Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Autetaan miestä hädässä, kohde G-KooVee- Trackers 2, 1.80

Tampereen salibandy"ylpeys" on aloittanut kauden todella surkeasti. 3 tappiota tullut ja ns. sarjanousijan pitäisi olla intoa täynnä ja avauskierroksilta pitäisi tulla voittoja. Tamperelaiset siis pistivät Gunnersin ja Kooveen "yhteen", mutta ainakin vielä voi sanoa että joukkue ei ole pelannut kuin surkeat 3 peliä. Materiaali riittää alempaan keskikastiin, kotona voittoja pitäisi ottaa mutta vielä ei ole tekemisen iloa löytynyt. Trackers on puolestaan voittanut jokaisen kauden pelinsä, viimeksi Happee Jyskälässä 7-6. Joukkueen ykköskenttä ollut kovassa vireessä ja etenkin hyökkääjä Jussi Lehtinen on latonut tehoja. Trackers on muutenkin materiaaliltaan parempi ja kauden voitot mm. SSV:stä nostavat joukkueen itseluottamuksen todella korkealla, kerroin on hyvä tähän kohteeseen.

ediiit. Trackers voitti, mutta lappu kusi D Teamiin. Toinen lappu kaatui Sportiin.. :(

Link to post
Share on other sites

Trackersille ihan kelpokerroin, mutta kohde ei todellakaan ole millään tapaa kovin varma. Jossain vaiheessa jonkunlaista heräämistä luulisi GKV:n suunnastakin vielä tulevan ja nyt olisi kotipelissä taas paikka siihen. Gunnersin aikoina ottelut Tampereella joukkueiden välillä olivat aina suuritunteisia ja erittäin tasaisia. Lisäksi muistaakseni Tampereen areenalla pelataan parketilla, joka on tutumpi alusta kotijoukkueelle.

Sitten kohdetta eniten järisyttävä uutinen on Jouko Honkasen poisjääminen ainakin toistaiseksi Trackersin kokoonpanosta: http://paakallo.fi/2008/10/honkaselle-p ... -vaarassa/

Joksi oli liigaannousukaudella varsinkin Trackersin tärkein hyökkääjä, mutta on jäänyt nyt parin kauden ajan Järvisen varjoon. Nyt Juhon lähdettyä glooryn perässä SSV:n paitaan olisi Honkaselle ollut tarjolla jälleen enemmän roolia. Huikea pistemies ykkösnyrkistä pihalle ja tuttu hyökkäystrio hajalle. Halosesta on povattu paikkaajaa Honkaselle, mutta toistaiseksi jannu ei ole kyennyt kovin huikeita otteita esittämään. Varsinkin tuttuun ylivoimakentälliseen tulee lovi kun laukojan paikkaa toisessa laidassa pelannut Honkanen on poissa. Tänään tullaankin yv:llä luottamaan Jussi Lehtisen kuteihin vasemmasta laidasta tai Savolaisen kuteja alimman miehen paikalta maskin läpi.

Tänään voi mielestäni siis myös varovaisella panostuksella kokeilla esimerkiksi merkkiä X kertoimella 6,70. Silti päämerkiksi laittaisin minäkin silti tuon 2, sen verran massiiviset erot ovat olleet joukkueiden esityksissä.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...