Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

(Huom.alkaa jo klo 8:30)

Svetlana Kuznetsova - Belinda Bencic 1, 1.70 @Nordicbet

Kuznetsova on maailmanlistalla 23. ja Bencic 33. Bencic pelasi loistavan Us-Open turnauksen, mutta hän lähtee silti tähän otteluun selkeänä haastajana. Bencic pystyi Us Openissa ylisuoriutumaan ja välttämään helppoja virheitä joita hänelle tulee normaalisti melko paljon. Kuznetsovalle US Open oli valtaisa pettymys kun hän putosi jo 1.kierroksella, sillä hän oli ennen sitä turnausta pelannut todella kovalla tasolla kukistaen maailman kärkipelaajia. Kuznetsova on näistä rutinoituneempi ja uskon hänen voittavan tänään ellei Bencic pysty jälleen pelaamaan yli hänen tasonsa, johon en usko.

Link to post
Share on other sites

Yugra - Jokerit over 5,5, 2.08 @ guts.com

Yugran eka kotipeli ja näissä peleissä nyt on totuttu näkemään maaleja.

Karlsson myös Jokereiden maalissa tänään.

Lada - Dinamo Riga ML 2, 1.9 @ guts.com

En usko että sarjanousija pysyy pelivireen löytäneen latvialais joukkueen messissä.

Yaroslav - Ak Barz Kazan 2, 2.46 @guts.com

Yaroslavin peli ei ole vielä ollut uomissaan uuden valmentajan alla, joten materiaaliero++ ja kazanille voitto.

Podolsk - Magnitorsk(-1,5) 2, 2.02 @guts.com

Magnitorsk viilettää tällä hetkellä semmosessa flyytissä, että Podolskin pojat jää ns. rekan alle tänään! Zaripov(5+5), Mozyakin(5+5), Kovar(2+7) trio jatkaa siitä mihin viime keväällä jäi

Link to post
Share on other sites

Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko Biala: Vierasjoukkue yli 1,5 maalia 2.50 Bet365

Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko Biala: Vierasjoukkue yli 2,5 maalia 6.00 Bet365

Puolan jalkapallin Extraklasaa. Kotijoukkue 7 peliä, 1 tasuri, 6 tappiota ja omiin on kolissut vähintään 2 per peli.

Vierasjoukkue taas on pelannut paljon paremmin ja tehnyt viiteen viime peliin 4 kertaa yli 1,5 maalia. Tänään 3?

Link to post
Share on other sites

Alotetaas itekki vihjailu täällä ! :thumbup:

Podolsk - Magnitorsk 2 1.6 & Paf ( 18.30 )

Pelkkä 1 ketju magnilla riittää voittamaan ottelun Kovar,Mozyakin,Zaripov kaikki kovassa iskussa ja tekee tuhojaan + selvä materiaali etu vierailla.

Zaripov 5+5 Mozyakin 5+5 Kovar 2+7

Traktor - Ska pietari 2 1.75 & Paf ( 16.00 )

Ska alottanut kauden odotetulla tavalla ja voittanut jokaisen pelinsä 4/4. Ska voittanut kaikki 5 edellista joukkueitten kohtaamista. Traktor heikentynyt viimmekaudesta, vieras voittoa tällä kertoimella lapulle !

Troyes - Auxerre 1 1.55 & Paf ( 21.30 )

Troyes aloittanut kauden todella vakuuttavasti 4-1-0 maalierolla 8-0 kun taas Auxerren ensimmäiset pelit mennyt aivan penkin alle ja tänään ei ole tulossa muutosta 1-1-3 record saa yhden häviön taas lisää kun kova kotijoukkue ottaa tästä ottelusta pisteet kotiin. Kerroin on tippunut eiliseltä 1.75 -> 1.55.

