Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Jääkiekko, CHL

Munchen - Tappara, klo 21:30

Tappara +0 @2.03 Marathonbet

 

CHL-välierien ensimmäinen osaottelu. Munchen on ollut heikossa vireessä DEL:ssä häviten 5 viimeistä otteluaan, kun taas Tappara on Liigassa 7 ottelun voittoputkessa. Mielestäni Tappara on materiaaliltaan ja pelivoimaltaan parempi joukkue ja vaikka kotietu on nyt hieman normaalia suurempi matkustusten takia, Tapparan tulisi silti olla suosikki illan otteluun. 

Link to post
Share on other sites

Tour De Ski, Hiihto

Yhteislähtö - vapaa - miehet 

Vihje : Denis Spitsov ei voita kisaa

1.79@ Marathonbet

16.25

Tour De Skillä kisataan miesten vapaan yhteislähtö ja tähän pedataan paljon Denis Spitsovin voittoa. Itse en kuitenkaan ole samoilla linjoilla ja mielestäni häntä arvostetaan hieman liikaa tässä. Uskon että syy on se että hän voitti tämän saman matkan viime vuonna. Siinä vaan oli erona se ettei mukana ollut ykkösnimiä muista maista kuin venäjältä. Spitsov ei ole ihan siinä vireessä että hän olisi näin iso suosikki voittamaan kisan ja uskon että joku muu sen viekin. Obersdorffissa Spitsov sijoittui vapaan yhteislähdössä sijalle 11. Toki sijoitus voi tästä parantua, mutta en usko että se parantuisi 10 sijalla. 

 

OIKEIN

SPITSOV OLI 2.

  • Kiitos 1
Link to post
Share on other sites

Maastohiihto Val Di Fiemme 10km vapaa naiset klo 12:28

Claudel - Stadlober

Pelivalinta: Claudel

Kerroin: 1,56 Veikkaus

Claudel pärjännyt Tour  De Skillä hyvin vapaan normaalimatkalla. Stadlober puolestaan pärjännyt hyvin sekä vapaan, että perinteisen normaalimatkoilla. 

Nyt kuitenkin kyse Tour De Skin loppunoususta, joka sopii Claudelille erinomaisesti. Claudel oli jo viime vuonna erittäin hyvä loppunousussa ja eroa tuli Stadloberiin merkittävästi. Tänäänkin Claudel on yksi kisan kärkihiihtäjistä ja Stadlober ei kuulu suosikkeihin. Mielestäni Claudel voisi olla selkeämpi suosikki parissa.

  • Kiitos 1
Link to post
Share on other sites

Tour De Ski, Maastohiihto Val Di Fiemme 10km vapaa naiset klo 12:28

Pelivalinta: H2H, Ebba Andersson voittaa kokonaiskilpailussa Natalia Nepryaevan @ 3.00 Mrgreen

Ebba on Nataliaa 1:11 perässä, mutta Andersson on selvästi parempi kiipeämään loppunousua joten tuo ero kyllä kurottavissa kiinni. Viime vuonna Andersson oli venäläistä 1:40 nopeampi loppunousussa.

VÄÄRIN

Link to post
Share on other sites

Tour De Ski, Maastohiihto Val Di Fiemme 10km vapaa miehet klo 16:25

Pelivalinta: Sjur Röthe sijoittuu paremmin kuin Denis Spitsov @ 2.33 Coolbet

Vielä saa tästä parista pelattavaa kerrointa

Spitsov oli viime vuonna nopein nousija, mutta Röthe ei tuolloin ollut mukana. Röthe puolestaan oli 2019 ja 2020 tourilla toiseksi nopein nousija Krugerin jälkeen ja voitti 2019 Spitsovia lähes minuutin ja puolestaan 2020 tourilla 12sekuntia. 

Tätyy kuitenkin muistaa, että vasta 25v Spitsov on kehittynyt hiihtäjänä kahdessa vuodessa hurjasti, ollen esimerkiksi 2v sitten vielä raakile joten edellisien vuosien tulokset antavat vain osviittaa tähän päivään.

Röthe on kuitenkin kovassa kunnossa ja pidän häntä tasaisempana suorittajana joten mielestäni Spitsov on nostettu tässä parissa liian isoksi suosikiksi sillä Röthe vie tämän parin kuitenkin 45% todennäköisyydellä joten norjalaisen voitosta tarjottava kerroin kelpaa vielä hyvin peleille.

OIKEIN

 

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

NBA, Koripallo

 Toronto Raptors - San Antonio Spurs 

Vihje ; Pascal Siakam yli 13,5 syötöt ja levypallot

1,86@ Bet365

2.00

Tässä melko tasaisessa ottelussa täytyy esiin nostaa Toronton Pascal Siakam. Hän on viime peleissä ollut todella hyvä. Viime peleissä hänen rebs + assists ovat olleet yli 20. Nyt kun Anunoby ja VanVeelt ovat taas kuvioissa niin Siakamin heittovastuu vähenee. Siakam on myös hyvä puolustus päässä ja ei yllättäisi vaikka hän ottaisi yli 10 levypalloa. Sen päälle vielä syötöt joita kertynee lähemmäs 5. Tässä on mielestäni mahtava kohde ja tätä on pakko lähteä yrittämään. 

