Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Jääkiekko

KHL

KLO 16.00

 

Traktor  -  Sibir

 

Valinta:  Traktor

Kerroin: 2.05 ( ComeOn)

 

Traktor on nyt hävinnyt kotonaan pari kovaa peliä SKA haki henkisen pakkovoiton.  Tuolloin Traktor oli tehoton.  Viimeksi myös Jokerit sai haettua hyvän voiton, kun ei oikein lähtenyt peli rullaa isännillä.   Tänään vastus helpottuu ja uskonkin kotijoukkueen tulevan kovaa päälle.  Vierailija Sibir ei oo mikää kovin kova vierasjoukkue.    En millään usko  kolmeen kotitappioon Traktor tyyliselle joukkueelle, niin tänään kotivoitto on erittäin maukas.   Tähän löytyy minulta luottoa japidän yhtenä tämän päivän pankkina tätä kohdetta.

 

Kunhan Traktor voittaa varsinaisella peliajalla, niin tämä kohde menee oikein. 

Link to post
Share on other sites

Jääkiekko

KHL

KLO 16.00

 

UFA -  Jokerit

 

Valinta:  UFA  ML

Kerroin:   1.94 ( Coolbet)

 

UFA saa hyvää kerrointa,koska keskinäiset ovat olleet vaikeita.  Jokerit on voittanut enimmäkseen.  Kuitenkin  tällä kertaa  peliin lähtö on toisenlainen.  UFA on saanut olla jo kotonaan pari peliä.  Joukkueella on kolmen ottelun tappioputki kotikaukalossa, joten se putki pitäis saada pois.   Edellisessä Jokeri pelissä  Suomessa, niin peli oli  tiukka aina viimeiseen erään asti.  Tuossa ottelussa oli se erikoisuus, että UFA pelaajat jäi osa Helsinki-Vantaalle vankilaan, koska yrittivät salakuljettaa  liian vähän  covid-19 vasta-ainetta kehossaan  pasilan ilmastoon.  Ei ihme, että Covid-19  vellosi pelin jälkee uudellamaalla ja varsinkin Helsingissä.   Tuohon vankilaan jäi muun muassa ykköspakki Ex-jokeri Philip Larsen, joka kuuluu varsinki ylivoiman tärkeimpii viivamiehiin.   

Tänään kotijoukkueella pitäisi olla kaikki 4.ketjua mukana ja suomalaistrio ykkösketjuna.  Vaihtoetu on iso merkittävä tekijä, koska  nyt ne pystyy mätsää tuon ykkösen paremmin.

Jokerit elää vieraskiertuetta.  Maanantaina tuli jatkoaika tappio Spartak vastaan, mutta keskiviikkona  tyylipuhdas voitto Traktor joukkueesta.   Joukkueesta puuttuu Norman, Pakarinen, joten hirveesti ei leveyttä ole.  Viikonloppuna edessä tupla ottelut Kazanissa.

UFA saa  täyden kokoonpanon tällä kertaa.  Vieraat olleet rundilla jo nelisen päivää, niin uskon tasaiseen otteluun.  Vieraat ovat jo voittanut neljä kertaa putkeen keskinäiset.  Myös UFA-areenalta narrit hakeneet voitot neljä kertaa putkeen.   Nyt on korkea aika kotijoukkueen voittaa.   Uskon  vahvasti venäjän maanperällä, että nyt kotijoukkue on liian vahva.  UFA saa ylivoimaa ja nyt Larsen mukana ringissä, niin ex-narrit  laittaa vieraat häviämään.  Myös Metsola jos vain pelaa niin eiköhän vierat tee siitä sankaria, kun narreilla on usein vaikeeta suomalaismolareita vastaan.   Uskon vahvasti kotivoittoon tällä kertaa.

 

Kunhan UFA  voittaa vaikka jatkoilla, niin tämä kohde menee oikein. 

Link to post
Share on other sites

Superliiga  / Jalkapallo Tanska

Randers FC - Vejle BK

Randers FC @ 2.02 Coolbet

Alkaa 20:00

Randers(6.) voitti neljä viimeisestä viidestä ottelustaan. Erinomaisesti kautensa aloittanut Vejle(10.)  on tällä hetkellä kolmen ottelun tappioputkessa ja keräten viidestä viimeisestä matsistaan ainoastaan yhden pisteen. Randers voitti lokakuun lopussa pelatun edellisen joukkueiden välisen kohtaamisen maalein 0-3.  Randers voittaa ottelun tänään lukemin 2-1. Coolbetiltä markkinatoppi.

