Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Wimbledon 2008


Recommended Posts

Huomenna alkaa Wimbledon. Löytyykö täältä ketään joka tietää tenniksestä vähän enemmän kuin allekirjoittanut. :D

http://www.wimbledon.org/

Itse olen yleensä lähinnä vaan muita peesaamalla laittanut pari vetoa.

Karanusic Roko (CRO) - Horna Luis (PER) (1) 1,45 [OIKEIN]

Karanisic on paljon parempi nopealla kentällä. Horna ruoholla 0-5. Hornalla on ollut myös jotain ongelmia pohkeen kanssa.

Ginepri Robby (USA) - Gonzalez Fernando (CHI) (2) 1,35 [OIKEIN]

Gonzalez voitti vastaavan ottelun muutama viikko sitten Ranskassa, ja kahdesti viime vuonna. Head2head 4-1. Gonzalez on hyvä ruoholla ja on päässyt vuodesta 2004 asti vähintään kolmannelle kierrokselle.

Ferrero Juan Carlos (ESP) - Querrey Sam (USA) (1) 1,90 [OIKEIN]

Querrey elää pitkälti hyvällä ja kovalla syötöllä. Mutta kun ruoholla tarvitaan hyvää liikkuvuutta myös niin ongelmia tulee. Yksi murhe tässä vedossa on se että Ferrero loukkasi jalkaa pelatessaan Ranskassa. Ferrero on hyvä ruoholla ja Wimbledonissa 17-7.

Bogdanovic Alex (GBR) - Bolelli Simone (ITA) (2) 1,70 [OIKEIN]

Bogdanovic on huono. 0-6 Wimbledonissa. Bolelli on tasaisempi ja varmempi.

Bellucci Thomaz (BRA) - Kunitsyn Igor (RUS) (2) 1,45 [VÄÄRIN]

Tässä kans hyvä syöttäja vs. liikkuva pelaaja. Pitäisi olla helppo työ Venäläiselle.

Johansson Thomas (SWE) - Spadea Vincent (USA) (1) 1,57 [OIKEIN]

Johansson osoitti viime viikolla että osaa vielä pelata hyvää tennistä. Spadea taas osoitti että hän ei kykene haastamaan hyviä pelaajia.

Link to post
Share on other sites

Nieminen, J v Odesnik, W 1--> 1.363

Ite nappasin jo eilen 1,40 kertoimella Niemisen voiton. Jos mitään ihmeellistä ei tapahdu (loukkaantuminen, rankka vesisade yms.) tämän pitäisi olla hyvin selvä peli. Saa nähdä saako Odesnik erääkään Niemiseltä. ;)

EDIT: HUOM! HUOM! HUOM!

Nadalille tarjotaan älytöntä kerrointa tämän turnauksen voittoon, ottakaa ihmeessä se kiinni, sportingbetillä melkein 3! :D

Jos vielä haluaa varmistella, niin voisin melkein vannoa, ettei Federer tätä turnausta voita. ;) Välierässä kohtaavat todennäköisesti Nadal ja Djokovic, ja Djokovic voisi tässä kohtaa jopa yllättää. Jos Djokovic pääsee finaaliin Federeriä vastaan, niin luulen Djokovicn hoitavan. Djokovicin kerroin turnauksen voittoon on sportingbetillä 6.

Kannattaa pohtia. :P

Link to post
Share on other sites

Niemisen voittoa pitää toki pelata, mutta länsinaapurin Jonas Björkman on myös tänään tulessa. :D

Vastassa Ranskan Arnaud Clement.. Björkmanilla mitään mahdollisuutta tässä? Ruotsalaisella ikää jo 36v, mutta vielä jaksaa..Molemilla pelaajilla yleensä toinen/ kolmas kierros pysäyttänyt turnauksen kulun.

Björkmanin paras sijoitus Wimbledonista on pääsy semifinaaleihin, 30-vuotiaalla Clementillä paras on 4.kierrokselle pääsy.. Olisko Björkmanin "yllätys"päivä tänään?

Veikkaukselle tämmöinen:

Odesnik-Nieminen 2, 1.30 oikein

Björkman Clement 2, 1.45 oikein

Casquet-Fish 1, 1.30 oikein

Ljubicic-Melzer 1, 1.40 oikein

3,43 panos 5€

Melkein osui tuo rivi, Ljubicicin tappio kyllä hieman yllätti ja vielä enemmän ärsyttää.. :cry:

Huomenna uudestaan Tennistä :D

Link to post
Share on other sites

Jos vielä haluaa varmistella, niin voisin melkein vannoa, ettei Federer tätä turnausta voita. ;) Välierässä kohtaavat todennäköisesti Nadal ja Djokovic, ja Djokovic voisi tässä kohtaa jopa yllättää. Jos Djokovic pääsee finaaliin Federeriä vastaan, niin luulen Djokovicn hoitavan. Djokovicin kerroin turnauksen voittoon on sportingbetillä 6.

Kannattaa pohtia. :P

Kyllähän se niin on että tuo Federer on ruohokenttä spesialisti. Voittanut uskomattomat 60 peliä peräkkäin ruoholla.

Vaikea uskoa että joku muu voittaa "vimpelin" tänä vuonna...

Link to post
Share on other sites

Jarkko Niemisille avauskierroksella voitto. Wayne Odesnik luovutti 2.erän alkuun, 1.pallossa. Nieminen voitti avauserän 6-3. Vielä olisi 3 peliä joiden pitäisi mennä oikein niin saisi vähän merkkejä pieneen pelikassaan. :)

Link to post
Share on other sites

Veikkaus

1=Mahut, 2=Tursunov 2-3

Kertoimet 1.65-1.90 ovat toisippäin mitä muilla vedonvälittäjillä,monet tarjoavat Venäläistä suosikiksi ja kertoimet ovat n.1.80.

