Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

# 76 MyPa - FF Jaro +1

Merkki: 2, Kerroin: 1,80

tuossa voisi olla hyvä kohde pelattavaksi.

+Jaro voitti viime ottelussa hongan kotonaan 1-0

+Mypa hävisi kotonaan IFK Mariehamnille 0-2

+ja sitä ennen hongalle 2-0 Espoossa

+Jaro pelasi 0-0 tasapelin Tampereella viime vuoden mestaruus joukkuetta Tampere Unitedia vastaan

+Mypalla muutama mies sairastuvalla

+Jarolla loistava maalivahti Willis Ochieng

-Mypa pelaa kotona

-Mypa ei ole voittanut vielä joten haluaa näyttää pystyvänsä voittoon

- Motivaatio Mypan puolella

Link to post
Share on other sites

Meinasin laittaa vasta huomenna mutta pistän jo nyt:

#65 Real Madrid- Barcelona X, 3,25 Veikkaus oy Tulos 4-1

- 3 peliä jäljellä, Madrid mestari! Barca tavoittelee vielä toista sijaansa, mutta eroa Villarealiin 4pts.

- El Clasico, kumpikaan ei halua hävitä, vaikka suurta panosta ei enää olekaan.

-- Historiassa keskinäiset pelit: 67 kertaa Madridille, 30 kertaa tasuriin ja 58 Barcan voittoja.

- viimeiset kuusi peliä:Madrid 5-1-0, Barca: 1-3-2

- kuntopuntariin ei kannata liikaa laittaa painoarvoa, tasainen peli.EL Clasicot eivät mene aina juuri sen hetken paremman pelituntuman mukaan.

- Viime kierros: osasuna-madrid 1-2, barca-valencia 6-0

- Kotiyleisön tuki voi kääntää pelin kotijoukkueelle, mutta paineettomassa tilassa ei mitään yltiöpäisiä suorituksia tarvitse tehdä.

- Tasaista, peli päättynee 1-1 tai 2-2.

- Joukkueiden poissaolot, Messi alkaa olla kunnossa,peluuttako Madrid jo kaudella vähemmän peliaikaa saaneita pelaajia?!

Link to post
Share on other sites

Barcelonalta poissa pelikieltojen takia Deco ja Eto'o, sekä loukkaantumisten takia mm. Ronaldinho, Iniesta ja Milito. Santiago Bernabeulla kotikatsomon tuki ja odotukset varmasti sytyttävät Realin taistelutahdon. Barcelonan viime ottelun 6-0 voitto ei kerro kaikkea, sillä Valencia pelannut surkeasti viime aikoina. Itse laittaisin ykköstä tähän Veikkauksen kertoimella 2,05.

Link to post
Share on other sites

40 Djurgården - Hammarby 1 (2,05 - 3,10 - 3,05)

Djurgården on sarjassa 3, ja Hammarby vasta 9.

Djurgårdenin pelit, neljästä viime ottelusta 1 voitto ja 3 tasapeliä.

Hammarbyllä pelit ovat menneet taas aikalailla toisin päin, neljästä viime ottelusta 2 tappiota ja 2 tasapeliä.

Melko hyvää kerrointa tarjotaan Djurgårdenin voitosta.

Mitä muut on mieltä?

EDIT:

Kukaan ei ole vihjannut ehkä selvintä peliä Veikkausliigassa!

Sportingbet tarjoaa jopa 2,40 kerrointa, kun veikkauksella kerroin on 1,95.

80 KuPs - FC Lahti --> 2

- KuPs on hävinnyt molemmat veikkausliigapelinsä 3-0 Hakaa ja TPS vastaan.

- FC Lahti on puolestaan voittanut molemmat pelinsä 1-0 VPS:sää ja FC KooTeePeetä vastaan.

- KuPs sarjassa viimeinen, Lahti kolmantena.

Link to post
Share on other sites

Eilen laitoin jo yhden kohteen, mutta näistä kahdesta saa mielestäni ihan hyvän tuplan:

61. Suomi- Slovakia

1= alle 4,5 maalia, 2= yli 4,5 maalia Tulos: 3-2

kerroin 1,45, merkki 2

- Suomen pelit tässä turnauksessa: Saksaa vastaan voitto 5-1 ja Norjasta voitto 3-2 ja:lla.