Pel

Link to post
Share on other sites

IRSc4V6n-IRKRsqy4.pngKorona -

Podbeskidzie 6w8Flyk9-KYw9dyJk.png

Veto = 2 (-1) kerroin 5,5 (Paf)

0U6CCfjQ-0M2Cz7Qp.pngPandurii - PetrolulfXLukwQt-KEaCv1s1.png

Veto = 2 (-1) kerroin 5,0 (Paf)

Ja millä perusteella nämä valitsit, tämä on toistettu jo monta kertaa ja silti täällä tyypit levittelee vihjeitä, ilman perusteluita. Luuletko että peesaan näitä vihjeitäsi, koska niissä ei ole edes mitään perää. -.-

  • Upvote 3
Link to post
Share on other sites

Ruotsi div.1 Norra jalkapallo klo.20:00

Västerås SK-Forward BTTS 2.puoliaika 2.38(Unibet)

Taulukon alaosan joukkueitten kohtaaminen,jossa Västerås voitolla kipuaisi putoajan paikalta pois samoihin pisteisiin vastustajan kanssa.Västerås on kotonaan nyt kolmen ottelun voittoputkessa ja vierailija Forward pelannut neljä ottelua voitoitta matkapeleissään.

Molemmat ovat hyvin pystyneet tekemään maaleja viimepeleissään.Tästä ottelusta puuttuu molemmilta pari vakiokookonpano ukkoo.Västerås ilman kahta tärkeää puolustajaa Karwan Zarifnejad ja Robert Medvegy.Forwardilta on pois puolustaja Ekobo ja pelaaja-valmentaja Kihlberg.Siksipä tähän on hyvä testata,että molemmat tekee maalin 2.puoliajalla.juuri noitten puoluspään puutteiden vuoksi.

Lycka till !

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites

Serie A:

Hellas Verona - Palermo, 2 (3,80 Betsafe)

Veronan odotettu paluu pääsarjaan viime kaudeksi sujui mainiosti, mutta yllätysmomentti on nyt käytetty ja vastaava suonenveto ei tule tällä kaudella toistumaan. Palermo ei ole tavanomainen sarjanousija, sillä perinneseura palasi katastrofiputoamisen jälkeen ryminällä Serie A:han. Joukkueen materiaali on sarjan keskikastia, ja näytönhalu on varmasti valtava.

Valioliiga:

Hull City - West Ham, 1 (2,10 PAF)

Pienen panoksen betsi, sillä suureksi suosikiksi ei voi kotijoukkuetta hyvällä tahdollakaan nostaa. Hull vahvistui siirtoikkunan lopussa reilusti, joten raitapaidoilta on lupa odottaa tason nostoa (alkukausi 1-1-1 maalierolla 3-3). West Ham nitisti heikon Crystal Palacen, mutta kahdesta muusta on tullut takkiin (1-0-2 maalierolla 4-5).

