Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Tennis Braunschweig haastajaturnaus klo 15:30

Kamke, T - Barranco Cosano, J

Pelivalinta: Barranco Cosano, J

Kerroin: 2,20 William Hill 

Kamken turnauskaavio ollut huomattavasti helpompi kuin nuorella Barranco Cosanolla. Kamken vastustajista Travaglia ja Balazs olleet kovia vastustajia ja Balazsia vastaan ottelu olikin todella tasainen. Massakentällä Kamke ei ole kovin hyvin pärjännyt ja muilla pelialustoilla Kamke olisi Barranco Cosanoa vastaan selvä suosikki. 

Barranco Cosano on täysin massakenttä pelaaja. Pelityyli sopii erinomaisesti massalle. Barranco Cosanolla on hyvä liike ja peruslyöntipeli. Syöttö ei kuulu parhaisiin osa-alueisiin, mutta massalla syötön merkitys pienempi kuin muilla alustoilla. Barranco Cosano voittanut Braunschweigissä jo Dellienin, Kovalikin ja Trungellitin. 

Mielestäni Barranco Cosanolla on hyvät mahdollisuudet jatkaa vahvoja otteita Braunschweigissä ja ottaa tästä matsista voitto. 

Link to post
Share on other sites

Tennis Wimbledon nelinpeli klo 15:00

Dabrowski/Xu - Krejcikova/Siniakova

Pelivalinta: Krejcikova/Siniakova 2-1

Kerroin: 4,20 William Hill

Molemmat parit pelanneet hyvää tennistä Wimbledonissa. Kumpikaan pareista ei ole hävinnyt erääkään koko turnauksessa. 

Dabrowski/Xu kaksikko pelannut pitkään yhdessä ja menestynytkin hyvin. Pelityyli sopii hyvin ruoholle ja itseäni ei yllätä että pari on päässyt jo näin pitkälle turnauksessa. Nyt vastassa on vaan huippuluokan pari ja en usko Xun syötön riittävän tässä matsissa. 

Krejcikova/Siniakova on todella kova pari ja ruoholla turnausvoittaja suosikki. Yhteispeli toimii hienosti ja vastustajilta vaaditaan huippuonnistumista voittoa ajatellen. 

Krejcikova/Siniakovan voittokertoimet sen verran pienet, että haetaan tästä 2-1 voittoa heille. Dabrowski/Xu kaksikolla on kuitenkin hyvät mahdollisuudet yhteen erävoittoon. Ei tasoero niin suuri ole. 

Link to post
Share on other sites

Etelä-Korea:National league jalkapallo klo.13:30

Gimhae  Gimhae - Cheonan City  Cheonan City

Gimhae o1.5 @2.28 Paf

Korean National ligasta kotijengille parit maalit testiin.

Gimhaella ei ole kotipelit oikeen menneet hyvin,kun 6 pelistä se on voittanut kerran kotonaan.Gimhaella olisi nyt paikka kaunistella kotitilastoaan,kun vastassa on tuttu Cheonan City.Gimhae on yleensä ollut vahva,kun on kohdannut Cheonan Cityn.Kotonaan etenkin Gimhae on hallinut viimevuosina,kun saanut vastaansa Cheonan Cityn ja vienyt 6 kerttaa peräkkäin vastustajaansa.Cheonan on lisäksi jäänyt 4:ssä edellisessä ilman osumaa Gimhaen kotikentällä.Gimhae on nyt 5 edellisessä keskinäisessä onnistunt sen 2 tekee tai enemmän.Cheonanin edellinen vierasmatsi sarjajumbo Changwonia vastaan oli siltä huono esitys.Gimhae ei ole hävinnyt 9 edelliseen keskinäistä kohtaamista Cheonan Citylle.Lähdetään koittaa niitä maaleja Gimhaelle ja jos niitä parikin tulisi niin voitttokin on lähellä.

  • Tykkäys 2
Link to post
Share on other sites

Thaimaa. Jalkapallo. 

Chiang Mai FC - Muang Thong United

valinta 1X kertoimella 2.6 Unibet. Chiang Mai DNB @4.5 Unibet. 

alkamisaika: 16.00

 

Laitetaas Thaimaan päivän ainoasta pääsarja pelistä testiin kotijoukkueen venyminen vähintään tasapeliin.

