Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Kärpät - TPS 2 6,20 Unibet

Kärpät(+1) - TPS 2 10,30 Veikkaus

Kärpät tottakai materiaaliltaan tässä kuuluukin olla suuri suosikki, mutta kyllä on oululaisillakin ollut vaikeaa. Ei voittoa varsinaisella peliajalla viiteen peliin. Kärkipaikka alkaa olla uhattuna ja nyt lähdetään sarjajumboa vastaan, jolta lähti ykköspistemies. Kärpille pakkovoiton paikka ihan vain nöyryytyksen välttämiseksi, ilman JM Aaltosta. TPS laittoi Vittasmäen katsomoon ja samantien puolustus nosti tasoaan, josta iso kiitos myös toki Norrenalle. Palloseura kärsinyt loukkaantumisista ja lisäksi ei niin yllättävästi Sexton lähti Venäjälle. Senttereistä on pulaa nyt kun Kumekin on sivussa. Paikkaamaan on tullut Julius Vähätalo. TPS solminut tukun jatkosopimuksia junnujen kanssa+Kume ja Seigo. Nämä junnut eivät toki hakkaa samalla teholla maaleja kuin Sexton, mutta sieltä tullaan ainakin puolustamaan.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Poken Viasko - Rouva Fortuna 2 1.90 Nordicbet

Aki-Vei - Poken Viasko 1 2.30 Unibet

-Poken Viasko tuskin nousee takaa lähelle, koska tarvitsee varsin tarkan juoksun.

-Rouvan kelit alkaa olla, saattapi vaikka voittaa...

-Aki-Vei selvässä nousukunnossa.

Ranch Jagger - Prince Victorioso 1 1.60 Nordicbet

-Prince Victorioso kärsii niin paljon, kun ei pääse avojalkasin viipottamaan. Ei ole kengillä oikein halunnut mennä minnekään, joten miksi pärjäisi nytkään?

Aqua`s Solenoid - Unikko 2 1.90 Nordicbet

-Suosikki juossee nyt keulassa koko matkan. Mailin menisi siitä maaliin saakka, mutta ei minusta täyttä matkaa.

-Unikko kirii onnistuneella juoksulla ohi lopussa, kuten ehkä 1-2 muutakin vastustajaa.

Link to post
Share on other sites

ENGLANTI: Conference Premier

n7Cl9o73-WIK8KqHc.pngGateshead - Aldershot nH51dP4n-ldYLrwRS.png

1 2.02(Betsafe)

Gatesheadilla on mahdollisuus nousta ohi Grimsbyn taulukossa tänä iltana,mutta tämä edellyttää täyttä pottia tästä ottelusta.Gateshead on voittamaton viidessä edellisessään 2-3-0.Se on Grimsbyn takana viimeisestä play-off paikkaista ja vain maaliero erottaa joukkueet.Grimsbyllä on vaikea vieras peli samaanaikaan,joten Gateshead voi vetää ohi.

Aldershot on pelannut todella hyvin kotona viime aikoina,mutta niiden vieras pelit on menneet päinvastaisesti ja tilasto näyttää 2-3-7 tällä kaudella.Se on kahdeskymmenes taulukossa,juuri putoamis viivan yläpuolella.Maalinteko on vieraissa ollut vaikeaa,kun 12 pelissä on tehty vain 7 maalia.

Gatesheadin joukkueessa on ruutia mennä eteenpäin ja pitäisi muutaman kerran saada pallo Aldershotin verkkoon tänä iltana.Aldershot,joka ei ole montaa joukkuetta voittanut vieraspeleissään tällä kaudella ei pitäisi voittaa nytkään.

