Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

NHL

Carolina Hurricanes vs. New York Rangers 2 @ PAF 2.12

Mielestäni yön paras kohde. Rangersin peli on lähtenyt kulkemaan vieraissakin hyvin. Viimeisestä viidestä vieraspelistä Rangers on voittanut neljä. Viimeisen viiden vieraspelin maaliero on +11 (17-6). Lundqvist on myös pelannut vakuuttavasti niin kuin koko Rangersin alakerta. Carolina sai edellisessä ottelussa tappioputkensa poikki, mutta se oli lähinnä enemmän Toronton huonoutta kuin Carolinan hyvyyttä. Carolinalta luultavasti ovat vielä poissa kokoonpanosta esimerkiksi J. Staal ja A. Semin näiden herrojen puuttuminen ei ainakaan auta Carolinan taakkaa. Materiaalietu menee myös Rangersille. Eiköhän Rangers tämän maalin tai kahden erolla hoida jo pelkästään sillä, että Lundqvist on ollut tällä kaudella selvästi parempi kuin Ward.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

NFL

Klo: 3:30

San Francisco 49ers - San Diego Chargers @2,00 Unibet

49ers menetti mahdollisuutensa pudotuspeleihin viime viikonlopun Seahawks tappion myötä. Chargers taistelee vielä pudotuspelipaikasta, eikä joukkueella ole enää varaa hävitä mikäli mielii playoff-paikan lunastaa. Monelle 49ers pelaajalle tämä kausi koostui todelliseksi pettymykseksi joukkueen materiaaliin nähden, eikä pelaajia varmasti jäljellä olevat ottelut kovin paljon motivoi kun huhut ensi kauden valmennusjohdon vaihtumisesta pyörivät jo ilmassa. Chargersin kerroin poimittava varsinkin, kun bookkerit näkevät joukkueen underdogina otteluun - vaikka sillä on täysi motivaatioetu tähän otteluun lähdettäessä.

Link to post
Share on other sites

EHT-turnaus Venäjä-Tsekki merkki 2 kerroin 6.1 Unibet

Tseķien turnaus ei ole mennyt aivan lapaan, sillä on alla kaksi tappiota ja

mo pelit huomioiden tappio sarja on jo seitsemän pelin mittainen,otteet kumminkin

on ollut lupaavia antavia ja uskon kertoimessa olevan löysää hitusen.

Isännillä vastavasti voitot Suomesta ja Ruotsista ok. esityksillä ja Venäjästä

kun on kyse, niin aina mielenkiintoinen asennekortti on ollut kunnossa,

mitä nyt eilen urpo jäähy johtoasemassa, vaikka Venäläisten asenne onkin ollut

jonkin aikaa kunnossa, niin siltikin nostan tuon mentaliteetti puolen esiin,

ymmärtääkseni vastakkain joukkueet jotka syttyy toisistaan ja tunteet voi

hyvinkin kääntyä vastaan. Jos suoraa ei rohkene, niin ml löytyy kertoimella 4.1

Tsekki +1 2.75

E. Lopputulos: 3-2 Tsekki teki Suomet ja tasoitus jäi tolppaan, liika tasoitusta alkuun.

Link to post
Share on other sites

Liverpool - Arsenal 2 @2.50 veikkaus

Liverpool - Arsenal yli 2.5 maalia @1.75 veikkaus

Huippu futista valioliigassa tarjolla tänään kun pooli ja tykkimiehet ottavat yhteen! Betsaan itse arsun vieras voitolle ihan vaan sen takia että tykkään joukkueesta ja toiseksi siksi että ei liverpoolin kausi oikein ole lentoon lähtenyt missään vaiheessa. Viimeisestä 14 joukkueiden keskinäisestä pelistä liverpool on onnistunut voittamaan vain kaksi. Poolilla on hyvän puolustus mutta välillä tulee aivan käsittämättömiä koomailuja, varsinkin erikoistilanteiden jälkeen. Arsulla löytyy tulivoimaa ja taitoa rokottaa liverpoolin virheistä juuri tällaisista paikoista. Arsenal on joukkueista se vähemmän virhealtis ja se riittää tänään 1-2 vierasvoittoon.

Tosiaan tuo yli 2.5 maalia kannattaa myös pelata ihan tilastojen valossakin, joukkueiden keskinäiset ja viimeisimmät ottelut kun kerran vilkaisee läpi niin ei pitäisi olla minkään sortin epäilystä etteikö tässä matsissa se kolme maalia tule. Toki loppujenlopuksi molemmat ovat huippujoukkueita ja sen takia en uskokkaan että pelissä paljoon yli kolmea maalia tulisi.

Peli onnea!

Link to post
Share on other sites

Espanja:La Liga jalkapallo klo.20:00

Elche-Malaga BTTS 2.12(Unibet)

Elche hävisi vain viisi kotiotteluaan viimekaudella.Tämä kausi ei ole lähtenyt toivotulla tavalla käyntiin,kun 7 kotipelistä on jo tullut neljästi takkiin ja sillä onkin parannettavaa.Uskoisin Elchen tekevän tänään kaikkensa palatakseen voittokantaan kotonaan.

