Espanja:LaLiga klo.15:00
Getafe - Sevilla
Ottelussa tuomitaan rangaistuspotku @3.40 Unibet
Otetan testiin tähän LaLiga otteluun pilkkua.
Saattaa olla tiedossa kiihkeä ja kova ottelu.Joukkueet taulukossa peräkkäisilläsijoilla pisteenerolla Getafe 5 ja Sevilla 4.Tärkeitä pisteitä/Mestarienligapaikkoja olisi jaossa .Valencia sekä Ath.Bilbao havittelevat myös näitä paikkoja.Getafe lähte altavastaajana,vaikka pelaa kotonaan.Viimeisimmän keskinäisen Getafe voitti 0-2,joten revanssin paikka Sevilalla.Vierailla pahemmat poissaolot ja Sarabian poissaolo voi näkyä.Molemmilta löyty
Jääkiekko, U-18 MM
Suomi - Tsekki
Suomi @2.00 Unibet
KLO: 16.30
Nyt pitäisi voittaa, jos haluaa vaikuttaa siihen, tuleeko vastaan ensimmäisellä pudotuspelikierroksella USA vai Venäjä. Oletan, että Suomi voittaa päötöspelissään Sveitsin. Tahmeaa pikkuleijonien peli on kuitenkin ollut, eikä se helpolla pääse nytkään. Todella tasaiset lähtökohdat tähän kamppailuun, mutta kiinnitän silti huomioni tuohon nuorten edelliseen otteluun. V-Venäjä näpäytti niin leijonia kuin tsekkejäkin, iskemällä hyvin vastaan. Ylimielisyys ja yltiöpäinen hyökkääminen, maustettuna "sinne päin" la
Jääkiekko
Toronto - Boston
Toronto @2.45 Coolbet
KLO: 22.00
Ylempänä jälleen ottelua puitukin. Erimieltä tälläkin kertaa olen itse. Erikoinen sarja aina viimepeliin saakka. En tiedä moniko laittoi merkille Leafsin erittäin tarkan kiekkolisen pelaamisen. Toronto on kaikissa kolmessa voitossaan tässä sarjassa, tavalla tai toisella, hyötynyt Bruinsin kiekonmenetyksistä sekä tottakai pyrkinyt omiakin riistoja hyödyntämään. Kun tiedetään tuo Bostonin kyky iskeä vastaan niin onko ihme että Bruins on sarjassa 2 voittoa ottanut. Valitettavan usein tämä painottuu liikaa joukkueen
Jääkiekko, SHL
Frölunda - Djurgården
Djurgården ml @2.63 Unibet
KLO: 16.00
Pakko heti kärkeen todeta, että kohtalaisen suolainen kerroin vieraille. Kyseessä ensimmäinen finaali ja varmasti tuo 14 ottelua kestänyt, Fröllen kotitaika painaa bookkereilla. Edellisen kotitappion Frölunda on kokenut runkosarjassa ja nimenomaan Djurgårdenia vastaan. DIF nousi runkosarjan voittaja, Färjestadia vastaan, hienosti näihin finaaleihin. Hetken näytti jo siltä että Färje sinne menee, mutta henkisesti kovssa paikassa DIF oli vahvempi.
Frölunda hävisi runkosarjan kaksi viimeisintä
Extraliga - karsinta Kladno - Chomutov
valinta, Kladno -1.5 kertoimella 2.35 Unibet. alkamisaika: 17.00
Kyseessä Tsekin karsinta pääsarjaan, jossa systeemi on, että neljä joukkuetta pelaavat mini sarjan ja kaksi parasta joukkuetta pelaa pääsarjatasolla seuraavalla kaudella ja kaksi alemalla sarjatasolla. Tässä ollaan edetty siihen pisteseen, että Pardubice ja Kladno ovat varmistaneet paikkansa pääsarjatasolla ja joukkueet pelaavat kunniasta ja näen jo sinänsä tuon Kladnon etuna, koska se on kotijoukkue ja peli on merkityksetön panoksiltaan.
Kladonoahan tähdittää it
MLB klo 20:05
Baltimore Orioles - Minnesota Twins
Pelivalinta: Minnesota Twins yli 4,5 juoksua
Kerroin: 1,66 Marathonbet
Baltimorella aloittaa heikko syöttäjä Dylan Bundy ERA 7,79. Bundy aloittanut tällä kaudella 4 ottelua ja kolmessa näistä vastustaja on tehnyt vähintään 5 juoksua.
Minnesotalla on vahva lyöntiosasto ja Minnesotan monilla lyöjillä hyvät tilastot Bundya vastaan. Minnesota ollut muutenkin alkukaudella hyvässä vireessä, joten eiköhän Minnesota iske ottelussa vähintään 5 juoksua.
Minnesota ollut keskinäisissä myös niskan päällä. 10 viimeistä keskinä
NHL PLAYOFFS
Washington - Carolina
Washington/ 2.22 CoolBet
Klo 03:00
Sarja on tasan 2-2, joten panokset kovenee kun sarjan tärkeimpiä pelejä aletaan pelaamaan. Vaikka Washington ottikin rumasti selkään game 3:ssa niin viime peli oli jo taas parempaa ja Washington voittikin laukaukset tuossa pelissä 24-31.
Washingtonin aikaisemmista kotipeleistä ensimmäinen oli suvereeninpi sillä siinä Washington takoi taululle 3-0 jo ekassa erässä vaikkakin voitti lopulta vaan 4-2, mutta siihenhän se peli yleensä menee jos ekan erän jälkeen aletaan vaan pelaileen kun turvalline
Schalke - Hoffenheim, ottelussa rp @3,50 /0,4
Mönchengladbach - Leipzig, ottelussa rp @3,75 /0,4
IFK - Rops, kortteja yli 3,5 @2,43 /0,6
Inter - AS Roma, kortteja yli 5,5 @1,900 /0,6 (bet365) + ottelussa rp @3,55/0,4 (coolbet)
Guingamp - Marseille, btts @1,95 /0,6 (bet365)