- Slovakia voitti Norjan 5-1 ja hävisi Saksalle 2-4.

- Slovakin jatkopaikka ei vielä varma, pakko hyökätä --> avaa vastahyökkäyksiä omaan päähän.

- Suomi tehnyt kummassakin pelissä 2 yv-maalia, Slovakia ollut heikko alivoimapelissä.

- Suomella hyvä materiaali, 5 maalia syntyy useasti kiekkopelissä.

- Todennäköisyys yli 4,5 maalia mielestäni 85- 15.

87. IFK Mariehamn- KooTeePee +1 4-2

Kerroin 2,05, Merkki 1

- Mariehamn hävisi kotonaan HJK:lle 0-2, voittu MyPan vieraissa 2-0.

- Kooteepeella ei ole vielä yhtään pistettä.

- MIFK aina vahva kotijoukkue

- Viimeiset 4 keskinäistä kamppailua Maarianhaminassa (mukana Liigacup) MIFK voittanut kaikki, maalierolla 11-5.

- Kooteepee tehnyt vasta yhden maalin tällä kaudella, päästänyt 7.

- Viimeksi kotkalaiset hävisivät vieraissa HJK:lle 6-1!

kerroin yht. 2,97, panosta oman mielen mukaan :)

Molemmat osuivat ja 10€ panoksella voittoa tuli n.29€

Link to post
Share on other sites

26 Mönchengladb. - SVW Wiesbaden 1 1,30 n3-0 Oikein

+liigan ykkönen vastaan keskikastin joukkue

+SVW:llä ei enään panosta

+ kova kotijoukkue 9-5-1

+huono vierasjoukkue 4-5-6

28 Mainz 05 - Alem. Aachen 1 1,350-1 väärin

+Mainz liigan kovakuntoisin joukkue

+kovi kotijoukkue 10-4-1

+huono vierasjoukkue 4-4-7

+Mainz haluaa nousta suoraan

+Alemilla ei ole enään mahdollisuuksia nousuun

-Alem on hyvässä kunnossa myös 4-0-2

Kokonaiskerroin: 1,75 ja seuraksi voi vielä laittaa 30 Hoffenheim - TuS Koblenz 1 1,45 tai 29 SC Freiburg - Kick.Offenbach 1 1,40

Link to post
Share on other sites

29 SC Freiburg - Kick.Offenbach 1

1,40 4,00 5,80

+ Kotietu

+ Freiburg hyvässä tikissä, 4-0-2 kuudesta viime ottelusta

+ Offenbach surkeassa iskussa, 1-1-4 (viime pelistä 1-7 tappio)

+ Freiburg liigan paras kotijoukkue 11-3-1

+ Offenbach liigan toiseksi surkein vierasjoukkue 1-4-10

+ Vierasjoukkueelta kaksi pelaajaa sivussa punaisten korttien takia

+/- Motivaatiot tasan, Freiburg hakee nousua, Offenbach sarjapaikan säilyttämistä

77 VPS - HJK 2

3,65 3,25 1,80

+ HJK aloittanut liigan puhtaalla pelillä

+ VPS ei ole tehnyt vielä maaliakaan

+ Viime kierroksella sinivalkoiset nöyryyttivät kooteepeetä 6-1

- VPS nollasi Hakan kotonaan

Tästä saa todella varman tuplan jonka kerroin 2,52. Näköjään muutkin laittaneet veikkausliigaa tähän topicciin, vaikka vasta huomennahan nuo pelataan. :)

