Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Freezen ja Chrisin lätkävihjeet


Recommended Posts

Nordicbet

Roki-K-Laser (1) 1.30 *****

-Roki on ollut lohkossaan niin suvereeni kuin siltä odotettiinkin, se on voittanut joka ottelun.

-Roki on panostanut todella paljon pelaajahankintoihin, sillä on riveissään mm. pari ex - Hokkilaista.

-Joukkueilla on suht. selvä materiaali ero ja muutenkin Rokin tekeminen on ns, ammattimaisempaa.

-K-laser voittanut tämän kauden seitsemästä ottelustaan 4 ja hävinnyt 3.

-Rokin maaliero 56-15 ja K-Laserin 30-26.

-Jos Roki ei tätä ottelua voita niin se on jo pienoinen ihme! Selvä kotivoitto!----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Freeze ja Chris

Link to post
Share on other sites
  • Vastaukset 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nordicbet

NY Rangers - Dallas (1) 2.10 ****

-Rangers aloittanut kautensa todella hyvin: 2 tappiota ja 6 voittoa, maalierolla 22-16

-Dallas aloittanut nihkeästi: 4 tappiota 1 voitto, maalierolla 16-23

-Joukkueilla ei merkittäviä poissaoloja...?

-Marty Turco ( Dallas Mv ) päästänyt 4.70 keskiarvolla maaleja!..Jos Turco aloittaa maalissa niin peli on jo menetetty :D ..Ei toisessa veskassakaan kyllä ole kehumista..

-Rangersille on tehty Kahdeksassa ottelussa 16 maalia. Dallasille on tehty

viidessä ottelussa 23!

-Jos Dallasin puolustus/maalivahti peli ei korjaannu merkittävästi niin Rangers tarjoaa kylmää kyytiä!----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Freeze ja Chris

Link to post
Share on other sites

Tänään sitten tavoitteena nostaa heikoksi valunut palautus kohdilleen! 8-)

SaPKo-TuTo 2, 1.65 Veikkaus ****

+ SaPKo ollut tällä kaudella sarjan paras joukkue, sarjan kärjessä vasta yksi tappio takana!

+ Materiaaleissa raju ero, Sapko-couchi Kokkoselle vaaditaan jo osassa suuntaa potkuja.

- TuTo:lla poissa vain Christoffer Dahla, SaPKo pääsee peliin terveenä sillä kokoonpanossa on Jami Miettinen joka oli epävarma ennen tätä päivää.

+ TuTo ollut kauden kovin joukkue myös vieraskentällä, pässipaidat voittaneet vasta kerran tällä kaudella, jo 11 tappiota!

+ 3 viime kauden peliä Savonlinnassa: TuTo voitti kahdesti, SaPKo kerran. Maaliero 8:16!

- Jos TuTo löysäilee, niin siinä on SaPKo:n avain voittoon.

+ Pässien maalilla Esa-Tapio Palmu, joka ollut surkea tällä kaudella.

Kärpät-Magnitogosk 2, 1.70 Veikkaus ****

+ Venäläisjoukkue kovempi, rosterista löytyy mm. Vitaly Atyushov, Jan Marek, Nikolai Zavarukhin....

+ Kärpiltä poissa avainpelaajiin kuuluvat Viuhkola ja Järventie.

+ Magnitogorsk ollut kotimaassaan kova, joukkue viiden ottelun voittoputkessa.

- Kotietu, Kärpillä takana kannustava kotiyleisö.

+ Kärpillä alla tappio Eisbären Berliinille 3-2 vieraissa.

- Venäläisten avauspeli CHL:ssä, motivaatiota riittää mutta Kärpät voi olla nälkäisempi.

Veikkaus tarjoaa peleihin hyvät kertoimet verrattuna esim. Nordicbetiin! Todella hyvä tupla, suosittelemme!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chris ja Freeze

Link to post
Share on other sites

Tällä palautus kuntoon :D

Veikkaus

47 Hokki - D Team X 5.50 **

-Hokin voittoa vastaan pelaaminen on todettu jo aikaisemmin tällä kaudella kannattavaksi touhuksi :P

-Hokki todella tasapeliherkkä joukkue, tällä kaudella 12:sta ottelusta 5! on päättynyt tasan.

-D-teamin 12:sta ottelusta 3 on päättynyt tasan.

-Kajaanista ei helpolla niitä pisteitä edelleenkään viedä, mutta voittaminen varsinaisella peliajalla on ollut Hokille vaikeaa.

-Ei D-Team ihan surkea vierailija ole, siitä osoituksena niukka 3-2 vierastappio mestarisuosikki Sportille ja 6-1 vierasvoitto Hekistä.

-Hokille positiivisia uutisia luo Teemu Virtalan jatkaminen hyökkäyksessä, Virtala tuo tärkeää juonikkuutta ylivoimapeliin.

-Henrik Forsberg ja pistekärki Tuomo Laukkanen esiintyivät tiistaina JYPin riveissä SM-liigassa, ja ovat näin karenssisääntöjen perusteella edustuskelvottomia keskiviikon Mestis-ottelussa.Antti Jaatinen pelaa ottelussa jyppi apuna.

-Varsinainen peliaika 2-2, hokki vie Jatkoajalla 3-2 8-)

Link to post
Share on other sites

Hieman heikot vihjeet kun ei ole yhteistyön toista osapuolta näkynyt. :(

23.10.2008 Sm-liigaa.

KalPa-Ilves 1, 2.00 Nordicbet ****

- Molempien peli takkuillut viime aikoina, 6 viime pelistä vain 1 voitto.

