Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

WTA Rooma

Viktoria Azarenka - Casey Dellacqua

Valinta: Dellacqua (+7.0 peliä)

Kerroin: 1.87

Bookkeri: Pinnacle

Naisten Rooman massaturnaus pyörähtää käyntiin ja turnauksessa vuonna 2013 finaalissa pelannut Azarenka saa vastaansa Australian Dellacquan. Dellalla ei ole alkukausi mennyt kaksinpeleissä yhtään sillä lailla, mitä häneltä odotettiin ennen kauden alkua ja hän on ollutkin yksi tämänvuoden kiertueen pahimmista pettymyksistä. Azarenka on ollut alkukaudesta tasainen ja viime viikolla Madridissa hän pelasi hienon turnauksen vaikka sulikin tappiossaan Serenalle aika pahasti ratkaisuhetkillä tuhlaten kolme suoraa ottelupalloa syötöllään. Azarenka tulee luultavasti tässä ottelussa pitämään aikalailla syöttönsä, kun taas Dellan syöttövuoroista on odotettavissa tasaista meininkiä. Della omaa kummiskin hyvän ykkössyötön ja jos hän saa sen ruutuun tarpeeksi monesti, uskon hänellekkin tulevan muutama helpompi pito edes. Dellan alkukausi on ollut floppi, mutta tuntuu silti aika suurelta että hän saa noin ison tasoituksen tähän otteluun. Della tarvitsee ottelusta siis minimissään sen viisi peliä, että kohde menee pushiin ja uskon että hän tulee ne varmaan ainakin saamaan. Epävarma kohde, mutta tuollaisella tasoituksella on pakko yrittää Austtralialaista!

Siirretty 12.5 pelattavaksi!

Link to post
Share on other sites

WTA Rooma

Jelena Jankovic - Camilla Ciorgi

Valinta: Jankovic

Kerroin: 1.72

Bookkeri: MarathonBet

Turnauksen kaksinkertainen voittaja Jankovic saa heti ekalla kierroksella kovan haasteen, kun häntä tulee haastamaan vielä varsin nuori Ciorgi. Ciorgi on ollur viime peleissään helisemässä ja hän on kärsinyt neljä perättäistä tappiota ja varsinkin viime viikon Madridin turnauksessa hän oli täysi vastaantulija Pironkovaa vastaan. Jankovic palaa kuukauden turnaustauolta tähän ja hän tykkää pelata täällä Madridissa aina ja kaksi kertaa hän on nostellut viikon päätteeksi pyttyä täällä. Jankovicin alkukausi oli hieno ja piikkikohta osui alkukaudesta Indian Wellsiin, jossa hän syötti jo turnausvoitosta, mutta lopulta tyytyminen oli kakkossijaan. Massakautensa hän aloitti voitolla Tatjana Mariasta, mutta sen jälkeen joutui vetäytymään turnauksesta ja tuon takia hän on nyt ollut kuukauden pelitauolla. Tähän turnaukseen hänen pitäisi kuitenkin olla lähellä jälleen huippukuntoaan. Ciorgi on ollut massalla aivan surkea viime otteluissaan ja Jankovic lähtee tähän pienestä tauosta huolimatta selvänä suosikkina, sillä jos Ciorgin peli ei ole ottanut viikossa tuulta alleen, tulee tässä Serbialainen nappaamaan helposti jatkopaikan. Jankovicin kertoimet tulevat varmasti laskemaan ennen ottelua 1.50 pintaan, joten napataan jo tässä vaiheessa hänet lapulle!!

Siirretty 12.5 pelattavaksi

Link to post
Share on other sites

Suomi - Valko-Venäjä: Valko-Venäjä alle 1,5 maalia 1.74 Unibet

Jääkiekon MM-kisat. Suomen puolustus- ja maalivahtipeli on ollut uomissaan ensimmäisen pelin jälkeen. Rinteellä on ollut hieman flunssaa, mutta Saros paikkaa tarvittaessa. Valko-Venäjä pommitti ehkä aavistuksen ylimielisiä jenkkejä vastaan 5 maalia, mutta venäläisiä vastaan jäätiinkin nollille. Vaikea nähdä vieraiden tekevän vähintään kahta maalia, vaikka kovia pelimiehiä joukkueesta löytyykin.

Link to post
Share on other sites

JÄÄKIEKKO: MM-kisat

Suomi - Valko-Venäjä

6BoYlqA3-UTAaI6Ak.png - 2cZVYROt-dID4ewjO.png

Valinta: Alle 5,5 maalia

Kerroin: 1,57

Vedonlyöntitoimisto: William Hill
Alkamisaika: 17.15

- Suomelle ei olla tehty USA-ottelun jälkeen maaliakaan. Juuse Saros torjui nollapelin Slovakiaa vastaan. Tänään maalinsuulla jatkanee Pekka Rinne, joka on toipunut takaisin pelikuntoon. Suomi on ehtinyt jo rikkomaan MM-ennätyksiä nollapelien suhteen

