Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Jääkiekko, Liiga

Sport - KooKoo, klo 18:30

Sport +0 @1.8 Marathonbet

 

Sport ja KooKoo ottavat yhteen perjantai-illassa. Sport on aloittanut kautensa hyvin ja etenkin kotona homma on toiminut mallikkaasti. KooKoo ei puolestaan ole vakuuttanut alkukaudesta ja vaikka keskiviikkona joukkue ottikin runsasmaalisen voiton KalPasta, niin en usko joukkueen perustason parantuneen merkittävästi. KalPaa vastaan KooKoo hävisi kuitenkin xG:n selvästi. Mielestäni Sportin kuuluisi olla kotonaan selvä suosikki ja kun näin ei vielä ole, tartutaan tähän kertoimeen jo hyvissä ajoin. 

Link to post
Share on other sites

Esports | CS:GO | BLAST Premier

17:30

76ae17c6ec516fa1978a98c0c70ffbc4.png Natus Vincere - OG 616a29bc8f93a884454e149326734314.png

OG | 3.00 | bet365

 

  • Natus Vincere (s1mple, electronic, Boombl4, Perfecto, B1T) on ottanut viime aikoina tukevan otteen maailman ykkösjoukkueen valtikasta. Joukkue voitti hiljattain pelatun ESL Pro League -turnauksen kaatamalla Vitalityn finaalissa lukemin 3-2. Haastajia NaVi:lle löytyy, mutta se on löytänyt vuoden edetessä sellaisen vireen, että sitä on hyvin vaikea päihittää. Motivaatio BLAST-turnaukseen saattaa kuitenkin olla hieman kyseenalainen, sillä NaVi on jo varmistanut paikkansa joulukuussa pelattavaan lopputurnaukseen.
  • OG (valde, Aleksib, niko, mantuu, flameZ) pelasi niin ikään edellisen kerran EPL-turnauksessa, josta joukkue nappasi varsin kunnioitettavan sijoituksen neljän parhaan joukkoon. OG nosti kyseisessä turnauksessa perusrutiininsa tasoa pykälää paremmalle tasolle, mikä on hyvä merkki tulevia turnauksia varten. Joukkueen pitää silti jatkaa samaa rataa eikä altistua ailahteleviin otteisiin, joita on ajoittain nähty OG:n poppoolta.
  • Karttavetossa OG poistaa todennäköisesti Ancientin tai Nuken ja NaVi bannaa Vertigon. OG ottanee karttavalinnakseen joko Infernon tai Overpassin. NaVi valitsee kartakseen Nuken jos se jää valittavaksi tai Ancientin. Mirage tai Dust2 tullee olemaan ratkaiseva kolmas kartta. Periaatteessa karttaveto suosii hieman OG:ta, joka pystyy pelaamaan karttabanneillaan NaVi:n vahvuuksia pois. Karttavalinnoiksi jäänee sellaisia karttoja, jota molemmat osaavat pelata eikä siten NaVi pysty iskemään OG:n heikkouksiin.
  • NaVi ja OG eivät ole keskinäisiä otteluita tämän vuoden puolella pelanneet, mutta viime vuoden puolella OG pelasi hienosti NaVi:a vastaan ja sillä on kahdesta edellisestä keskinäisestä ottelusta voitot taskussaan. Ajat ja kokoonpanot ovat toki muuttuneet, mutta ainakin ottelunparin luonne sopii OG:lle.

 

YHTEENVETO

  • NaVi on noussut viime aikoina kiistattomasti maailman parhaaksi joukkueeksi, mutta mahtaako nämä BLAST-pelit maistua joukkueelle, joka on jo varmistanut paikkansa myöhemmin pelattavaan lopputurnaukseen? OG pelasi yhden vuoden parhaimmista turnauksistaan EPL:ssä, mistä se voi ammentaa itseluottamusta loppuvuoden turnauksia varten. Karttavetossa on olemassa eri skenaarioita, mutta todennäköisimmin OG saa pientä etua karttaveton luonteesta ja ainakin kurottua tasoeroa umpeen. Keskinäisten otteluiden historiassa OG on ollut jopa yllättävän hyvä NaVi:a vastaan, vaikka toki edellisistä matseista on paljon aikaa. Tämä ottelu on mielestäni sellainen, jossa yllätyksen mahdollisuus on olemassa. NaVi on perustasoltaan aivan huippujoukkue ja se lähtee tähän otteluun toki ennakkosuosikkina, mutta sillä ei välttämättä ole täysi yritys päällä tässä turnauksessa, joka on NaVi:lle lähestulkoon merkityksetön. OG on aikaisemmin onnistunut NaVi:a horjuttamaan ja jos se pystyy ylläpitämään EPL-turnauksessa nähdyn tason, se voi kaiken onnistuessa jopa päihittää NaVi:n. Jos ei mitään muuta, niin OG:n kerroin on kokeiluun asti riittävä. Kohde mene oikein, kun OG voittaa ottelun.  

