starin 3:ssa edellisessä molemmat joukkueet onnistuneet laittamaan pallon verkkoon. Unkan @1.85 on ihan mainio molempien osumasta ja laitattaa kyllä merkin siihen.  
×
×
  • Create New...