Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

21.7 keskiviikko


Recommended Posts

Ulvila - Kitee 1 5.00 Unibet

Ulvila - Kitee 1 ML 2.90 Unibet

-Ulvila ollut aikalailla sarjan heittopussi tähän mennessä. Pari viime ottelua kuitenkin on ollut jo parempaa, ainakin tulosten valossa. Ensin tuli varmasti todella hyvää tehnyt kotivoitto Hyvinkäästä ja sitten tappio vieraissa vasta superissa Jyväskylälle.

-Kitee kuuluu myös sarjan heikompiin joukkueisiin, eikä se näin suuri suosikki otteluun ole. Kiteen vieraspelit eivät ole sujuneet ja tappio voi tästäkin tulla.

Link to post
Share on other sites

Ulvila-Kitee veikkaus X 2,6

-Ulvila ollut viime kierroksilla selvästi pirteämpi, kotiuttajajjokeri Raittila on löytänyt osoitteen lyönneilleen ja kun muu joukkue on vielä pystynyt tilanteita kiitettävästi hänelle luomaan.

-Molemmille tärkeä ottelu, joten kotijoukkuen vie ekan jakson hyvällä vireellään ja vierailija Kitee vie toisen jakson Ulvilan vielä nauttiessa ekan jakson voitosta

-Perinteinen jaksopelin tulos molemmille tärkeässä ottelussa, mahdollisuus myös suoraan kotivoittoon olemassa, josta mukava 4,95 kerroin.....

Link to post
Share on other sites

Lentopallon Maailmanliiga:

Italia-Venäjä 2, 1.55 Veikkaus

-Venäjä tämänhetken ykköslentopallo maa. Alkulohkon selvitti kahdella tappiolla, USA:lle ja Suomelle. Niissäkin peleissä lohkovoitto oli jo varma.

- Venäjän joukkue on todella isokokoinen, torjuntapeli todella hyvää, mutta myös joka muu osa-alue todella hyvässä kunnossa.

- Italia hävisi 3 peliä alkulohkossa, muuten senkin meno suht.vakuuttavaa. Silti Italia ei ole Venäjän tasoinen ryhmä ja luotan tässä itänaapuriin. Veikkaukselta markkinatoppi (pl. Betfair jossa kertoimet liikkuu koko ajan..), muuaallakin tulee laskemaan lisää. Tämän kautta muutamat tuplat Veikkaukselle sisään!

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Naisten 200m Asher Smith-Adeleke 1 kerroin 1.46@coolbet   Asher Smith rullaili eilen välierässä voittoon eleettömästi ja on todella vahvassa iskussa kohti finaalia. Löytyy niin runsaasti arvokisakokemusta että puntti ei kovassa paikassa tutise. Hopeamitalin kera kotiin Huntin perässä.
    • Esports World Cup PK: Luminosity - Spirit | Ottelun Kierrostasoitus - Spirit -10.5 | 2.05 (Coolbet)   PK: Aurora - M80 | Ottelun Kierrostasoitus - M80 +6.5 | 1.98 (Coolbet)   PK: BIG - G2 | BIG | 2.80 (Coolbet)   PK: Falcons - Astralis | Falcons 2-0 | 1.90 (Coolbet)   PK: Legacy - FaZe | Legacy | 2.00 (bet365)
    • Yleisurheilun EM 110m miesten aitajuoksu    Voittaja: Just Kwao Mathey kerroin 2.30@coolbet   Ranskalainen oli suosikki jo ennakkoon ennen kilpailua kauden tasaisella ja varmalla suorittamisella. Välierässä paineli eleettömästi erävoittoon hyvällä ajalla ja reserviin jäi varmasti reilusti. Muilla erävoittajilla selvästi tiukempaa ja hyytymisen merkkejä loppua kohden. Pisin palautumisaika ensimmäisestä erästä ja takuulla iskukykyisin finaalissa ja ilman haaveria Euroopan mestari.
    • MLB klo 22:45 San Francisco Giants - Houston Astros Pelivalinta: 1.vuoropari TASAPELI Kerroin: 1,78 Epicbet Houstonilla aloittaa syöttäjänä King, joka on pelannut varsin hyvin. San Fransiscon aloittavat lyöjät eivät ole ihan kaikkein kovimpia, joten juoksut on tiukassa ottelun alussa. Giantsilla syöttäjänä Houser, joka on mielestäni tilastoja parempi syöttäjä. Tilastot eivät vakuuta tältä kaudelta, mutta kelpo syöttäjä kyseessä. Houstonin lyöjillä myös heikot tilastot Houseria vastaan. Odotan että avausvuoropari päättyy tasapeliin, todennäköisimmin 0-0 lukemiin. VÄÄRIN
×
×
  • Create New...