Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

no nyt tulee rankkaa settiä TENNISTÄ

JARKKO NIEMINEN VS BENOIT PAIRE PELIVALINTA PAIRE @2.0 BET365

noniin mitähän tästä tulee ja uskaltaako tätä edes pelata,tennis kusee aina.Nieminen kusee useammin kuin aina.pelasit vastaan tai puolesta,tai jopa siltä väliltä.no jokatapauksessa.

Voitot ovat herrojen välillä 1-1 atp rangink Jakke 62 ja Paire 67.kuten kaikki tiedetään Jakke on melkoinen ripuliranne näissä syöttöhommissa.ruoholla hyvällä syötöllä kauhea merkitys.no enempää tästä en jaarittele,Paire helposti jatkoon parhaat päivät nähnyttä Niemistä vastaan

Link to post
Share on other sites

Etelä-Korea KPB

Klo 12:30

0WniK9l9-MuFNinOq.png Doosan Bears - NC Dinos 8G4IJITE-8bCIj3wE.png NC Dinos -1.5 - 1.90 Bet365

Dinos laittaa parhaimmistoaan syöttämään tänään Eric Hacker W6-L0 ERA 3.28 ja 3 edellistä 19IP 19HITS 6RUNS. Hyvä syöttäjä sekä hyvä ulkopeli joka ei lupaa hyvää Doosanin Karhuille. Doosan laittaa syöttämään Yu Hui-kwanin W6-L1 ERA 4.54 ja 3 edellistä 15IP 26HITS 18RUNS. Ja kolme edellistä peliä hän syötti sarjan heikoimpia jengejä vastaan. Dinos ollut todella vakuuttava viime peleissä joten jos pieni tauko ei ole täysin heidän peliään sotkenut niin vievät tämänkin.

zFYKb7oh-lCOdCaXN.pngNexen Heroes - Samsung Lions 2RgUuCiQ-fTJPUI6I.png Samsung Lions -2.5 - 1.90 Bet365 (Keskeytettiin 8.vuoroparin jälkeen rankkasateen vuoksi)

Samsung laittaa syöttämään todella kovan herran nimeltä Rick Vandenhurk W6-L1 ERA 2.54 ja 3 edellistä 22IP 13HITS 3RUNS. Kun tämä kaveri syöttää niin ei ole ainakaan aiemmin vastustajat juhlineet juoksuilla, toki myös ulkopelin virheettömyydellä on oma osansa tässä. Nexen laittaa kummulle herran Henry Sosan W0-L2 ERA 12.56 ja 3 edellistä 14IP 24HITS 20RUNS. Kaveri on ollut kyllä aivan kujalla syöttämissään peleissä ja nyt vastassa sarjan kovin joukkue joten helppo peli ei ole tiedossa.

Link to post
Share on other sites

ATP Nelinpelit Lontoo

Guccione/Hewitt - Chardy/Tursunov

Guccione/Hewitt 1.83 bet365

Hewitt pelasi eilen hyvän kaksinpelin Gimeno-Traveria vastaan voittaen ottelun suoraan 2-0. Chardy pelasi Querreytä vastaan ja ottelu oli tiukka ja kääntyi lopulta Querreylle tiebrakejen jälkeen. Chardya oli itselläni kuitenkin lapulla niin pieni epäonnistuminen kun ottaa huomion Querreyn tämänhetkisen tason. Tursunovilla ei ole vielä nurmelta yhtään ottelua alla ja hän pelaa kaksinpelinsä Sijslingiä vastaan ennen tätä ottelua tänään. Ylivoimaisesti paras nurmipelaaja tästä porukasta on Hewitt, jonka recordi on niinkin vakuuttava kuin 120-36. Lisäksi Hewitt ja Guccione ovat pelanneet paljonkin yhdessä nelinpelejä, tänäkin vuonna. Guccione on porukan ainoa pelaaja, joka pelaa enemmän nelinpelejä kuin kaksinpelejä, ja niistä on menestystä tullutkin enimmäkseen Samuel Grothin kanssa. Chardy ja Tursunov eivät ole aiemmin yhdessä pelanneet. Lisäksi Chardy ja Tursunov nyt eivät ole mitään kovin erikoisia nelinpelaajia. Itse uskon tässä aussiparin voittoon ja kertoimet näyttävät olevan heille päin laskussakin.