OIKEIN 

SIAKAM 12 LEVYÄ + 5 SYÖTTÖÄ =17

 

Link to post
Share on other sites

NHL / Jääkiekko

Florida Panthers - Calgary Flames

Noah Hanifin yli 1.5 laukausta: Kyllä (sis.JA) @ 1.62 bet365

Alkaa 02:00

Hanifinin laukaukset viidessä viimeisessä ottelussa 4-2-2-3-4. Kahdenkymmenenyhdeksän pelatun ottelun jälkeen laukaisu ka. 2.03 . Hanifin pelaa Flamesin ykköspakkiparissa ja kakkosylivoimassa . Peliaikaa miehelle on kertynyt tällä kaudella keskimäärin 21:17 ottelua kohden. Hanifin maalasi kahdesti viimeisessä neljässä ottelussaan mikä tuo miehelle varmasti itseluottamusta ja herkkyyttä pyssyn käyttöön Panthersia vastaan. 24 -vuotias jenkkipuolustaja tulee laukomaan ensi yön ottelussa vähintään kahdesti.

1

Link to post
Share on other sites

NHL / Jääkiekko

Columbus Blue Jackets - Tampa Bay Lightning

Ross Colton yli 1.5 laukausta: Kyllä (sis.JA) @ 1.62 bet365

Alkaa 02:00

25 -vuotiaan jenkkihyökkääjän laukaukset viidessä viimeisessä ottelussa 4-4-2-5-2. Coltonilla on tältä kaudelta kolmekymmentäneljä ottelua plakkarissa joiden jälkeen miehen  laukaisu ka. näyttää lukemaa 2.00 . Colton pelaa Tampan nelosketjun laidassa ja kakkosylivoiman sentterinä . Peliaikaa miehelle on kertynyt tällä kaudella keskimäärin 13:54 ottelua kohden. Colton onnistui maalinteossa  kahdesti viimeisessä neljässä ottelussaan. Maalinälkää vähemmälle peliajalle jääneellä miehellä varmasti riittää selvänä altavastaajana otteluun lähtevää Blue Jacketsia vastaan käytävässä ensi yön  ottelussa.

Void / ei kokoonpanossa

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Koripallo Euroliiga klo 21:15 Panathinaikos - Barcelona Pelivalinta: Barcelona ML Kerroin: 4,30 Novibet Panathinaikos on aloittanut Euroliigan hyvin ja onkin 9 kierroksen jälkeen sarjataulukon kärjessä. Panathinaikos on kotona erityisen hyvä joukkue, tältä kaudelta kotitilasto 6-1, joten helppo peli ei tule vierasjoukkueelle. Barcelona on aloittanut Euroliigan myös ihan hyvin ja joukkueen materiaali riittää taisteluun kärkipään joukkueita vastaan. Vierasotteluissa Barcelona ei aina ole ollut terävimmillään, mutta yllätysvalmis joukkue kuitenkin on.  Näin suuri suosikki Panathinaikos ei mielestäni ole mitä kertoimet antaa ymmärtää.
    • Koripallo Euroliiga klo 22:00 Real Madrid - Crvena Zvezda Pelivalinta: Crvena Zvezda ML Kerroin: 3,05 Novibet Crvena Zvezda on aloittanut Euroliigan vahvasti. Otteet olleet kokonaisuutena hyviä ja selviä voittoja on tullut useampia. Real aloittanut kauden myös hyvin, loukkaantumisia on ainakin Panathinaikosta vastaan, tarkemmat poissaolotiedot tätä ottelua varten selviävät vasta lähempänä. Joka tapauksessa mielestäni Crvenalle tarjottu 3,05 kerroin on liian korkea.
    • 1. Divisioona / Jalkapallo Tanska AB - Vendsyssel FF AB Draw No Bet @ 1.55 Betsson Alkaa 20:00 AB(4.) on sarjassa kotikentällään kolme ottelun voittoputkessa pitäen noissa kaikissa matseissa oman maalinsa puhtaana sekä tehden yhteensä kuusi maalia. Vendsyssel(10.) on seitsemän matsin mittaisessa voitottomassa putkessa häviten noista kolme kamppailua. AB voitti joukkueiden kaksi edellistä keskinäistä kohtaamista joista viimeisin pelattiin elokuun puolivälissä ottelun päätyttyä tuolloin maalein 0-3.
    • IEM Beijing PK: Natus Vincere - Falcons | Falcons | 1.84 (Pinnacle)
    • Tilanne 3.11. vihjeiden jälkeen:       Vihjemäärä Oikein Void Väärin Palautus-% netto 1.   Snooker 6 4 0 2 198,26 % 39,65 € 2.   Kemmu 6 3 0 3 142,72 % 17,96 € 3.   Henksteri 4 2 1 1 123,67 % 10,21 € 4.   JapBet 2 0 0 2 0,00 % -14,68 € 5.   Nagamori30 6 1 0 5 30,48 % -45,61 € Yhteensä 24 vihjettä (10 - 1 - 13) netto 7,52 € palautus 103,65 %
×
×
  • Create New...