Mahut on ATP-rankingissa 58 ja Tursonov 33.

Lievää ylikerrointa tässä venakolle tarjotaan, peleihin mukaan!

Link to post
Share on other sites

Pelasin näitä ja huh huh taas Venäjän mafia iski jälleen eikä tule kyllä WTA:ia enään pelattua. :evil:

Troicki Viktor (SCG) - Lapentti Nicolas (ECU) 1 1,47 [OIKEIN]

Grosjean Sebastien (FRA) - Starace Potito (ITA) 1 1,30 [OIKEIN]

Krajicek Michaella (NED) - Erakovic Marina (NZL) 2 1,70 [OIKEIN]

Gasquet Richard (FRA) - Fish Mardy (USA) 1 1,40 [OIKEIN]

Isner John (USA) - Gulbis Ernest (LAT) 2 1,35 [OIKEIN]

Makarova Ekaterina (RUS) - Kudryavtseva Alla (RUS) 1 1,30 [VÄÄRIN]

Anderson Kevin (RSA) - Calleri Agustin (ARG) 1 1,60 [VÄÄRIN]

Erakovic johtaa 1-0 ja Ernesti johtaa 2-0. Makarova hävisi ekan erän suoraan 6-0 ja toinen erä on nyt 5-1. :evil:

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo, Mestarien liiga Arsenal vs. Atletico Madrid klo. 22:00 Tasapeli 90min/4,20 PAF Mikel Artetan luotsaama Arsenal oli viikonloppuna Valioliigassa todella merkittävän voiton, kun seura kaatoi kotonaan Fulhamin avausjakson kolmella osumalla.  Manchester Cityn möhliessä itsensä vierastasuriin Evertonin vieraana on Arsenalilla vielä täydet mahdollisuudet voittaa Valioliiga ja Mestarien liiga. Nyt pelataan Emiratesilla UCL:n toinen välieräottelu, johon lähdetään tiukasta 1-1 -tilanteesta. Arsenal onnistui ensimmäisessä osassa siirtymään avausjaksolla johtoon Viktor Gyökeresin rangaistuspotkumaalilla, mutta Julian Alvarez tasoitti kamppailun niin ikään rangaistuspotkusta toisella jaksolla. Diego Simeonen luotsaama Atletico otti maukkaan vierasvoiton viikonloppuna La Ligassa kaatamalla Valencian maalein 2-0. Maalit syntyivät toisen jakson lopulla 20-vuotiaan Iker Luquen ja 18-vuotiaan Miguel Cubon toimesta. Espanjan pääsarjassa ei Ticolla ole juuri pelaamista. Joukkue on tukevasti neljäntenä eli kiinni paikassa ensi vuoden Mestarien liigaan eikä sitä kukaan ole joukkueelta viemässä pois. Eroa sarjakärki FC Barcelonaan on myös 25 pistettä, mikä on liikaa, kun neljä ottelua on jäljellä. Uskon, että Mestarien liigan finaalipaikasta käydään Lontoossa todella kova taistelu. Kaksi kovaa joukkuetta kohtaavat ja tälläkin kertaa nähtäneen tasapeli.
    • Liiga klo 18:30 Tappara - KooKoo Pelivalinta: KooKoo ML Kerroin: 2,85 Epicbet KooKoo pelannut hyvin kaksi ensimmäistä finaalia ja joukkueessa varmasti vapautunut tunnelma, Tapparalla tällä hetkellä kaikki paineet kun joukkueelta odotetaan mestaruutta. KooKoo pelaa hyvää vauhdikasta kiekkoa, Tappara ollut yllättävissä vaikeuksissa KooKoota vastaan. Tappara lähtee toki kotiotteluun suosikkina, mutta ei mielestäni näin suurena mitä kertoimet antaa ymmärtää. 
    • J2/J3 League / Jalkapallo Japani Omiya Ardija - Iwaki SC Molemmat joukkueet tekevät maalin:Kyllä @ 1.70 Coolbet Alkaa 08:00 Joukkueet ovat kohdanneet toisensa historian saatossa kuusi kertaa ja noissa jokaisessa ottelussa nähtiin molempien joukkueiden maali (ka.3.83). Omiya Ardija(3.) teki vähintään yhden maalin seitsemässä viimeisessä kotimatsissaan ja ja Iwaki(2.) vastaavasti kuudessa edellisessä vieraskamppailussaan.
    • Koripallo Euroliiga play off klo 21:15 Panathinaikos - Valencia Pelivalinta: Valencia ML Kerroin: 3,50 Bet365 Valencia hävisi molemmat kotiottelut pienillä marginaaleilla, toisen jatkoajalla ja toisen 1p erolla. Vieraissa siis pakko onnistua. Pidän Valenciaa laadukkaana joukkueena, jolla yllätykseen hyvä sauma. Panathinaikos on kotipeleissä ollut hyvä, muttei mikään voittamaton. Itseasiassa Valencia voitti runkosarjassa vierasottelun Kreikassa. Mielestäni Panathinaikos on liian suuren suosikin asemassa.
    • J2/J3 League / Jalkapallo Japani Vegalta Sendai - Tochigi S.C. Molemmat joukkueet tekevät maalin:Kyllä @ 1.78 Coolbet Alkaa 08:00 Joukkueiden neljässä edellisessä sarjassa pelatussa keskinäisessä kohtaamisessa nähtiin molempien joukkueiden maali. Vegalta Sendai(1.) teki vähintään yhden maalin kuudessa viimeisessä kotimatsissaan. Tochigi(8.) teki vähintään yhden maalin maalin neljässä edellisessä vieraskamppailussaan.
×
×
  • Create New...