Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

CHL Jääkiekko klo.19:30

Växjö (Swe)  Växjö - Bern  Bern (Sui)

Tekee maalin Austin Ortega (sis.JA) @4.25 Nordicbet

Växjölta lähti useampiukko KHL:ään mm.Rosen,Calof,Rasmussen,Miele eli hyviä pistemiehiä,joka ei tosin ollut mikään yllätys.Växjö hankkikin ECHL liigasta Amerikkalaisen Austin Ortegan paikkaamaan.Hyvin on kaveri tähänmenessä onnistunut Växjön 4 harjoitusottelussa.Växjö pelasi Tapparaa ja Tepsiä vastaan,joissa Ortega onnistu Tepsiä vastaan tekee maalin.Ruotsalaisseuroja vastaan pelatuissa harkoissa Ortega teki maalin Frölundaa kuin myös Linköpingia vastaan.Ortega on siis Växjössä pelaamassaan 4 ottelussa tehnyt 3 osumaa,eli Ortega vaikuttas ihan hyvältä hankinnalta Växjölle.Viimekaudella Ortega pelasi EHCL sarjan Utah Grizzlie joukkueessa 24 ottelua tehoilla 18 + 27.En usko,että Växjö tänään maaleitta jää kotonaan ja silloin Ortega on yksi potentiaalinen maalintekijä.Paf tarjoaa Ortegan maalista vain 3.65 niin norkan 4.25 vaikuttas mukavalta ja siihen kuuluu vielä jatkoaika mukaan.

 

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Yleisurheilu, keihäänheitto

Huihui Lyu - Liu Shiying

Valinta: Lyu, Coolbet, @2.20

Klo: 20:25

 

Kiinalaiskaksikko kohtasi viimeksi kaksi päivää sitten Asian Gamesissa, Jakartalla. Siellä Shiying otti voiton 66-metrisellä ja heitti muutenkin kovan sarjan. Lyu heitti alle oman perustasonsa, mutta kakkossija 63-metrisellä oli kelpo tulos sekin. Lyu on ollut tällä kaudella tasaisen kovassa kunnossa ja hänen heittosarjoissaan tulokset ovat yleensä 63+ -metrisiä. Shiying ei ole huono heittäjä hänkään, mutta hän on kuitenkin ollut selvästi Lyuta epätasaisempi, varsinkin kansainvälisillä kilpakentillä. Kummallakin oli ennen tuota Asian Gamesin kilpailua yli kuukauden mittainen kilpailutauko alla. Uskon Lyun olevan tänään parempi kuin tuossa kilpailussa, kun taas Shiying todennäköisesti ei pysty toistamaan tuota kovaa sarjaansa.

 

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

30.8. 

Pesäpallo välierät klo 17:00,

Vimpeli - Joensuu, Vimpeli 2.20 @Unibet

Vimpeli on tässä minun papereissani suosikki voittamaan otteluparin ja tämänkin ottelun, ehkä jopa mestaruuden. ViVe on hyvässä vireessä ja voitti Raahen ilman muutamien hyvien pelaajien apuja. Tähän matsiin saadaan parempi kentällinen kehiin. JoMakaan ei ole huonosti pelannut ja vei kyllä Jymy-Jusseja mielin määrin puolivälierissä. Joensuun suurin vahvuus on hyvä ulkopelaaminen. Luvassa on taktista peliä ja huippupesistä jota suosittelen jokaisen seuraamaan Ruudun kautta. Pilvinen keli todennäköisesti luvassa siellä ja kotijoukkue ottaa sen avauskiinnityksen tässä. 

 

Link to post
Share on other sites

Yleisurheilu, kolmiloikka

Shanieka Ricketts - Ana Peleteiro

Valinta: Peleteiro, Coolbet, @2.35

Klo: 19:25

 

Peleteirolla on takana hyvin menneet EM-kisat, joissa hän hyppäsi pronssia tuloksella 14.44 metriä. Ricketss kilpaili samoihin aikoihin Kanadassa, jossa hän otti voiton tuloksella 14.25. Kumpikin hyppäsi ennätyksensä heinäkuussa, Peleteiro lukemaan 14.55 ja Ricketts kuusi senttiä pidemmälle. Peleteiro on kesän mittaan löytänyt hyvää tasaisuutta tuloksiinsa ja on tehnyt loppukesälläkin hyviä tuloksia. Ricketts ei ole ollut huono hänkään, viime kisoissaan hän on on ollut aika lailla samoilla lukemilla Peleteiron kanssa, jolle saa mielestäni ihan kelpo kerrointa näin tasaisessa parissa.

 

 

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

EUROOPPA LIIGA KARSINTA

Burnley - Olympiakos

Olympikos DNB/ 2.23 UniBet

Klo 21:45

 

Olympiakos voitti ekan ottelun selvästi 3-1 ja hallitsi peliä miten halusi. Vaikka nyt mennäänkin Englantiin niin en usko miksi asetelmat muuttuisi niin kauheasti.

Burnleyn tarvii hyökätä tässä pelissä sillä kahden maalin voittoa peli huutaa ja sitä kautta vieraille avautuu varmasti myös ylivoima hyökkäyksiä joten maaleja saa vieraatkin tehtyä ja siksi onnistuu tästäkin matsista vähintään tasurituloksen pelaamaan ja painelee jatkoon.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
    • 1. Divisioona / Jalkapallo Tanska AB - Vendsyssel FF AB Draw No Bet @ 1.55 Betsson Alkaa 20:00 AB(4.) on sarjassa kotikentällään kolme ottelun voittoputkessa pitäen noissa kaikissa matseissa oman maalinsa puhtaana sekä tehden yhteensä kuusi maalia. Vendsyssel(10.) on seitsemän matsin mittaisessa voitottomassa putkessa häviten noista kolme kamppailua. AB voitti joukkueiden kaksi edellistä keskinäistä kohtaamista joista viimeisin pelattiin elokuun puolivälissä ottelun päätyttyä tuolloin maalein 0-3.
    • IEM Beijing PK: Natus Vincere - Falcons | Falcons | 1.84 (Pinnacle)
    • Tilanne 3.11. vihjeiden jälkeen:       Vihjemäärä Oikein Void Väärin Palautus-% netto 1.   Snooker 6 4 0 2 198,26 % 39,65 € 2.   Kemmu 6 3 0 3 142,72 % 17,96 € 3.   Henksteri 4 2 1 1 123,67 % 10,21 € 4.   JapBet 2 0 0 2 0,00 % -14,68 € 5.   Nagamori30 6 1 0 5 30,48 % -45,61 € Yhteensä 24 vihjettä (10 - 1 - 13) netto 7,52 € palautus 103,65 %
×
×
  • Create New...