Link to post
Share on other sites

Latvia:Virsliga

Jalkapallo klo.19:00

Spartaks-Ventspils puoliaika Ventspils 1.91(Unibet)

Selvästi Latvian liigaa hallinnut Ventspils kärsi kauden ekan tappionnsa viime kierroksella vieraissa sarjassa kolmantena olevalle Liepajalle.Nyt seuraa toinen vieraspeli peräkkäin,mutta vastus on huomattavasti helpompi.

Tasoeroa joukkueiden välillä löytyy.Spartaks on voittanut toistaiseksi yhden viidestä kotipelistään ja viimeksi se hävisi taulukossa sen edellä olevalle Jelgavalle.Latvian liiga on jakautunut kahteen ryhmään,kun 10 joukkueen sarjasta on 5 joukkuetta erottunu selvästi ja Spartaks kuuluu siihen heikompaan ryhmään.

Ventspils on saanut huilata pitempään ja sulatatella ekaa tappiotaan.Se tulee sisuuntuneena ja kostomielessä tähän otteluun ja kärsijäksi joutuu isännät.Ventspilsille ei ole montaa maali 13krs aikana tehty ja se on pystynyt 2.5 maalin keskiarvolla niitä itse tekemään.Voittajasta ei pitäisi olla epäselvyyttä ja toivotaan,et peli ratkee jo 1.puoliajalla vieraiden eduksi.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Terve.

Ensimmäiset nopeet vihjeen olin aatellu laittaa.

MLB : Seattle Mariners - New York Yankees Seattle Mariners 1,95 (Veikkaus)

Eli syöttäjä on vaihtunut Yankees:llä. Piti olla Tanaka joka on erittäin hyvä mutta nyt on aloittava syöttäjä vaihdettu Nunoon joka on täysi vessa. Nappaisin erittäin nopeesti tämän koska tulee muuttumaan kohta.

MLB : Los Angeles Angels - Oakland Athletics Oakland Athletics 1,88 (Veikkaus)

Sama homma täällä eli syöttäjänä Angelsillä piti oll Skaggs joka ei mikään erityinen oo muttaa huomattavasti parempi kun Santiago joka nyt vaihdettiin tilalle.

Kävisin nopeesti veikkauksella nappaamassa nämä herkku kertoimet.

Link to post
Share on other sites

ATP-Lontoo

Dimitrov - Ward -- Dimitrov -4,5 peliä -- 1,80 -- Unibet

Lontoon turnauksessa vastakkain maailmanlistan 13. Grigor Dimitrov sekä 155. James Ward. Jo tuosta voi päätellä mikä tasoero heillä on. Ranskan avoimissa Dimitrov hävisi heti alussa Kroatian Karlovicille erin 0-3. Se oli suuri yllätys ja Dimitrov lähtee varmasti sisuuntuneena tähän turnaukseen. Ward varmasti haluaa näyttää parastaan kotiyleisön edessä, mutta tänään tasoero taitaa olla liikaa britile. Uskon että Dimitrov vie suht helposti suoraan kahdessa erässä ja tuolla tasoituksella itsellä mukaan peleihin.

Link to post
Share on other sites

Noniin monen vuoden vastustelun jälkeen päätin aloittaa täällä kertomaan vihjeitä/mielipiteitä, tasurien haku on mulle melkein jokapäiväistä. MM-kisoja odotellessa, tämän päivän surkeasta tarjonnasta huolimatta löytyi kuin löytyikin "Päivän Tasuri"!