- Valko-Venäjä joutuu tulemaan toimeen ilman tähtihyökkääjäänsä. Andrei Kotsitsyn ei ole tänään kokoonpanossa

- Suomelle ja Valko-Venäjälle pisteet tulisivat tarpeeseen, vaikka Leijonat ovat jatkopaikkansa varmistaneet. Suomi tavoittelee voittoa, jotta vastaan ei tulisi puolivälierissä Kanada ja Valko-Venäjähän ei ole vielä varmistanut jatkopaikkaansa. Maalijuhlia on tuskin tiedossa

TENNIS: WTA Rooma

Daniela Hantuchova - Sara Errani

Valinta: Sara Errani -1,5 erää

Kerroin: 1,55

Vedonlyöntitoimisto: Nordicbet
Alkamisaika: 14.45

- Daniela Hantuchovan massakiertue on alkanut katastrofaalisesti, sillä vielä otteluakaan hän ei ole voittanut kyseisellä alustalla

- Sara Errani on erinomainen massapelaaja ja juuri tällä alustalla italialainen on parhaimmillaan. Italialainen on pelannut kevään aikana runsaasti eri turnauksia ja hakenut pelivirettä ajatellen hänelle tärkeintä Grand Slam -turnausta, Ranskan avoimia

- Sara Errani pelaa kotiyleisönsä edessä ja näyttöhalut ovat varmasti korkealla. Naisten tenniksessä voi tapahtua mitä tahansa, mutta odotettavissa on, että Daniela Hantuchova kaatuisi tänään suoraan kahdessa erässä. Kokeneen slovakialaisen parhaimmat vuodet ovat rajusti takana päin

TENNIS: ATP Rooma

Juan Monaco - Dusan Lajovic

Valinta: Yli 21,5 peliä

Kerroin: 1,87

Vedonlyöntitoimisto: ComeOn
Alkamisaika: 15.15

- Juan Monaco ja Dusan Lajovic pelaavat vastakkain suosikkialustalla, sillä menestymiset molemmat pelaajat saavat juuri massalta

- Juan Monaco on sitkeä pelaaja. Kova taistelutahto ja pitkät pallorallit ovat tyypillisiä asioita, joita nähdään hänen kamppailuissa

- Dusan Lajovic pelasi jo aivan alkuvuonna muutaman massaturnauksen, joten serbialainen on päässyt hyvin sinuiksi alustan kanssa. Lajovic on ehtinyt pelaamaan jo Roomassakin kaksi ottelua, sillä hän joutui pelaamaan karsintaotteluita päästäkseen pääsarjaan mukaan. Juan Monacosta on tehty kerroinasettelussa turhan suuri ennakkosuosikki. Lajovic on kuitenkin voittanut massalla tällä kaudella esimerkiksi Fernando Verdascon

  • Upvote 3
Link to post
Share on other sites

Eilen kosahti aika lahjakkaasti vedot..Uusi mato koukkuun ja järvelle!

Saksa-Itävalta, Itävallan maalit o1.5, 1.62 Unibet

- Itävallan pakko saada pisteitä, jotta välttäisi putoamisen. Saksa on jo lähes varmuudella turvassa, pääsee melko paineettomasti pelaamaan. Ei Itävalta mitään ole näissä kisoissa esittänyt ja vain 6 tehtyä viiteen peliin, mutta Saksan puolustuspeli ollut sitä vastoin melko karmeaa, joten paikkoja voisi tänään olla tarjolla. Sen verran pieni line tähän tarjotaan kelpo kertoimella, joten kuitille menee!

Suomi-Itävalta, Kemppainen väh. 1 tehopiste 1.75 Unibet

- Kepu ollut loistoiskussa näissä kisoissa ja tehopisteitä syntynyt joka pelissä. Sai viime peliin Aaltosen rinnalle ja Juhis löysi myös heti uuden vaihteen peliinsä, joten Kepu ruokkii, JMA iskee kiekkoja sisään. Kemppaiselle toki myös yv-vastuuta maalin edessä siunaantuu ja siitä tontilta on myös muutama maali tullut. Lisää tehoja odotettavissa tänään.

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites

Iltaotteluun:

Ruotsi-Ranska+3.5, 2, 1.60 Betsafe

Ruotsi-Ranska, Ranska o1.5, 2.50 Betsafe

- Ruotsi tässä voitolla varmistaisi lohkon 2.sijan, mutta melko mahdoton on taktkoida toisesta lohkosta vastustajaa, kun sielä tilanne on vielä täysin auki. Ranska tarvitsee tästä pisteitä, jotta sen säilyminen jäisi huomisen Ranska-Latvia ottelun varaan. Ruotsi ollut melko suvereeni näissä kisoissa, mutta ihan paras ei heidän motivaationsa varmastikaan ole ja Ranska on tottunut isompiaan aina kiusaamaan. Ruotsilla puolustuspelissä etenkin ollut ongelmia ja Ranska voi muutaman hyvän yksilön kautta pitää pelin tasaisena. Varsin kelpo pelattavia kohteita molemmat.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...