Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Ekstraklasa / Jalkapallo Puola

Korona Kielce - GKS Katowice

Korona Kielce Draw No Bet @ 1.58 Coolbet

Alkaa 20:00

Korona Kielce(10.) voitti viisi viimeisestä kuudesta kotiottelustaan. Joukkue hävisi ainoastaan kaksi viimeisestä kolmestatoista sarjakamppailustaan. GKS Katowice(9.) hävisi neljä viimeisestä viidestä vierasmatsistaan jääden noista kolmessa ilman tehtyä maalia. Korona Kielce voitti joukkueiden edellisen viime marraskuussa pelatun keskinäisen kohtaamisen maalein 1-2.

2-1

Link to post
Share on other sites

Jalkapallo Espanja LaLiga2 klo.21:30

Castellon - Gijon

btts @1.73 bet365

Molempien maalia hakuseen LaLiga2:sta

Joukkueet ovat sarjassa peräkkäisillä sijoilla 17(Castellon)ja 16(Gijon).Putoamisviivaan on eroa 6-7 pistettä,jotenka piste tästä olisi molemmille hyvä lopputulos.

Molempien otteluissa on viimeaikoina btts toteutnut mukavasti.Castellonin 10:stä edellisestä on 8 kertaa molemmat joukueet tehny maalin.Myös Gijonin 10:ssä edellisessä 8:ssa pelissä on molemmat pystynyt maalin tekoon.

Jos samalinja jatkuu tänään molemmilla joukkueilla,mitä viimeaikoina on nähty 10 edellisen pelin otannan perusteella niin voisi hyvinkin olla toteutuskelpoinen veto.

Link to post
Share on other sites

Jalkapallo Irlanti Premier division klo.19:00

Drogheda - Cork City

btts @2.00 bet365

Irlanni pääsarja potkuista myös tähän molempien maalia testiin.

13 kierrosta on pelattu.Drogheda on taulukon 2 ja Cork City viimeistä edellinen.Vieraat on napannu 3:sta edellisestään pelistä 5 pojoa ja kotijoukkue Drogheda 2 pistettä.

Kun tarkastelee Cork Cityn tähän mennessä pelattuja 13 peliä niin se on kahdesti jäänyt ilman maalia.Corkin vieraillessa Droghedan kotona niin yleensä se on onnistunut maalinteossa.

Drohgeda on tänkauden 13:sta ottelustaan 11 niissä tehnyt maalin.Droghda on kotonaan suosikki ja luultavasti onnistunee tänään maalin tekee,eli se on korkista kii tämän vedon osuminen.
 

Link to post
Share on other sites

Tennis, Rooman Mastersin karsinnat

Otto Virtanen vs. Tristan Boyer klo. 15.40

Virtanen voittaa/2,35 Unibet

Otto Virtanen kohtaa Yhdysvaltain Tristan Boyerin Rooman Mastersin karsintojen ensimmäisellä kierroksella. Ottelusta voidaan odottaa tasaista, sillä kummankaan pelaajan suurimmat vahvuudet eivät ole massakentällä. Siitä huolimatta Virtasen tehokkuus on liian kova pala Boyerille.

Vaikka Virtanen on paskamainen vetokohde, niin altavastaajana kertoimissa häntä on mukava vihjata.

Link to post
Share on other sites

Jääkiekko, NHL

Toronto Maple Leafs vs. Florida Panthers klo. 3.00

Maple Leafs voittaa sis JE ja William Nylander vähintään kaksi tehopistettä sis. JE/4,60 Unibet

Toronto Maple Leafs aloittaa NHL:n itäisen konferenssin toisen kierroksen pudotuspelisarjan Florida Panthersia vastaan kotonaan. Maple Leafs selvitti ensimmäisellä kierroksella kuudessa ottelussa Ottawa Senatorsin tieltään Battle of Ontariossa. Battle of Sunshinessa taas Florida Panthers hoiteli Tampa Bay Lightningin viidessä ottelussa voittaen kaikki kolme vierasottelua selvästi.