Päivän Tasuri: Fram vs. Keflavik, Pepsideild (ISL) X 3,15 Veikkaus klo 22.15

Islannin liigaa, mikä ei todellakaan ole itselle tuttu mutta tilastojen ja kertoimien valossa erittäin kokeiltava; Liiga juuri alkanut, vastakkain 2 monen vuoden takaista alle keskitason joukkuetta. Fram sijalla 9/12 ja Kefla 4/12, Fram kotona voittamaton, Kefla voittanut yhden pelatun vierasottelun kovaa Valuria vastaan. Viime keskinäinen kohtaaminen myös Fram isäntänä päättyi Keflan 2-3 voittoon. Nytkin tulee tasaista, tosin nykyisellä vireellä kumpikin joukkue kykenee maalintekoon, mutta Kefla ei ole voittanut liigaottelua yli kk:een, vaikka onkin mielestäni pienoinen suosikki. Kotietu tasoittaa puntteja sen verran että uskon vahvasti tasapeliin.

Portugali vs. Irlanti, (MO) Portugali 1,53 Veikkaus klo 02.45 (ke)

Täytyy myöntää että viime aikojen sopupelipaljastukset ovat pikkaisen jarruttanut haluja veikata harjoitusotteluita tai yleensäkin veikata. Itse voitin Skotlanti-Nigeria tasurista ja katsoin Veikkaus-TV:ltä, mutta jäi paha maku suuhun, samanlainen kuin jäi Venäjä-Suomi finaalista.

Mutta tosiaan Portugali. Ronaldo ei vissiin pelaa, mutta ihan sama koska pelkästään tasoerolla pitäisi Portugalin viedä vaikka pelataankin neutraalikentällä, New Yorkissa. Jos katsotaan näitä kesän harkkamatseja, Portugali pelasi tasurin Kreikan kaa ja voitti Meksikon (ilman Ronaldoa). Irlanti hävis Turkille ja pelasi tasurit Italiaa ja Costa Ricaa vastaan. Nämä eivät vireestä sano mulle mitään koska #1 Italia pelannu paskasti ja #2 Costa Rica pelasi toisen puoliajan 10 miehellä. Irlannilla varmaan rasituskin kovempi. Portugali lapulle.

EDIT Ronaldo näköjään pelaa, joten vielä herkumpi :P

Ja tämän kanssa...

Tampa Bay Rays vs. St. Louis Cardinals, MLB St. Louis Cardinals 1,60 Veikkaus klo 02.10 (ke)

Kiinnostava kohtaaminen. Bay Rays tietenkin yksi tämän kauden "Kriisijoukkueista", odotuksiin nähden peli ollut aivan kakkaa. Konferenssisijat TAM 15/15 ja STL 7/15, syöttäjinä Odorizzi (TAM) ja Wainwright (STL) joista Wainwright selvästi paremmassa vireessä. Tampalla takanaan 3 ottelun tappioputki kotona Marinersia vastaan, Cardinals ottanut 2 vakuuttavaa vierasvoittoa Torontosta peräkkäin. Eikö riitä? Tampa hävinnyt melkein 2/3 osaa kaikista otteluista, Cardinals voittanut puolet pelatuista vierasotteluista. Cardinals on kauraa.

Näistä Veikkaukselta yhteiskerroin 2,44 ja ISOLLA!

Ja Vielä hakuna...

Chicago White Sox vs. Detroit Tigers, MLB Chicago White Sox 2,08 Veikkaus klo 03.10 (ke)

White Sox voitti sarjan ensimmäisen pelin 6-5 ja nyt syöttäjiksi asettuu tulikuuma Danks (CWS) ja Verlander (DET). Sarjataulukon 4. Tigers on ailahdellut viime aikoina ja Verlander on nykyvireellä erittäin lyötävissä. Chicago sijalla 9 on konferenssin 5. paras kotijoukkue ja tosiaan Danks on hyvässä vireessä. Lapulle 1.

