Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

19.10.2013


Recommended Posts

Salibandy miehet, Divari

SB Welhot-ÅIF 2, 2.75 (NordicBet)

SB Welhot on sarjataulukossa 3. tilastoilla 3-1-2 (42-38) ja ÅIF 7. tilastoilla 2-1-1 (30-27). ÅIF kuuluu ehdottomasti Divarissa kärkipäähän ja tavoittelee varmasti nousua liigaan, joko suoraan tai karsintojen kautta. Welhot myös kärkipään joukkue, mutta en usko rahkeiden riittävän kauden edessä tuonne top 3:een. Welhojen viime kotiottelu päättyi 5-5 tasuriin SalBan kanssa ja siitä kaksi edellistä tuli tukkaan kun PSS haki pisteet numeroin 9-11 ja sitä edellisessä FBC Turku haki pisteet 8-9. Tiukkoja häviöitä siis, mutta edellinen kotivoittokin oli tiukka nousija Wirmosta numeroin 6-5. Jokatapauksessa tuntuu siltä että kertoimet olisi ikäänkuin väärinpäin tässä kohteessa, koska kyllä ÅIF joukkueista, jos ei selvästi, niin melko selvästi parempi on.

Tulos: 6-10

  • Upvote 3
Link to post
Share on other sites
  • Vastaukset 21
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Salibandy miehet, Divari SB Welhot-ÅIF 2, 2.75 (NordicBet) SB Welhot on sarjataulukossa 3. tilastoilla 3-1-2 (42-38) ja ÅIF 7. tilastoilla 2-1-1 (30-27). ÅIF kuuluu ehdottomasti Divarissa kärkipäähä

Nämä jo huomiselle, pieni pelko että kertoimet tipahtaa yön aikana. Tappara - HIFK Merkki 1, Kerroin 1,82 @Nordicbet [3/5] - Levännyt ja huippuvireinen Tappara iskee HIFK:n kimpp

NORJA: Tippeligaen Start - Rosenborg 2 2.20(William Hill) Norjan liigaa,jossa Rosenborg tuntuu hyvältä voittajalta tänään.Norjan huippuseura Rosenborgilla oli hieman vastoinkäy

Nämä jo huomiselle, pieni pelko että kertoimet tipahtaa yön aikana.




tappara.gif Tappara - HIFK hifk.gif


Merkki 1, Kerroin 1,82 @Nordicbet [3/5]


- Levännyt ja huippuvireinen Tappara iskee HIFK:n kimppuun. Tapparalla on siis tosiaan rasitusetu, kun sillä on ollut pari lepopäivää. HIFK taasen pelasi tänään illalla raskaan pelin Jokereita vastaan. Okei, HIFK:lla oli juuri viikon lepotauko, mutta kyllähän tuo tappio varmasti oli raskas henkisestikin. Rasitusedun lisäksi Tapparalla on tietysti koti- ja materiaalietu. Tappara on nyt viiden ottelun voittoputkessa ja eiköhän se itseluottamusta puhkuen kaada väsyneen petolauman.




karpat.gif Kärpät - JYP jyp.gif


Merkki 1, Kerroin 1,88 @MarathonBet [3/5]


- Tässä sama juttu. Kärpät on hirmuvireessä, tällä hetkellä voittoputki on seitsemän pelin mittainen. Viime matsissa se kaatoi Liigan kovimman kotijoukkueen Ässät, vaikka tiukille se menikin. Myös JYP on toki hyvässä vedossa ja viidestä edellisestä matsista se on hävinnyt vain yhden, mutta niin pelillisesti kuin materiaaliltaankin kotijoukkue on vahvempi. Tähän kun lisätään vielä kotietu ja rasitusetu (myös JYPillä oli tänä iltana matsi), niin en usko Kärppien putken katkeavan vielä tässäkään pelissä.

  • Upvote 3
Link to post
Share on other sites

Valioliiga 8/38

cq5dam.thumbnail.140.100.pngNewcastle - Liverpool cq5dam.thumbnail.140.100.png

Liverpool saa tähän otteluun takaisin pelikiellosta vapautuvan Lucasin ja sairastuvalta tervehtyneen Glen Johnsonin. Varsinkin Johnsonin tervehtyminen on iso boosti punaisille, sillä viime peleissä oikean wing-backin paikalla ovat ravanneet keskikenttämies Henderson ja laituri Sterling. Punaisten puolustus on toiminut vakuuttavasti koko alkukauden ja Suarezin vapauduttua pelikiellosta, myös hyökkäyspelikin on alkanut toimia. Newcastle on pelannut viime aikoina paljon maalirikkaita pelejä. Puolustus ei ole vakuuttanut, sillä Newcastle on päästänyt viimeiseen kolmeen valioliigapeliin seitsemän maalia. Tähän kun lisätään vielä se, että joukkueen kapteeni, puolustuksen johtaja Coloccini loukkaantui maaottelutauolla eikä pysty pelaamaan ottelussa. Viime kaudella vastaava peli päättyi 6-0 punaisten voittoon ja uskon myös tänään vähintään kahden maalin voittoon. Ottelu alkaa jo klo 14.45

