Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

[K]

Patricky Freire vs Saad Awad

Merkki: 2

Laji: Vapaaottelu (Bellator)

Alkamisaika: 03:00

Kerroin: 2,20 (ComeOn)

Freire on voittanut 13 ottelua ja hävinnyt kuusi. Hän on pääasiassa tyrmääjä, hän on voittanut 9/13 tyrmäyksellä. Hän hävisi viime ottelunsa joka oli Marcin Heldiä vastaan. Saad Awad on voittanut 18 ottelua joista 7 tyrmäyksellä, 7 lukotuksella, 3 pisteillä ja yhden diskauksella. Awad tulee otteluun kolmen ottelun voittoputkella. Awad on kokonaisempi ottelija, joka osaa lukottaa, mutta jolta löytyy myös tyrmäysvoimaa. Todiste siitä on hänen voittonsa tyrmäyksellä vuonna 2013 Will Brooksista (tällä hetkellä Bellator mestari). Awad on myös harrastanut painia nuorempana, joten on iso mahdollisuus, että hän vie ottelun mattoon ja yrittää voittaa sitä kautta. Awad joko tyrmää Freiren pystyssä tai vie ottelun mattoon ja lukottaa hänet.

Link to post
Share on other sites
  • Vastaukset 20
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Posts

[K] KHL Slovan Bratislava - Amur Khabarovsk Slovan Bratislava @1.81 Pinnacle Alkaa: 20:30 Slovan Bratislava hävisi kotonaan avausottelunsa Vladivostokille 1-3. Slovan voitti ottelussa laukaukset

[K] Kookoo - Saipa Saipa -1,5 @2,32 Unibet 18:30 Jääkiekon harjoituskausi vaan jatkuu ja jatkuu, tosin Kookoon osalta erittäin murheellisina sillä he eivät ole voittaneet otteluista yhtäkään. Saip

[K] 1. Ranskan liigaa Guingamp vs Marseille 2 (2.10 bet365) -Guingamp aloittanut kautensa surkeasti. -Guincamp.ei ole onnistunut vielä maalinteossa.5 peliin ei yhtään voittoa -Marseille aloitti ka

Ystävyysottelu

KooKoo - SaiPa 2 1.78 @Expekt ***

- Kaakon derbystä saadaan toistamiseen esimakua harjoituskaudella. Joukkueet kohtasivat jo elokuun alkupuolella jolloin SaiPa voitti 0-5. KooKoo ei ole pystynyt edes harkkapeleissä vakuuttamaan vaikka joukkue on tuntunut haluavan voittoa paljon enemmän kuin vastustajat. Jo tässä vaiheessa KooKoon ensimmäisestä liigakaudesta voi povata vaikeaa. Materiaali ei ole hirveästi Mestistasoa laadukkaampi, SaiPan nippu on alempaa keskikastia. Tasoero on suuri ja varmasti myös SaiPalla on normaalia kovempi lataus tähän harkkamatsiin, joten KooKoon voitto on edelleen kiven takana. SaiPa on voittanut vakuuttavasti kaikki kuusi harkkamatsiaan, KooKoolla tilanne on päinvastainen.

CHL

Frölunda HC - JYP 1 1.77 @Nordicbet ***

- Frölunda on saanut jalkeille erittäin kovan rosterin jolla se lukeutuu CHL:n voittajasuosikkeihin, myös SHL:ssä potentiaalia on vaikka mihin. Frölunda on pelannut neljä harkkamatsia joista se on hävinnyt yhden. CHL-avauksessa Frölunda murskasi Sheffieldin 9-1. Jos ynnätään CHL-pelin tehdyt maalit mukaan harkkapelien kanssa, niin Frölunda on osunut viidessä ottelussa yhteensä 23 kertaa! Vastustajat eivät ole olleet huipputasoa, mutta rekordi on silti kova. JYP on pelannut harkkapelejään ailahtelevaisesti. CHL-avauksessa se kaatoi Sheffieldin "vain" 3-0. JYPin materiaali ei ole kilpailukykyinen Frölundan vastaavan kanssa, ja kotonaan inkkarit on selkeä ennakkosuosikki.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

[K]

Romania : 1. liga Klo 18.30

Voluntari-CS U Craiova merk. 1

kerroin : 2,90 William Hill

Molemmat joukkueet aloittanut suht heikosti kautensa . Vierasjoukkueella saldo 1-3-4 ja kotijoukueella 0-4-4 . Nyt on kotijoukkueella sopiva vastus ja täten loistava mahdollisuus ottaa ensimmäinen voitto. Sitä puoltaa vielä kotietukin. Kerroin 2,90 on varsin riittävä ,jotta siitä peliä saa.

Link to post
Share on other sites

[K]

Tanska superliga Klo 19.00

Århus-Esbjerg merk. over 2,5 maalia

kerroin : 1,80 Unibet

Esbjerg saanut juonesta kiinni tahmean alun jälkeen. Siitä osoituksena voitto Nordjaellandista ja piste sarjakärjeltä. Århus puolestaan vähän jäätynyt loistavan alun jälkeen. Molemmilla joukkueilla kovat peli kohtaiset maalimäärät, århusilla n. 3,5 maalia ja Esbjergilläkin lähes 3 maalia per peli. Odotettavissa vauhdikas peli , jossa painellaan vauhdilla päästäpäähän ja maalit ei tule jäämään alle 3.een!

