Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Pitkästä aikaa taas pistetään tänne yksi tipsi, aika vähän pelattavaa jälleen maanantaina mutta mielestäni tässä hyvä pelikohde kohtuullisella kertoimella! Kohteena siis KHL ottelu Neftekhimik Nizhnekamsk - Yugra Khanty-Mansiysk.

Tähän kohteeseen ei lähdetä veikkaamaan voittajaa, koska näistä kahdesta ei kyllä tiedä yhtään kumpi ottelun tulee viemään vaan lähdemme pelaamaan maalimäärää ja overina 5.5 kertoimella 1.86 Betssonilta! (kattelin vasta myöhemmin kun itse löin vedon että norskilta saa 1.90 mutta anyway..) Perusteluja ei tähän paljoa tarvita tässä on niin overiherkät joukkueet kyseessä ja jos lasketaan molempien päästetyt maalit per ottelut keskiarvoakin niin se kipuaa tulokseen 3,4. Tänä vuonna joukkueet pelanneet keskenään 2 kertaa ja molempina kertoina tuo overiraja on ylitetty. Huomion arvoinen seikka on vielä se että Nizhnekamskin kotiotteluissa maaleja on nähty per ottelu 6.5 keskiarvolla! Toivotaan että tilastot ja joukkueiden pelitapa tukee tänäänkin tuota overiherkkyyttä mutta vahvasti uskon että pelissä nähdään jopa 7-8 maalia!

Vihje lyhyesti: Neftekhimik Nizhnekamsk - Yugra Khanty-Mansiysk O5.5 (1.86 Betsson) (1.90 Nordicbet)

Ekaan erään 3 maalia ja sitten eivät yhtäkkiä saaneet reppuja tehtyä kuin yhden kahteen erään...

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Englanti:Jalkapallo klo.21:45

Wycombe-Burton BTTS 2.puoliaika 3.70(Unibet)

Nihkeä on tarjonta tyypilliseen Maanantain tapaan,mut laitetaan testiin kuitenkin jotain.

League Two ja taulukon yläosassa olevat joukkueet kohtaavat.Tutkiskelin Burtonin pelaamia pelejä ja huomasin,että joukkue on hitaasti lämpenevä.Se on tehnyt maalin vain kolmessa pelaamassaan pelissä ekan puolentunnin aikana.Se on yleensä ollut parempi jälkipuoliskolla.Wycombe todennäköisesti ottaa ottelun hallintaan alussa,mutta Burtonilla on tapana kasvaa ottelun edetessä,joten kokeillaan BTTS vetoa 2.puoliajalla.Wycombe joutuu tekee pari muutosta,kun keskikentän Josh Scowen ja pakki Aaron Pierre on pois.Pienellä kokeiluun ja pelionnea kaikille,jotka tätä kokeilee !

Lopputulos:1-3(0-1)(1-2)

  • Upvote 5
Link to post
Share on other sites

+5,5 Tennessee Titans-Pittsburgh Steelers (2) 1,92@Unibet

Steelers on ajottain yksi liigan kovimpia, ja heti seuraavalla viikolla se on hävinnyt NFL:n heikommille joukkueille. Hienoa Carolina-voittoa seurasi tappio Tampa Baylle, ja Colts- ja Ravens- voittoja seurasi tappio Ny Jetsille. Alkukaudesta Steelersin juoksuhyökkäys oli parhaimmillaan loistava. Viime voitot ovat tulleet erinnomaisen heittopelin johdosta. Tennesseellä on liigan kehnoin hyökkäys. Pelinrakentajana toimii kotijoukkueella rookie Mettenberg, hän tuskin hyökkäystä nostaa suosta. Viime viikolla Tennesseen peli hajosi 7-0 johtotilanteessa ja lopulta vastustaja Ravens voitti pelin 21-7. Steelers ei ole kummoinen vierasjoukkue ollut tällä kaudella. Mutta on perus tasoltaan parempi joukkue ja lähtee vieraskentästä huolimatta suurena suosikkina peliin. Kokemattomalla Tennesseellä ei kestä peli kasassa täyttä aikaa tällä hetkellä.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
    • Jalkapallo:Ranska Ligue 2 klo.21:45 Red Star - Metz btts @1.85 Unibet Ranskan 2.ligasta otetaan maalit molemmille kokeiluun. Kuudennet ottelut tänään molemmille.Ihan mukavasti on molemmilla toistaiseksi pelit menny.Metzin tappiosarake näytää 0,eikä Red Starillakaan ole kuin 1 häviö. Maaleja on molempien peleissä saatu hyvin.Metzin 4:ssä pelissä 5:stä on molemmat joukkueet maalin tehny.Red Starin 3:ssa edellisessä molemmat joukkueet onnistuneet laittamaan pallon verkkoon. Unkan @1.85 on ihan mainio molempien osumasta ja laitattaa kyllä merkin siihen.  
×
×
  • Create New...