Todennäköiset avauskokoonpanot

NEW: (4-3-3) Krul; Debuchy, Yanga-Mbiwa, Williamson, Santon; Tioté, Sissoko, Cabaye; Gouffran, Cissé, Remy
LIV: (3-4-1-2) Mignolet; Toure, Agger, Sakho; Johnson, Lucas, Gerrard, Enrique; Moses; Suárez, Sturridge

Pelaamme seuraavasti:

Liverpool 1.82
Liverpool puoliaikatulos 2.35
Liverpool -1 3.00

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Varma

TPS - HPK 1 - 1,90 Bet365

HPK ui syvissä vesissä valmentaja vaihdoksen ja kapteeni sekoilujen värittämänä. TPS kotonaan napsinut kovia voittoja mm. Ilves ja SaiPa, kunnes viime kotipelissään kaatui liigan kuumimmalle seuralle Kärpille. HPK:n surkea tappio putki venyi kuudenottelun mittaiseksi sarjajumbo Bluesille kärsityn tappion myötä, eikä joukkue näytä siltä, että Turun reissulta olisi tuliaisina pisteitä. Lähes kahden kertoimella TPS ehdottomasti pelattava kohde ja täysin varma suosikki otteluun.


Pommi

Manchester United - Southampton 2 - Unibet 6,50

ManU voittanut ainostaan yhden kolmesta kotipelistään ja Moyesin joukkue on surkeasti vasta sijalla 9 liigassa. Moyes ja Manchester United eivät vielä ole täysin harmoniassa keskenään ja siksi kauden suurin yllättäjä sarja nelonen Southampton omaakin suuren yllätys mahdollisuuden. Joukkue kaatoi mm. Liverpoolin vieraissa ja on neljän nollapelin putkessa! Southampton on päästänyt vasta kaksi maalia koko kauden aikana ja onkin kova pala purtavaksi maalinteko vaikeuksien kanssa kamppailevalle Unitedille. Southampton tulee tuskin montaa maalia ottelussa iskemään, mutta tällä hetkellä 388minuuttia ohittamattona säilynyt puollustus pitää huolen siitä, että yksi tai kaksi maalia riittävät kolmeen sarja pisteeseen. Southamptonissa tiedetään, että nyt jos koskaan on hetki napata voitto suurseuraa vastaan, sillä van Persien heikot esitykset ja Moyesin kokemattomuus suurseuran johdossa näkyvät yhä ManUn pelissä. Noin suurella kertoimella ehdottomasti kokeilun arvoinen pommi kohde pienemmällä panostuksella pelattavalle lapulle nostamaan kerrointa pilviin.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

ITALIA U17 VS UKRAINA U17 PELIVALINTA ITALIA U17 WILLIAM HILL KERROIN 2,25

Eli tänään italia ja ukraina starttaavat em-kisat nuorten osalta.lohkon muut joukkueet ovat ruotsi ja liettua.Italia ehkä lohkon niukka suosikki ja ukraina ja ruotsi tulevat hiukan perässä.nämä maat kohtasivat toukokuussa ja silloin italia oli parempi 2-1. joukkueet myös suurinpiirtein samoina pysyneet tuosta kamppailusta.

italia on pelannut todella hyvin viime aikoina.kaatunut mm. saksa,englanti,hollanti yms..ja muutenkin tällä junnujoukkueella lähes voitosta voittoon marssittu.varsinkin kevään jälkeen jolloin pieni tasuriputki oli päällä.

ukraina sen sijaan pelannut hieman heikommin,tällä hetkellä 4ottelun tappioputkessa.ja huomioitavaa on myös että ukraina ei montaa valmistavaa peliä ole pelannut toisin kuin italia.joten ei olisi tuulesta temmattu idea että italian yhteispeli toimisi huomattavasti paremmin.

summa summarum tähän otteluun italian 5ottelun voittoputki vs ukrainan 4pelin tappioputki.italian parempi valmistautuminen kisoihin ja myös materiaalietu italialle,joten helposti tässä osaa nimetä suosikin ja se on italia.käyttäkää tämä bookkerien aivopieru kertoimisssa hyväksi!

HUOM!OTTELU ALKAA JO KLO 13.00!,

Link to post
Share on other sites
tps.gif TPS - HPK hpk.gif


Merkki 1, Kerroin 1,90 @bet365 [3/5]


- Palloseura ja Pallokerho ottavat mittaa toisistaan. Joukkueet ovat sarjataulukossa perättäisillä sijoilla, TPS yhden sijan korkeammalla kahden pisteen turvin. Sarjataulukosta huolimatta kotijoukkkue lähtee otteluun selvähkönä suosikkina. TPS on parantanut selvästi peliään viime aikoina ja tappioista huolimatta se on pelannut hyvin. Puolestansa HPK:n osalta tilastot kertoo varmasti kaiken oleellisen: 5 edelliseen matsiin on tehty 5 maalia ja päästetty 15. Tarvitseeko sitä juuri ihmetellä, miksi viime aikoina ei ole tarttunut pisteitä plakkariin? Pelikin on todella heikonlaista, TPS on monta askelta edellä. Edes valmentajanvaihdos ei tuonut joukkueeseen juurikaan piristysruisketta, ei edes hetkellisesti. Eilen se hävisi vaisun esityksen jälkeen surkealle Bluesille 1-2. TPS on tällä hetkellä kaikessa Kerhoa edellä ja kotiedun turvin se hoitaa homman melkein pakostikin kotia, ellei HPK:n maalivahdit seiso päällään.




