Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Tänne siis oma vedonlyöntiseuranta ja tipsit koskien MLB:tä. Aloitetaan seuraavilla:

LA Dodgers-NY Mets

(Dodgers -1.5) @ 1.95 bet365

Mets matkustaa ensi yönä Losiin jossa joukkueet kohtaavat ensimmäistä kertaa tässä kolmen ottelun sarjassa ja asettavat kummulleen rookie Syndergaardin. Dodgers sen sijaan ilmoittaa syöttäjäkseen ykkösmiehensä, Clayton Kershaw'n. Syndergaard on näyttänyt, että kykenee pelaamaan Major League tasolla, mutta hänen starttinsa ovat tällä kaudella olleet erittäin epätasaisia. Kershaw on tällä hetkellä uransa ensimmäistä kertaa kolmen ottelun tappioputkessa ja eikä paljoa tämän parempaa paikkaa sen katkaisuun enää voisi olla.

Kotiottelu rookie pitcheriä vastaan tulee Kershaw'lle kuin tilauksesta, enkä nää tässä Syndergaardilla ja Metsillä hirveästi mahdollisuuksia sillä Metsin hyökkäyskin on vajonnut huonosta umpisurkeaksi kun he onnistuivat juoksemaan ainoastaan kerran (1) viime sarjassa Cubsia vastaan. Näimpä uskon, että pelivalinta Dodgers -1.5 on tähän kohteeseen loistava sillä Mets ei kertakaikkiaan vaan tule saamaan tarpeeksi lukuja taululle vaikka Syndergaard syöttäisikin hyvin ja Kershaw tulee varmasti olemaan Metsin lyöjille piikkinä lihassa yrittäessään katkaista uransa pisintä tappioputkea.

STL Cardinals-SD Padres

(Cardinals) @ 1.64 bet365

Mielestäni Cardinals on yksinkertaisesti liian hyvä joukkue häviämään neljää ottelua putkeen. National Leagueta johtava Cardinals on nyt hävinnyt 3 ottelua peräkkäin ja näistä jokainen vieläpä kotona. Tänään uskon kelkan kuitenkin kääntyvän sillä eilen jo nähtiin otteita paremmasta kun ottelu Padresia vastaan ratkesi vasta ylimääräisessä vuoroparissa 3-5 Padresin hyväksi.

Cardinals ilmoittaa kummulleen Martinezin jonka rekordi tällä kaudella on erittäin hyvä (9-3). Padres sen sijaan ilmoittaa syöttäjäkseen Despaignen (3-6), joten tässäkin etu on cardseilla. Lyhyestä virsi kaunis; uskon, että Cardinalsin kotietu, syöttäjäetu ja vahva motivaatio tappioputken katkaisuun tulee olemaan tänään Padresille liikaa ja Cards palaa voittojen tielle.

Pelaamani kohteet ensi yölle:

Dodgers -1.5 @ 1.95

Cardinals @ 1.64

Red Sox @ 1.80

Yankees @ 1.83

Athletics @ 1.71

LA Angels-TEX Rangers u8.5 @ 2.10

Reds @ 1.90

EDIT: Totaalinen farssi...