Link to post
Share on other sites

[K]

Belgia Jupiler League

Genk - Charleroi

Genk 1,95 Nordicbet

Charleroi ei ole onnistunut voittamaan kuuteen peliin, 3 tasuria ja 3 tappiota. Mukana kaksi Eurooppa liigan karsintapeliä. Näissä kuudessa pelissä se on tehnyt vain 2 maalia. Belgian liigassa se on pelannut kaksi vieraspeliä 0-0 Lokerenin vieraana ja viimeisin 2-0 tappio Leuvenille. Genk on aloittanut liigan saldolla 2-1-2, ja nämä voitot se on hoitanut kotipeleistä. Westerlo kaatui 2-1 ja tämä Charleroin voittanut Leuven kaatui 3-1. Viime kaudella tämä sama kamppailu päättyi 1-1, maalintekoyritykset silloin 15-6 Genkille.

Link to post
Share on other sites

[K]

Jääkiekko:Harjoitusottelu klo.18:00

Frederikshavn(Den)-Iserlohn(Ger) Frederikshavn ML@3.70 Unibet

Jatketaan edelleen kisaa jäkisharkkamatsilla.

Nopeesti piti laittaa,ku alkaapi kohta,mut mielestäni tasoero ei ole noin suuri mitä kertoimet välittäjillä kertoo.Kuvioita hiotaan edelleen alkavaan kauteen ja kokoopanoja haetaan.Kyllä tässä Tanskan viimekauden toiseksi parhaalla kotijoukkueella on mahdollisuudet ottaa,jopa voitto,mutta laitetaan varmistelun kautta sitä lapulle.

Link to post
Share on other sites

Nopeet tipsit, koska pelit alkavat kello 18:30!!

LeKi - KeuPa HT merkki 2, kerroin 2.40 @Nordicbet

Ketterä - SaPKo merkki 2, kerroin 1.27 @Nordicbet

Tässä hyvä tupla kiekkoon! Kolmanneksi voisi ottaa SaiPan ja sitä täällä onkin jo huudeltu.

Mode EDIT: Pitkävetovihjeet-alueella perustelut ovat pakollisia.

Link to post
Share on other sites

[K]

Ligue 2

Bourg-Peronnas - Sochaux

Halftime / Fulltime X/X @4.10 Unibet

Alkaa: 21:00

Sochaux(14.) on aloittanut kautensa odotuksiin nähden heikosti. 4 pelistä saldona on 3 tasapeliä ja yksi tappio. Sochauxin oma verkko on soinut 3 kertaa ja sochaux on tehnyt 2 maalia vastustajan verkkoon. Sochaux on näistä joukkueista materiaaliltaan kovempi. Tänään nähdään kuitenkin mitään sanomaton matsi Bourg-Peronnassia(13.) vastaan. Iltapelissä potkupallotellaan ristin arvoisesti. Otetaan kuitenkin isompi kerroin pois HT/FT -vedolla. Tulosvetoon 0-0 on myös maistuvainen.

Link to post
Share on other sites

[K]


Chl lotto 20:30

EHC München - Kosice Munchen o3,5 @2,00 unibet


Koitetaas vielä tämmöstä, Munchen tehnyt vakuuttavaa jälkeä edellisissä peleissä ja tänään palataan kotiin. Vieraissa slovakian mestarit kaatuivat 2-4 ja tänäänkin on luvassa kylmää kyytiä.
Vieraiden puolustuspeli ei ole vakuuttanut ja he ovat päästäneet lähes jokaisessa pelissään tuon 4 maalia ja näin DEL liigaan yllättävänkin kovatasoinen nippu höystettynä entisellä hifk kapteenilla Toni Söderholmilla
ottanee helpot pisteet kotiin.

Tänään palataan kotiin ja halutaan tehdä se tyylillä, lapulle hyvä tasan kahden kerroin.

Link to post
Share on other sites

[K]

Ligue 1 Guingamp - Marseille btts. kertoimella 2.04 Unibet.

Kokeillaan pientä "haistelua" .. kotijoukkue on aloittanut kauden mollivoittoisesti

sillä on alla kolme tappiota ja maali sarake näyttää myös tyhjää, nyt täytyy sanoa

että Guingampin pelejä en ole katsonut livenä, mutta mitä vilasin ottelu raportteja

ni se ei välttämättä ole ollut niin huono mitä tilastot antaa ymmärtää, hyvin mahdollista

että se on myös kärsinyt pientä epäonnea, esimerkiksi Lyonia vastaan kotona piste, ehkä jopa voitto "jäi tolppaan" maalittomuutta myös osiltaan varmaan selittää se seikka, että kaksi viime kauden parasta maalintekijää puuttuu ringistä :D

Vieras joukkue Marseille oli pari ensimmäistä peliä maalittomana ja kärsien kaksi tappiota, kunnes viimein kotipelissä rytisi sitten kunnolla ja se murjoi sarja nousija

Troyesin maan rakoon 6-0! Mielenkiintoinen huomio on, että jokaisessa maalissa oli eri tekijä takana.

