Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Jalkapallo 

Eurooppa Liiga 

KLO  19.45

 

HJK  -  Ludogorets 

 

Valinta :  HJK 

Kerroin :  3,40 ( PAF ) 

 

HJK lähtee testiin kotonaan,  kun vastassa on ennakkoon se joukkue, jota vastaan voidaan pärjätä.  Toki altavastaajia ja Tenho poissa korttien takia, mutta tekonurmella fanien edessä on sauma.   Ilmeisesti vettä ei pitäis enää silloin sataa vaan se loppuu aamupäivän aikana.   Eli suht hyvä keli tiedossa.    Kotijoukkue tarvii voiton, jotta voidaan elätellä toiveita lohkon 3,sijasta.   Minä lähden ainakin toivomaan HJK :ta ja sitä kautta saataisiin jännitystä jatkossa kolmeen viimeiseen otteluun.   Kyllä päälle kolmosella kelpaa testaa. 

 

Kunhan  HJK voittaa, niin tämä kohde menee oikein.  

  • Tykkäys 2
Link to post
Share on other sites

Jalkapallo 

Konferenssi liiga 

KLO 22.00

 

Hearts  -  Fiorentina 

 

Valinta :  1X ( Hearts Tai Tasapeli )

Kerroin :  2,80 ( PAF ) 

 

Pakko testaa.    Hearts on Skotlannissa pelaava joukkue,  jolla ei nyt toki oo menny voitosta voittoon ottelut.  Kuitenkin joukkue on varmasti kotonaan yllätysvalmis.   Tänään vastassa on Fiorentina ,  joka ei oo todellakaan ole mikään huippu joukkue.   Maalinteko tökkii sekä nyt joukkueella alkaa olla jo pakkovoiton paikka,  jos kahden joukossa haluavat olla.   Omasta mielestäni ottelu on paljon tasaisempi kuin kertoimet antaa ymmärtää.   Varsinkin, kun Fiorentina peli ei ole kulkenut omassa liigassa kuin myös tässä liigassa.   Nyt on kotijoukkueella sauma vankistaa paikkansa kahden parhaan joukossa ja sitä lähtevät hakemaan.   Aika maukas on 1X kerroin, niin tyydytään siihen,  kun tasapeli on oikeastaan myös aika maukas tulos kotijoukkueen näkökulmasta. 

 

Kunhan Hearts Ei häviä,  niin tämä kohde menee oikein.  

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

ATP Astana (hard indoor) / Tennis

Marin Cilic - Karen Khachanov

Yli 22.5 Peliä @ 1.80 Pinnacle

Alkaa 09:00

Vastakkain turnauksen puolivälierän ottelussa  maailmanlistan sijat 14. ja 18. . Khachanov on asetettu otteluun selvähköksi suosikiksi bookkereiden toimesta mutta kyllä tämän taiston kerroinasettelun tulisi olla lähempänä tasabookkia. Cilicin matseissa on nähty viime aikoina useita tie-breakkeja niin kävi myös keskiviikkoaamuna Oscar Ottea(55.) vastaan käydyssä kamppailussa jonka kroatialainen voitti lopulta erin 2-1 (5-7, 7-6, 6-2). Viime viikolla Tel Avivin(hard indoor) finaalin Djokovicille(7.) hävinnyt Cilic tulee pistämään aamun ottelussa Khachanovin ahtaalle. Pinnaclelta markkinatoppi.

1-2 (6-2, 3-6, 3-6)

 

  • Tykkäys 1
  • Kiitos 1
Link to post
Share on other sites

WTA Ostrava (hard indoor) / Tennis

Anett Kontaveit - Tereza Martincova

Anett Kontaveit -1.5 Sets @ 1.80 Coolbet

Alkaa 19:00

Vastakkain turnauksen puolivälierän ottelussa maailmanlistan sijat 3. ja 78. . Kontaveit kukisti Martincovan Tallinnan(hard indoor) puolivälierissä viikko sitten erin 2-0 (6-2, 6-3).  Kaikki kolme näiden naisten keskinäistä kohtaamista voittanut Kontaveit vie ottelun tänäänkin helposti nimiinsä  aseettoman Martincovan jäädessä nuolemaan näppejään. Coolbetiltä markkinatoppi.

