Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

3 minuuttia sitten, Kemmu said:

Koitetaanko täs nyt saada uudestaa se tuplauskisa pystyy paitsi et voittaja saa sen palkinnon pisteillä?

hyvä tyylihän se on et saadaa joku 10 osallistujaa ja kuka voittaa nii saa 300 pistettä eli sen 50e vihjeparatiisilta :ismo:

Nii. Siis täähän oli tällainen idea joka tuli mieleen ja raaka versio :) pikkusen eri konseptihan tää olisi ja potti ei varsinaisesti kiertyisi, vaan mittautuisi ulos kilpailun päättyessä.

 

Voisi vaikka sopia osallistujien kesken, että kilpailun päättymisestä 24 h sisään muut kilpailijat on siirtäneet tuon osallistumiseen vaadittavan pistemäärän voittajalle. Tai vaihtoehtoisesti ennen osallistumista nuo pisteet siirrettäisi jollekkin luotetulle henkilölle tyyliin modelle, joka siirtää tuon pistemäärän sitten voittajalle.

Mutta piste määrä joka oikeuttaa kilpailuun pitää löytyä ennen kilpailua, jotta kilpailuun osallistuminen olisi mahdollista. 

Link to post
Share on other sites
  • Vastaukset 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Guelph Storm - Flint Firebirds Guelph Storm - 1.5 @1.83 Unibet. London Knights - Peterbotough Petes London Knights - 1.5 2.16 Unibet. Vegas Golden Knights - St. Louis Blues St

Joo. Tätä vois keskiviikkoon mennessä saada käynnistettyä ja jos on kiinnostusta vaikka neljälläkin, mut mielellään useampi, niin tän vois laittaa kokeiluun  jos tää lähtee pyörimään ja innostusta on

Mukana jos toteutuu.

Joo. Tätä vois keskiviikkoon mennessä saada käynnistettyä ja jos on kiinnostusta vaikka neljälläkin, mut mielellään useampi, niin tän vois laittaa kokeiluun :thumbup: jos tää lähtee pyörimään ja innostusta on jatkoon, niin seuraavan kierroksen ei tarvitsisi alkaa tiettynä ajankohtana, vaan sitä mukaan kun innokkaita lähtee uudelle kierrokselle, niin pistellään kisa käyntiin :thumbup:

 

Jos tähän useampi nyt innostuu, niin joku 30-50 pistettä olis ok. Osallistumis piste määrä? 

  • Tykkäys 2
Link to post
Share on other sites

Noni. Keskiviikon puolella ollaan ja laitetaan kisaa käyntiin. Säännöt mahdollisesti tulee muokkautumaan, mutta seuraavassa yleisesti. 

 

Tuplaus kisaan on mahdollista osallistua kaikkien vihjeparatiisi jäsenien, joilla on ansaittuna osallistumiseen tarvittava piste määrä, joka on ensimmäisessä kilpailussa asetettu 30 pisteeseen.

 

Kilpailija valitsee kolme kohdetta, joiden vähimmäis kerroin on 1.8 ja vedonlyönti yhtiöiksi olen valinnut seuraavia yhtiöitä, Nordicbet, coolbet, Unibet, Veikkaus ja Comeon joista kohteet voi valita.

Yhteen kohteeseen/peliin ei voi valita useampaa vaihtoehtoa! Esimerkki. Jokerit - SKA Pietari et voi valita molempien ml tai over ja under vaihtoehtoa.

 

Ensimmäinen kierros alkaa tänään ja ilmoittautuminen kilpailuun pitää tapahtua kello 18.00 mennessä tähän blogiin, jonka jälkeen osallistuminen on sitova. Kohteet ei myöskään saa alkaa tai päättyä ennen ilmoitus ajan päättymistä, tämä ihan tasapuolisuuden nimissä ja jo päättyneet kohteet ei vaikuta mahdollisesti muiden kilpailijoiden osallistumiseen kilpailuun.

 

Kohteet pitää ilmoittaa klo. 07.00 - 00.00 välisenä aikana. Uusi kierros ja peli päivä alkaa aina vuorokauden klo. 07.00 jälkeen, jota ennen edellis päivänä merkityt kohteet on pitänyt alkaa. Uusia kohteita ei saa valita ja merkitä, ennen kuin edelliset pelit ovat päättyneet.

 

Tuplaus jatkuu niin kauan, kunnes voittaja on selvinnyt ja tässä potti ei kierry. Voittaja on se, jolla on viimeinen/viimeiset kohteet oikein. Jos kahdella tai useammalla kilpailijalla jokainen valinta on lopussa väärin, valitsevat kilpailijat uusinta kierrokselle yhden kohteen, riippumatta siitä, oliko väärin menneitä kohteita yksi tai useampi, niin kauan, kunnes vain yhdellä kilpailijalla on viimeinen kohde oikein.

 

Kilpailun ratkettua, muut osallistujat suorittavat osallistumiseen vaaditun panoksen kilpailun voittajalle, mahdollisimman pian tai viimeistään 24 tuntia kilpailun päätyttyä. 

 

Jos joku kohta oli epäselvä, niin kysymystä vain ja jos sääntöihin haluaa muutoksia tai mahdollisia parannuksia, niin myös ne tänne 👇

 

 

Jos joku miettii, kuinka noita pisteitä voi ansaita, että voi osallistua kilpailuun, niin niitä saa, kun kirjoittelee vihjeosioon vihjeitä (mieluiten osuvia)

4 pistettä per vihje. Aa.. ☝️Rekisteröityminen sivustolle kannattaa myös tehdä, ennen kuin yrittää kirjoitella vihjeitä :)

Ei muuta kuin ilmoituksia tulemaan :thumbup:

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
    • 1. Divisioona / Jalkapallo Tanska AB - Vendsyssel FF AB Draw No Bet @ 1.55 Betsson Alkaa 20:00 AB(4.) on sarjassa kotikentällään kolme ottelun voittoputkessa pitäen noissa kaikissa matseissa oman maalinsa puhtaana sekä tehden yhteensä kuusi maalia. Vendsyssel(10.) on seitsemän matsin mittaisessa voitottomassa putkessa häviten noista kolme kamppailua. AB voitti joukkueiden kaksi edellistä keskinäistä kohtaamista joista viimeisin pelattiin elokuun puolivälissä ottelun päätyttyä tuolloin maalein 0-3.
    • IEM Beijing PK: Natus Vincere - Falcons | Falcons | 1.84 (Pinnacle)
    • Tilanne 3.11. vihjeiden jälkeen:       Vihjemäärä Oikein Void Väärin Palautus-% netto 1.   Snooker 6 4 0 2 198,26 % 39,65 € 2.   Kemmu 6 3 0 3 142,72 % 17,96 € 3.   Henksteri 4 2 1 1 123,67 % 10,21 € 4.   JapBet 2 0 0 2 0,00 % -14,68 € 5.   Nagamori30 6 1 0 5 30,48 % -45,61 € Yhteensä 24 vihjettä (10 - 1 - 13) netto 7,52 € palautus 103,65 %
×
×
  • Create New...