Tätä kokeillaan tasurin kanssa yhteiskertoimella 6,55

Link to post
Share on other sites

Koripallo Espanja ACB

Pari hyvää kerrointa kiinni Espanjan koriksesta :D

klo 21.15

AN0k3Xoh-I1iwG3s2.pngBarcelona - Valencia dlMND57n-zqJc5hlI.png

Valencia +9,5 @1,75 Veikkaus Varsinainen peliaika

Veikkaus antaa vähän paljon Valencialle tasotusta, kun Valencia hävisi viimeeksi kotonaan vain pisteellä vähäkorisessa nyhjäyksessä Barcelonalle. Muualla Valencian kertoimet ovat menossa selvästi laskusuuntaan. Eiköhän Valencia ole saanut edellisestä tiukasta kotipelistä sen verran virtaa, että pystyvät pitämään mahdollisen tappion siedettävissä lukemissa.

Lopputulos 70-74

klo 23.00

G2l7zP83-lCQyGui1.png Unicaja - Real Madrid pn8TQOkQ-8WwImJsD.png

Unicaja +3,5 @2,30 Veikkaus Varsinainen peliaika

Saman tien on pakko kokeilla tuota toistakin underdoggia tasotuksella. Unicaja onnistui pitämään itsensä vieraspeleissä Realia vastaan 3,5 pisteen päässä 48 minuutin kohdalla, vaikka lopulta hävisikin ottelut jälkimmäisen varsinaisella peliajalla kahdella pisteellä ja ensimmäisen viidellä pisteellä jätkojen jälkeen. Unicajankin kertoimet ovat romahtamassa maailmalla eivätköhän hekin pysty pitämään ottelun tiukkana.

Lopputulos 88-75

E: Iso PLUSSA Unicaja +3,5 on kun EI ole jatkoaikaa betsissä mukana :D

EE: Betsattu varmaan liikaa NBA:ta Eurooppa-koriksessa quarterit ovat tietenkin vain 10min :DD

Edited by Tipsaaja
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
    • Jalkapallo:Ranska Ligue 2 klo.21:45 Red Star - Metz btts @1.85 Unibet Ranskan 2.ligasta otetaan maalit molemmille kokeiluun. Kuudennet ottelut tänään molemmille.Ihan mukavasti on molemmilla toistaiseksi pelit menny.Metzin tappiosarake näytää 0,eikä Red Starillakaan ole kuin 1 häviö. Maaleja on molempien peleissä saatu hyvin.Metzin 4:ssä pelissä 5:stä on molemmat joukkueet maalin tehny.Red Starin 3:ssa edellisessä molemmat joukkueet onnistuneet laittamaan pallon verkkoon. Unkan @1.85 on ihan mainio molempien osumasta ja laitattaa kyllä merkin siihen.  
    • Jalkapallo:Portugali U-23 League klo.17:00 Leiria U-23 — Benfica U-23 btts @1.71 Unibet Portugalin U-23 futiksesta molempien maalia testiin. Benfica on tämänottelun suosikki,vaikka onkin aloittanut kauden surkeasti vastustajaansa nähden.Benfica on vielä ilman voittoa.Häviötä on nyt 3 ja 1 tasapeli.Leirialla 2 voittoo 1 tasuria ja 1 tappio. Benfica tulee kyllä parantamaan otteitaan kaudenedetessä.Maalinteossa Benficalla ollut vaikeuksia,kun se on tehnyt toistaiseksi 2 maalia 4:ssä pelissä ja omiin on menny 7.Leiria tehnyt 5 ja päästänyt 4. Eiköhän siellä Benfican leirissä ole tehty jotain asioiden parantamiseksi 3 peräkkäisen tappion jälkeen ja tässä on ollut 5 päivää aikaa edellisestä pelistä niin aikaa on ollut. Viimekauden 2:ssa keskinäisessä molemmissa molemmat onnistuivat maaleja tekemään Unkan kerroin 1.71 molempien maalista kuulostaa ja näyttää hyvältä.Muut peliyhtiöt ovat alle 1.60 linjalla.
×
×
  • Create New...