 0-1 (6-7, 0-1) \\ Void

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Esports | CS:GO | IEM Road to Rio

12:00

ae8baa2fa5b085aaba386f67f21bd541.png  Spirit - GamerLegion aafac10efc8a722536a0a948de31ac12.png

GamerLegion +3.5 | 1.82 | Coolbet

 

  • Spirit (magixx, chopper, s1ren, Patsi, w0nderful) on kahden pelatun ottelukierroksen jälkeen 1-1 -tilanteessa. Joukkue päihitti avausottelussaan 1WIN:in, mutta hävisi eilisen ottelun Sproutia vastaan lukemin 12-16. Spirit ei tähän asti ole tuottanut pettymystä, muttei myöskään säväyttänyt pelillään ja joukkue joutuu pelaamaan ihan tosissaan yltääkseen Major-turnaukseen.
  • GamerLegion (Keoz, isak, iM, acoR, siuhy) on niin ikään 1-1 -tilanteessa kahden pelatun ottelun jälkeen. Joukkue oli todella lähellä aiheuttaa yllätyksen avausottelussaan FaZe:a vastaan, mutta bensa ei aivan riittänyt loppuun asti. Eilisessä ottelussa GamerLegion kaatoi Auroran lukemin 16-10. GamerLegion on ollut tähän asti odotuksiin nähden positiivinen yllätys ja joukkueen tekeminen vaikuttaa tällä hetkellä perustasoon nähden todella hyvältä.
  • Karttavetossa Spirit poistanee oletettavasti Miragen ja Vertigon. GamerLegion bannailee vähintään Dust2:n ja Overpassin. Kumpikaan joukkueista ei Infernoa halua pelata, joten todennäköisesti pelattavaksi kartaksi jäänee Nuke tai Ancient, mitkä ovat kummallekin joukkueelle sopivia karttoja.

 

YHTEENVETO

  • Spiritin alku tälle turnaukselle on ollut mukiinmenevä, mutta peliä pitää vielä parantaa tuleviin otteluihin. GamerLegion on pelannut odotuksiin nähden hyvin omissa avausotteluissaan ja joukkueella on korkea yllätyspotentiaali puolellaan. Karttavetossa tuskin yllätyksiä nähdään ja molemmille sopiva kartta tullee pelattavaksi. Spirit on ottelun ennakkosuosikki nimiarvonsa ja hieman paremman perustasonsa myötä, mutta missään nimestä selvä asetelma tämä ei ole. GamerLegionin viretila on nimittäin sen verran hyvä, että Spiritin kaltaista vastustajaa on mahdollista horjuttaa ja tehdä vähintään pelistä tiukka, vaikkei se lopulta kantaisikaan voittoon asti. Näillä ajatuksilla GamerLegionin kierrostasoitus maistuu pelattavaksi. Kohde menee oikein, kun GamerLegion voittaa ottelun, tai ei häviä ottelua kuin korkeintaan kolmen kierroksen erotuksella. 

 

TULOS: 22-20

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

RMR, CS:GO

B8 - Fnatic

Vihje : B8 +8,5 kierrosta

1,76@ Coolbet

12:00

B8 pelasi ihan hyvän pelin Ecstaticcia vastaan ja pienen sulamisen jälkeen lopulta hoitivat pelin kotiin. He pelasivat myös c9 vastaan joka papereissani on selvästi Fnaticcia parempi joukkue ja onnistuvat saamaan 6 kierrosta heitä vastaan. Tässä he tarvitsevat vähintään 8 kierrosta ja uskon että he sen saavat. Fnatic on vielä vähän kysymysmerkki ja ilman heidän yksilöiden huippu suorituksia en usko että tästä tulee yliajelu.

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

Esports | CS:GO | IEM Road to Rio

14:30

27308e22a074265787cb05104b433dad.png  FaZe - Sprout a8a6b1a824ecb269db6152b6493d23a1.png

Sprout +1.5 | 2.05 | Pinnacle

 

