Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

ENGLANNIN VALIOLIIGA 15:30

MANCHESTER UNITED-LIVERPOOL+1

MERKKI 1

KERROIN 2.95 @veikkaus

------------

Nyt tarjotaan kovia kertoimia yli maalin eron voittoon! United on taulukossa 3/20 ja viidestä matsista viisi puhdasta voittoa maalierolla 10-3 ja siinä on mukana pari kovaa tiimiäkin (Arsenal ja Southampton). Liverpool ei ole niinkään tällä kaudella jaksanut nousta kovin ylös kun sijoitus on 9/20 ja viime matsitkin on ollut täyttä mönkimistä. Onhan pool viime aikoina pelannut muutaman pisteen itselleen( 5 matsista: 3 tasapelii, 2 voittoo) Liverpoolista ei löydy hyviä maalintekijöitä enään kun Luis Suarez lähti iskemää maaleja Espanjaan. Balotelli ei ole päässyt minkäänlaiseen vireeseen ja Sturridge on joutunut oikeastaan yksin tekemään maalit. Manusta Rooney 5 maalia ja Van Persie 6 maalia. Edellinen kohtaaminen elokuussa päättyi 1-3 Unitedin voittoon. Nyt uskon Manchesterin vireen jatkuvan ja laittavan pallon häkkiin ainakin kahteen ootteeseen.

MUUT LYHYEMMÄT SIVUKOHTEET

ENGLANNIN VALIOLIIGA

SWANSEA-TOTTENHAM 18:00

MERKKI 2 | KERROIN 2.95 @unibet

Kaksi mielestäni aivan eritasoista joukkuetta jotka ovat pisteen päässä toisistaan sarjataulukossa (Swansea 22 p. Tottenham 21 p.) Molemmat ovat viimesestä viidestä pelistä kalastaneet 2 voittoa, yhen tasurin ja 2 tappiota (Tottenhamilla ollut Eurooppa-liigaa seassa) Edellinen kohtaaminen viime talvelta 1-3 Tottenhamille

KHL 16:00

SOTSHI-JAROSLAVL

MERKKI 1 | KERROIN 2.50 @unibet

Sotshi piristänyt peliään viime aikoina nimittäin 5 matsia ja 4 voittoa. Jaroslavl 2 voittoa (toinen vars. peliajan jälkeen.) ja 3 tappiota. Edellinen peli Jaroslavlille 4-1. Mutta sotshin vireeseen uskotaan nyt

Onnea kaikille peleihin!

Link to post
Share on other sites

Ruotsi (-2.5)-suomi 1 Veikkaus 1.75.

Raha asioissa ja betseissä ei auta tunteilla, vaan raakasti pelataan naapureita alkusarjan keskinäisen ja yleisten juttujen perusteella, joiden mukaan Ruotsi on valovuoden Suomea edellä tänä vuonna. Itse uskon vähintään 3 maalin voittoon, sillä salibandyssähän otetaan lopussa maalivahtia pois jopa 2-3 maalin eron ollessa pelissä, koska maaleja voi syntyä nopeasti useitakin jo parin minuutin aikana.

EDIT: 3-2

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

VALIOLIIGA

MANCHESTER UNITED - LIVERPOOL / 1 / 1,78 @PAF

Lähes kaikissa tilastojen valossa ManU tulee tänään ottamaan kotivoiton. Jo pelkästään ManU:n kotietu on ottelussa valtaisa. Poolin viimeisestä kymmenestä vierasottelusta, vain kolmesta voitto. ManUlla sen sijaan kahdeksan voittoa kymmenestä kotonaan. Uskoakseni, vain liika itsevarmuus voi kaataa ManUn. Ja heidän puolestaan täytyy kyllä toivoa, että peli kulkee ennuusteen mukaan ja kuudes peräkkäinen voitto tulee tänään. Myös Pooli on pelannut tiukkoja pelejä viimeaikoina, mutta ihmeitä saa käydä, että Liverpool tänään ManUn kaataisi. Kohteen voisi jopa kiinnittää +1:llä.

Link to post
Share on other sites

JÄÄKIEKKO KHL klo 16

Atlant- AVANGARD OMSK 2 veikkauksella 2.0

Kyseessä materiaaliltaan täysin ylivoimainen OMSK.

summanen on sen verran raadollinen valmentaja, että potkii vaikka väkisin joukkueensa tappion jälkeen voittoon.

summasen alaisuudessa ei vaan uskalla hävitä 2 peliä putkeen. Sitä omsk ei ole ihan kauden alun jälkeen tehnytkään.