3-1

Link to post
Share on other sites

Esports | CS:GO | BLAST Premier

20:30

2c3e1e7c6e113444373e528492bfd531.png FURIA - NaVi 3adc6073c408339de7b3186ec59493fe.png

Kartta 1 - FURIA | 2.20 | Betway

 

  • FURIA (HEN1, arT, yuurih, VINI, KSCERATO) tuli tähän turnaukseen hyvässä vireessä. Avausottelussa joukkue pelasi G2:ta vastaan, mutta hävisi lopulta ottelun tasaisten vaiheiden jälkeen. Toisessa ottelussa FURIA puolestaan onnistui 2-1 -voiton nappaamaan OG:ta vastaan. Näiden otteluiden perusteella on sanottava, että FURIA pystyy edelleen pelaamaan erinomaisesti saadessaan momentumin taakseen, mutta joissakin tapauksissa FURIA saattaa törmätä seinään ja jos ratkaisua ei löydy, tulos saattaa jäädä vaisuksi. On mielenkiintoista nähdä, pystyykö joukkue vielä venymään jatkopeleihin.
  • NaVi (flamie, s1mple, electronic, Boombl4, Perfecto) tuli niin ikään BLAST-turnaukseen mainiossa iskussa ja hyvät otteet ovat jatkuneet tässä turnauksessa. Avausottelussa NaVi kaatoi Astraliksen todella tasaisessa kolmen kartan taistelussa, jossa myös debytoi ensimmäistä kertaa B1T, joka rekrytoitiin NaVi:n kuudenneksi pelaajaksi. Toinen ottelu Vitalitya vastaan oli myös hyvin tasainen kamppailu, jossa molemmat kartat etenivät jatkoajalle, mutta kummassakin tapauksessa Vitality oli lopulta vahvempi ja voitti ottelun lukemin 2-0. Vire ja fokus näyttäisi kuitenkin olevan NaVi:n osalta kohdillaan, josta on hyvä lähteä jatkamaan turnausurakkaa.
  • Ottelun ensimmäisen kartan pitäisi olla FURIA:n karttavalinta. Pienellä varauksella tämän julistan, sillä tästä en voi olla 100% varma, mutta bookkereiden kerroinasetelmien mukaan asia on näin. Karttavetossa NaVi poistaa Vertigon, mikä avaa FURIA:lle valittavaksi Infernon. Kyseinen kartta on ollut viime aikoina FURIA:n selvästi paras kartta, jossa sillä on peräti yhdeksän ottelun voittoputki, mukaanlukien 16-5 -voitto G2:sta ja 16-9 -voitto OG:sta. NaVi:lle kartta on perinteisesti ollut todella ailahteleva ja viime ajoilta sillä onkin vaihtelevia tuloksia ja parhaillaan NaVi:lla on kahden ottelun tappioputki kartassa. Inferno on myös se kartta, jossa NaVi:n kuudes pelaaja eli B1T pääsi pelaamaan Astralista vastaan flamien tilalla. Kyseinen ottelu päättyi 14-16 -tappioon, mikä on oikeastaan ihan hyvä tulos, mutta B1T ei välttämättä tuonut joukkueelle sen enempää arvoa kuin mitä vakiopelaaja flamie olisi tuonut. Nähtäväksi jää, pysyykö kokoonpanorotaatio samanlaisena tämän päivän otteluun, mutta selvää on, että FURIA saa suhteelliseen merkittävän karttaedun ja mikä muu kartta kuin Inferno olisi todella suuri yllätys.

 

YHTEENVETO

  • FURIA on joutunut tiukoille tässä turnauksessa ja ehkä pelillisesti ailahdellut hieman, mutta ajoittain joukkueen peli on edelleen silmiähivelevää. NaVi:n viimeaikainen nousukunto näyttäisi jatkuvan BLAST-turnauksessa ja sillä on allaan kaksi ehjää peliä, vaikka edellisestä ottelusta tappio tulikin. Ensimmäinen pelattava kartta on todennäköisesti FURIA:n karttavalinta ja tässä match-upissa sen pitäisi olla kaiken järjen mukaan Inferno, joka on FURIA:n paras kartta ja NaVi:lle ailahteleva kartta. Koko ottelun ennakkosuosikki on kenties oikeutetusti NaVi, mutta ensimmäisessä kartassa FURIA:n karttaetu tekee brasilialaisjoukkueesta pienen ennakkosuosikin. FURIA on aidosti yksi maailman parhaista joukkueista Infernossa, kun taas NaVi:lla on kartasta enemmän tappioita kuin voittoja. Betway on omilla listoillani ainoa bookkeri, joka ei ole erotellut karttavoiton kertoimiaan, minkä vuoksi FURIA:n voitto ensimmäisessä kartassa on varsin selkeä ylikerroin ja siten erittäin maistuva kohde. Tämä toki sillä oletuksella, että ensimmäinen pelattava kartta on FURIA:n karttavalinta, josta ei ole sataprosenttista varmuutta. Kohde menee oikein, kun FURIA voittaa ottelun ensimmäisen kartan. 

 

TULOS: 8-16

Link to post
Share on other sites

Ampumahiihto, miesten sprintti

Sergey Bocharnikov - Andrejs Rastorgujevs

Valinta: Rastorgujevs, Pinnacle, @2.35

Klo: 15:30

 

Bocharnikov tuntuu kertoimissa hivenen yliarvostetulta. Hänellä oli yksi hyvä kisa viime viikolla, kun hän oli sprintin 13. puhtaalla ammunnalla, mutta muuten tulostaso on ollut samaa mitä viime kausinakin. Rastorgujevs ei hänkään huippuja ole, mutta hänen perustasonsa on kuitenkin korkeampi kuin valkovenäläiskollegansa. Vaikea nähdä Bocharnikovia aivan noin suurena suosikkina.

