Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Joden päiväkirja ja uusi alku ilman betsejä...


Recommended Posts

Lisäyksenä vielä, jos on jotain ihmeteltävää ja kysyttävää.. pistäkää perkele YV:llä ne huolenaiheenne rahkis ja muut trollaajat, turha tänne on yleistää ja vääristää miten hoidan hiljalleen tilannettani kuntoon.

Kiitos.

Link to post
Share on other sites
  • Vastaukset 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Day 100!!! 100 päivän rima on ylitetty ja olo mitä parhain! Moni ei ois uskonut tähän, mutta kyllä se vaan mahdollista on, kun haluaa psyykata itteensä kunnolla niin pystyy tähdätä korkealle! Jat

Oon selittänyt näille vässyköille tämän homman moneen kertaan, silti jotain aivolohkoista puuttuu mitä infoo ei saada perille, kaikki mitä veikkahuoneelle tai muille bookkereille saanut on ilmaisvetoj

Yksinkertaisesti  Jode haluaa rajoittaa pelaamista, ,Ei lopettaa.   Silloin tälläinen haaste on oikeastaan ihan fiksu idea.    Tätä ei voi verrata alkoholistiin, joka yrittää lopettaa kokonaan. 

Posted Images

Day 6

Haaste sujuu, livetuloksia seuraillen tekee vaikeeta nyt, koska nyt kun ei laita mitään niin tuntuu et MLB:t ja änärit osuis todella hyvällä prossal, NBA myös menisi plussan puolille kokoajan sinkuilla. Pitää vaan kestää.. ei pidä olla heikko silloinkaan, vaikka ne betsit osuiskin sillon ku ei vedä niitä. :thumbup:

Link to post
Share on other sites
12 tuntia sitten, Jode007 said:

Day 6

Haaste sujuu, livetuloksia seuraillen tekee vaikeeta nyt, koska nyt kun ei laita mitään niin tuntuu et MLB:t ja änärit osuis todella hyvällä prossal, NBA myös menisi plussan puolille kokoajan sinkuilla. Pitää vaan kestää.. ei pidä olla heikko silloinkaan, vaikka ne betsit osuiskin sillon ku ei vedä niitä. :thumbup:

tuo on perustunne, "että osuu kun ei betsaa", kun alkaa pelaan niin ei kiinnitä niin paljoa huomiota oikein menneisiin vaan enempi väärin menneisiin, vaikka pitkässä juoksussa varianssin takia nuokin tasottuvat, ei kannata antaa siis asian hämätä. Mitä vähemmän pelaa sen parempi mahdollisuus on jäädä plussalle loppupelissä. Mutta tämänhän kaikki tiesivät jo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
4 minuuttia sitten, Jode007 said:

Day 16

5 päivää vielä ja toinen haaste suoritettu, ei ole enää edes vaikeaa ollut, alkaa tuntua siltä, että tähän pystyy jos haluaa vaan. :)

Loistavaa Jode loistavaa! Hyvä että oot pysyny kuivilla, tsemppiä :)! 

  • Tykkäys 1
  • Kiitos 1
Link to post
Share on other sites

Day 6

Hyvin alkanut haaste, vaikka kuukausi alkaa tekemään jo vaikeempaa, mutta sepä se tämän haasteen idea tässä onkin ylittää itsensä hiljalleen paremmin ja paremmin, vaikka helvetin paha repsahdus tuli casinoiden kanssa, luojan kiitos bookkereista depoaminen on pysynyt haasteen aikana nollarajoissa. Ärh, välillä tekee todella tuskaa ku tiirailee päivästä toiseen kohteita, mitä tekis välil laittaa kokeiluun. Onneksi on vielä sama kassa menossa, niin ei ole tarvetta depoilla.. toivotaan että pysyy tämä tiukka linja vielä tooodella pitkään....

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
2 tuntia sitten, Putin said:

Paina slottia menee, niin mäkin, joulun kunniaksi, Slotti-Jodeeeee:kaljaa:

En valitettavasti niihin enää helpolla koske, niistä yritetään pysyä niin kaukana kuin mahdollista. Yllyttäminen on turhaa ja häpeäisit sinäkin kun toipuvalle addiktille ehottelet tommosta edelleen... :o

  • Kiitos 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina.
    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
×
×
  • Create New...