Sisuunnutettu ruoskittu omsk voittaa

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites

Miesten ampumahiihtobtakaa-ajo

Fourcade-svendsen valinta 2 kerroin 2.10@bet365

Fourcadille ei tunnu oikein tämä korkea maasto sopivan . Perjantain kisassa sijoittui nolla ammunnalla lähes tasan svendsenin kanssa joka ampui sakon. Nyt lähtevät lähes samaan aikaan ja hiihtelevät luultavasti samassa porukassa. Svendsen nopeampi ampuja jossa näen hyvät mahdollisuudet ottaa eroa foiurcattiin.


J boe-jakov fak valinta 2 kerroin 2.75.

Fak on osoittanut loistavAa hiihtovauhtinsa hochfilzenissa. Nolla ammunnalla saattaa olla podiumilla tänään. Joella on ollut tapana loistavan kisan jälkeen ns. Sulaa hieman ja ottaa hätäisellä ammunnalla sakkoja. Nyt keulast lähtö asettaa varmasti pAineita niskaAN kun taas Fak saa rAuhassa ammuskella jahtaavassa porukassa.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Englannin valioliiga: klo 18.00

Swansea-Tottenham merkki 2 kerroin: veikkaus 2.9

Varmempi: Tottenham+1 kerroin: veikkaus 1,55

Vaikka Swansea on kova kotijoukkue ollut, niin tässä on mielestäni hyvä haku hakea tottenham. Swansean edellinen ottelu oli 1-3 -tappio West Hamia vastaan. Tuossa ottelussa Swansean puolustus antoi Hammers-hyökkääjä Andy Carolille runsaasti tilaa, ja Carroll teki kaksi maalia ja syötti yhden. Spursin Harry Kane on tällä kaudella ollut sellaisessa kunnossa, että jos Swansea jatkaa samaa löperöä puolustamista, niin Kane kyllä tästä rankaisee.

Spursin puolustus on myöskin ollut heikkoa, mutta on vain fiilis että tottenham voittaa, mutta tottenham+1 luultavasti osuu ainakin.

LOPPUTULOS:

Swansea-Tottenham 1-2

Swansea-Tottenham+1 1-3

ONNEA PELANNEILLE, ITSE JÄTIN VÄLISTÄ :rofl:

  • Upvote 3
Link to post
Share on other sites

NHL: klo 04,30

Edmonton-Ny Rangers merkki 2 kerroin 2.1 veikkauksella

Varmempi: Ny Rangers lopullinen voittaja kerroin 1.65 veikkauksella

Tarviiko perusteluja? Heikko Edmonton ihan heittopussi tänä vuonna kotisaldo: viimeset 5ottelua (kotona) 1 voitto ja 4tappioo ja ei vaa oikee pysty voittaa mtää peliä oikeen ja viime yönä tappio 2-4 Ducksille

Ny Rangers ei nyt hirveessä iskussa jos vierassaldoa katsotaan: viimeset 5 ottelua (vieraissa) 2 voittoa ja 2 tappiota sekä 1 tappio jatkoilla. Viime yönä hieno murskausvoitto 1-5 voitto Vancouverista

Rangers perustasoltaan edellä ja varmasti hyvä pelifiilis tällä hetkellä ja tuolla 2,1 kertoimella rohkeasti vaan lapulle tai jos uskoo tasaseen peliin nii lopullinen voitto (1.65) on myös hyvä kun jatkoaika voitto riittää silloin ja eiköhän Rangers pelin voita

LOPPUTULOKSET:

Edmonton-Ny Rangers 0-2

Lopullinen voittaja: Ny Rangers

  • Upvote 4
Link to post
Share on other sites
NHL


Toronto - Los Angeles / 1 / 2,80 @PAF


Torontolla on ollut erinomainen vire päällä ja takanaan tällä hetkellä neljän voiton putki, maalieroin 15-5. Vastassa tänään Kings jonka vieraspelikiertue ei ole viikon aikana juuri vakuuttanut. Canadiens ottelussa Kingsit laukoivat yli 90 laukasta, mutta hävisivät silti lukemin 6-2. Tähän on hyvä myös huomioida, että Kingsin maalilla Martin Jones sai vain alle 20 koppia ja loput 6 sisään. Myös alku viikosta nähtiin notkahdus, kun Sabres otti Kingsistä niukan 1-0 voiton.


Kings on siis joutunut tekemään todella kovaa töitä tällä kiertueella ja ei olisi täysi ihme, että väsymys painaisi jo. Voisi uskoa, että vastaan astuva Toronto voi olla jopa pienimuotoinen seinä, siitäkin huolimatta, että Leafs ei ole tuoreella jalalla. Vakuuttavalla prosentilla nakuttaneen Leafsin viimeiset pelit on Kingsien viime hetkiseen maalien viimeistelyyn ja puolustuspeliin nähden myrkyllinen combo.


Toronton jatkaessa samaa hurmosta, joukkue on kovaa vauhtia kipuamassa divisioonan ja koko konferensin kärkeen. Luvassa tiukka ottelu, jonka kotijoukkue Leafs vie niukasti.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...