 

Kotijoukkue Chiang Mai on taulukossa toiseksi viimeisenä ja suurin heikkous on ollut puolustus! Se on päästänyt koko sarjassa eniten maaleja. Nytten kuitenkin, kun noita päästettyjä alkaa perkaamaan, niin suurin osa on tullut vieraspeleissä ja kun tarkastelee kotipelejä, niin joukkueen tilastot kotona kahdeksassa pelissä on siedettävä 2 voittoa 4 tasapeliä ja kaksi tappiota maalieron ollessa niukasti pakkasella 

8-9 Chiang Mai venyi mm. edellisessä kotipelissä Samut Prakania vastaan, joka on sarja kakkonen 2-2 tasapeliin.

 

Muang Thong United on ainoastaan hieman korkeammalla sarjataulokossa ja se ei ole turvassa putoamis uhalta. 

kertoimet luultavasti vieraille on hieman laskussa heidän vireen takia, joka on viidestä edellisestä pelistä neljä voittoa ja yski tappio, mutta kolme noista voitoista on tullut kotona ja kun vieraiden vierastilastoja tarkastelee, niin

yhdeksästä pelistä sillä on 2 voittoa 2 tasapeliä ja 5 tappiota maalieron ollessa 8-14

 

Tärkeä kamppailu molemmille ja on hankala nähdä vieraita tässä yli 60% suosikkina! Ja näkisin tässä kotijoukkueella olevan paremmat mahdollisuudet, mitä kertoimet antaa ymmärtää. 

 

Pelionnea! 

  • Tykkäys 3
  • Kiitos 1
Link to post
Share on other sites

Jalkapallo, Kakkonen 

KaaPo - P-Iirot 

KaaPo yli 2,5 maalia @2.45 Unibet 

KLO: 18.30 

Kurittomuuteen sortunut Kaarinan Pojat kohtaa Raumalaiset. Joukkueet kohtaavat toisensa mielenkiintoisen tauon jälkeen. Ennen taukoa kotijoukkue hävisi yllättäen TamUlle ja Iirot taas tasasi pisteet EPSiä vastaan. 

KaaPo on kotonaan ollut vahva joukkue ja on sitä varmasti tänäänkin. Kakkosen parhaita puolustavia joukkueita on Kaarinan nippu. Vain SJK:n farmi on ollut parempi. Hyökkäys ei niin laajalla skaalalla ole operoinut, mutta entisiä Iirojen miehiä siellä pyörii. Kotona maalinteossa joukkue kuitenkin paremmin onnistuu. 

P-Iirot on antanut pelaajille huilia ja ukkoja ollaankin saatu takaisin rinkiin. Joukkue on kuitenkin alakerran kanssa pohdinnan edessä, sillä pari äijjää puuttuu kokoonpanosta tänään. Hyökkäys on hyvällä mallilla, mutta nimenomaan KaaPoa vastaan tuo pakisto tulee olemaan ongelmissa. 

Kauden ensimmäinen kohtaaminen sarjatasolla ja Tammikuussa pelattu cupin ottelu päättyi Kaapolle 3-0. 

KaaPo palaa päiväjärjestykseen, heikon TamUpelin jälkeen, eikä vierailla ole aseita millä vastata. 

Kohde menee oikein kun KaaPo iskee vähintään 3 maalia 

VÄÄRIN 

  • Tykkäys 3
Link to post
Share on other sites

Jalkapallo, Superliga 

Midtjylland - Esbjerg 

Esbjerg DNB@4.50 Unibet 

KLO: 20.00 

Tanskan pääsarja paukahtaa käyntiin ja nämä joukkueet ottavat mittaa toisistaan. 

Joukkueet kohtasivat toisensa jo reilu pariviikkoa sitten. Tuolloin Markus Halstin ja Pyry Soirin edustama Esbjerg oli parempi lukemin 0-2. 

