Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

ESL Pro League, CS:GO

EG - Fnatic 

Vihje : Fnatic

1,69 @ marathonbet

21.00

Lohkon viimeisessä ottelussa EG ja Fnatic kohtaavat. EG on hävinnyt tähän mennessä kaikki pelinsä ja Fnatic on lähellä jatkoon pääsyä. Tosin sanoen peli on EGlle merkityksetön kun taas Fnaticilla on vielä rutkasti panosta. EG pelaa turnauksessa valmentajansa Dapsin kanssa ja peli on takkuillut muutenkin. 

Link to post
Share on other sites

ESL Pro League, CS:GO

Mousesports - BIG

Vihje : Mousesports

1,90 @ bethard

21.00

Lohkon viimeisellä kierroksella on jännät paikat, 3 joukkuetta on 6 pisteessä ja 2 9 pisteessä. Mouse ja BIG ovat molemmat 6 pisteessä, joka tarkoittaa sitä että voitolla jatkopaikka olisi suhteellisen lähellä. Mousesports aloitti turnauksen hieman heikosti, mutta pelasi 2 viimeistä peliä todella vakuuttavasti, kun taas BIG ei ole saanut peliään kunnolla toimimaan. BIG on ollut jo kauan alle sen tason millä se toissa kesänä pelasi ja Mouse on saanut pelistä otteen. Mouse on joukkueista parempi ja Acor on pelannut todella vakuuttavasti. Ropz on ollut hieman unessa, mutta jos joukkue suorittaa tällä tasolla vaikka Ropz ei suorita, niin voi vain kuvitella kuinka hyvää Cssää Mouse pelaa kun Ropz suorittaa. 

 

Mouse voittanee pelin ja ottaa askeleen lähemmäs playoffeja. 

Link to post
Share on other sites

Meistriliiga, Naiset, klo 19:00

Tallinna Kalev - Flora

Flora -1.5ah 1.61@Marathonbet

Flora putosi parisen viikkoa sitten naisten mestarien liigasta liettualaiselle Gintralle, mutta kohotti itseluottamustaan voittamalla sijoitusottelunsa Klaksvikia vastaan. Flora on hieman yllättäenkin vasta toisella sijalla taulukossa pari ottelua johtaja Saku Sportingia takana. Kyseessä siis mestaruuden kannalta elintärkeät kolme pistettä, sillä Sporting on viisi pinnaa pääkaupunkilaisia edellä. Flora ja Kalev ovat kohdaneet tällä kaudella kolmesti,  ensimmäisen ottelun vei Kalev supercupissa 1-0, mutta sen jälkeen Flora on ottanut nimiinsä molemmat liigaottelut. Flora on asetettu aiheesta suosikiksi ja uskon edelleen joukkueen kampeavan myöskin mestaruuteen. Floran keski-ikä on liigan toisiksi vanhin Pärnun jälkeen ja pari vuotta (21vs23) kotijoukkuelaisia enemmän. Flora voittaa ottelun vähintään parilla maalilla yli 66% todennäköisyydellä.

Link to post
Share on other sites

Jääkiekon MM-kisat, pronssiottelu klo 22:30

Suomi - Sveitsi

Suomi -2.25 ah 1.64@Marathonbet

Suomi joutui nielemään jenkkejä vastaan karvasta kalkkia 3-0 tappiossa eilisiltana ja ottelu oli lähinnä puolustustaistelua. Suomella oli toki selvät omat paikkansa tehdä johto/kavennusmaalit. Uskon, että uudella porukalla riittää vielä puristusta tähän pronssiotteluun ja näistähän Suomella on enemmän kuin hyvin kokemusta naisten arvoturnauksista viime vuosilta. Vastassa on Sveitsi, jonka Suomi pöllyytti alkulohkossa 6-0. Sveitsi on sopinut aina muutenkin vastustajana Suomelle ja voitot ovat olleet usein suurinumeroisia. Pronssia Suomeen vähintään kolmen maalin voitolla pitäisi olla ihan realismia, kun Sveitsi pelasi oman välieränsäkin vasta neljän aikaan eli lepoetuakin on kuusi tuntia.

