Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Esports | CS:GO | BLAST Paris Major EU RMR B

11:00

16bd8791b2397c72c99fb70339c94b79.png  FORZE - Ninjas in Pyjamas 6f6bba57ab53d2637379dcf41b069e4f.png

FORZE | 1.95 | Unibet

 

  • FORZE (shalfey, Krad, Jerry, zorte, r3salt) on 1-1 -tilanteessa toiseen pelipäivään lähdettäessä. Joukkue hävisi avausottelunsa Cloud9:a vastaan, mutta kiristi niukkaan voittoon toisessa ottelussaan ENCE:ä vastaan. FORZE on aloittanut turnauksen tuloksellisesti odotetulla tavalla ja ENCE-ottelussa joukkue palasi myös pelillisesti normaalille tasolle.
  • Ninjas in Pyjamas (Aleksib, Brollan, REZ, headtr1ck, k0nfig) on myös 1-1 -rekordilla tähän päivään tultaessa. Joukkue päihitti avausottelussaan Eternal Firen, mutta hävisi kärsi tappion toisessa ottelussaan Vitalitya vastaan. NIP on pelannut tähän asti ehkä hieman paremmin, kuin mitä voitiin odottaa viimeaikaisten tulosten perusteella, mutta pelillinen ailahtelevuus tuskin on kokonaan häipynyt joukkueen pelistä.
  • Karttavetossa FORZE bannaa ainakin Vertigon ja Miragen. NIP poistanee Anubisin, Infernon ja Ancientin. Pelattavaksi kartaksi jäänee Overpass tai Nuke. Karttavalinnalla ei pitäisi olla suurempaa merkitystä tähän otteluun.

 

YHTEENVETO

  • Ottelun asetelma on ympäripyöreä. Ninjas in Pyjamas omaa ehkä hieman korkeamman taitopotentiaalin kuin FORZE, mutta samanaikaisesti NIP on näistä joukkueista ailahtelevampi. Todennäköisesti pelin ratkaisee päivän vire ja pienten marginaalien kääntäminen. Tämä ottelu voi toki kääntyä kummalle tahansa, mutta tällä hetkellä luottoa on hieman enemmän FORZE:n tekemiseen, joten sen otteluvoitolle laitetaan kokeilua. Kohde menee oikein, kun FORZE voittaa ottelun. 

 

TULOS: 16-12

Link to post
Share on other sites

Ravit Åby lähtö 9 22:40

Kövras Joker-Special Top secret valinta 1 kerroin 1.65@bet365(väärin)

Tässä vastakkain suomalaisen Mika Haapakankaan valmennettava 7v tamma ja Andre Eklundin valmennettava 5v ruuna. Haapakankaan valmennettava on juossut tällä kaudella aika kovia lähtöjä ja siitä syystä sijoittunut vain kolme kertaa kahdeksassa lähdössä totoon. Esityksissä on kuitenkin ollut parantamisen varaa ja hevonen on tyyliltään sellainen että vaatii todella tarkan juoksun menestyäkseen. Eklundin valmennettavalla on kaksi lähtöä alla, joista ensimmäinen päättyi vaisuhkoon vitossijaan mutta viimeksi meno oli parempaa hyvätasoisessa lähdössä ja se sijoittuikin kolmanneksi tehden samalla ennätyksensä maililla. 

Tänään rattaille hyppää vielä valmentajan sijaan Eriksson ja uskon sen olevan plussaa. Hevonen on myös nopea avaaja, ja voi marssia tässä johtopaikalle, sillä open stretch radalla tilojen puutetta ei tarvitse murehtia johtavan takaakaan. Peliprosentit tällä hetkellä 27 ja 4 T86 pelissä , joten varsin maukasta kerrointa saa tästä hedarista. 

Link to post
Share on other sites

Ravit Åby lähtö 7 21:52

Tearsinheaven top3 kerroin 1.60@unibet(oikein)

Untersteinerin ajokki ja valmennettava on saanut tässä varsin sopivan vastuksen. Paalulta lähtee ainoastaan yksi lupaava tapaus radalta yksi, mutta vauhdeiltaan menneissä kilpailuissa Tearsinheaven on vielä pari sekuntia edellä joten 20m takamatka syödään pois. Jensenin valmennettava lähtee samalta paalulta mutta sisäpuolelta ja uskon että Untersteiner pääsee heti alussa edelle ja on muutenkin näyttänyt parempia vauhteja. Lugauerin ajokki on laukkaherkkä ja loput hevoset ovat tasaisesti yhtä epävarmoja menestyjiä lähdössä. Tearsinheaven jäi kerran pois välissä mutta nyt se on tuotu starttiin positiivisin kommentein. Se pärjäsi viime vuonna 75 lähdöissä kun, joten kun formi alkaa löytyä tälläisen lähdöt ovat sille suupaloja. Suht varmasti pitäisi kiriä tässä porukassa top3 sijoitukseen lopussa. Saa ajaa myös tarvittaessa hyvissä ajoin eteenpäin ja kuolemanpaikalle.

