Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

WTA Eastbourne (nurmi) / Tennis

Viktorija Golubic -  Marta Kostyuk

Viktorija Golubic @ 1.70 Unibet

Alkaa 15:00

Vastakkain turnauksen avauksessaan maailmanlistan sijat 51. ja 75. . Sveitsiä edustava 29 -vuotias Golubic pelasi mainiosti viime viikolla Nottinghamin nurmella tipahtaen turnauksesta vasta välierissä Riskeä(35.) vastaan käydyssä ottelussa. Golubic pelasi viime vuonna nurmella kolmetoista ottelua voittaen niistä yhdeksän kamppailua. Ukrainaa edustava 19 -vuotias Kostyuk pelaa tänään kauden ensimmäisen ottelunsa nurmialustalla. Golubic tulee ottamaan tästä vankalla peruspelillään voiton erin 2-0. Unibetiltä markkinatoppi.

0-2 (2-6, 1-6)

Link to post
Share on other sites

Jalkapallo Argentina 19:00

Tigre - Banfield

Pelivalinta: Btts Kyllä @ 2.13 Coolbet

Molemmilla joukkueilla on kovia maalintekijöitä joten hiukan ihmetyttää näinkin korkea kerroin.

Kolmen kierroksen jälkeen Tigren maaliero on 6-7 ja Banfieldin 3-3. Molemmilla joukkueilla on kasassa 4-pistettä.

VÄÄRIN

Link to post
Share on other sites

WTA Eastbourne (nurmi) / Tennis

Katie Boulter -  Tereza Martincova

Katie Boulter @ 2.10 Coolbet

Alkaa 18:00

Vastakkain turnauksen avauksessaan maailmanlistan sijat 141. ja 56. . Martincova pelasi viime lauantaina Nottinghamin turnauksen välierissä Haddad Maiaa vastaan kunnes joutui jättämään ottelun kesken polvivamman vuoksi. 27 -vuotias tsekkipeluritar hävisi tämän viikon keskiviikkona avausottelunsa Birminghamissa(Nurmi) Giorgille erin 2-0(7-6, 6-4). Katie Boulter pelasi hienosti Birminghamissa kukistaen Risken(35.) sekä Caroline Garcian erin 2-0 kunnes joutui taipumaan turnauksen puolivälierissä Halepille(20.). 25 -vuotias brittipeluritar voitti viisi kauden tähän asti nurmella pelaamastaan seitsemästä ottelusta. Boulter ottaa tänään voiton polvivaivaisesta Martincovasta erin 2-1 päättyvässä ottelussa. Coolbetiltä markkinatoppi.

2-0 (7-5, 7-6)

Link to post
Share on other sites

Jalkapallo Laliga 2 nousukarsinta 22:00

Tenerife - Girona

Pelivalinta: Jatkoon menevä joukkue Girona @ 2.45 Nordicbet

Gironalla löytyy on Stuani joka oli maalipörssin kakkonen 23 osumalla ja voi vaikka yksin ratkaista tämän ottelun Gironalle, Tenerifellä ei samanlaista maalipyssyä löydy.

Girona myös hallitsi tuota avausosaa selvästi, mutta maalipaikat tuhlailtiin ja Tenerife venyi 0-0 tasapeliin.

Mikäli peli jatkuu samanlaisena kuin avausosassa tulee Girona voittamaan tämän kamppailun vaikka sitten jatkoilla/rankkareilla.

OIKEIN

Link to post
Share on other sites
4 tuntia sitten, BloKki said:

Jalkapallo Laliga 2 nousukarsinta 22:00

Tenerife - Girona

Pelivalinta: Jatkoon menevä joukkue Girona @ 2.45 Nordicbet

Gironalla löytyy on Stuani joka oli maalipörssin kakkonen 23 osumalla ja voi vaikka yksin ratkaista tämän ottelun Gironalle, Tenerifellä ei samanlaista maalipyssyä löydy.

Girona myös hallitsi tuota avausosaa selvästi, mutta maalipaikat tuhlailtiin ja Tenerife venyi 0-0 tasapeliin.

Mikäli peli jatkuu samanlaisena kuin avausosassa tulee Girona voittamaan tämän kamppailun vaikka sitten jatkoilla/rankkareilla.