Elchen mahdollinen aloitus:

Tyton,Domingo Cisma (korvaa Damian Suarezin), Enzo Roco, Lombán, Edu Albacar; Rodrigues, José Ángel (tai Pasalic), Fayçal Fajr, Víctor; Cristian, Jonathas.

Vierailija Malagalla on mennyt kohtuullisesti ja se kyttää Eurooppa liiga paikkoja.Tänään se joutuu tekemään puolustukseensa muutoksia.Alakerran Weligton ja Rosales on pois ja lisäksi Sergio Sanchez on loukkaantunut.Todennäköisesti keskikentän Ignacio Camacho pelaa tänään alempana.

Elche on tietoinen Malagan puolustusongelmista ja laittaa täyden höyryn päälle heti alussa nopean maalin toivossa.Kotivoitosta sais ihan hyvää kerrointa mutta kallistuin BTTS vedonpuolelle.Elchen hyökkääjä Jonathasin maalista saa @3.40(Unibet)maistuu myös.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Valioliiga

15:30

Newcastle – Sunderland: Newcastle / kerroin 2,15 @ Bet365

Tyne-Wear derbyt ovat usein olleet värikkäitä, enkä usko tämän päivän ottelun tekevän poikkeusta. Newcastle on ollut kuluneella kaudella erinomainen kotikentällään. Tästä osoituksena edellisessä kotipelissä voitto Chelseasta, mikä oli samalla kauden ensimmäinen tappio sarjakärjelle. Newcastlen maalivahtitilanne on aiheuttanut manageri Pardewlle päänvaivaa. 1. ja 2. maalivahdit ovat loukkaantuneina ja tolppien välissä aloittaa Jak Alnwick. Newcastlen ykköstykki Cisse on kärsinyt sairasteluista ja aloittaa tänään penkillä.

Sunderland taistelee jälleen tuttuun tapaansa pääsarjapaikan säilyttämisestä. Joukkue kärsi alkukaudesta suurista puolustusongelmista. Pantilimon sai surullisten 0-8 Southampton ja 0-2 Arsenal kärsittyjen tappioiden jälkeen näyttöpaikan maalilla ja onnistuikin viemään ykköstorjujan paikan Mannonelta. Hyökkäyksellä Sunderlandilla ei ole suuria vaaratekijöitä ja joukkueen peli perustuukin tiiviseen joukkuepuolustamiseen. Ainoastaan pitkäaikaistoipilas laitapuolustaja Van Aarnholt on sivussa päivän pelistä.

Newcastlen poissaoloista huolimatta, uskon sen vahvan kotivireen riittävän tänäänkin heikkotasoista Sunderlandia vastaan.

Edit: Kylläpä ovat omat vihjeet lähteneet heikosti liikkeelle. Newcastle painosti, Pantilimon loisti ja Johnson rankaisi lopussa.

Lopputulos: 0-1

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

EHT-Turnaus Suomi-Ruotsi Leino, Ville tekee maalin, kertoimella 6 Unibet.

Miehen varjoisilta kujilta täytyisi siis nousta parrasvaloihin ja iskeä

limppua häkkiin! Joku tilastoista perillä oleva pitää varmaan hulluna,

Leinohan ei ole tehnyt kuin 1+3 pelaamassaan 23 maaottelussa.

Lähtö turnaukseen alkoi ykköskentän laidasta, Ruotsi peliin lähtiessä

paikka löytyy kolmosesta, yhdessä Ramstedtin ja Petrelin kanssa,

tuijottelisi kumminkaan tuota "tiputusta" vaan näkisin Leinolle hyväksi.

Energiaa luvassa kentältä ja toivotaan, että löysät on otettu pois :)

näkisin siis, että näistä veikkosista Leino on se joka maalaa.

E.veto päin Ruotasalais pelaajaa :) no ei onnistunut, loppu puolella parempaa,

ja muutaman kerran tuli bongattua lupaavasta paikasta, mutta ei löytynyt,

kaverille kentällä.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
    • 1. Divisioona / Jalkapallo Tanska AB - Vendsyssel FF AB Draw No Bet @ 1.55 Betsson Alkaa 20:00 AB(4.) on sarjassa kotikentällään kolme ottelun voittoputkessa pitäen noissa kaikissa matseissa oman maalinsa puhtaana sekä tehden yhteensä kuusi maalia. Vendsyssel(10.) on seitsemän matsin mittaisessa voitottomassa putkessa häviten noista kolme kamppailua. AB voitti joukkueiden kaksi edellistä keskinäistä kohtaamista joista viimeisin pelattiin elokuun puolivälissä ottelun päätyttyä tuolloin maalein 0-3.
×
×
  • Create New...