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Snooker Scottish Open karsinta klo 21:00 Lines, O - Carty, A Pelivalinta: Carty, A Kerroin: 2,45 Epicbet Carty on ollut tällä kaudella ihan kelpo vireessä karsintaotteluissa. Hyviä voittoja tullut useampia ja on hyvin taistellut muutoinkin otteluissa. Lines ei ole esittänyt mitään erityisen hyviä otteita. Muutamia selkeitä voittoja tullut ennakkoon heikkotasoisia pelaajia vastaan ja muutama yllättäväkin tappio. Odotan tästä tasaista matsia ja en yllättyisi lainkaan vaikka Carty poistuisi areenalta voittajana.
    • Jalkapallo:Portugali U23 League klo.19:00 Academico Viseu U23 — Estoril U23 btts @1.58 Unibet Molempien maalia kokeiluun tähän kohtaamiseen. Molempien joukkueiden otteluissa ei olla maaleitta säästytty.Molemille niitä on tehty 9.Academico Viseu on tehny 13 ja Estoril 12 ja sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna. Academico Viseun 5:ssä edellisessä on molemmat tehny maalin.Vielä sarjassa tappioitta pelaavan Estorilin tähänmennessä kaikissa 5:ssä pelissä on molemmilta joukkueilta maali saatu. Viseulla on nyt 2 pelii ilman voittoa ja tulokset niistä on 2-2 ja 1-3.Puolestaan Estorilin 2 edellistä päätynyt lukemiin 4-2 ja 2-2. Kertoimella ei paljoo juhlita,mutta osumalla kenties voi juhlia.  
    • Jääkiekko:Ruotsi SHL klo.20:00 Rögle - Djurgårdens Calle Själlin tekee pisteen(mukaanlukien JA) @2.05 Coolbet SHL kiekosta Själlin pojoa testiin. 1.kierros on pelattu.Molemmat hävisi avausottelunsa.Rögle hävisi vieraissa 4-2 Luleålle ja Djurgården hävisi kotonaan 0-3 Björklövenille. Rögle tässä lähempänä voittoa on,etenkin jos Djurgårdenin tehottomuus jatkuu.Kauden ekavoitto olisi mukava ja Rögle sitä kotikentällään kovemmin halajaa. Röglen pakki Calle Själlin kuului viimekaudella joukueensa parhaimpiin pelaajiin ja olikin Röglen paras syöttelijä.Avauskierroksella Själlin jäi pisteittä,mutta nyt siihen kauden pistetilin avaamisen on hyvät mahdollisuudet. Yli 2.0 kerrointa on tarjolla mm.unkalla sekä Coolbetillä.Kävin vielä vertailemassa Norkan tarjousta niin se oli 1.44 eli eipä tartte miettiä mistä ottaa.  
    • EFL Trophy/ Jalkapallo Englanti Walsall - Stevenage Stevenage AH 0 @ 1.82 Pinnacle Alkaa 21:00 Ykkösliigassa sijalla 11. tällä hetkellä oleva Stevenage pelaa muutoksen vuoksi seuraavan sarjaottelunsa vasta 10. lokakuuta joten tänään ei luultavasti turhaan lepuutella pelaajia  ja joukkue lähtenee tähän matsiin parhaalla  mahdollisella kokoonpanollansa. Stevenage selvisi näissä kinkereissä lohkovaiheesta jatkoon neljästi viimeisen viiden vuoden aikana. Kakkosliigassa tappiottomasti tällä kaudella pelannut Walsallilla on vieraspeli tulevana lauantaina jota silmälläpitäen joukkue saattaa säästellä tänään avainpelaajiaan. Ottelusta on odotettavissa tasainen vääntö josta Stevenage tulee puristamaan voiton viime minuuttien maalilla.
    • Liiga / Jääkiekko Jokerit - Pelicans Pelicans Yli 2.5 Maalia @ 1.73 Unibet Alkaa 18:30 Jokerit(17.) kyntää syvässä suossa sillä joukkueella on kasassa viiden pelatun matsin jälkeen yksi piste. Joukkueen kokoonpanossa nähdään tänään massiivisia muutoksia joukkueen "tähtipelaajien" puolustaja Matthew Caiton ja hyökkääjä Maxime Fortierin ollessa penkitettynä ottelusta. Myös puolustaja Valtteri Pulli on sivussa. Muutoksilla koetetaan selvästi herätellä surkeasti kauden alottanutta joukkuetta mutta puolustuspäässä tullaan varmasti näkemään tänään kommunikaatiovirheitä ja ylimääräistä mailanpuristamista. Joukkueen maalivahtipeli on myös melkoinen kysymysmerkki . Hätäapuna joukkueen veräjänvartijaksi pestattu konkarivahti Tomi Karhunen sai poimia lauantaina kiekon selkänsä takaa kuusi kertaa Tapparan(12.) voitettua ottelun maalein 0-6. Karhunen aloitaa tänään maalilla. Pelicans(7.) tulee kurittamaan  pakka levällään olevaa Jokereita tehden vähintään kolme maalia.  
×
×
  • Create New...