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jääkiekko:MM Kisat klo.13:20 Tsekki - Norja Tekee pisteen Petter Westerheim @3.38 Epicbet Norjan laitahyökkääjä Westerheimin pojoa kokeiluun. Norjalla on hyvät saumat päästä puolivälieriin.Tästä jos vielä Norja ottaisi pisteitä mukaansa,ennen viimeistä otteluaan Tanskaa vastaan.Tsekit on siis varmaistanut jo jatkopelit,joten jää arvoitukseksi,millä intesiteetillä Tsekit tähän otteluun tulee. Norjan 2.kenttä on ihan hyvä koostumus.Ruotsia vastaan E.Olsen sekä Westerheim järkkäsivät syötöillään 1 maalin.Norjalla on hyvä henki päällä ja puolivälierä paikka takuulla kiinostanee,jossa Norja ei ole ollut 14 vuoteen.Norjan paras syöttelijä on Salsten 4 syötöllä ja Westerheim ja Johannesen on 3 syötöllä heti seuraavana. Epicbetillä Westerheim on listoilla ja mukavalla kertoimella.
    • Jääkiekon MM klo 17:20 Tshekki - Norja Pelivalinta: Norja ML Kerroin: 4,25 Bet365 Tshekki varmistanut jatkopaikan, sijoitus lohkossa ratkeaa loppupelien jälkeen. Tshekin joukkue aiempia vuosia heikompi, eikä Tshekki ole kentällä esittänyt mitään kovin erityisiä otteita. Norja puolestaan ollut kisoissa hyvin pirteä. Norja taistelee tiukasti jatkopaikasta ja voitolla tästä ottelusta varmistaisi jatkopaikan ennen viimeistä ottelua. Norjan maalivahti peli ollut laadukasta läpi turnauksen. Aiemmin näiden joukkueiden kohtaamiset olleet tasaisia ja vähämaalisia. Samanlaista kamppailua odotan tästäkin. Tshekki asetettu turhan suureksi suosikiksi otteluun.
    • Kanadan GP PK: George Russell - Kimi Antonelli | Kimi Antonelli | 2.35 (Coolbet)   PK: Max Verstappen - Charles Leclerc | Charles Leclerc | 2.37 (bet365)   PK: Liam Lawson - Pierre Gasly | Liam Lawson | 1.80 (Coolbet)   PK: Nico Hülkenberg - Carlos Sainz | Carlos Sainz | 1.95 (Epicbet)   PK: Esteban Ocon - Alexander Albon | Alexander Albon | 2.24 (Unibet)   PK: Lance Stroll - Valtteri Bottas | Lance Stroll | 1.90 (Epicbet)   PK: Top 3 Sijoitus | Oscar Piastri | 2.60 (Unibet)
    • Jääkiekon MM klo 21:20 Slovenia - Italia Pelivalinta: Italia (1X2) Kerroin: 2,95 Bet365 B-lohkon päätöskamppailu edessä ja panosta ottelussa löytyy hurjasti. Ottelun häviäjä tippuu sarjatasoa alemmas. Tasapeli ei riitä Italialle, joten lopussa Jalosen pakko ottaa maalivahti pois riskillä. Tästä syystä uskon, että mitä lähemmäs pelin alkua mennään, niin tasapelin kerroin tulee nousemaan. Slovenia on ollut kisoissa hyvä ja kiusannut isompia maita. Kuitenkin vaikeuksia on ollut ns. Helpompia maita vastaan, sillä Tanskaa ja Norjaa vastaan joukkue ei saanut parastaan irti. Italia puolestaan on tilastollisesti pelannut kelvollista kiekkoa. Tappioita on tullut paljon, mutta pelillisesti Italialla on ollut paikkansa. Tästä ottelusta tulee varmasti tasainen peli, jossa virheitä pyritään välttämään. Mielestäni Italian ei kuulu olla näin selvä altavastaaja ja siitä syystä haetaan Italian voittoa varsinaisella peliajalla.
    • Tennis, WTA French Open Andreeva - Ferro Alle 17.5 Peliä Vedonlyöntitoimisto: Pinnacle Kerroin: 1.99 Alkamisaika: 17:00 (Edellisen päätyttyä) - Andreeva sekä Ferro kohtaavat tässä ottelussa. Andreeva jättiluokan suosikki otteluun kuten kuuluukin. WTA Rankingin 8. ja 200. tässä vastakkain. Ferro viihtyy massalla mutta kun vastassa on Andreeva on tasoero vain yksinkertaisesti liikaa. Andreeva pelaajista jokaisella osa-alueella selvästi parempi ja uskon sen myös näkyvän tulostaululla Andreevan voittavan ottelun suoraan kahdessa erässä selvin luvuin.
×
×
  • Create New...