Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Ligue 1, Ranska

Lille - Nice

Valinta: Nice DNB @1.95 Unibet

Klo. 21.50

Ligue 1 pelataan tänään täyttä kierrosta ja hyvässä vireessa oleva Nice kohtaa sarjataulukon alhaalta löytyvän Lillen.

Lille

Lille pelaa huonoa kautta eikä peli todellakaan ole sujunut niinkuin pitäsi. 18 ottelusta vain viidestä on tullut täydet pisteet kotiin ja maaleja on päästetty sarjan kolmanneksi eniten. Edelliseen viiteen peliin mahtuu kolme häviöitä sekä kaksi voittoa, joista toinen erittäin ihmeellinen vierasvoitto Lyonista. Toinen voitoista taas oli kotipeli sijalla 17. olevaa Toulousea vastaan. Lille tarvitsee kipeästi pisteitä, jotta säilyisivät putoamiselta, mutta Nicea vastaan tuskin ainakaan täyttä kolmeapistettä ota.

Nice

Nicellä on tällä hetkellä Lyonin sekä PSG:een lisäksi sarjan paras vire. Viidestä edellispelistä joukkueella on neljä voittoa. Alkukaudesta joukkueella oli hankalaa ja joukkue kärsi loukkaantumisista. Nyt joukkue on neljän ottelun voittoputkessa ja noussut sijoituksissa joka ottelun päätteeksi. Joukkue on sijalla kuusi ja eroa europaikoille on yhdeksän pistettä, joten jokainen piste pitäisi tänään saada. Vastassa on heikko Lille, joten uskon Nicen mahdollisuudet olevan paremmat mitä kertoimet näyttävät. Sneijder sekä Jalletovat joukkueen tärkeimmät poissaolijat tänään, mutta myös Balotelli saattaa olla sivussa. Kuitenkin joukkue näyttää olevan paremmassa kunnossa, sillä poissaolijoitakuten Dante ja Cyprien on palannut. Viime vieraspelissä joukkue kaatoi sijalla viisi olevan Nanteksen, joten vieraat tuskin tyhjin käsin tänään lähtevät.

Myös BTTS näyttäisi ihan hyvältä, mutta tasapelillä varmistetaan vielä jos tasapeliin tänään päädytään

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Jääkiekko, AHL

Aiheeseen liittyvä kuvaLaval Rocket - Syracuse Crunch Aiheeseen liittyvä kuva

Klo: 02:30

Valinta: Syracuse Crunch @2.30 (10Bet)

Hypätään taas voitollisen AHL:n kelkkaan ja katsotaan mitä siellä on tarjolla tänä yönä. Itäisen konferenssin 12. Laval Rocket saa vieraakseen viime AHL:n finalistin Syracuse Crunchin. Laval Rocketin kausi ei ole ollut mikään kovin kummoinen ja pahalta näyttää jo tässä vaiheessa kautta. Pelaajistosta ei oikein löydy kovia pelaajia, ehkä tunnetuimpia on Cracknell, Lindgren ja Terry. Puolustuksessa on ollut hirveästi ongelmia ja joukkue onkin päästänyt eniten maaleja koko liigassa. Hyökkäys on toiminut yllätävänkin hyvin, vaikka ei nimimiehiä jengistä löydy. Lavalin vire on uskomattoman huono, viimeisimmistä 13 pelistä on tullut vain 1 voitto ja 12 häviötä. Itseluottamus ei ole selvästikään pelaajille korkeuksissa ja sitä on vaikea saada nousemaan kun oma joukkue kyntää niin pahasti. Sitten siirrytään seitsemäntenä olevan Crunchin joukkueeseen. Syracuse oli viime vuonna finaaleissa ja kausi oli tosi onnistunut vaikka ei sitä kirkkainta saatu. Rosterista löytyy hyviä nimiä, esim tulevaisuuden kova maalivahti Ingram, Erne, Bournival, toinen pelaaja lupaus Cirelli ja Conacher. Ei mitään kokenutta kaartia, mutta taitoa löytyy ja hyvin on pelit kulkenut. Crunchilla on viimeisimmistä 11 pelistä, hurjat 10 voittoa ja 1 tappio, joka tuli Lehigh Valley Phantomsille viime pelissä. Viime vuodesta Syracusen jengi on muuttunut pikkuisen, muutama pelaaja on noussut Tampa Bayn kokoonpanoon, muuten jengi näyttää aika hyvältä. Nämä joukkueet ovat kohdanneet 3 kertaa marraskuun ja joulukuun välissä, hieman yllättäenkin Laval voittanut 2 ja Syracuse vain yhden. Hyvä matsi on varmasti tulossa AHL faneille ja kausi ei ole mennyt vielä yli puolivälinkään, kaikkeen on vielä mahdollisuus. Minun mielestäni Crunch on tässä ennakkosuosikki ja syystäkin. Lavalin peli ei ole lähtenyt toimitun lailla toimimaan ja puolustus on ollut karmaisevaa. Crunch sen sijaan on parantanut kokoajan ja asenne näyttää hyvältä. Hetkessä ei pelillisiä ongelmia korjata ja toivotaan että vierasjoukkue tästä kaivaa voiton.