Link to post
Share on other sites

dvVSO0Qt-IgR549mo.pngWashington - San Jose vq6MV19K-8hy6WnmU.png2 - 2,1 Unibet

Lyhyet perustelut tähän. Kummallakaan joukkueelle ei kunnon puolesta suuria plussia tai miinuksia antaa, mutta San Josen vastustajat edelliseen 8 otteluun tosi kovia sisältäen Chicagon, Bostonin, Coloradon ja Anaheimin 2x esimerkiksi. San Jose ei ole hävinnyt Washintonille yli 4 vuoteen ja viimeisestä 18 kohtaamisesta San Jose on voittanut 17. Washingtonilla maalissa kakkosvahti Grubauer ja San Josella kotimaista osaamista Antti Niemen muodossa. Kassari vertailu menee sata nolla San Joselle ja San Josesta muodostunut selkeä kammotus Washingtonille, joten luotetaan putken jatkumiseen (kuuluisat viimeiset sanat?).

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 19:00 Auda - FCSB Auda onnistui hakemaan vierasvoiton Romaniasta viime viikolla, ja uskon myös että tänään Latviassa kotijoukkue pystyy vieraita horjuttamaan. Auda +0,75 @2,08 @pinnacle
    • BLAST Bounty PK: Liquid - Spirit | Liquid +1.5 | 1.88 (Coolbet)   PK: 3DMAX - MOUZ | MOUZ -1.5 | 1.85 (Coolbet)
    • UEFA Conference League klo 17:00 Tobol Kostanay - FK Panevezys Pelivalinta: Tobol tekee maalin ensimmäisellä puoliajalla Kerroin: 1,50 Bet365 Tobol oli vierasottelussa avausjaksolla huono, mutta paransi toiselle jaksolle. Ottelu päättyi 1-1 lukemiin. Uskon kotiottelussa Tobolin ottavan pelin haltuun heti avausjaksolla. Tobol on materiaaliltaan laadukkaampi joukkue ja kotiedun merkitys on suuri Kazakstanilaiselle joukkueelle. Panevezys on heikomman tason joukkue, enkä näe heillä kovinkaan suuria mahdollisuuksia jatkopaikkaan. Kotimaan sarjassa Panevezys ollut varsin heikko vieraspeleissä, joten Kazakstanin ihmettä lienee turha odotella. Uskon Tobolin tekevän vähintään 1 maalin avauspuoliskolla.  
    • Jalkapallo, Equador serie B klo 23.30 Vinotinto (Cuniburo FC) - San Antonio 1X2: X 3.45 (Veikkaus) Tilastoja kun tästä otteluparista katselee, niin havaitaan että viimeiset 4 ottelua ovat päättyneet tasan heidän välillä. Vanha sananlaskukin sanoo ettei 4 ilman viidettä  Vinotinto on lievä suosikki, mutta vierailijat ovat pelanneet nyt sarjassa 18 ottelua, joissa tasapeli on tullut 9 kertaa. 2 edellistä keskinäistä ottelua vinotinton kotona ovat päättyneet 0-0. Ilman lisäperusteluita hyvällä kertoimella tasuria lapulle. Vinotinto on nimenä flashscoressa, ja esim epicbetillä kyseinen joukkue on nimetty Cuniburo FC.
    • 03:15 Argentinos Jrs - Estudiantes Rio Cuarto Aperturan eli Argentiinan liigan ”avausturnauksen” lohko-b kolmonen Argentinos Jrs haastaa samaisen lohkon nousijajoukkue Estudiantes Rio Cuarton kotonaan. Argentinos Jrs oli laadukas Aperturassa mutta on tuon jälkeen myynyt monia avainpelaajia, ja maalinteko tökki hieman Aperturassa. Estudiantes Rio Claro oli koko lohkon ylivoimaisesti surkein joukkue, ja 16 matsin jälkeen sillä oli kasassa viisi pistettä ja tehtyjä maaleja 6. Nyt kesällä ennen Clausura vaiheen alkua se on kuitenkin hommannut uusia pelaajia jokaiselle pelipaikalle, ja se kantoi hedelmää heti Clausuran ekalla kierroksella kun se nollasi Tigren 1-0 kotivoitossa. Uusi koutsi Forestello on järjestänyt puolustuksen uudestaan, ja maalilla Bruera vaikuttaa pätevältä vahvistukselta. Siksi uskon että vaikka Argentinos tämän ottelun voittanee, ei se kykenen ”heittopussia” murskaamaan. Alle 2,25 maalia @1,869 @pinnacle
×
×
  • Create New...