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • IEM Cologne Major PK: Aurora - BetBoom | BetBoom | 2.11 (Epicbet)   PK: FURIA - 9z | 9z +1.5 | 1.82 (Coolbet)
    • Tilanne 17.6. vihjeiden jälkeen:       Vihjemäärä Oikein Void Väärin Palautus-% netto   1.   Henksteri 14 8 1 5 110,76 % 16,52 € ▲ 2.   Nagamori30 12 7 0 5 103,55 % 4,79 € ▲ 3. ▲ Snooker 33 15 0 18 98,45 % -4,74 € ▲ 4. ▼ Pasanen67 2 0 0 2 0,00 % -15,93 €   5.   VLA 17 6 0 11 76,07 % -37,75 €   6. ▼ JapBet 34 15 1 18 87,20 % -45,91 € ▼ 7.   Oksanen94 18 2 0 16 30,30 % -92,03 € ▼ Yhteensä 130 vihjettä (53 - 2 - 75) netto -175,05 € ▲ palautus 86,08 % ▲
    • MM-Kisat / Jalkapallo  Turkki  - Paraguay Over 3.5 Yellow Cards @ 1.66 Marathonbet Alkaa 06:00 El Salvadorista tuleva ottelun tuomari Ivan Barton tuomitsi edellisessä Irakin ja Bolivian välisessä MM-karsinta matsissaan yhteensä viisi keltaista korttia. Urallaan pitkälle yli neljä keltaista korttia ottelua kohden tuominnut Barton antaa tyypillisesti joukkueiden pelata fyysistä peliään tiettyyn pisteeseen asti jonka jälkeen saatetaan nähdä todelliset korttijuhlat. Ottelu on kumpaisellekin avausmatsinsa hävinnelle joukkueelle "kuolemanottelu". Paraguay pelaa aggressiivistä sekä fyysistä jalkapalloa ja varsinkin keskikentällä tullaan näkemään rikkeitä taitavien turkkilaisten pelintekijöiden pitäessä palloa ja hakiessa nopeita kääntöjä hyökkäyssuuntaan. Paraguay otti avausmatsissaan jenkkejä vastaan yhteensä viisi korttia minkä lisäksi Turkin puolustupeli ei vakuuttanut Australiaa vastaan joten Paraguayn painaessa päälle tullaan varmasti näkemään repimistä ja vääntöä. Ottelussa tullaan tuomitsemaan vähintään neljä keltaista korttia.      
    • 19:00 Tsekki - Etelä-Afrikka Molemmat näistä maista hävisivät avausottelunsa, mutta toisella niistä oli siinä edes pieniä valonpilkahduksia, ja saumoja pisteeseen. Tsekki taisteli Etelä-Koreas vastaan ja lopulta 2-1 tappio oli ansaittu, vaikkakin Tsekiltä yksi maali hylättiin. Etelä-Afrikka puolestaan tuntui olevan aivan väärässä paikassa avausottelussaan, eikä tänään homma ainakaan helpotu kun Sithole sekä Zwane ovat pelikiellossa, ja Tsekki on omissa papereissa lähes Meksikon tasoinen joukkue. Lyonin Pavel Sulc luo tilanteita, ja jos niitä siunautuu huippukauden pelanneelle Patrik Schkille, voi tästä tulla ruma ottelu. Etelä-Afrikan ase pitäisi olla vastahyökkäykset, mutta ainakaan Meksikoa vastaan ne olivat todella vaisuja.  Tämä ottelu hyvin todennäköisesti ratkaisee ainakin kolmossijan kohtalon tässä lohkossa, ja pakkovoiton ollessa edessä, Tsekki on vahvempi joukkue. Tsekin todennäköisestä avauskokoonpanosta Kovar, Hlozek sekä Schick on voittanut mm. Bundesliigan mestaruuden, Coufal (Konferenssiliiga), + lukuisia Tsekin mestaruuksia. Etelä-Afrikan joukkueessa voittamisen kulttuuria on lähinnä Etelä-Afrikan pääsarjasta, sekä Afrikan mestaruuskisojen kolmossija. Lyle Foster on toki noussut Champhionshipistä Valioliigaan mutta hän ei yksin kykene tätä ryhmää kantamaan reppuselässä, ja se nähtiin Meksikoa vastaan. Tsekki voittaa @1,93 @epicbet
    • Tennis, Dublinin Challenger-turnaus Grigor Dimitrov vs. Kyrian Jacquet klo. 13:00 Alle 21,5 peliä/2,16 PAF Bulgarian Grigor Dimitrov pelaa loukkaantumisten jälkeen itseään kuntoon kohti Wimbledonia. Kokenut tennistähti saattaa olla yksi mustista hevosista Lontoon nurmikentillä. Tämä ottelu Ranskan Kyrian Jacquetia vastaan pitäisi olla vain kiva lämmittely ennen perjantain välierää, jossa vastaan asettuu joko Iso-Britannian Henry Searle tai Kanadan Alexis Galarneau. Dimitrov on kaatanut Luxemburgin Chris Rodeschin kahdessa erässä ensimmäisellä kierroksella ja Irlannin Conor Gannonin myös kahdessa erässä toisella kierroksella. Näistä ehdottomasti kovempi haaste oli Challenger-voittaja Rodesch, jota vastaan bulgarialaisen syöttö oli aika pahasti kadoksissa, mutta pystyi silti hoitelemaan kamppailun nimiinsä. ATP-rankingissa tällä hetkellä sijalla 145 oleva Jacquet voitti ensimmäisellä kierroksella Belgian Gauthier Onclinin kahdessa erässä ja sai toisella kierroksella Hollannin Mees Röttgeringiltä luovutusvoiton toisessa erässä. Mikäli entinen Wimbledon-finalisti onnistuu nostamaan syöttönsä laatua tähän otteluun, niin nopea kaksieräinen pitäisi olla kyseessä.
×
×
  • Create New...