 

Link to post
Share on other sites

Snooker, Scottish Open

Ding - O'Sullivan

Vihje: O'Sullivan -2.5

Vedonlyöntitoimisto: Unibet

Kerroin: 2.65

Alkamisaika: 21:00

- Scottish Openin Puolivälierissä kohtaavat Ding sekä O'Sullivan. O'Sullivan lähtee selkeänä suosikkina tähän otteluun ja uskon että selvin luvuin O'Sullivan tulee tämän ottelun voittamaan. Ding pelannut tässä turnauksessa hyvin mutta viime ottelu oli kyllä heikko ihan mitään sanomatonta O'Neilliä vastaan. Nyt vastassa on yksi kaikkien aikojen paras snookerin pelaaja O'Sullivan joten tuollaisiin samanlaisiin hölmöilyihin ei Dingillä todellakaan ole varaa. O'Sullivan jokaisella osa-alueella parempi pelaaja ja myös dominoinut keskinäisiä otteluita Dingiä vastaan. O'Sullivan vie ottelun suvereenesti 5-1/5-2 luvuin ja jatkaa huomisiin välieriin jossa vastassa on joko Judd Trump tai Li Hang.

Link to post
Share on other sites

Pöytätennis, Liga Pro Venäjä:

Lyfenko - Ivanov

Vihje: Ivanov 3-0

Vedonlyöntitoimisto: Bet365

Kerroin: 3.00

Alkamisaika: 02:45

- Liga Pro:n puolella kohtaavat Lyfenko sekä Ivanov. Ivanov lähtee otteluun ansaitusti todella suurena suosikkina ja uskonkin että Ivanov tulee tämän ottelun hoitamaan suoraan 3-0 luvuin. Ivanov jokaisella osa-alueella selvästi kovempi pelaaja ja pelannut myös selvästi kovemmassa vireessä viime otteluissaan kuin Lyfenko. Ivanov voittanut 9 peräkkäistä ottelua nytten ja 10 viimeisesestä keskinäisestäkin kohtaamisesta näiden pelaajien välillä on Ivanov voittanut 9 ottelua kymmenestä. Ivanov selvästi kovempana pelaajana tulee jälleen ottelun voittamaan selkeästi ja uskon että Ivanov 3-0 tämän hoitaa eikä anna selvästi heikommalle Lyfenkolle erääkään.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo Englanti League one Klo 21.45   Oxford utd  - Reading   Valinta:  Oxford Utd Kerroin:   2,75 ( Veikkaus)   Oxford aloittanut hyvin kotonaan kauden, kun kuuteen peliin kolme voittoa ja tasapeliä.  Reading ollut myös hyvä, mutta lähdetään koittamaan vahvaa kotijoukkuetta.  Tilastollisesti Oxford ei oo keskinäisiä pystynyt voittamaan viime vuosina, niin nyt jos koskaan olisi hyvä aika.  Rohkea kotivoitto hakuun.    Kunhan Oxford voittaa, niin tämä kohde osuu. 
    • Jalkapallo Konferenssiliiga Klo 19.45   KuPS  -  Kaa Gent    Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.05 ( Veikkaus)   KuPS ollut vaikeaa viime aikoina sekä Veikkausliigan mestaruus karkasi omista  käsistä aika kauas, jolloin tänään voi vain laittaa kaiken likoon.   Enää ei ole mikään lämmin, joten toivottavasti Gent myös on kohmeessa, niinkuin viime aikoina on ollutkin.  Vieraissa Gent on ollut vaikeuksissa ja tänään on se sauma saada pisteitä näistä otteluista.  Suomalaisyleisön siivittämänä kotijoukkue kairaa pistetilin auki.  KuPS voi jopa voittaakin, mutta viime aikoina voittamisen kulttuuri on tipotiessään, joten otetaan rohkea tasapeli testiin.    1-1 tai 2-2 voisi olla aika hyvät tulosvetoon.    Kunhan ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde menee oikein. 
    • Jalkapallo Mestareiden liiga Klo 22.00   Dortmund  -  Betis   Valinta:  X ( Tasapeli) Kerroin:  4.25 ( Paf)   Kaksi suht hyvää joukkuetta kohtaa toisensa sekä molemmilla on voittoja sekä tasureita alla.  Kierroksen yksi tasaisempia otteluita, jolloin tasapeli ei ole mikään mahdottomuus. Betis mestareiden liigassa kolme voittoa, mutta saksa on vaikea paikka pelata, jolloin tuo putki katkennee tänään, mutta pisteputki jatkuu.  Kunhan Ottelu päättyy tasan, niin tämä kohde osuu. 
    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
×
×
  • Create New...