Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Kookoo-Tuto+1 (1) 2,15 Unibet

Molemmat joukkueet ovat aloittaneet kauden vahvasti. Kookoon neljän pelin saldo 3 voittoa 1 tappio kuntopuntarissa sekä sarjassa sijoitus 3 maalisuhde 16-9. Tuton vastaava saldo neljään peliin 1 voitto 2 tasapeliä 1 häviö kuntopuntarissa sekä sarjassa sijoitus viides maalisuhde 10-10. Tuto saa tähän peliin kaksi uutta miestä. Antti Kerälä tulee Ässistä viikon sopimuksella tuuraamaan Anton Kokkosta. Sekä Kalle Moisio K-Vantaasta loppu kauden sopimuksella. Kummatkaan herrat eivät ole mitään sateen tekijöitä. Näin ollen eivät vahvista Tutoa merkittävästi. Kookoo on pelannut kolme edellistä peliä erittäin vakuuttavasti Kookoo-Keupa 3-0 Sapko-Kookoo 2-3 Kookoo-Peliitat 6-1. Tuto ollut suurissa vaikeuksissa viime peleissä heikompiaan vastaan, mikä varmaan menee osittain kokemattomuuden piikiin. Tuto-Keupa 3-2 vl Leki-Tuto 0-2 Peliitat-Tuto 5-1. Kookoo on sen verta laadukas joukkue, että Tutolla ei ole varaa hölmöilyihin. Kookoo rankaisee armottomasti virheistä sekä jäähyistä. Uskon, että tässä pelissä näin käy. Tuto hölmöilee Kookoo kiittää ja kumartaa. Peli voi repsahtaa yllättävänkin suuri numeroiseksi kotivoitoksi. Kookoo tänään 1.kenttä. Olli Julkunen Mikko Virtanen Mika Koivisto Pauli Levokari Ossi Ikonen 2.kenttä Joona Karevaara Juuso Rajala Jan Mikael Juutilainen Markus Västilä Jarno Lippojoki 3.kenttä Timo Pekka Heikkinen Aki Kangasmäki Teemu Rinkinen Lauri Kärmeniemi Marlo Koponen 4.Kenttä Niklas Applegren Arttu Heikkinen Jere Espo Tuukka Laakso Maalilla:Frederic Cloutier. Tuto tänään 1.kenttä Topi Taavitsainen Petteri Meri Oskari Lehtinen Anssi Virkki Roni Viirlas 2.kenttä Timo Pärssinen Tuukka Pulliainen Aki Keinänen Miikka Fransila Aleksi Hiden 3.kenttä Oula Uski Olli Pekka Heinimäki Mikko Laine Kristian Tuohilampi Nico Lehto 4.kenttä Kalle Moisio Antti Kerälä Henri Ruotsalainen Otto Eemeli Linke Maalilla.Kaapo Kähkönen.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Nhl Harjoitus ottelu

New York Islanders - Carolina Hurricanes 1 2.18@Guts

Carolina pelasi viime yönä heikon pelin Buffaloa vastaan vieraissa häviten 2-0 ja tulevana yönä heillä siis ottelu Islesiä vastaan.Harkkapeleissä yleensä kotijengillä enemmän nhl jyriä ja vieraissa käytetään junnuja (carolinan kp tietoja en vielä löytänyt mutta uskon että junnut pelailee) kaiken lisäksi jordan staal loukkaantui viime öisessä matsissa joten hän ei ainakaan ole käytettävissä. Islanderssin kokoonpano : Grabovski-Tavares-Okposo, Lee-Nelson-Strome, Conacher-Nielsen-Skille, Martin-Cizikas-Clutterbuck, Hickey-Visnovsky, Reinhart-Pokka, Ness-Brennan, Halak/Poulin. Hyvin harjoituskauden aloittanut Isles pelaa tänään suht koht kovalla nipulla ja en jaksa uskoa että New Yorkiin matkustaa vierailijoille kovinkaan montaa nhl ukkoa.

31 - Anton Khudobin

35 - Drew MacIntyre

Defense:
4 - Andrej Sekera
7 - Ryan Murphy

27 - Justin Faulk
44 - Jay Harrison

65 - Ron Hainsey
73 - Brett Bellemore


Forwards:

14 - Nathan Gerbe
16 - Elias Lindholm
18 - Jay McClement
19 - Jiri Tlusty
21 - Brock McGinn
22 - Zach Boychuk
23 - Ben Holmstrom
24 - Brad Malone
34 - Phil Di Giuseppe
36 - Patrick Brown


53 - Jeff Skinner

Tossa Carolinan kokoonpano mikä on selvästi heikompi kuin Islesillä.

