Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Aloitetaanpas tälläkin foorumilla jo sm-liiga kautta hyvissä ajoin.

Ässät - Lukko 2 (2,30 @ Betsson) tulos 1-6 :clap:

- Ässillä kotietu, jolla ei kovin suurta ( jos ollenkaan ) merkitystä koska kyseessä paikallispeli

- Lukolla sujuneet harjoituspelit hyvin ja maalihanatkin saatu auki joka ottelussa, omissa soinut huomattavasti harvemmin.

- Ässillä puolustusmateriaali ainakin paperilla todella heikko ja muutenkin melko kokematon joukkue

- Lukolta sivussa Antti Laaksonen, muista ei vielä tietoa

- Lukolla selvästi laadukkaampi ja laajempi materiaali

Link to post
Share on other sites

Hokki - Jokipojat X 5.00 Nordicbet

e: Hokki - Jokipojat alle/yli 6.5 maalia 1 1.60 Expekt*****!

-Hokki pelasi viime kaudella todella paljon tasureita, puolustuksen kautta pelataan tälläkin kaudella.

-Jokipojat rankingissa pari sijaa Hokkia ylempänä, mutta kotiedun ansiosta Hokki mielestäni niukkasuosikki otteluun.

-Hokki saa avuksi Kärpistä Korpikarin Oskarin ja Liljbladin Jonin. Janne Jokilan pelaaminen huomenna on epävarmaa, muuten joukkue terve(Torstai päivällä).

-Viime vuonna näiden joukkueiden kohtaamiset olivat todella tasaista vääntöä, puolet peleistä tasan.

-Norkka tarjoaa hienoa kerrointa tasurista, markkina siinä 4.50 kieppeillä.

-Kyllähän tämä ihan varmasti useammin kuin 1/5:stä tasan päättyy!

-Expektiltä loistava tarjous vähämaalisesta pelistä!

Link to post
Share on other sites

@ NordicBet

Ässät - Lukko, Time of 1st goal 10:00-60:00 1,85

Ässät - Lukko, 1. erä X 2,30

Kauden avauspeli kummallekin.

Ensimmäiset pelit ovat aina melkoista katselua, uuteen kauteen totuttelemista. Paikallispeli, jossa kumpikin vääntää todella kovaa, eikä varmasti anna tuumaakaan periksi. Ensimmäinen maali on aina helpottava ja antaa yliotteen ja sitä ei kumpikaan halua toisilleen antaa, niin kuin ei oikeastaan missään pelissä. Tähän lyhyillä perusteluilla laitetaan suht varmaksi tuo 10. minuutin jälkeen ensimmäinen maali.

Ensimmäinen erä kokonaisuudessaan tulee olemaan totuttelua, ensimmäiselle erätauolle mennään 0-0 lukemissa. Eli siis X siihen kohteeseen.

Link to post
Share on other sites

RoKi - K-Vantaa X 5.00 Nordicbet

-Tässäkin Nordicbet tarjoaa tasapelistä ihan liikaa.

-Roki pystyy laittamaan kotonaan kampoihin jokaiselle joukkueelle. Kotietu on Rokilla merkittävä aina.

-Roki pelasi Hokkia vastaan harkkamatseja 4 kappaletta. Yhden se voitti 5-4 ja hävisi loput 3-2.

-K-Vantaa löylytti kenraalissaan Lekiä kotonaan 6-2 ja näytti olevansa valmis kauteen.

-Jotenkin on sellainen tuntu, että Roki tulee pelaamaan kotonaan todella tasaisia otteluita. Niukkana ylikertoimena peleihin mukaan :thumbup:

Link to post
Share on other sites

Laitan tuolta blogista myös tänne, jatkossa pistän ne vain lähinnä sinne välttääkseni tuplapostauksia :)

Ambri-Lugano 2, 2.10 Expekt OA 1.17!

- Lugano on tämän vuoden yksi mestarisuosikeista, Ambri tullee tippumaan sarjaporrasta alemmas. Tasoero selkeä joukkueiden välillä. Ambri ei vahvistuksia kesän aikana ole saanut, Lugano hieman vahvistunut. Kotietu ei tarpeeksi kavenna eroa, Lugano hakee pisteet.