Ruotsalaistähti Nylander oli ensimmäisellä kierroksella tosi kovassa lyönnissä ja uskon, että Nylanderin vahva vire saa heti ensimmäisessä ottelussa Panthersia vastaan jatkoa.

Link to post
Share on other sites

17:30 

UTA Arad - Petrolul 

Petrolul +0,5 @1,79 @paf

Arad on ollut onnekas Romanian pääsarjassa tehtyjen maalien osalta, sillä viime aikoina tuomarit ovat tykänneet viheltää pilkkuja melkoiseen tahtiin, Petrolul olisi puolestaan ansainnut viime aikoina enemmän pisteitä kun mitä on ottanut.

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites
48 minuuttia sitten, Nagamori30 said:

17:30 

UTA Arad - Petrolul 

Petrolul +0,5 @1,79 @paf

Arad on ollut onnekas Romanian pääsarjassa tehtyjen maalien osalta, sillä viime aikoina tuomarit ovat tykänneet viheltää pilkkuja melkoiseen tahtiin, Petrolul olisi puolestaan ansainnut viime aikoina enemmän pisteitä kun mitä on ottanut.

minä otin tähän peliin Petrolulin Grozav tekee maalin @5.80 ja just sillä,että jos Petrolul saa pilkun,ni kyseinen herra vois sen laakasta.

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Lähtö 9, Joensuu

Sulkeutuu 20:49

Whogonow - Narzario 2 1,75 Coolbet

Whogonow ei ole esittänyt mitään useampaan vuoteen. Saattaa laukata taas viimeiseen kurviin, ja pärjääminen yllättäisi kovasti, vaikka pääsee paalulta matkaan. Narzario on tehnyt muutaman startin uudesta tallista. Teki toissa kerralla kärryt perässä asiallisen kirin. Pitäisi tulla lopussa sijoille 4-5., kun taas Whogonow´n kohdalla ehjä startti olisi kova sana.

e: Narzario maalissa 4., ja Whogonow laukkasi vikassa kurvissa 😆

Link to post
Share on other sites

Lähtö 9, Joensuu

Sulkeutuu 20:49

Yolo Savoy - Rallston 1 2,03 Coolbet

Yolo Savoy tulee hirmuvireisestä Antti Ojanperän tallista. Nyt riisutaan kengät, joka auttaa tätä hevosta todella paljon. Tason pitäisi nousta merkittävästi, ja pienen pelin paikka.

Link to post
Share on other sites

NHL 

Toronto - Florida

Florida ML/ 1.81 CoolBet

Klo 03:00

 

Puolivälierät polkaistaan käyntiin Torontossa kun Florida saapuu vierailulle.

Kuten aikaisemmasta vihjeestä voikin lukea niin Toronto tosiaan tiputti Ottawan 4-2 kun taas puolustava mestari laittoi Tampan  lauluun 4-1 otteluvoitoin.

Omasta mielestä Florida oli edellisellä kierroksella vakuuttavampi/tasapainoisempi kuin mitä Toronto. Ja kuinka Toronton hyökkäys onnistuu nyt tässä sarjassa kun vastassa on tiiviimpi ja jämäkämpi puolustus.

Lähdetään siitä että Florida aloittaa heti taas vieraissa vahvasti ja nappaa kotiedun itselleen.

