Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

EM Karsinnat

Portugali - Ukraina

Valinta / Portugali -1.25 / @2.02 Betsafe

Klo / 21.45

Eilen osui 3/3 EM karsintakohteet ja tänään toivottavasti jatketaan samalla linjalla. 

Eilen päätekijänä itselle oli tasoerot ja tänään taas omasta mielestä tasoerot eivät tarpeeksi kertoimiin heijastu. Portugali sai suhteellisen helpon lohkon, kun Ukrainan lisäksi on vain Serbia, Luxemburg ja Liettua. Portugalilla harvoin motivaatio puuttuu vaikka karsintapeleistä on kyse. Viime MM karsinnoissa joukkue voitti 9/10 pelistään ja kotikentällä saldo oli 5/5 maalierolla 20-2. Portugali myös voitti Nations League lohkonsa eikä hävinnyt peliäkään Italialle ja Puolalle. 

Ukraina taas jäi ilman MM paikkaa, kun joukkue jäi Kroatian ja Islannin taakse karsintalohkossa. Nations Leaguessa joukkue veti hyvin, mutta lohkossa oli Tsekki sekä heikko Slovakia. Kuten eilisissä peleissä, niin Portugali on tasoltaan paljon edellä Ukrainaa. Ronaldokin ilmeisesti avauksessa nähdään ja uskon joukkuen syttyvän kotiyleisön edessä ensimmäistä kertaa tänävuonna. Portugalin tasoituksesta annetaan hyvää kerrointa ja muita pelivalintoja voi olla -1.5 sekä BTTS.

  • Tykkäys 2
Link to post
Share on other sites

Jääkiekko, SHL PlayOffs 

Färjestad - HV-71 

Pisteentekijä: Mikko Lehtonen @2.50 Nordicbet  (sis ja) 

KLO: 20.00 

Länsinaapurissa aloitetaan myös mestaruuden metsästys. Kotijoukkue on todella selvä suosikki, ainakin bookkereiden mielestä. Syytä tähän toki on sillä Färje on kotonaan todella vahva ja päinvastoin HV ei vieraissa se varmin suorittaja. Kauden jokainen kohtaaminen päättyi kotivoittoon ja tämä osio meni 2-2. LehtosMikko oli Rögleä vastaan tasainen ja kirjasi kahdesta pelistä 0+1. Färjestadia vastaan kauden neljässä kohtaamisessa tehot 1+2. 22-25min jääaikahaarukka nähtänee tänäänkin. Lehtonen luutii myös ylivoimalla, mutta on usein tasakentällisin "ykkössyöttäjä," maaliin johtaneissa hyökkäyksissä. Jälleen kerran tämä on eri juttu kuin runkosarja ja yleensä se näkyy puhtaasti pienenä haparointina jäällä. Kyseessä on avausmatsi, jossa mielestäni vähän haistellaan ja kyttäillään, ellei jompikumpi käy päälle kuin heikkopäät. HV on tässä yhtälailla tyrkyllä jatkoon ja pelituntuma luonnollisesti tähän iltaan Färjestadia tuoreempi. Lehtosen piste saa todella räikeää kerrointa ihan kaikin puolin tarkasteltuna. Mies kuuluu joukkueen tukipilareihin ja ratkoo tarvittaessa itse. Maajoukkueessakin toisinaan väläytellyt Lehtonen kelpaa erittäin hyvin peleihin. 

Kohde menee oikein kun Mikko Lehtonen kirjaa pisteen ottelussa  (sis ja)

OIKEIN 

Link to post
Share on other sites

Ruotsi:SHL jääkiekko klo.20:00

Luleå - Växjö

Tekee pisteen ottelussa Jack Conolly @2.00 Unibet

SHL kiekosta Luleån Conollyn pojoa testiin.

Luleå aloittaa tänään omat pleijarit,kun Växjö on niitä jo pelaillut ja jatkoi pudottamalla Örebron.Växjöllä on siis pelituntuma parempi,mutta eiköhän Luleå tulee hyvin latautuneena.Luleå kohtasi runkosarjan viimeiselläkierroksella Växjön kotonaan ja voitti 3-2.Amerikkalainen sentteri Conolly oli Luleån paras pistemies tehden tasaisesti maaleja sekä syöttöjä.Luleån kotipeleissä Conollylla on hyvä putki päällä,kun 4 edellisessä Conolly tehnyt tehot 2+2 ja lisäksi 2:ssa jatkoille menneessä ottelussa 1+1.Henkisesti tärkeä 1.osaottelu ja kumpi tänään voittaakin on vahvoilla.Ei ehken mitään maalijuhlia nähdä tänään,mutta Amerikkalainen perinantamattomuus tuottanee Connollylle pisteen jossain muodossa.

  • Kiitos 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 16:30 Korfez Basket - Kolossos Rhodes ”Vierasjoukkue” Kolossos ei ole huono joukkue, mutta tämän kauden jengissä aikalailla kaikki on mennyt uusiksi, ja yhteispelissä on vielä tekemistä. Kotijoukkueena pelaava Korfez vaikuttaa olevan etenkin hyökkäyspäässä jo valmiimpi kauteen ja näin ollen nappaa tästä Bulgariassa pelattavasta ottelusta voiton. Korfez Basket ML @1,92 @epicbet
    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 TPS - Jukurit Tekee vähintään 2.pst Lukas Wernblom @3.50 Unibet TPS puolelta pistepörssiä johtavan Wernblomin parit pojot kokeiluun. TPS ottanut 2 voittoa ja yhden hävinnyt.Sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna,mitä Jukureilla.Jukureilla 4:stä pelistä tappioita ja voittoja 2.Jukurit on 2 edellistään pelannut kotonaan ja pelasikin ne hyvin.Vieraissa sitten Jukureilla onkin vaikeampaa ja tänään TPS kotonaa tulee olemaan hankala Jukureille. Turkulaisia kismittää niukka 2-1 häviö Sportille ja paluu voittojen tielle on tässä lähellä.TPS 1.kenttähän on sitä tahtipuikkoa heilutellut,kun pistepörssiä vilkuillaan. Takuulla hyökkäyskolmikolle Wernblomille,Haudumille sekä Bryggmanille tulee niitä huonoja/pisteettömiä pelejäkin kaudenedetessä.Tässä kohtaamisessa kuitenkin 1.kentällä on saumoja tehä niitä pisteitä useampikin ennakkoon sarjanheikoimpiin kuuluvaa Jukureita vastaan. Lottoohan tää Suamikiakko on,mutta jos TPS hyökkäyskolmikolta Wernblom,Haudum,Bryggman nähdään nopea maali,jossa Wernblom on osallisena jollain tavalla niin silloin ollaan jo lähellä ja otetaan kokeiluun,kun sitä on tarjolla.
    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina. OIKEIN
    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
×
×
  • Create New...