Kotijoukkue on pelannut kolme valmistavaa ottelua, vaihtelevin tuloksin. Joukkueen viimekauden maalitykki puuttuu, mutta brassien harteille tuota maalintekoa ollaankin kasattu. Puolustus ja hyökkäyksiin lähtö on edelleen hakusessa, mutta näin se yleensä tuppaa olemaan kauden kynnyksellä. Kaikkea muuta kuin valmis on Midtjylland tähän peliin. 

Esbjerg muutosten tuulissa myös, mutta mielestäni vain positiivisessa mielessä. Suomalaiset tuovat varmasti oman osansa ja Yakovenkolta odotetaan suurempia saappaita. 

Mikään tanskanliigan tietäjä en todellakaan ole, mutta lähdetään tähän kohteeseen kuitenkin muutaman liigaa seuraavan vihjeiden perusteella sekä annetaan painoarvoa tuolle vastikään pelatulle pelille. 

Kauden avaus, edellinen kohtaaminen ja Midtjyllandin puolustus. Siis Esbjerg lappuun todella kovalla kertoimella. 

Kohde menee oikein kun Esbjerg voittaa ottelun  (tasuri = DNB)

VÄÄRIN 

  • Tykkäys 2
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 14:35 Ningbo Rockets - Zhejiang Chouzhou  Kotijoukkue Ningbo on sarjan neljänneksi vähiten pisteitä tekevä joukkue, eikä vierasjoukkuekaan ole hirveästi parempi, sillä he ovat samalla listalla sijalla 14/20. Syy miksi joukkueet ovat silti playoffeissa, on laadukas puolustus, Zheijangia vastaan tehdään sarjan vähiten pisteitä, ja Ningbo on samalla listalla sijalla 5/20. Playoffien ekassa osassa näiden välillä nähtiin 122 pistettä ja kun tänään saadaan under 158 pelattua, se kelpaa vallan mainiosti. alle 158 pistettä @1,81 @unibet
    • 14:00 Ankara Kolejliler - Bordo Sportif Turkin koripallon divarissa käydään kovaa vääntöä juuri alkaneissa playoffeissa, ja tässä ottelussa runkosarjan jälkeen toisena ollut Bordo Sporif matkaa Ankaraan haastamaan kotijoukkuetta, joka oli runkosarjassa sijalla 9.  Bordo Sportif on hallinnut keskinäisiä otteluita ja tällä kaudella pelatut 3 runkosarjamatsia, ja playoffien ensimmäinen osa ovat kaikki päättyneet heidän voittoon. Voitot ovat tulleet 14, 14,  6, ja nyt viimeisin 23 pisteen erolla.    Bordo Sportif oli kuitenkin viime ottelussa tehokkaampi kuin normaalisti ja käytti paikkansa loistaavakin paremmin. Field goals% on tältä kaudelta 46,8% mutta viime matsissa ne upposivat sisään 51,52%. Vastaavassa tilastossa Ankara heitti 6% huonommin. Bordo upotti myös kolmosia 7% paremmmin kuin yleensä tällä kaudella.  Uskon että tilanne tasaantuu tähän matsiin ja kotona Ankara taistelee. Ankara Kolejliler +8,5 @1,73 @unibet  
    • League Two / Jalkapallo Englanti Bromley - Walsall Molemmat joukkueet tekevät maalin: Kyllä  @ 1.82 Coolbet Alkaa 17:00 Joukkueet ovat kohdanneet toisensa historiansa aikana kolme kertaa ja noissa jokaisessa kamppailussa nähtiin molempien joukkueiden maali. Edellinen viime marraskuun lopussa pelattu matsi päättyi Walsallin(12.) voittoon maalein 3-1 Bromley(2.) teki vähintään yhden maalin seitsemässätoista viimeisestä yhdeksästätoista kotiottelustaan. Walsall teki vähintään yhden maalin neljässä edellisessä vierasmatsissaan.