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Jääkiekko, Harjoitusottelu

Ilves - KalPa, klo 18:30

Ilves @2.20 William Hill

 

Liigan valmistava harjoitusottelu. Ilveksen harjoituskausi ei ole sujunut erityisen hyvin. Viimeksi kuitenkin avattiin KooKoota vastaan voittotili 3-6. Ilveksellä on mielestäni tälle kaudelle hyvä joukkue kasassa, vaikka tänään ei toki aivan parhaat ole jäällä (mm. Kontiola). KalPa taas on pelannut melko vaihtelevasti harjoitusotteluissa. Nyt kuitenkin lähdetään aika junnupitoisella kokoonpanolla liikkeelle. Tämä voi toki olla jollain tapaa myös etu, sillä ainakin näyttöhaluja riittää. Uskon kuitenkin Ilveksen ottavan kotonaan toisen voiton ja näin paljon yli kahden olevalla kertoimella tätä on pakko myös kokeilla lapulle. 

  • Tykkäys 2
Link to post
Share on other sites

MLB klo 05:10

Seattle Mariners - Houston Astros

Pelivalinta: Houston Astros

Kerroin: 1,62 Unibet

Seattlella aloittaa syöttäjänä Kikuchi, joka on pelannut melko ailahtelevasti tällä kaudella. Houstonilla aloittaa syöttäjänä McCullers, joka on taas pelannut hyvän kauden ja mielestäni syöttäjissä selkeä etu Houstonilla.

Houstonilla myös lyöntipuolella etulyöntiasema. Houstonin lyöjillä hyvät tilastot Kikuchia vastaan ja Seattlen pelaajilla ollut vaikeaa McCullersia vastaan. Vierasottelusta huolimatta Houstonin kuuluu olla selkeä ennakkosuosikki ottelussa.

Link to post
Share on other sites

Tennis, US Open

Fritz - De Minaur, klo 03:40 (1.9)

De Minaur -1.5 erää @2.17 Coolbet

 

Fritz on ollut viimeisissään otteluissaan suorastaan huono, eikä nyt ole odotettavissa parannusta. De Mianaurkaan ei ole parhaimmassa vireessään, mutta uskon hänen olevan vahvoilla tässä ottelussa. Keskinäisissä otteluissa De Minaur johtaa peräti 4-0 ilman erätappioita. uskotaan tämän trendin jatkuvan ja De Minaurin hoitavan tämän kahden erän marginaalilla. Yli 2.1 kertoimilla tämä on ihan hyvä kokeilu. 

Link to post
Share on other sites

Tennis US Open klo 00:45

Cecchinato - Svajda

Pelivalinta: Svajda

Kerroin: 2,95 Bethard

Svajda nuori pelaaja, joka pelannut hyvän kauden pienemmissä ITF kisoissa. Kovilla kentillä Svajda parhaimmillaan ja US Open on hieno näytönpaikka nuorelle pelaajalle. Kotiyleisö kannustaa Svajdaa ja kotiyleisön tuella Svajdalla kaikki mahdollisuudet yllättää Cecchinato.

Cecchinaton tulokset kovilta kentiltä on heikkoja ja US Open turnaukset ovat aiempina vuosina päättyneet avauskierroksen tappioon. Cecchinaton menestyy pääosin massakentillä.

