Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Jääkiekko SM Liiga klo.18:30

Saipa - Kalpa

Tekee Pisteen Juuso Mäenpää 1.95 Nordicbet

Kalpan Juuso Mäenpään väh.1pst testiin.

Tänään se sitten tipahtaa kiakko SM-Liigan osalta jäähän.

Heti avauskierroksella vastakkain viimekauden finalistit Saipa ja Kalpa.Molemmilla harkkamatseja on pelattu ja ihan mukavalla menestyksellä.Kalpa on lisäksi pelannut CHL:ää,joista on tullut ihan hyvää tulosta.

Kalpan laitahyökkääjä Juuso Mäenpää on ollut hyvällä pelipäällä.Pelaamissaan Harkka/CHL otteluissa Mäenpään on tehnyt joka pelissä pisteen.7:stä pelistä Mäenpään saldo on 9 pistettä,joista peräti 6 niistä on maaleja sekä syöttöjä 3.

Mäenpää on 1.ketjun laidalla,jossa sentterinä on pelannut Rissanen taikka Korhonen ja toisella laidalla paluumuuttaja Teemu Hartikainen.

Ketju on ollut varsin toimiva ja tehokas ja ihme jos tämä kentällinen ei pääse tänään pisteille.

Link to post
Share on other sites

Jääkiekko SM Liiga klo.18:30

KooKoo - Ässät

Tekee pisteen Robert Rooba @1.92 Nordicbet

Toinen pojottelija SM-Liigasta myös kokeiluun.

KooKoon Virolais laitahyökkääjä kuului viimekaudella joukkueensa parhaisiin pistemiehiin.Vain Tsekki Koblizek oli joukkueen sisäisessä pistepörsissä Rooban edellä.

Rooban harkkamatsit on menneet hyvin.Kookoo on pelannut 6 harkka ottelua.Noissa Rooba on ollut KooKoon kp:ssa 5:ssä pelissä,joissa Virolaishyökkääjä on 4:ssä pelissä tehtaillut vähintään sen 1 pisteen.

Maaleja tullaan tässä pelissä tekemään ja KooKoon 1.vitjalta niitä voidaan hyvinkin nähdä.

Link to post
Share on other sites

JÄÄKIEKKO LIIGA 18:30

PELICANS - KIEKKO ESPOO

PELIVALINTA: KIEKKO ESPOO @ 1.85 VEIKKAUS

Pelicans varsin kokemattomalla hyökkäyksellä liikenteessä ja sen ainoa mahdollisuus piileekin, puolustus/maalivahtipelissä. Mikäli nämä eivät tänä iltanna toimi niin, vierailijat tulevat hakemaan helpot pisteet.

VÄÄRIN 

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

JÄÄKIEKKO LIIGA 18:30

SAIPA - KALPA

PELIVALINTA: KALPA ML @ 1.99 VEIKKAUS

Saipasta lähti viime kauden johtohahmot joten vaikea on uskoa, että se on yhtä iskukykyinen kuin viime kaudella tai edes lähellä sitä. Kalpa puolestaan on paperilla yhtä vahva kuin viime kaudella ja se onkin saanut muutamia kovia vahvistuksia mm. Teemu Hartikainen,  joten eiköhän Kalpa  tule poistumaan kaukalosta tänä iltana voittajana.

OIKEIN 

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Pelicans - Kiekko-Espoo

18:30

Samoilla linjoilla molemmista Blokin kohteista mutta vihjataan nyt vain toinen niistä.

Pelicans on heikko juurikin hyökkäyspään osalta, kun taas Kiekko-Espoo tasavahva jokaiselta osa-alueelta. Jääkiekko on maalintekopeli jonka Kiekko-Espoo tänään hoitaa. Bartosak nähty päiväkahvilla ja kädet vapisi jo kun Kangasniemen johtama ykkösketju tulee myllyttämään uudella Wemasto Areenalla.

Kiekko-Espoo ML @1,90

@pinnacle

Link to post
Share on other sites

Kypros u21 - Suomi u21

19:00

Tämä olisi pitänyt napata ehkä jo eilen, mutta pelattavaa kerrointa saa edelleen. 
Kyproksen joukkue on totaalisen heikko, täynnä Kyproksen pääsarjan peräpään jengien pelaajia, höystettynä muutamalla kärkipään vaihtomiehellä, sekä Kyproksen DIVARIN pelaajilla. Odotan lähestulkoon samanlaista ottelua, jonka Suomi pelasi Turussa San Marinoa vastaan, ja kotivoittoa juhlittiin 7-0 lukemin. Vastaaviin lukemiin tuskin päästään mutta peli tulemaan hyvin samanlainen. 
 

Suomi u21 @1,78

@unibet

Link to post
Share on other sites

Liiga 18.30 

Pelicans - Kiekko-Espoo

Valinta: Kiekko-Espoo / 2,57 @ Pinnacle


Yhdyn jo pariin edelliseen, että Pelicansin rosteri näyttää kyllä todella mitättömältä. Kiekko-Espoo sai suht loppuvaiheella ihan mukiin meneviä vahvistuksia ja vaikkei Näkyvä Lajusta varmasti korvaakaan, niin lähelle päästään. Uskon Pelicansin avauksen menevän enemmän opettelun piikkiin ja lähtisin tähän suoralla voitolla rohkeasti. 

Link to post
Share on other sites

Liiga 18.30

Jukurit - HIFK

Valinta: HIFK / 2,37 @ Veikkaus


Uusi valmentaja, uusi joukkue ja varmasti paljon paukkuja pelissä, että kausi lähtisi lennokkaasti käyteen. Jukureiden materiaali tekee kaikkea muuta kuin vakuuttaa. Kauden alku enemmän tai vähemmän lottoa, mutta tuolla materiaaliedulla ja kertoimella pakko laittaa vierasvoittoa lapulle. 

Link to post
Share on other sites

EUROBASKET

Liettua - Kreikka

Kreikka -5.5/ 1.80 CoolBet 

Klo 21:00

 

Kisojen toinen puolivälierä ja Turkille haetaan välierä vastusta.

Liettua oli alkulohkonsa kakkonen ja voitti ekassa jatkopelissä Latvian yhdeksän pisteen erolla lopulta.

Kreikka voitti lohkonsa ja tiputti ensimmäisessä jatkopelissä Israelin viiden pisteen erolla.

Itse pidän Kreikkaa parempana joukkueena ja se on ollut tasainen koko kisat kun vertaa Liettuaan ja siksi uskon tämän ison pelin kääntyvän kreikkalaisille.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
    • Jalkapallo:Ranska Ligue 2 klo.21:45 Red Star - Metz btts @1.85 Unibet Ranskan 2.ligasta otetaan maalit molemmille kokeiluun. Kuudennet ottelut tänään molemmille.Ihan mukavasti on molemmilla toistaiseksi pelit menny.Metzin tappiosarake näytää 0,eikä Red Starillakaan ole kuin 1 häviö. Maaleja on molempien peleissä saatu hyvin.Metzin 4:ssä pelissä 5:stä on molemmat joukkueet maalin tehny.Red Starin 3:ssa edellisessä molemmat joukkueet onnistuneet laittamaan pallon verkkoon. Unkan @1.85 on ihan mainio molempien osumasta ja laitattaa kyllä merkin siihen.  
×
×
  • Create New...