Calgary Flames - Arizona Coyotes 1 2.38@Guts

Mietintään? Arizona pelasi kumminkin vieras pelin viime yönä Ducksia vastaan voittaen 0-4 joten onko tänään millanen kokoonpano liikkeellä, vihjeeksi laitan illan mittaan kun kokoonpanot selviää.

Link to post
Share on other sites

Englannin Capital One Cup:

Tottenham- Nottingham Forest +1 2, 2,23 @Unibet

Valioliigassa pienessä suhdanteessa oleva Tottenham on iskenyt kovan kauden alun jälkeen neljässä viime ottelussaan ainoastaan kaksi maalia, jotka nekin yhdessä ottelussa Sunderlandia vastaan. Forestilla maalintekovoimaa löytyy laajalta rintamalta ja varsinkin tuore hankinta Assombalonga on ollut kauden alussa loistavassa vedossa. Maaleja on syntynyt kotona ja vieraissa kiitettävällä tahdilla ja niitä on syytä odottaa myös tänä iltana. Ottelusta kaavailen ennakkoon tasaista joten yhden maalin edun saava Forest eksyy ehdottomasti lapulle mukaan.

Kokeile myös, molemmat joukkueet tekevät maalin 1,73 @bet365 tai Nottingham Forest DNB, 4,10 @Unibet

Jääkiekon mestarien liiga:

Skellefteå- HIFK alle 4,5 maalia, 2,23 @Unibet

Mestarien liiga jatkuu keskiviikon osalta lohkon kärkiottelulla ruotsalaisen Skellefteån ja Helsingin IFK:n välillä. Materiaaliero joukkueiden välillä on melko olematon ja ottelusta on syytä odottaa todella tasaista. Molemmat ovat aloittaneet maansa sarjoissa ryminällä ja maaleja on isketty oikealta ja vasemmalta. CHL on molempien seurojen osalta ollut iso rahallinen panostus ja jatkopaikka on alkulohkoista on vähimmäisvaatimus joka molempien joukkueiden osalta saavutettiin loppujenlopuksi melko helposti. Tänään odotettavissa ei ole maali-iloittelua vaan uskon molempien joukkueiden lähtevän otteluun puolustuspää edellä. Maalivahtipeli on toiminut molemmilla kiitettävästi kauden alkupuoliskolla ja samaa on lupa odottaa myös tänään.

Omat vedot tänään:

Single

Tottenham - Nottingham Forest +1 2, 2,23 @Unibet, 30€ x 2,23 = 66,9€

Single

Skellefteå - HIFK u 4,5 2,23 @Unibet, 20€ x 2,23 = 44,6€

Tupla

JYP-Akatemia -1 - Peliitat 1, 2,25 @Unibet

Keupa HT - Kiekko-Vantaa -1 2, 2,02 @Unibet 10€ x 4,54 = 45,45 €

Kaikki panostaa tietysti sen minkä oma kassa kestää. Onnea vetoihin!

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Saksa:Bundesliiga Jalkapallo klo.21:00

Hertha-Wolfsburg Hertha voittaa vähintään yhden puoliajan 1.98(Unibet)

Hertha hakee edelleen sitä avausvoittoaan.Viime perjantainakaan sitä ei tullut vaan Hertha onnistui pelastamaan itselleen yhden pisteen Freiburgin vieraana lisäajan maalillaan.Eipä isäntien voittoa uskalla vieläkään veikata ,muta Herthan yhtä puoliaika voittoa voisi kokeilla.Kotona suorituskyky sillä on parempi ja se on saanut levätä enempi,kuin vastustaja Wolfsburg.Vasen pakki Nico Schulz on pois,joka aiheuttaa päänvaivaa valmentajalle.Ronny, Kalou ja Schieber muodostavat hyökkäys trion.