Cecchinato asetettu liian suuren ennakkosuosikin asemaan tähän otteluun.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Tilanne 14.10. vihjeiden jälkeen:       Vihjemäärä Oikein Void Väärin Palautus-% netto   1.   Henksteri 14 10 0 4 132,87 % 49,48 € ▼ 2.   VLA 2 2 0 0 199,22 % 19,92 €   3.   Nagamori30 9 6 0 3 117,72 % 18,06 €   4.   Kemmu 6 3 0 3 127,06 % 12,78 € ▲ 5. ▲ Pasanen67 2 1 0 1 98,73 % -0,26 € ▲ 6. ▼ Snooker 23 10 1 12 99,67 % -0,70 € ▲ 7.   JapBet 22 7 2 13 79,69 % -41,15 € ▼ Yhteensä 78 vihjettä (39 - 3 - 36)  netto 58,14 € ▼ palautus 107,70 % ▼
    • Thunderpick World Championship PK: Aurora - Ninjas in Pyjamas | Aurora -1.5 | 2.26 (Pinnacle)   PK: 9z - Falcons | Falcons -1.5 | 2.00 (bet365)   PK: PARIVISION - BETBOOM | PARIVISION | 1.85 (Coolbet)   PK: Legacy - FURIA | Legacy | 2.26 (Pinnacle)
    • Jalkapallo:SHL klo.20:00 Färjestad - Luleå Tekee pisteen Gabriel Carlsson @3.60 Unibet Ruotsin SHL kiekosta Färjen pakki Gabriel Carlssonin piste kokeiluun. Färjellä kulkee hyvin ja sarjan ykköspaikka on oikeutettu.8:sta pelistään Färjestad on voittanut 7 ilman mitään jatkoja.1 JA häviön Färjestad on kokenut.Färjen puolustus/maalivahti peli on ollut hyvää.Färjestad on selkeesti vähiten päästänyt maaleja omiinsa ja tehtyjäkin on eniten. Luleålla on ollut vaikeampaa ja ei se heleppoo tule olemaan tänäänkään.Luleålla on takana niukat tappiot kotonaan jatkoilla 2-3 Timrålle sekä varsinaisella peliajalla  2-3 Malmölle. Viimepelin Färjen 1.kentän pakkipari Carlsson ja Roos on hyvä näihin karkeloihin.Molemmilla on NHL kokemusta.Hyökkäyspuolesta vastasi tässä kentällisessä Lodin,Zohorna sekä Studenic ja kentällinen onkin Färjen sisäisen pistepörssin parhaimmistoa. Puolustuksessa luutivat Carlsson ja Roos saa Färjen puolustajista eniten niitä peliminuutteja ja se mahdollistaa pisteidenteon ainakin YV:llä pelatessa ja myöskin tasakentällisin. hmmm....Gabriel Carlsson piste 3.60 🤫
    • Jalkapallo:Thaimaa League 2 klo.14:00 Uttaradit - Satun FC Satun FC o1.5 @2.55 Marathonbet Taikkujen 2.ligasta Satunin väh.2 maalia testiin. Kotijoukkue Uttaradit on viel ainoa tappioton jengi tässä 18 joukkueensarjassa.Voittamalla tämän niin se nousisi sarjan ykköspaikalle. Satun on taulukossa 5.sijalla ja sekin ottaisi ykköspaikan voittamalla.Sarja on ollut tasainen,kun suurinosa joukkueista on pelannut 6 ottelua.Joukkueet sijoilla 1-11 mahtuvat 3.pst sisään. Uttaradin peleissä on nyt viimekierroksilla maaleja tehty puolintoisin.Uttaradin 3 edellistä päättynyt 2-3,4-3 ja 2-2. Satunin peleis myös maaleja tehty mukavasti.Tosin viimeisin päättyi sen 1-0 voittoon kotona.Sitä ennen tuloksista löytyy mm.4-3 tappio,3-0 voitto,1-3 voitto ja 2-4 tappio. Satun on tehnyt maaleja lähes 2.5 keskiarvolla perottelu.Uttaraditin avaustappio on vain ajankysymys.Tähän en sitä uskalla yrittää tasurinpelossa,mutta Satunin maaleja kyllä,koska tässä saatetaan niitä maaleja nähdä parit molemmilta.
×
×
  • Create New...