Vaikka jokainen peli on omansa, niin lähdetään siitä, että Guingamp katkaisee kotiedun myötä kuivan kautensa ja onnistuu vihdoin maalinteossa, harvoin nuo putket venyy yhtä pitkiksi, kuin vaikka vastustajan nollaamiset :)

Eli, kotietu + tulivoimaa omaava vieras = btts. :)

Peli onnea!

E. alkamisaika: 21.30

Lopputulos : 2-0 veto väärin :/ muuten hyvä, mut se stna tulivoimaa omaava jäi nollille.. :D

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • UEFA Conference League klo 17:00 Tobol Kostanay - FK Panevezys Pelivalinta: Tobol tekee maalin ensimmäisellä puoliajalla Kerroin: 1,50 Bet365 Tobol oli vierasottelussa avausjaksolla huono, mutta paransi toiselle jaksolle. Ottelu päättyi 1-1 lukemiin. Uskon kotiottelussa Tobolin ottavan pelin haltuun heti avausjaksolla. Tobol on materiaaliltaan laadukkaampi joukkue ja kotiedun merkitys on suuri Kazakstanilaiselle joukkueelle. Panevezys on heikomman tason joukkue, enkä näe heillä kovinkaan suuria mahdollisuuksia jatkopaikkaan. Kotimaan sarjassa Panevezys ollut varsin heikko vieraspeleissä, joten Kazakstanin ihmettä lienee turha odotella. Uskon Tobolin tekevän vähintään 1 maalin avauspuoliskolla.  
    • Jalkapallo, Equador serie B klo 23.30 Vinotinto (Cuniburo FC) - San Antonio 1X2: X 3.45 (Veikkaus) Tilastoja kun tästä otteluparista katselee, niin havaitaan että viimeiset 4 ottelua ovat päättyneet tasan heidän välillä. Vanha sananlaskukin sanoo ettei 4 ilman viidettä  Vinotinto on lievä suosikki, mutta vierailijat ovat pelanneet nyt sarjassa 18 ottelua, joissa tasapeli on tullut 9 kertaa. 2 edellistä keskinäistä ottelua vinotinton kotona ovat päättyneet 0-0. Ilman lisäperusteluita hyvällä kertoimella tasuria lapulle. Vinotinto on nimenä flashscoressa, ja esim epicbetillä kyseinen joukkue on nimetty Cuniburo FC.
    • 03:15 Argentinos Jrs - Estudiantes Rio Cuarto Aperturan eli Argentiinan liigan ”avausturnauksen” lohko-b kolmonen Argentinos Jrs haastaa samaisen lohkon nousijajoukkue Estudiantes Rio Cuarton kotonaan. Argentinos Jrs oli laadukas Aperturassa mutta on tuon jälkeen myynyt monia avainpelaajia, ja maalinteko tökki hieman Aperturassa. Estudiantes Rio Claro oli koko lohkon ylivoimaisesti surkein joukkue, ja 16 matsin jälkeen sillä oli kasassa viisi pistettä ja tehtyjä maaleja 6. Nyt kesällä ennen Clausura vaiheen alkua se on kuitenkin hommannut uusia pelaajia jokaiselle pelipaikalle, ja se kantoi hedelmää heti Clausuran ekalla kierroksella kun se nollasi Tigren 1-0 kotivoitossa. Uusi koutsi Forestello on järjestänyt puolustuksen uudestaan, ja maalilla Bruera vaikuttaa pätevältä vahvistukselta. Siksi uskon että vaikka Argentinos tämän ottelun voittanee, ei se kykenen ”heittopussia” murskaamaan. Alle 2,25 maalia @1,869 @pinnacle
    • Baseball, MLB Cincinnati Reds - Cleveland Guardians 1. Vuoropari Tasapeli Vedonlyöntitoimisto: Epicbet Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 02:10 - Reds sekä Guardians kohtaavat MLB puolella. Uskon avausvuoropari päättyvän kiikareihin kun Redsiltä aloittaa Ferguson ja Guardiansilta aloittaa Williams. Molemmat syöttäjät olleet todella dominantteja ja uskon ottelun avausvuoroparin olevan nopeasti ohitse.
    • Baseball, MLB Chicago White Sox - New York Yankees Chicago White Sox Yli 4.5 Juoksua Vedonlyöntitoimisto: Epicbet Kerroin: 2.53 Alkamisaika: 02:40 - Chicago White Sox ollut tällä kaudella todella hyvä ja kauden yksi suurimpia yllättäjiä ehdottomasti, White Sox pelannut hyvässä vireessä ja illasta toiseen tekee paljon juoksuja. Uskon myös vastustaja Yankeesin sytyttävän.
×
×
  • Create New...