- Ilves ollut sekaisin Genowayn lähdön jälkeen, uusi mies Platt ei vielä parhaassa tikissä.

- Ilves ilman vierasvoittoja kaudella, kotietu lisää kuopiolaisten suosikin asemaa.

- Materiaaleissa ei ole paljoa eroa, Kapanen-Sahlstedt kova kaksikko tähän mennessä.

- Molemmat aika lailla parhaalla kokoonpanolla, KalPa:lta poissa Alastalo ja Jalasvaara.

. Ilves matkaan myös parhalla miehistöllään, puolustus vahvistnut mm. Nickersonilla, sekä pitkään loukkaantuneena olleella Lehtivuorella.

- Dan Hacker poissa, sillä kokoonpanossa ei riitä ulkkarille enää paikkaa.

HIFK-Pelicans 1, 1.70 Nordicbet ***

- HIFK:n 111-v juhlamatsi, sitä tuskin halutaan hävitä.

- HIFK päässyt viime aikoina hyvään lentoon, Pelikaanien alkukausi ollut vaikea, sarjasijoitus jo 13.

- Materiaali on punanuttujen eduksi.

- Maalivahtipeli! Pitkämäki ei kokoonpanossa ja Pelicansin maalilla esiintyy Tommi Nikkilä jolle peli on kauden 1.

- Kotietu, HIFK on usein kotona vaarallinen, joskus taas joukkue pelaa ihmeellisen lepsusti. Tänään pussinokille ei tule helppoa iltaa.

- Myös tasoituksilla kohde hyvä!

Sportingbetiltä hyvä kerroin hieman riskimpään kohteeseen!

Jokerit-HPK 2, 3.30 Sportingbet **

- HPK parantanut peliä, joukkue alkaa päästä materiaalin oikeuttamalle tasolle.

- Narrit viiden pelin voittoputkessa, mutta voitot pitkältä kaudella tulleet Juuso Riksmanin ansiosta.

- Viimeksi narrit voitti TPS:n 1-2 heikolla esityksellä.

- Jokerit yliarvostettu kohteessa, myös Kerho on viiden ottelun voittoputkessa.

- HPK:n kenttä Makkonen, Sailio ja Kariya iskussa viime peleissä!

- Jokereilta poissa Ossi Saarinen, Petri Varis, Tomek Valtonen sekä Janne Lahti.

- HPK:lta poissa Ville Hämäläinen.

- HPK voittanut kahdesti Pasilassa vuodesta -02 lähtien!

mm. Usein paremmin tarjoava Nordic antaa vain 3.10!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chris ( ja Freeze) :|

Link to post
Share on other sites

Tässä kahdeksan päivän ajalta tilastoa, paremmin toivottiin että menisi.

HUOM! Palautus ja muu seuranta lasketaan kummastakin osiosta erikseen, alla oleva liittyy siis vain tähän Lätkävihjeet-osioon.

Vihjatut kohteet: 23

Osuneet:11

Osumisprosentti: 47,8%

Palautus: 91,95%

Link to post
Share on other sites

Yritetään nostaa palautusta hyvällä NHL-kohteella, toivottavasti ei ole mennyt luotto kaikkiin vihjeisiin. :?

Minnesota-Buffalo moneyline 1, 1.80 Sportingbet ****

+ Vastassa alkukauden parhaisiin kuuluvat joukkueet, Minnesota edelleen ilman tappiota!

+ Materiaaleissa ei ole kummankaan eduksi eroa, Wild saa kaksi tärkeää vahvistusta kun Pierre-Marc Bouchard ja Marek Zidlicky lienevät pelissä yöllä.

+ Kotietu, Minnesota on hyvä kotonaan sillä 13 edellisestä kotipelistä tilillä vain 2 tappiota!

- NHL:ssä tasaisia pelejä tällä kaudella, paljon jatkoajalle venyneitä joten se ei olisi tässä yllätys. Rankkareissa Wild on hyvä, etenkin MV Bäckström on vahva rankkareita torjuttaessa.

- Vanek- Kotalik kaksikko ollut vaarallinen, Vanek maalipörssin kärjessä 7 täysosumalla.

+ Minnesotalla Koivu-Miettinen liekeissä, Koivu hetki sitten jopa NHL:n pistepörssin kärjessä!

+ Maalivahdit, molemmat maalivahdit huippuja, torjunta% Millerillä 94.3% ja Nikellä 94.2%, Miller ehkä hieman epätasaisempi, mutta periaatteessa veskarit yhtä kovaa kamaa.

+ Buffalolta poissa Craig Rivet, Tim Connolly, Paul Gaustad ja Jochen Hecht. Tärkeitä pelaajia kaikki!

Jatkoaika ei olisi yllätys, joten ml:nä kannattaa pistää! Jos menee jatkoille/rankuille, niin eiköhän Wild vie sen kotiyleisön turvin!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chris (ja Freeze) :|

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
    • 1. Divisioona / Jalkapallo Tanska AB - Vendsyssel FF AB Draw No Bet @ 1.55 Betsson Alkaa 20:00 AB(4.) on sarjassa kotikentällään kolme ottelun voittoputkessa pitäen noissa kaikissa matseissa oman maalinsa puhtaana sekä tehden yhteensä kuusi maalia. Vendsyssel(10.) on seitsemän matsin mittaisessa voitottomassa putkessa häviten noista kolme kamppailua. AB voitti joukkueiden kaksi edellistä keskinäistä kohtaamista joista viimeisin pelattiin elokuun puolivälissä ottelun päätyttyä tuolloin maalein 0-3.
×
×
  • Create New...