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Snooker, MM-kisat Shaun Murphy vs. Wu Yize klo. 15.00 Molemmat pelaajat tekee yli 3,5 sadan sarjaa/5,00 PAF Sensaatiomaisella tavalla loppuotteluun edenneet Shaun Murphy ja Wu Yize aloittavat kaksi päivää sekä neljä tiukkaa sessiota kestävän loppuottelun sunnuntaina kello 15:00. Kumpikin herra onnistui tekemään vähintään neljä satasta välierään joskin Murphy teki näitä viisi. Murphy nousi John Higginsiä vastaan 13-15 -tappioasemasta voittoon erin 17-15 ja Yize nousi 14-16 -tappioasemasta voittoon Mark Allenia vastaan. Allenilla oli kepissään yksi kirjaimellinen ottelupallo ja pari muutakin erinomaista paikkaa iskeä kiinalaisen niska poikki, mutta hermot eivät kestäneet kriittisillä hetkillä. Murphy ja Yize lähtee otteluun helpottuneina pelaajina, sillä suurin stressi on ohi. Kummankin pelaamisesta välierässä näki, että he ovat tosissaan, sillä normaalisti hyvinkin nopeaan tahtiin pelaavat pussituskoneet käyttivät runsaasti aikaa eri lyöntien suorittamiseen. Se, että molemmat tekee pitkään loppuotteluun neljä satasta on tietysti kova urakka, mutta kummatkin pelaajat ovat aggressiivisia ja paikkoja ainakin tulee tarjolle. Kiinalaisen ongelma välierässä oli pitkälti se, että breakit jäivät pahasti kesken helppojen virheiden myötä. Odotetaan huippumielenkiintoista finaalia.
    • BLAST Rivals PK: Natus Vincere - Vitality | Natus Vincere +1.5 | 2.75 (bet365)
    • Jalkapallo:Latvia Virsiliga klo.16:00 Riga FC - FK Liepeja Riga FC tekee maalin molemmillapuoliskoilla @1.95 Marathonbet Kotijoukkue Rigan maalia molemmillajaksoilla testiin. Kierros 10 näille joukkueille.Riga on taulukon 3 ja siis ottelun vähemmän pelanneena,mitä sen edellä olevat joukkueet.Liepeja pitää 6.sijaa hallussaan,myöskin ottelun vähemmän pelanneena muihin joukkueisiin nähden. Riga on selkeesti tämän sarja maalinteko voimaisin jengi.Riga on paukuttanut 9:ssä tähänasti käymässään ottelussa jo 32 maalia.Sarjaa johtava RFS on toiseksi eniten maaleja tehnyt joukkue,mutta sen 20 tehtyä on selkeesti vähemmän,mitä Rigan 32 osumaa. Tämä on Rigan 4 kotimatsi,kun vieraissa on käyty jo kuudesti.Riga on noissa 3:ssa kotimatsissa iskeny maaleja 3.66 keskiarvolla perottelu.Vieraissa tahti on ollut lähes sama.Rigan vierasavut on pääasissa vastanneet noista maaleista,joita joukkeesta löytyy useampi. Riga on isosuosikki kotonaan voittaa tämän ja niin se luultavasti tekee.Tähänmennessä Rigan maalinteko on ollut hyvää ja rintama on laaja.Myös tänäänkin odotan Rigalta tässä väh.3 osumaa sekä niitä nähtäneen myös molemmillajaksoilla.
    • 14:00 Kipas Istiklal - Gaziantep Runkosarjan kolmonen Gaziantep nappasi playoffien ekassa osassa voiton lukemin 82+77 eli 159 pisteen matsi nähtiin siinä. Tänään en näe mitään syytä miksi nähtäisiin hirveää rummutusta sillä tiukassa paikassa usein heittopeli kärsii.    alle 168,5 pistettä @1,81 @unibet
    • Ligue 1 / Jalkapallo Ranska Strasbourg - Toulouse Strasbourg Draw No Bet  @ 2.15 Betsson Alkaa 18:15 Strasbourg(8.) voitti kaksi viimeisestä viidestä sarjassa pelatusta kotiottelustaan kahden noistä päätyttä pistejakoon. Toulouse(10.) on sarjassa neljän ottelun voitottomassa putkessa häviten noista kolme matsia minkä lisäksi joukkue hävisi viisi viimeisestä kuudesta vieraskamppailustaan. Toulouse onnistui voittamaan ainoastaan kaksi viimeisestä kahdestatoista sarjaottelustaan. Strasbourg voitti kolme viimeisestä neljästä Strasbourgissa pelatusta keskinäisestä kohtaamisesta.
×
×
  • Create New...