 

TULOS: 2-1

Link to post
Share on other sites

Blast Premiere Fall, CS:GO

FaZe - CompLexity

Vihje : FaZe 

1,76@ coolbet

20.30

 

FaZe kohtaa uudistuneen CopLexityn. FaZe on ollut melko hyvässä formissa, kun taas CompLexity hankki riveihinsä FaZen vanhan pelaajan Coldzeran. FaZe oli aivan onneton joukkue kun Coldzera pelasi siellä ja käytännössä heti penkityksen jälkeen peli alkoi rullaaman. En usko että Coldzera on näin lyhyessä ajassa on adaptoitunut Comlexityn peli tyyliin ja uskon että hän ei vielä pysty suorittamaan sillä tasolla millä parhaimmillaan suorittaa. FaZe on mielestäni kokonais valtaisempi ja muutenkin tasaisempi joukkue ja uskon että he vievät tämän pelin. 

Link to post
Share on other sites

MLB, Baseball

Detroit Tigers - KC Royals

Vihje : Detroit Tigers ML

1,96@ marathonbet

2.10

25.9

Tigers ja Royals kohtaavat Detroitissa. Molempien kausi on jo käytännössä paketissa, mutta Detroit on alkanut pelaamaan kotonaan todella hyvää Baseballia. Detroit kotona on täysin eri joukkue ja on suorittanut kotonaan tasaisesti läpi kauden. Tigerssillä on juuri 5 kotona voitetun ottelun putki päällä ja uskon että tämä venyy 6. Tigerssillä aloittaa varsin pätevä syöttäjä Miza, kun taas Royalssilla aloittelee Hernandez. Kumpikaan ei mikään huippu syöttäjä ole mutta mielestäni selvä etu on tässä Tiikereillä. 

 

Link to post
Share on other sites

Pöytätennis, Setka Cup

Matiushenko - Tkachev

Vihje: Tkachev 3-0

Vedonlyöntitoimisto: Bet365

Kerroin: 3.75

Alkamisaika: 02:05

- Setka Cupin puolella kohtaavat Matiushenko sekä Tkachev. Tkachev lähtee tähän otteluun 1.44 kertoimisena suosikkina mutta itse näen Tkachevin tähän otteluun tultaessa vielä suurempana suosikkina. Tkachev parempi pelaaja jokaisella osa-alueella ja myös pelannut paremmassa vireessä viime otteluissaan siinä missä Matiushenko ei ole pahemmin ottelu tai erävoitoillakaan juhlinut, Tkachev on hallinnut näiden pelaajien keskinäisiä otteluita ja voitti myös viimeisimmän 23.9 käydyn kohtaamisen suoraan 3-0 ja siihen luotetaan jälleen ja uskon että Tkachev hyvällä alulla onnistuu  momentumilla suoraan 3-0 voittamaan parempana pelaajana.

Link to post
Share on other sites

Pöytätennis, Setka Cup

Talalai - Kovrikov

Vihje: Kovrikov Voittaa 1. Erän & Ottelun

Vedonlyöntitoimisto: Bet365

Kerroin: 3.20

Alkamisaika: 05:55

- Setka Cupin puolella kohtaavat Talalai sekä Kovrikov, kertoimet asetettu tähän otteluun 1.57 - 2.25 mutta itse näen jopa Kovrikovin pienoisena suosikkina tähän otteluun tultaessa, taitotaso pelaajien välillä hyvin samalla tasolla ja pelityyli molemmilla myös hyvin samanlaista molempien ollen vahvoja palauttajia ja hyviä pitkissä palloralleissa. Kovrikov on hyvällä prosentilla vienyt otteluita nimiinsä Talalaita vastaan keskinäisissä otteluissa ja osoittanut olevansa parempi pelaaja näistä kahdesta, Kovrikovin vahvaa starttia ja ensimmäisen erän voittoa odotan tästä ottelusta ja avauserän voiton momentumilla Kovrikov voittaa sitten koko ottelun hyvällä kertoimella lähtien otteluun altavastaajana mitä en ainakaan itse näe.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
    • Jalkapallo:Ranska Ligue 2 klo.21:45 Red Star - Metz btts @1.85 Unibet Ranskan 2.ligasta otetaan maalit molemmille kokeiluun. Kuudennet ottelut tänään molemmille.Ihan mukavasti on molemmilla toistaiseksi pelit menny.Metzin tappiosarake näytää 0,eikä Red Starillakaan ole kuin 1 häviö. Maaleja on molempien peleissä saatu hyvin.Metzin 4:ssä pelissä 5:stä on molemmat joukkueet maalin tehny.Red Starin 3:ssa edellisessä molemmat joukkueet onnistuneet laittamaan pallon verkkoon. Unkan @1.85 on ihan mainio molempien osumasta ja laitattaa kyllä merkin siihen.  
×
×
  • Create New...