Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

5c460d6fb6b0f_NHLlogo.png.ffc625127a71f01d0470c633d99cec60.png

 

LAKings.PNG.9747f90bcb8955b951d8d64db96d8c4f.PNG Vs. 5c460d8115373_St.Louis.png.0e58d202628b13831d57c62624d55e03.png

 

Vihje: Patrick Maroon to Score

Kerroin: 6.50

Vedonlyöntitoimisto: Bet365

Alkamisaika: 23:00


Virepelaaja, perusnaulaaja. Eiköhän nuo riitä perusteluiksi.

Maroon pelasi 16-17 kaudella Edmontonissa uransa parhaan NHL- kauden naulaten 27 täppää ja viime kaudella Edmontonissa ja New Jerseyssä yhteensä 17 täppää vähenevällä vastuulla. Vastuuta ei ole tälläkään kaudella ilman loukkaantumisia tullut, joka näkyy selkeästi myös maalien määrässä. 4 maalia 39 otteluun. Alkukaudesta vastuuta tuli kohtuullisesti jonka jälkeen peliaika on kääntynyt laskuun ja tällä hetkellä Maroon seikkaileekin kentällä vain n. 11 minuuttia ottelua kohden.

Tänään David Perron on mitä todennäköisimmin sivussa ja aamujäiden perusteella Patrick Maroon jatkaa 1. kentässä sekä ylivoimassa Perronin tilalla. Viime ottelussa Perronin jo ollessa pois kellotti Maroon peliaikaa 19:26 joten peliaikaa on mitä luultavammin luvassa tänäänkin lähemmäs 20 minuuttia. Ei Maroon mikään taiteilija ole eikä aasinpotkun voimakkuudella varustettua vetoakaan omista mutta 20 minuutin peliajalla keskivertopelaajakin kykenee tekemään 20 maalia kauteen. Varsinkin kun Maroon on jo todistanut sellaiseen kykenevänsä. Normaalitilanteessa antaisin Maroonille n. 20% maalista mutta oletettavasti hieman hidastempoinen iltapäiväottelu laskee ottelun maaliodottamaa sen verran, että annetaan konservatiivinen 18%. Bet365:n 6.50 kerroin Maroonin maalille maistuu rajakertoimen ollessa n. 5.56.

Link to post
Share on other sites

Tennis, ATP Australian Open

Roberto Bautista-Agut - Stefanos Tsitsipas

Vihje: Roberto Bautista-Agut

Kerroin: 1.96

Vedonlyöntitoimisto: Pinnacle

Alkamisaika: 03:30

- Australian Openin puolivälierissä kohtaavat ATP Rankingin 24. Bautista-Agut ja ATP Rankingin 15. Tsitsipas. Roberto Bautista-Agut on kuukausina ja tässä Australian Openissa pelannut erinomaista tennistä ja pelaa oikeastaan ihan melkeimpä uransa parasta peliään, viime kuukausina Bautista-Agut on kovalla kentällä hävinnyt lokakuusta lähtien vain 4 ottelua ja voittanut 14. Häviöt ovat tulleet kovia Dimitrovia, Federeriä ja Zvereviä vastaan kahdesti. Bautista-Agut on pelannut erinomaisesti ja voittanut erittäin kovia pelaajia tässäkin turnauksessa ja on selvästi vireessä, Dohan ATP turnauksen voitto löytyy takataskusta tammikuun alusta jossa kaatui mm. Djokovic, viime ottelussaan Bautista-Agut voitti tässä Australian Openissa Cilicin 3-2 luvuin. Stefanos Tsitsipas on pelannut myös erinomaisesti tässä Australian Openissa mutta muuten ei ole mies päässyt lähellekkään Bautista-Agutin tasoa viime kuukausina eikä ole myöskään pelannut läheskään yhtä kovia pelaajia vastaan kuin Bautista-Agut. Viime ottelussaan Tsitsipas voitti Roger Federerin 3-1 l uvuin mutta muuten ei ole viime kuukausina Tsitsipas pelannut hirveän kovia pelaajia vastaan.

