Jump to content

Tilastot

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 08.08.2014 in all areas

  1. Me kaikki chatin käyttäjät vaadimme että nimimerkkejä poistetaan ja tänne tehdään systeemi että yhdestä ip.stä vain yksi nimimerkki. Jos olette samaa mieltä niin vastatkaa tähän tai laittakaa vihreetä tähän viestiin. Nyt saa loppua pelleily.
    3 points
  2. HUOM! Ottelu alkaa klo 17.00 Pitsiturnaus, välierä Sport - TPS merkki 2, kerroin 1.90 (Nordicbet) Joukkueet kohtasivat pari päivää sitten, tuolloin tepsi vei 3-0 odotetusti. Materiaali on tepsillä aivan toista luokkaa. Ei tarvitse muita perusteluita.
    1 point
  3. Otetaan varmista varmin pois carmobilen esiinnostamasta pitsiturnauksesta Klo 15:15 Lukko - Sport, merkki 1, kerroin 1.56 (Unibet) [4/5] LT: 1-2 Rohkea panostus, vaikka kyseessä onkin harkkapeli. Raumalaiset esiintyvät kotihallissaan eivätkä varmasti halua löysäillä sarjanousijaa vastaan. Sport pelaa alle 2h aiemmin Ässiä vastaan, joten Lukko saa enemmän palautumisaikaa. Ottelut ovat siis normaalia lyhyempiä, mutta joka tapauksessa hengähdysaika ei ainakaan haittaa mitään. Lukon sivuilta voi käydä ihmettelemässä joukkueiden kokoonpanot turnaukseen: http://www.raumanlukko.fi/ajankohtaista/uuti
    1 point
  4. Etelä-Korea Baseball: KPB Klo 12.30 Doosan Bears - Nexen Heroes -1.5 - Kerroin 1.78 Comeon TULOS: 10-15 Sarjassa kuudentena olevan Doosan kohtaa sarja kakkosen Nexenin. Nexen on materiaaliltaan hiukan Doosania vahvempi ja pystyikin puristamaan eilen 5-6 voiton vaikka hiukan huonompi syöttäjäkin oli kummulla. Tänään sitten Nexen asettaa syöttämään ainakin kahta luokkaa paremman VanHekkenin 15-4 ERA 2.79. Doosanilla on syöttämässä Kim Kang-ryulin 0-0 ERA 8.03, joka taas on pari luokkaa huonompi kuin heidän eilinen syöttäjä. Nexenillä siis eilistä vielä paremmat lähtökohdat ottelu
    1 point
×
×
  • Create New...