 

Nyt on kyllä väärä kerroin...

Link to post
Share on other sites

Esports | CS:GO | BLAST Premier

19:30

9a056748e07f15bd5cd97972bd3847c4.png  Natus Vincere - Vitality 046c6fab17e8fd9d19e984da31c32879.png

Natus Vincere -1.5 | 2.33 | Pinnacle

 

  • Natus Vincere (s1mple, b1t, electroNic, Perfecto, sdy) on esiintynyt BLAST-turnauksessa erinomaisesti. Vielä avausottelussa NaVi oli vaisu, mutta sen jälkeen joukkue on voittanut BIG:n, FaZe:n ja edellisessä ottelussaan OG:n. NaVi on päässyt yllättävän nopeasti samalle sivulle pelikirjansa suhteen, vaikka electroNic toimii ensimmäistä kertaa joukkueen pelin sisäisenä johtajana ja sdy pelaa ensimmäistä turnaustaan joukkueessa. Tämä kertoo siitä, että NaVi:n pelisysteemi on todella vahva ja kun yksilövirekin on kohdallaan, NaVi on kenties valmis palaamaan maailman parhaaksi joukkueeksi.
  • Vitality (ZywOo, misutaaa, apEX, Magisk, dupreeh) on pitkän korpivaelluksen jälkeen ison turnauksen finaalissa mukana. Joukkue aloitti turnauksen tappiolla G2:ta vastaan, mutta sittemmin saldo on pysynyt puhtaana otteluissa paiN:ia, ENCE:ä ja revanssiottelussa G2:ta vastaan. Vitalityn peli ailahtelee edelleen aika paljon, mutta tiukoissa paikoissa joukkueen kokeneet pelaajat ovat näyttäneet parastaan ja pystyneet kääntämään pienet erot edukseen kerta toisensa jälkeen. Jo finaaliin asti pääseminen on Vitalitylle valtava helpotus eikä lopullinen palkintokaan ole täysin saavuttamattomissa.
  • Karttavetossa Vitality poistaa Ancientin ja Natus Vincere bannaa Vertigon. Vitality valinnee kartakseen hyvin todennäköisesti joko Nuken tai Overpassin. NaVi sen sijaan luottanee Dust2:een tai Mirageen. Mitään järisyttäviä karttaetuja ei tässä ottelussa kummallekaan joukkueelle muodostu.

 

YHTEENVETO

  • Natus Vincere on jyrännyt melko vastustamattomalla tavalla BLAST-turnauksen finaaliin ja joukkueen pelissä alkaa olla niitä elementtejä, jolla NaVi muun muassa viime vuotta dominoi. Vitality on ehkä hieman puskista pystynyt kairaamaan tiensä finaaliin eikä joukkueelta voida mitään pois ottaa, mutta nyt haaste nousee entisestään. Karttaveton ei pitäisi yllätyksiä tuottaa eikä karttavalinnoilla ole suurta merkitystä. NaVi on ottelun ehdoton ennakkosuosikki ja se on helppo ymmärtää. Joukkueen meno on ollut vahvaa edellisissä otteluissa ja NaVi:n peli näyttää sen verran määrätietoiselta, että sitä on vaikea pysäyttää. Vitalitylla tulee olemaan omat mahdollisuutensa pelin aikana, mutta joukkueen pelissä tapahtuu edelleen ailahtelua ja NaVi:a vastaan semmoinen ei enää vetele. Annetaan Vitalitylle reilu mahdollisuus, mutta vedonlyönnin kannalta NaVi:n voitto suoraan kahdessa kartassa on kiinnostavin pelikohde. Kohde menee oikein, kun Natus Vincere voittaa ottelun lukemin 2-0. 