blues.gif Blues - Ässät assat.gif


Merkki 2, Kerroin 2,50 @Veikkaus [3/5]


- Sarjataulukossa toiseksi viimeistä sijaa miehittävä Blues saa vieraakseen seitsemäntenä majailevan Ässät. Blues on ollut ja on vieläkin hieman sekaisin, eilinen 1-2 voitto HPK:sta ei kerro juuri mitään. Blues on tällä hetkellä Liigan toiseksi huonoin joukkue. Ässät puolestaan on äitynyt hyvään vireeseen ja viime pelissä se osoitti kovuuttaan, kun se nousi viimeisessä erässä Kärppien rinnalle kahden maalin takaa. Vieraissa porilaisilla on toki ollut hieman nihkeää, mutta eipä Bluesin kotisaldokaan hurraa- huutoja aiheuta. Ässät on tällä hetkellä kaikessa kotijoukkuetta edellä ja uskon vahvasti, että Ässät nappaa tänään kauden toisen vierasvoittonsa.

Link to post
Share on other sites

Pittsburgh Penguins - Vancouver Canucks +1 , 1. Veikkaus (2.50)

Pingviinit pelanneet loistavaa lätkää Florida peliä lukuunottamatta. Vancouverin vieras pelaaminen ei vakuuta. Uskon Crosbyn jatkavan pistetehtailuaan, sekä puolustuspelin toimivan. Jokinen tekee myös yhden maalin, pelataan siis Pittsburghin kahden maalin voittoa, joka on mielestäni todennäköinen vaihtoehto.

Link to post
Share on other sites

ENGLANTI: Valioliiga

fwtiqyQt-O6nLGNKp.png Arsenal - Norwich MHiWzT93-6DYBcO8N.png

Arsenal -1 1.80(Bet365)

Premier League on palannut pienen tauon jälkeen,ja tässä ottelussa Arsenal on selvä suosikki,kun katsellaan joukkueiden nykyvirettä.

Kotijoukkue, joka on pelannut erinomaisesti kauden alun ja se on jatkunut jo niin hyvin,että Arsene Wenger on itse hymyillyt kerran tai kahdesti,mikä kertoo paljon!

Arsenalin supertähti Mesut Özil on hämmästyttänyt otteillaan ja koska hän saapui joukkueeseen niin tulee olemaan Arsenalille tärkeä pelaaja vuosia.

Norwich löytyy 17.sijalla ja sillä on ollut aika kova alkukausi ja kova vastustaja sen on tänäänkin kohdattava ja vieläpä vieraissa,ei tule olemaan helppoa kanarian linnuilla.Uskon että Arsenal pitää suurimman osan ajasta palloa ja painaa koko 90min päälle.

Tämä päättyy varsin mukavasti kotijoukkueelle ja pelataan Arsenalin enemmän kuin yhden maalin voittoa.

Tulos:4-1

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Saipa+1 - Pelicans 2 yli 4 kerroin

-Pelsut halajaa kärkeen

Tappara+2 - Hifk 2 yli 10 kerroin

-Hifki saanut juonesta kiinni

Milan - Udinese 1 yli 1.5 kerroin

-Italian liigassa panosta

Brauns... - Schalke 2 yli 1.6 kerroin

-Selvä tasoero

Gagliari - Catania x yli 3 kerroin

-Catania sentin verran parempi

K-vantaa - KooKoo 2 yli 2 kerroin

-KooKoo tyrmäsi ensi erään eilen Peliitat, voimia riittää tänäänkin

Kärpät - Jyp yli 5.5 yli 2.4 kerroin

-Runsaasti maaleja molemmat tehneet

Torpedo - Spartak 2 yli 3 kerroin

-Kamppailu pudotukseen jatkuu

Eif - Jazz 2 yli 2.4 kerroin

-Jazzille kelpaa vaan voitto

Dicken - Atlas+8 1 yli 1.9 kerroin

-Dicken kärkikahinoihin

:thumbup:

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
    • Jalkapallo:Ranska Ligue 2 klo.21:45 Red Star - Metz btts @1.85 Unibet Ranskan 2.ligasta otetaan maalit molemmille kokeiluun. Kuudennet ottelut tänään molemmille.Ihan mukavasti on molemmilla toistaiseksi pelit menny.Metzin tappiosarake näytää 0,eikä Red Starillakaan ole kuin 1 häviö. Maaleja on molempien peleissä saatu hyvin.Metzin 4:ssä pelissä 5:stä on molemmat joukkueet maalin tehny.Red Starin 3:ssa edellisessä molemmat joukkueet onnistuneet laittamaan pallon verkkoon. Unkan @1.85 on ihan mainio molempien osumasta ja laitattaa kyllä merkin siihen.  
×
×
  • Create New...