GOOD LUCK! B)

  • Tykkäys 1
  • Kiitos 1
Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Liiga klo 18:30 Sport - KooKoo Pelivalinta: KooKoo (1X2) Kerroin: 2,94 Marathonbet KooKoolla jälleen CHL pelejä tällä viikolla, joka lisää ottelukuormaa. Sportilla puolestaan pidempi tauko peleistä kun viime perjantain TPS pelikin peruuntui. Sportin otteet kotikentällä olleet hyviä. Kuudesta ottelusta vain kertaalleen Sport on hävinnyt suoraan varsinaisella peliajalla. Sportin materiaali ei kuitenkaan ole kovin laaja, joten tappioita on kotikentällä odotettavissa kuitenkin jatkossa enemmän. KooKoon peli piristyi hieman valmentajan vaihdon jälkeen. Nyt on onnistumisia alkanut tulemaan enemmän. KooKoolla kova tarve täysille pistepoteille, jotta saa sijoitusta sarjataulukossa paranneltua. Mielestäni Sport on hieman liian suuren suosikin asemassa kertoimissa.
    • Jääkiekko:NHL klo.20:00 Buffalo Sabres - Florida Panthers Tekee pisteen Sam Bennet @1.77 Unibet Panthersin Bennetin pojoa testiin. Molemmilla vasta 1 voitot varsinaisella peliajalla,kun 5 ottelua takana.Floridalla 1 tappioa 60.,in jälkeen,kun Buffalolla niitä on 3. Molemmilla noita poissaoloja on,mutta Floridalla ne on pahemmat,kun Barkov sekä Marchand ovat loukkaantuneena.Floridan Tkachukin veljesparin kentälliseltä voisi sitä maalia odottaa,jossa keskellä Bennet pelaa. Buffalon aloittavan maalivahti Ellisin prosentit,kun 2 peliä on pelannu on 88%,vaikkei Floridan vahdin Markströmin % ole paljoo paremmat niin Tkachukin kentällinen saattaa tehoilla olla tässä.
    • Jääkiekko:Hockeyallsvenskan klo.20:00 AIK - Östersund Tekee pisteen Martin Schreiber @2.48 Unibet AIK:n pakki Schreiberin pistettä testiin. Sarjakakkonen AIK on hävinnyt vasta 1 pelin ja voittanut 8 käymästään 9:stä ottelustaan.Östersund on voittanut vain 1 varsinaisella peliajalla.JA voittoja se on ottanut 3.Tappioita 60.min jälkeen sillä on 3. AIK on kotonaan selkee suosikki ja ylläri olisi jos hävii tämän.AIK nuori puolustaja Martin Schreiber on pelaillut hyvin.Pisteputki on venynyt jo 4 ottelun mittaiseksi.AIK:n 2.kentällinen on hyvä,jossa hyökkäysessä pelaavat Pooley,Ljungman ja Johansson.Pisteitä tältä kentälliseltä on nähty mukavasti ja varmaan tänäänkin. Östersundin pelit olleet vähämaalista 2:lla edelliskierroksella ja niissä on tehty molemmissa vain 1 maali.AIK kyllä tänään tekee useamman kuin yhden,jos asenne on kohillaan. AIK:n pakki Martin Schreiberin pojoa 2.48 kertoimella unkalla laitettava kyllä kokeiluun.
×
×
  • Create New...