Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

ATP Wimbledon (ruoho) / Tennis

Matteo Berrettini - Alex De Minaur

Matteo Berrettini @ 2.50 William Hill

Alkaa 15:00

Vastakkain turnauksen toisen kierroksen ottelussaan maailmanlistan sijat 38. ja 17. .  Berrettini on on yksi tämän hetken parhaista pelaajista tällä alustalla minkä osoittaa miehen kahden viime vuoden tilastotkin ruoholta (2022: 9-0, 2021: 11-1). Italialaiselta löytyy arsenaalistaan todella vahva syöttö ja erinomainen kämmenlyönti. Berrettinin pelikunto oli hienoinen kysymysmerkki ennen tätä turnausta sillä mies pelasi kesäkuussa ainoastaan yhden ottelun häviten Stuttgartissa(ruoho) Sonegolle(42.) erin 2-0. Samainen Sonego kukistui eilen tämän turnauksen avauksessa erin 3-1 (6-7, 6-3, 7-6, 6-3). De Minaur oli eilen hienoisissa vaikeuksissa Kimmer Coppejansia(188.) vastaan käydyssä ottelussa joka päättyi lopulta erin 1-3( 7-6, 3-6, 3-6, 6-7). Berrettini voitti miesten edellisen ja ainoan ruohoalustalla pelatun keskinäisen kohtaamisen Lontoossa 2021 erin 2-0 (6-4, 6-4). Vuonna 2021 Wimbledon finaalin Djokovicille hävinnyt Berrettini kukistaa tänään De Minaurin erin 3-1. William Hilliltä markkinatoppi.

3-0 (6-3, 6-4, 6-4)

  • Tykkäys 2
Link to post
Share on other sites

Tennis, Wimbledon

Roberto Carballes Baena vs. Holger Rune klo. 13.00

Alle 29,5 peliä/2,25 PAF

Kaksi massakentällä ehkä paremmin viihtyvää pelaajaa kohtaavat toisensa Wimbledonin nurmilla. Rune on näistä merkittävästi parempi pelaaja ja uskon, että tässä ottelussa nähdään varsin selvä ylikävely tanskalaisen voimin.

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Pöytätennis, Setka Cup

Kaidakov - Konkulovskyi

Vihje: Kaidakov & Yli 74.5 Pistettä

Vedonlyöntitoimisto: Bet365

Kerroin: 2.87

Alkamisaika: 13:05

- Setka Cupin puolella kohtaavat Kaidakov sekä Konkulovskyi. Kaidakov lähtee tähän otteluun jonkunlaisena suosikkina 1.40 kertoimella. Kaidakovin uskon tämän ottelun voittavan kyllä mutta mitään en näe Konkulovskyin tässä kyllä ilmaiseksi antavan. Kaidakov on lähes jokaisella osa-alueella pelaajista parempi ja tulee tähän otteluun huippuvireessä mutta hyvässä vireessä tähän otteluun tulee myös Konkulovskyi. Kaidakov on näiden pelaajien keskinäisiä otteluita vienyt pääsääntöisesti nimiinsä selvästi mutta uskon tällä kertaa kyllä ihan kunnon kamppailun tässä ottelussa nähtävän ja erien venyvän yllättävänkin pitkiksi. Kaidakov tulee ottelusta poistumaan voittajana 3-1/3-2 luvuin mutta uskon Konkulovskyin pystyvän kuitenkin hyvän ja uskottavan vastuksen antamaan ja pitämään ottelun tiukkana jotta pisteissä mennään yli.

Link to post
Share on other sites

Pöytätennis, Setka Cup

Yakimenko - Tsoi

Vihje: Tsoi +1.5 Erää

Vedonlyöntitoimisto: Bet365

Kerroin: 2.20

Alkamisaika: 13:05

- Yakimenko sekä Tsoi kohtaavat Setka Cupin puolella, Yakimenko lähtee tähän otteluun varsin suurena suosikkina 1.25 kertoimella ja on napsun tai pari parempi pelaaja kyllä, Yakimenko on näiden pelaajien keskinäisiä otteluita hallinnut miten on tahtonut mutta nyt näen juuri tähän kyseiseen otteluun tultaessa Tsoi:lla hyvät mahdollisuudet yllättää Yakimenko, tai vähintäänkin pitää ottelu tiukkana voittamalla pari erää Yakimenkolta. Tsoi esiintynyt viime otteluissaan paremmin kun aikoihin ja etenkin syöttö on rullannut hyvin joten juuri tähän kyseiseen otteluun lähdettäessä en näe Tsoi:ta kyllä näin suurena altavastaajana vaan ottelun selvästi tasaisempana.

Link to post
Share on other sites

Tennis, Wimbledon

Jason Kubler vs. Nicolas Jarry klo. 14.15

Jarry -1,5 erää/2,28 PAF

Chilen ykköspelaaja kohtaa australialaisen Kublerin. Jarry on ollut hurjassa lyönnissä läpi kevään ja suoraviivainen peli toimii loistavasti nopealla nurmella.

Jarryn syöttö on toiminut todella hyvin ja nyt on vastassa keskinkertaisempi vastus. Uskon, että maksimissaan neljässä erässä tämä homma on ohi.

Link to post
Share on other sites

Ravit Lycksele lähtö 7 klo 15:30

Maestro Bianco-Essyes Mazzanti valinta 1 kerroin 1.55@unibet (oikein)

Maestro on T pelissä 14% pelattu, Essyes 2%. Månssonin ajokki on sijoittunut kolme kertaa viidestä totoon tällä kaudella ja mennyt hyviä aikoja 14.8ake ennätys toissastarttiin. Hyvä lähtöpaikka ja sopiva starttiväli ja varmasti kelpo iskussa radalla tänään.

Link to post
Share on other sites

Ravit Lycksele lähtö 6 klo 15:10

Patrick Silvio-Mästarnas Mästare valinta 1 kerroin 1.40@betsafe (oikein)

Yritetään laahata osumaputki kahdeksaan osumaan tällä. Norbergin ajokki on kelpo kunnossa. Kaksi kesäkuun alun starttia tuottivat molemmat alle 15 tuloksen. Tänään jatketaan sama kuski rattailla ja ilman kaikkia kenkiä. Peliprosentit 36-6% näillä hevosilla joten melkoinen ero. Viime juoksussa Silvio jäi pussiin eikä sijoitusta voi katsoa. Sitä ennen se sijoittui Toton tuntumaan. 

 

Link to post
Share on other sites

MLB, Baseball

Marlins - Phillies

Vihje ; Phillies ML 

1,76@ Unibet

1:40

Philliesillä on papereissani selvästi parempi syöttäjä. Toki viime kaudella en näin olisi sanonut, mutta Alcantara on ollut melko heikko tällä kaudella. Philliesin kokonaisuus paljon Marlinssia edellä. 

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
    • 1. Divisioona / Jalkapallo Tanska AB - Vendsyssel FF AB Draw No Bet @ 1.55 Betsson Alkaa 20:00 AB(4.) on sarjassa kotikentällään kolme ottelun voittoputkessa pitäen noissa kaikissa matseissa oman maalinsa puhtaana sekä tehden yhteensä kuusi maalia. Vendsyssel(10.) on seitsemän matsin mittaisessa voitottomassa putkessa häviten noista kolme kamppailua. AB voitti joukkueiden kaksi edellistä keskinäistä kohtaamista joista viimeisin pelattiin elokuun puolivälissä ottelun päätyttyä tuolloin maalein 0-3.
×
×
  • Create New...