    • Samaa mieltä @Vedonlyönninammattilainen kanssa Snooker ottelusta. Nimeomaan näihin viimeisiin sessioihin lähdettäessä kokemuksesta valtavasti hyötyä ja näen myös Allenin pienenä suosikkina tuohon matsiin👍 ITF Tennis naiset Nakhon Pathom klo 9:00 Hosoki/Tse - Cheapchandej/Yodpetch Pelivalinta: Hosoki/Tse Kerroin: 2,75 Bet365 Kertoimien perusteella ykkössijoitetut Hosoki/Tse lähtevät selkeinä altavastaajina finaaliin, mutta itse en näe tasoeroa lähellekään näin suurena. Molemmat parit ovat päässeet kohtalaisen helposti finaaliin, turnauksen nelinpelin taso ollut varsin kehno. Thamaalaispari Cheapchandej/Yodpetch ei ole tilastojen valossa pelannut kovinkaan kummoista peliä ja en ymmärrä näin selkeän suosikin asemaa.  Tse on ihan hyvä nelinpelaaja tälle tasolle  ja myös Hosoki on nelinpeleissä saavuttanut muutamia turnausvoittoja viime vuosien aikana.  
    • Snooker, MM-Kisat Mark Allen - Wu Yize Mark Allen Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 2.00 Alkamisaika: 12:00 - Snookerin MM-Kisoissa kohtaavat Mark Allen sekä Wu Yize. Välieriä pelataan ja 17 voitettua freimiä tarvitaan. Ottelu on kahden session jälkeen tilanteessa 7-7. Wu Yize johti ottelua ensimmäisen session jälkeen 6-2 mutta pelasi turnauksen auttamatta heikoimman session tähän välierään ja oli hyvin lähellä lähteä kolmanteen sessioon 6-8 tappioasemasta. Toisessa sessiossa pelattiin koko MM-Kisojen pisin freimi Cruciblessa josta ei draamaa puuttunut, lopulta Wu Yize onnistui freimin kuitenkin voittamaan ja tasoittamaan tilanteeksi 7-7. Wu Yize on pelannut erinomaisen turnauksen ja edennyt MM-Kisoissa välieriin asti, silti en pysty kyllä mitenkään ymmärtämään miten Mark Allen tässä 7-7 tilanteessa on altavastaajan asemassa ottelun voittoa ajatellen. Wu Yizen toinen sessio oli todella heikko, paineet ja jännitys näkyivät peliotteissa todella pahasti ja ajoittan Wu Yize oli todella hukassa, ratkaisupalloja freimien voittoihin oli runsaasti mutta paineet kasvoivat liian suuriksi ja pää ei vain kestänyt joka johti helppoihin ohilyönteihin. Wu Yizen onneksi sessio tuli päätökseen ja ottelua päästään jatkamaan 7-7 tilanteesta. Wu Yize on aikaisemminkin tällä kaudella sulanut todella pahasti, edellis turnauksessa Tours Championshipissia Wu Yize johti 6-2 lukemin Wakelinia vastaan, mutta hävisi toisen jakson suoraan 8-0 luvuin ja koko ottelun 6-2 johto muuttui 6-10 tappioksi. Mark Allen on huomattavasti kokeneempi, luotettavampi sekä ennen kaikkea kylmähermoisempi pelaaja tälläisissä pitkissä suurten paineiden otteluissa ja uskon siinä olevan ratkaisunavaimet kyllä tämän ottelun voittoon. Mark Allen pelasi erinomaista safetya läpi toisen session ja Wu Yize oli todella pahoissa vaikeuksissa ja se näkyi niin pelissä kuin myös koko olemuksessa. Wu Yize on erinomainen pussittaja mutta kokonaisuudessaan näen Allenin parempana ja kokonaisvaltaisempana pelaajana näistä kahdesta jolla pää tulee kyllä kestämään tässä tiukassa ja kovassa paikassa, etenkin kun ja jos freimit tulevat venymään pitkiksi ja joudutaan safetytaisteluihin.  Tästä voivat nyt muut snooker visionäärit ottaa kiinni että ovatko yhtään samoilla linjoilla vai ei, mielestäni Allen kahden session jälkeen kuitenkin suosikki tästä etenemään finaaliin ja Wu Yizen olemus ja peli hyvin lähellä hajoamispistettä, etenkin jos Allen tästä session alkuun muutaman freimin voittaa. @Oksanen94 @Snooker @j00le @Quutamo15
×
×
  • Create New...