 

TULOS: 2-0

Link to post
Share on other sites

Formula 1 | Kanadan GP

21:00

be0867a04007236337297b7f1c0ac09e.png  Top 6 Sijoitus

Charles Leclerc | 2.25 | Betsson

 

  • F1-kauden yhdeksäs osakilpailu ajetaan Kanadan Montrealissa ja märissä olosuhteissa ajetun aika-ajon luoma lähtöruudukko luo loistavat asetelmat viihdyttävälle kilpailulle. Kisakohteessa veikataan, kuinka korkealle Ferrari-kuljettaja Charles Leclerc yltää.
    • Leclerc lähtee kilpailuun 19. lähtöruudusta. MM-sarjaa vielä hetki sitten johtanut Leclerc on joutunut parina edellisenä kisaviikonloppuna pettymään pahasti Ferrarin luotettavuusongelmiin. Näistä johtuen monacolaiskuski joutui ottamaan tälle viikonlopulle uusia voimayksikön osia, mitkä johtivat lähtöruuturangaistuksiin ja lähtöruutuun joukon hänniltä.
    • Ferrarin vauhti on luotettavuusongelmista huolimatta ollut erinomaista läpi kauden. Auto on todella nopea ja hyvin ajettavaa j erityisesti Leclercin käsissä Ferrari on ripeä. Kisavauhdin olettaisi olevan kohdallaan, vaikka se ei varsinaisesti ole Ferrarin suurin vahvuus tällä kaudella ollut.
    • Kilpailu ajetaan mitä todennäköisimmin kuivissa olosuhteissa, jolloin auton suorituskyvyn merkitys kasvaa. Leclercin tehtävänä on tänään tehdä mahdollisimman paljon nousua joukon perältä ja hyödyntää mahdolliset turva-autotilanteet. Helppoa tämä ei tule olemaan, mutta toisaalta auton pitäisi olla sen verran ylivoimainen, että vähintään kympin sakkiin Leclerc tulee lentämään ilman ongelmia ja sen jälkeen kaikki on auki.
    • Normaaleissa olosuhteissa vähintään paalulta lähtevä Max Verstappen ja kolmosruudusta matkana lähtevä Carlos Sainz ovat sellaisia kuljettajia, joita Leclerc ei pysty päihittämään. Sijoista 3-7 käydään kuitenkin tiukka kamppailu juuri Leclercin, Fernando Alonson, Lewis Hamiltonin, George Russellin ja Sergio Perezin välillä.

 

YHTEENVETO

  • Charles Leclercin kausi on kääntynyt itsestään johtumattomista syistä huonompaan suuntaan viime aikoina, mutta vauhti on monacolaiskuskilla ollut loistavaa läpi kauden. Kanadan osakilpailuun hän joutuu lähtemään joukon hänniltä liikkeelle, mutta se toisaalta antaa hänelle mahdollisuuden tehdä näyttävän nousun hyville pisteille. Ilman suurempia haavereita Leclerc taistelee tänään sijoista 3.-7. ja vaikka tehtävä ei tule olemaan helppo, Leclerc ja Ferrari on niin hyvä yhdistelmä, että hän voi aivan realistisesti tehdä mahtinousun top 6 -sijoituksille. Kohde menee oikein, kun Charles Leclerc sijoittuu kilpailussa kuuden parhaan joukkoon. 

 

TULOS: LECLERC 5.

Link to post
Share on other sites

Pöytätennis, Setka Cup

Yaremenko - Sydorenko

Vihje: Yaremenko Voittaa 1. Erän & Ottelun 

Vedonlyöntitoimisto: Bet365

Kerroin: 3.20

Alkamisaika: 22:35

- Setka Cupin puolella kohtaavat Yaremenko sekä Sydorenko, kertoimet asetettu tähän kohteeseen 2.25 - 1.57 Sydorenkon hyväksi mutta kertoimisissa mielestäni liikaa katsottu menneitä otteluita pitkällä tähtäimellä eikä nykyotteluita. Yaremenko pelannut viime otteluissaan erinomaisesti ja oikeastaan parasta peliään aikoihin siinä missä Sydorenko hävinnyt 3 ottelua suoraan ja puhtaasti 3-0 luvuin eikä vastus ole noissa otteluissa päätä huimannut. Sydorenkon peli tällä hetkellä sekaisin ja vaikka normaalitilanteessa olisikin pelaajista parempi niin on Yaremenkon nykyvire tällä hetkellä vain parempi ja Sydorenkon suuri suosikkiasema kyseenalainen. Näen Yarenmenkon aloittavan ottelun terävästi Sydorenkoa vastaan ja uskon että se riittää ensimmäisen erän sekä koko ottelun voittoon.

3-0 (11-8, 11-4, 11-3)

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...