Wolfsburgille tämä on kolmas ottelu viikon sisään.Levekusenista se otti helpon 4-1 voiton kotona,kun vastustaja otti 7min.kohdalla punasen ja Wolfsburg iski pilkulta 1-0 johdon.Wolfsburg on ihme kyllä otteluruuhkassa mennyt lähes samoilla miehillä.Ainoa muutos oli Leverkusen peliin,kun Vieirinha ja Bendtner tuli Arnoldin ja Olicin tilalle,jotka pelasi Evertonia vastaan.

Hertha epätoivoisesti hakee kauden ensimmäistä voittoaan.Tänään tuoreimilla jaloilla ja kotietunsa turvin se voi horjuttaa Wolfsburgia ainakin yhden puoliajan voitolla.

Lopputulos:1-0

Link to post
Share on other sites

yölle vielä tennis.

Haastajaturnaus Napa(USA)

Donaldson J-Odesnik W valinta 1 kerroin 2.10@unibet
Donaldson J-Odesnik W tulos 2:0 kerroin 3.25@bet365

E:perkeleen odesnik kun luovutti tämänkin tipsin kuuluis olla 2/2...

Nuori 17 vuotias Donaldson saa vastaansa kokeneemman ja vanhan Odesnikin.
Donaldsson on osoittanut olevansa hyvässä vireessä loppukaudella ja päihitti eilen jo yhden kovan yhdysvaltalaisen (Harrisonin).
Uskon että mikään ei pysäytä tätä hyvällä mielellä hyvässä kunnossa pelaavaa kovasyöttöistä Donaldsonia ja että hän ottaa tänäänkin maamiehestään helpon 2-0 voiton,

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
    • Pöytätennis, Setka Cup Obishchenko - Holoborodko Holoborodko Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 12:05 - Setka Cupin puolella kohtaavat Obishchenko sekä Holoborodko. Kertoimet on asetettu tähän otteluun tasabookiksi mutta hyvin vaikeaa on kyllä olla näkemättä Holoborodkoa suosikkina otteluun. Holoborodko pelannut erinomaisesti viime otteluissaan marssien lähes voitosta voittoon ja tulee tähänkin otteluun 3 ottelun voittoputkessa. Holoborodkon syöttöpeli on ollut vakuuttavaa ja uskon sen olevan tässäkin ottelussa Obishchenkoa vastaan avain voittoon sillä Obishchenko ei varsinaisesti ole loistanut palautuspelissä.
    • Jalkapallo:Ranska Ligue 2 klo.21:45 Red Star - Metz btts @1.85 Unibet Ranskan 2.ligasta otetaan maalit molemmille kokeiluun. Kuudennet ottelut tänään molemmille.Ihan mukavasti on molemmilla toistaiseksi pelit menny.Metzin tappiosarake näytää 0,eikä Red Starillakaan ole kuin 1 häviö. Maaleja on molempien peleissä saatu hyvin.Metzin 4:ssä pelissä 5:stä on molemmat joukkueet maalin tehny.Red Starin 3:ssa edellisessä molemmat joukkueet onnistuneet laittamaan pallon verkkoon. Unkan @1.85 on ihan mainio molempien osumasta ja laitattaa kyllä merkin siihen.  
    • Jalkapallo:Portugali U-23 League klo.17:00 Leiria U-23 — Benfica U-23 btts @1.71 Unibet Portugalin U-23 futiksesta molempien maalia testiin. Benfica on tämänottelun suosikki,vaikka onkin aloittanut kauden surkeasti vastustajaansa nähden.Benfica on vielä ilman voittoa.Häviötä on nyt 3 ja 1 tasapeli.Leirialla 2 voittoo 1 tasuria ja 1 tappio. Benfica tulee kyllä parantamaan otteitaan kaudenedetessä.Maalinteossa Benficalla ollut vaikeuksia,kun se on tehnyt toistaiseksi 2 maalia 4:ssä pelissä ja omiin on menny 7.Leiria tehnyt 5 ja päästänyt 4. Eiköhän siellä Benfican leirissä ole tehty jotain asioiden parantamiseksi 3 peräkkäisen tappion jälkeen ja tässä on ollut 5 päivää aikaa edellisestä pelistä niin aikaa on ollut. Viimekauden 2:ssa keskinäisessä molemmissa molemmat onnistuivat maaleja tekemään Unkan kerroin 1.71 molempien maalista kuulostaa ja näyttää hyvältä.Muut peliyhtiöt ovat alle 1.60 linjalla.
×
×
  • Create New...