Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Koripalloa;NCAA I-A

Gonzaga-Brigham Young valinta 2 kerroin 4.06@Pinnacle

Brigham Young-1.5 pistettä kerroin 3.60@bet365

Mielestäni tässä ottelussa on kertoimet aivan pielessä. Tänään tiistai yönä pelataan Itärannikon konferenssin mestaruudesta Orleans areenalla.

Brigham Young kulkee 9 ottelun voittoputkessa ja se on voittanut 16 viimeisestä 20 pelistään.

Gonzagalla on myös hurja tilasto. 19 voittoa viimeisestä 20 pelistä. Mutta tuo ainoa tappio on tullut juurikin Brigham Youngia vastaan.

Tuosta ottelusta ei ole aikaa kuin viikko ja tuokin tappio tuli vain 3 pisteellä. Uskon kuitenkin että kun kaksi lähes I-A parasta joukkuetta asettuu vastakkain on kummalla tahansa jälleen yhtä hyvä mahdollisuus voittaa.Aivan liikaa saa kerrointa tässä vierasjoukkue, ja minä luotan että pystyvät venyttämään voittoputkensa 10 ottelun mittaiseksi.

Faktoja Youngista , se on toisena sarjassa pisteiden teon taulukossa 83.8 pisteen keskiarvolla per ottelu.

Tyler Haws on ykkösenä youngin kaikkien aikojen pisteiden tekijänä ja 24 kaikkien aikojen ncaa pisteiden tekijänä.

Haws on onnistunut tekemään pisteitä hurjalla 22.1 pisteen keskiarvolla per ottelu ja se tulee varmasti tänä yönä näkymään.

Kyle Collisworth on asettanut tällä kaudella NCAA ennätyksen triple-doubleissa hänellä on kuusi triple-doublea tältä kaudelta ja 14 double-doublea.

Selityksenä niille jotka eivät tiedä mitä edellä mainitut tarkoittavat , triple double on kaksinumeroiset tilastot ottelussa kolmella osa-alueella(Pisteet,Syötöt,Levypallot,Blokatut heitot tai riistot)

Ja Double-Double on kaksinumeroiset tilastot kahdella osa-alueella(Pisteet,syötöt,blokatut heitot,levypallot tai riistot). Eli siis todella kova kaveri on tämä Kyle Collisworth. Yksi kaikkien aikojen kovimpia.

Brigham Youngissa on siis todellakin kaksi aivan järkyttävän kovaa tekijämiestä ja uskon heidän ottavan yöllä roolia ja vievän mestaruuden.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
    • 1. Divisioona / Jalkapallo Tanska AB - Vendsyssel FF AB Draw No Bet @ 1.55 Betsson Alkaa 20:00 AB(4.) on sarjassa kotikentällään kolme ottelun voittoputkessa pitäen noissa kaikissa matseissa oman maalinsa puhtaana sekä tehden yhteensä kuusi maalia. Vendsyssel(10.) on seitsemän matsin mittaisessa voitottomassa putkessa häviten noista kolme kamppailua. AB voitti joukkueiden kaksi edellistä keskinäistä kohtaamista joista viimeisin pelattiin elokuun puolivälissä ottelun päätyttyä tuolloin maalein 0-3.
    • IEM Beijing PK: Natus Vincere - Falcons | Falcons | 1.84 (Pinnacle)
×
×
  • Create New...