- Bautista-Agut on pelannut viime kuukausina ja tässäkin turnauksessa erinomaisesti ja on selvästi löytänyt juuri oikeaan aikaan huippuvireensä, Dohan ATP turnauksen voitto varmasti motivoi vielä entisestään ja se on myös peliotteissa näkynyt, Tsitsipas on päässyt helpommalla tässä turnauksessa kun vastustajat ovat olleet kevyempiä ja ottelut ovat päättyneet usein 4 erässä kun taas Bautista-Agut on joutunut noita 5 eräisiä tahkoomaan tässä Australian Openissa, uskon kuitenkin vahvasti huippuvireisen Bautista-Agutin etenevän tästä ottelusta, sen verran vakuuttavammin hän on viime kuukausina pelannut kovia pelaajia vastaan ja onnistunut myös heitä voittamaan.

Link to post
Share on other sites

Tennis, WTA Australian Open

Anastasia Pavlyuchenkova - Danielle Rose Collins

Vihje: Yli 10.5 peliä 1. Erässä

Kerroin: 3.90

Vedonlyöntitoimisto: Unibet

Alkamisaika: 05:30

- Australian Openin puolivälierissä naisten puolella kohtaavat WTA Rankingin 44. Anastasia Pavlyuchenkova sekä WTA Rankingin 35. Danielle Rose Collins. Molemmat naiset ovat pelanneet erinomaisesti tässä turnauksessa ja kaataneet kovia pelaajia päästäkseen puolivälieriin, etenkin syöttöpelaaminen on ollut molemmilla loistavaa ja omia syöttövuoroja on saatu pidettyä hyvällä prosentilla niin kuin kuuluukin. Molemmat pelaajat omaavat erinomaiset syötöt jolla saadaan dominoitua ja kontrolloitua peliä hyvin, kaksi hyvin tasaista pelaajaa vastakkain tässä ja uskon että ainakin avauserässä molemmat ovat hyvin pelissä mukana ja saadat pidettyä syöttövuorojaan jotta molemmat pelaajat ainakin tuon 5 peliä saavat. Pavlyuchenkova on voittanut tässä turnauksessa mm. Stephensin, Sasnovichin ja Bertensin kun puolestaan Danielle Rose Collins on voittanut tässä turnauksessa mm. Kerberin, Goergesin ja Garcian. Erittäin viihdyttävää ja pitkää ottelua tästä oletan jossa molemmat luultavasti sen erän hoitavat, sen verran hyvin ovat nämä naiset pelanneet ja voittaneet kovia vastaan. Syöttötyöskentelystä odotan hyvää molemmilta jotta ensimmäisessä erässä saataisiin molemmille tuo 5 peliä ja vihje kotiin. Kertoimessa hiukan ilmaa tässä unkan topissa kun muualla tarjoavat 3.50 pintaan niin tätä on hyvä kokeilla kun mielestäni ihan mahdollinen tässä hyvien syöttäjien kohtaamisessa tämä. Seiftareille yli 9.5 peliä 1.96 kertoimella myös maistuu hyvin peleihin mutta mennään kaikki tai ei mitään asenteella.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 TPS - Jukurit Tekee vähintään 2.pst Lukas Wernblom @3.50 Unibet TPS puolelta pistepörssiä johtavan Wernblomin parit pojot kokeiluun. TPS ottanut 2 voittoa ja yhden hävinnyt.Sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna,mitä Jukureilla.Jukureilla 4:stä pelistä tappioita ja voittoja 2.Jukurit on 2 edellistään pelannut kotonaan ja pelasikin ne hyvin.Vieraissa sitten Jukureilla onkin vaikeampaa ja tänään TPS kotonaa tulee olemaan hankala Jukureille. Turkulaisia kismittää niukka 2-1 häviö Sportille ja paluu voittojen tielle on tässä lähellä.TPS 1.kenttähän on sitä tahtipuikkoa heilutellut,kun pistepörssiä vilkuillaan. Takuulla hyökkäyskolmikolle Wernblomille,Haudumille sekä Bryggmanille tulee niitä huonoja/pisteettömiä pelejäkin kaudenedetessä.Tässä kohtaamisessa kuitenkin 1.kentällä on saumoja tehä niitä pisteitä useampikin ennakkoon sarjanheikoimpiin kuuluvaa Jukureita vastaan. Lottoohan tää Suamikiakko on,mutta jos TPS hyökkäyskolmikolta Wernblom,Haudum,Bryggman nähdään nopea maali,jossa Wernblom on osallisena jollain tavalla niin silloin ollaan jo lähellä ja otetaan kokeiluun,kun sitä on tarjolla.
    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina. OIKEIN
    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
×
×
  • Create New...