Link to post
Share on other sites

Mestarien Liiga 12.4.2023
klo 22.00
Napoli DNB 2.02 @Unibet 

image.png.2a535d474d010d49ef5ff07c622c68b0.pngMilan - Napoli image.jpeg.abbb0bb76517086e1e53feb16d1cd0dc.jpeg

Italialaisjengit ovat suoriutuneet hienosti tällä kaudella niin Eurooppa kuin Mestareiden liigassa - edellä mainitussa puolivälierissä ovat jäljellä vielä Roma ja Juventus ja ML:ssä tämän illan otteluparin lisäksi Inter, joka voitti eilen Benfican 0-2. Napolilta puuttuu loukkaantumisen vuoksi iso syömähammas, kun Osimhen on sivussa, mikä on nostanut osaltaan Napolin kerrointa jo päälle kolmen 1X2 asetelmassa. Milan myös voitti Napolin vieraissa reilu viikko sitten 0-4. Tuohon peliin en liikoja kiinnittäisi huomiota, koska Napolin kuitenkin on varmistanut jo Serie A mestaruutensa. Milan ei pääsiäisen alla saanut hyvistäkään tekopaikoista maalia Empolia vastaan ja Napoli peliä lukuun ottamatta maalinteko on ollut todella nihkeää jo useamman viikon. Napoli ilman Osimheniakin pystyi voittamaan Leccen viime viikonloppuna perusesityksellä. Osimhenin tilalle nousee aloitukseen Raspadori, kuka on syksymmällä ollut ihan kelpo maalintekijä. Talvea varjosti kuitenkin loukkaantuminen ja nyt tuntumaa on kertynyt vasta parin pelin verran. B365 tarjoaa tällä hetkellä Raspadorin maalille 4,75 kerrointa, jonka voi ottaa kokeiluksi viihdevetona. Kaiken kaikkiaan Napolilla on hyvä historia Milania vastaan ja vaikka Osimhenin poissaolo tekee ison loven, niin Napoli päätyy useammin kuin kerran kahdesta vähintään tasapeliin Milania vastaan. 

EDIT 21:15: Raspadori aloittaakin näemmä vaihdossa ja Elmas laitettu laidalta kärkeen, joten tuon maalintekijävedon voi unohtaa.

Edited by loiseläjä
Päivitetty tieto kokoonpanosta.
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Premier League / Jalkapallo Norja Sandefjord - Start Alle 3.5 Maalia @ 1.54 Epicbet Alkaa 18:00 Sandejord(14.)teki tämän kauden 20:ssä pelatussa sarjaottelussaan keskimäärin 0.90 maalia ottelua kohden. Startin(16.) vastaava lukema 1.10. Sandefjordin teki kymmenessä pelatussa kotiottelussaan ainoastaan seitsemän maalia minkä lisäksi Startin odotetaan lähtevän otteluun puolustusvoittoisella 3-5-2 taktiikalla. 
    • National Football League / Jalkapallo Tshekki FC GRAFFIN Vlasim - FK MAS Taborsko Molemmat joukkueet tekevät maalin:Kyllä @ 1.62 Coolbet Alkaa 17:30 Joukkueiden kymmenessä edellisessä keskinäisessä kohtaamisessa nähtiin molempien joukkueiden maali. FC Vasim(12.) teki vähintään yhden maalin seitsemässä kauden kahdeksasta tähän mennessä pelatusta sarjaottelustaan. Taborsko(7.) teki vastaavasti vähintään yhden maalin kuudessa kahdeksasta pelatusta sarjakamppailustaan.
    • StarLadder StarSeries Fall PK: Aurora - Vitality | Vitality -1.5 | 1.88 (Coolbet)
    • StarLadder StarSeries Fall PK: Vitality - FURIA | Vitality -1.5 | 2.35 (Pinnacle)
    • Jalkapallo:Belgia National Division 1 klo.16:00 Onhaye - Renaissance Mons btts 2.pa @3.04 Marathonbet  Mennään Belgiasta vieläkin alempiin sarjatasoihin ja molempien maalia tokajaksolle kokeiluun. Molemmilla 4 ottelua käytynä.Onhayen kausi alkanut vastustajaansa paremmin.Onhayen on pelannut 2 ottelua kotona ja siltä on vielä maalitili avaamtta kotona. Renaissance Mons puolestaan 1 pelannut vieraissa ja siltä on myös maalitili avaamatta vieraissa.Noihin molempien tilastoihin saadaan tänään muutosta.Onhaye avannee vihdoin sen maalitilinsä kotona kovalla työllä ja silloin puolustus saattaa jäädä heikommalle,jonka Renaissance Mons käyttää hyödykseen.  
×
×
  • Create New...