Biel-Servette 1, 2.60 Bwin OA 1.04

- Tasoeroa joukkueiden välillä on jonkun verran Serveten eduksi. Vierailjat ovat kuitenkin kesän aikana heikentyneet, kun viime kaudella 14+28 tehot mättänyt Serge Aubin, NHL:ssä pelannut ja viime kaudella 60 tehopinnaa tehnyt Byron Ritchie sekä 20 kihausta iskenyt JP Vigier vaihtoivat maisemaa. Tilalle ei läheskään niin kovia pelimiehiä ole tullut, vaikka 16 maalin mies Langnausta, Jeff Toms liittyikin seuraan. Biel on kotonaan todella kova joukkue ja laittaa parhaimmatkin seurat ahtaalle. Servette ei ole ennakkoon viime vuosien iskussa, rohkeasti kotivoittoa hyvällä kertoimella!

Kloten-Rapperswill 2, 3.95 Veikkaus OA 1.06

- Paikallispeli, kotiedun merkitys vähenee. Lakers oli viime kauden lopulla hyvässä iskussa Summasen astuttua puikkoihin. Kesän aikana rinkiin on liittynyt kovia pelimiehiä, kuten Michael Riesen Davosista ja Thomas Pöck Pohjois-Amerikasta. Viime kaudella Kloten jäi finaalissa 2. Flyers on tälläkin kaudella ehdokas mestariksi, mutta kauden alussa peli ei välttämättä ole parhaassa iskussa. Rappers taistelee keskikastin sijoituksista onnistuessaan nappiin, joten mahdollisuus hakea 3pts paikallisvastustajalta... Veikkauksen kerroin aivan huikea, ehdottomasti peleihin!

Alikertoimella tämä..

Langnau-Zug 2, 2.20 Nordicbet

- Langnau heikentynyt rajusti! Janne Niinimaa, Jeff Toms, Martin Kariya mm. vaihtoivat muualle eikä vastaavan tason pelimiehiä ole saatu tilalle. Zug on saanut muutamia kovia hankintoja voi hyvinkin mennä jopa pleijareihin tällä kaudella. Langnau on hyvä kotonaan, mutta vahvasti markkinat puoltaa tässä Zugia, pienellä peleihin..

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • 01:00 Ind. Rivadavia - Huracan Vaikka molemmat pelasivatkin vähämaaliset Clausura ottelut, odotan tähän matsiin reilu kahta maalia. Kotijoukkueen maalilla nuori Bolcato tekee vielä virheitä ja molemmilla on laadukkaita maalintekijöitä hyökkäyspäässä. Apertura vaiheessa Ind. Rivadavia osui lähes kaksi kertaa per peli.  yli 1,75 maalia @1,96 @pinnacle  
    • 19:00 Auda - FCSB Auda onnistui hakemaan vierasvoiton Romaniasta viime viikolla, ja uskon myös että tänään Latviassa kotijoukkue pystyy vieraita horjuttamaan. Auda +0,75 @2,08 @pinnacle
    • BLAST Bounty PK: Liquid - Spirit | Liquid +1.5 | 1.88 (Coolbet)   PK: 3DMAX - MOUZ | MOUZ -1.5 | 1.85 (Coolbet)
    • UEFA Conference League klo 17:00 Tobol Kostanay - FK Panevezys Pelivalinta: Tobol tekee maalin ensimmäisellä puoliajalla Kerroin: 1,50 Bet365 Tobol oli vierasottelussa avausjaksolla huono, mutta paransi toiselle jaksolle. Ottelu päättyi 1-1 lukemiin. Uskon kotiottelussa Tobolin ottavan pelin haltuun heti avausjaksolla. Tobol on materiaaliltaan laadukkaampi joukkue ja kotiedun merkitys on suuri Kazakstanilaiselle joukkueelle. Panevezys on heikomman tason joukkue, enkä näe heillä kovinkaan suuria mahdollisuuksia jatkopaikkaan. Kotimaan sarjassa Panevezys ollut varsin heikko vieraspeleissä, joten Kazakstanin ihmettä lienee turha odotella. Uskon Tobolin tekevän vähintään 1 maalin avauspuoliskolla.  
    • Jalkapallo, Equador serie B klo 23.30 Vinotinto (Cuniburo FC) - San Antonio 1X2: X 3.45 (Veikkaus) Tilastoja kun tästä otteluparista katselee, niin havaitaan että viimeiset 4 ottelua ovat päättyneet tasan heidän välillä. Vanha sananlaskukin sanoo ettei 4 ilman viidettä  Vinotinto on lievä suosikki, mutta vierailijat ovat pelanneet nyt sarjassa 18 ottelua, joissa tasapeli on tullut 9 kertaa. 2 edellistä keskinäistä ottelua vinotinton kotona ovat päättyneet 0-0. Ilman lisäperusteluita hyvällä kertoimella tasuria lapulle. Vinotinto on nimenä flashscoressa, ja esim epicbetillä kyseinen joukkue on nimetty Cuniburo FC.
×
×
  • Create New...