Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Esports | CS:GO | cs_summit

19:00

8cdc6e34a56af8f17af6c0249650cdf7.png Fnatic - BIG c6399b3963d72ffe3fce89af0c4e2ff2.png

Fnatic | 2.20 | Veikkaus

 

  • Fnatic (KRIMZ, JW, Brollan, flusha, Golden) on vaisuhkon alun jälkeen päässyt erittäin hyvään vireeseen cs_summit -turnauksessa. Joukkue on voittanut kolmessa viimeisimmässä ottelussaan Mousesportsin, G2:n ja NiP:n - kaikki lukemin 2-0. Positiivinen tuloskehitys ei ole mitään uutta Fnaticille, jonka momentum tuntuu usein vain kasvavan menestyksen karttuessa. Pudotuspelit tuovat Fnatic parhaat puolet esiin ja myös pelaajista muun muassa Brollan ja JW ovat pelanneet mainiota turnausta. Matkaa toki on vielä finaalipeleihin, mutta tällaisessa vireessä Fnatic voi yltää pitkälle.
  • BIG (tabseN, tiziaN, XANTARES, syrsoN, k1to) on jatkanut viime peleissä siitä, mihin he jäivät voittoisan DreamHack Masters -turnauksen jälkeen. Sekä FaZe että GODSENT kaatuivat kahdessa edellisessä ottelussa lukemin 2-0. Ainoa tappio turnauksessa tuli OG:ta vastaan, mikä tietyllä tavalla heijastaa OG:n parantuneita otteita, mutta myös sitä, että BIG:n kukistamiseen on olemassa keinot. Joka tapauksessa BIG:n otteet ovat olleet kokonaisuudessaan todella vakuuttavia viime aikoina ja heidän päihittämiseen tarvitaan huippusuoritus.
  • Karttavetossa Fnatic poistanee Vertigon ja BIG bannaa Trainin. Fnatic ottanee kartakseen joko Overpassin tai Infernon ja BIG valinnee kartakseen Nuken. Ratkaisevaksi kartaksi todennäköisin vaihtoehto on Mirage. Karttavalinnoissa on kenties pieniä karttaetuja tarjolla, vaikka tilastollisesti BIG on jokaisessa kartassa Fnaticia parempi. Täysin todellista kuvaa tilastot eivät tässä tapauksessa kerro ja on todennäköistä, että tässä ottelussa saatetaan hakea ratkaisua kolmannesta kartasta, jossa asetelmat tasoittuvat.

 

YHTEENVETO

  • Fnatic on päässyt loistavaan vireeseen viimeisimmissä otteluissaan eikä ole syytä odottaa, että se katoaisi tämän päivän ottelusssa. BIG on kokonaisuudessaan yksi viime aikojen vakuuttavimmista joukkueista ja sillä peli kulkee myös erittäin hyvin. Karttaveto tarjonnee pieniä etuja molemmille joukkueille, mutta mikäli ottelu etenee kolmanteen karttaan, kumpi tahansa joukkue voi ottelun voittaa. Juuri tähän skenaarioon nojaten pidän Fnaticin otteluvoitosta saatavaa kerrointa houkuttelevana. Ruotsalaisjoukkue usein osaa käyttää momentuminsa hyödyksi tärkeissä otteluissa ja uskon nousujohteisten otteiden riittävän BIG:n lyömiseen. Kohde menee oikein, kun Fnatic voittaa ottelun. 

 

TULOS: 0-2

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Pöytätennis, Liga Pro Venäjä

Kirill Abramov - Vladimir Petrov

Vihje: Kirill Abramov -1.5 erää

Kerroin: 1.90

Vedonlyöntitoimisto: Bet365

Alkamisaika: 00:30

- Liga Pro:n puolella kohtaavat Abramov sekä Petrov, Abramov lähtee otteluun isona suosikkina mutta voisi lähteä mielestäni jopa ihan megasuosikkina otteluun. Abramov on viime aikoina pelannut todella hyvin voittaen 8 viimeisestä 10 pelistään kun puolestaan Petrov pelannut todella todella heikosti ja hävinnyt kaikki viimeiset 10 pelaamansa ottelua. Abramov on jokaisella osa-alueella parempi pelaaja ja myös huomattavasti paremmassa vireessä. Abramov on pelaajien välillä keskinäisiä dominoinut paljon ja vaikea nähdä Abramovin antavan 2 erää Petroville joka on viime aikoina pelannut niin surkeasti.

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Esports, CS:GO

Evil Geniuses - Gen.G

Vihje: Evil Geniuses -1.5 karttaa

Kerroin: 2.40

Vedonlyöntitoimisto: Veikkaus

Alkamisaika: 01:00

- Evil Geniuses ja Gen.G kohtaavat Summitin NA puolella, upper bracket semifinal on kyseessä joten ottelussa on panosta. Evil Geniuses on materiaaliltaan ja kartoiltaan selvästi parempi ja vahvempi joukkue ja aivan eri tasoa kuin Gen.G. Gen.G on välillä yllättänyt mutta viime aikaiset otteet hyviä joukkueita vastaan ovat olleet todella heikkoja. Evil Geniuses puolestaan pelannut todella hyvin viime aikoina ja he voittivatkin Liquidin 2-0 viimeksi joka on selvästi parempi joukkue kuin Gen.G ja myös Liquid voitti Gen.G:n selvästi 2-0. Veikkaus tarjoaa kovaa toppia kohteelle kun muualla 2.15 tuntumassa. Evil Geniuses selvästi parempi joukkue joka on ollut pitkään yhdessä ja myös selvästi paremmassa vireessä viime aikoina, suhteellisen selkeä 2-0 voitto luvassa Evil Geniusesille kun Gen.G jää auttamatta jalkoihin.

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

edit \\ Siirretty vihje 2.7 -ketjuun

The Modus Icons of Darts

Ritchie Edhouse - Mark Webster

Mark Webster @ 2.75 Unibet

Alkaa 12:30

Webster voitti Edhousen toissapäivänä 5-1. Webster on vienyt tämän kilpailun keskinäiset kohtaamiset 4-3. Edhouse hävisi kolme viimeistä kamppailuaan. Webster aloittaa tänään heittämisen mikä tuo selvän edun miehelle. Kerroinasettelun tulisi kaiken järjen mukaan olla tasaisempi joten otetaan tätä maltilla lapulle.

Link to post
Share on other sites
46 minuuttia sitten, Henksteri said:

The Modus Icons of Darts

Ritchie Edhouse - Mark Webster

Mark Webster @ 2.75 Unibet

Alkaa 12:30

Webster voitti Edhousen toissapäivänä 5-1. Webster on vienyt tämän kilpailun keskinäiset kohtaamiset 4-3. Edhouse hävisi kolme viimeistä kamppailuaan. Webster aloittaa tänään heittämisen mikä tuo selvän edun miehelle. Kerroinasettelun tulisi kaiken järjen mukaan olla tasaisempi joten otetaan tätä maltilla lapulle.

Tää on varmaan tarkoitettu 2.7 päivän ketjuun? 

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...