  • FaZe (rain, broky, Twistzz, ropz, karrigan) on 2-0 -tilanteessa kahden pelatun ottelukierroksen jälkeen. Joukkue joutui sekä GamerLegionia että fnaticia vastaan jatkoajalla venymään voittoihin. Tämä toisaalta kertoo FaZe:n loistavasta venymiskyvystä, mutta myös siitä, että FaZe ei tällä hetkellä pelaa parhaalla tasollaan.
  • Sprout (slaxz-, Staehr, Zyphon, refrezh, lauNX) on voittanut molemmat avausottelunsa tässä turnauksessa. forZe:a vastaan Sprout teki hurjan comebackin ja eilen joukkue kaatoi Spiritin lukemin 16-12. Sprout on päässyt tähän vaiheeseen ehkä muita joukkueita helpommalla, mutta joka tapauksessa joukkueen peli on ihan kohtalaisen hyvissä uomissa ja nyt Sproutin unelma Major-turnauksesta ei ole kaukana toteutumisesta.
  • Tässä ottelussa siirrytään takaisin Bo3-formaattiin. Karttavetossa Sprout poistaa Dust2:n tai Nuken. FaZe bannaa Vertigon. Sproutin karttavalinnaksi tulee takuuvarmasti joko Ancient tai Mirage. Lähes yhtä varmasti FaZe:n karttavalinta osuu Infernoon tai Nukeen, jos se jää valittavaksi. Tämän pelikohteen kannalta Sprout saa hieman etua puolellaan omalla karttavalinnallaan, joka on joukkueelle ehdottomasti paras mahdollisuus napata karttavoitto tässä ottelussa.

 

YHTEENVETO

  • FaZe on onnistunut voittamaan molemmat avausottelunsa, vaikka joukkueen peli on hieman vaisua ollut. Sprout on hyödyntänyt suotuisan arpaonnensa viemällä voitot nimiinsä omissa avausotteluissaan ja joukkueella peli rullaa kohtalaisen hyvin. Karttaveto on tässä ottelussa hyvinkin selkeä ja kumpikin joukkue saa tässä ottelussa etua puolelleen omassa karttavalinnassaan. FaZe on tietysti ottelun selvä ennakkosuosikki eikä sitä mitenkään voi kiistää. Säästöliekilläkin pelaava FaZe on perustasoltaan erittäin hyvä joukkue ja se on osoittanut henkisen kanttinsa lujuuden useaan otteeseen. Sprout pääsee tähän peliin melko paineettomassa tilassa, koska joukkueella on kolme mahdollisuutta edetä Majoreille ja tämä ottelu lienee niistä vaikein. Sproutilla on kuitenkin mielestäni mahdollisuus ottaa vähintään yksi karttavoitto nimiinsä, sillä etenkin omalla karttavalinnallaan joukkue aiheuttaa tarpeeksi ongelmia FaZe:lle, että Sprout pääsee maistamaan menestystä ainakin yhdessä kartassa. Kohde menee oikein, kun Sprout voittaa ottelussa vähintään yhden kartan. 

 

TULOS: 2-1

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites

RMR, CS:GO

1win - G2

Vihje : G2 -6,5 kierrosta

1,89@ Coolbet

13:15

G2 tarvii tästä voiton enkä usko että he jättivät mitään sattuman varaan. G2 on joukkueensa selvästi parempi ja näkisin melko selvän voiton tässä. 1win on pelannut tässä turnauksessa 2 peliä joista saldona on 1 voitto ja 1 häviö, mutta molemmat pelit ovat olleet venäläisjoukkueita vastaan, mikä on helpottanut heidän tekemistään kun vastassa on tutut joukkueet. Nyt kuitenkin vastaan tulee paljon parempi joukkue ja heille tuntematon. Uskon G2 vievän tämän suht reippaasti.

Link to post
Share on other sites

Jääkiekko Liiga 18:30

Jyp - Sport

Pelivalinta: Joakim Kemell yli 1.5p @ 4.60 Unibet

Sport pelasi eilen kotonaan Hpk:ta vastaan häviten ottelun 2-5 lukemin. Sportin eilinen peli ja matkustaminen tämän illan vieraspeliin ei voi olla vaikuttamatta joukkueen otteisiin joten Jyp on selkeä suosikki tähän kohtaan.

Ei siis olisi mikään ihme jos Jypin joukkueen kovin laukoja Joakim Kemell (41 laukausta)  onnistuisi tässä ottelussa haalimaan parikin tehopistettä.

 

Link to post
Share on other sites

Jääkiekko SHL 20:00

Skellefteå - Timrå

Pelivalinta: Anton Lander pisteet yli 1.5 @ 6.75 Unibet

Skellefteå kävi tiistaina Belfastin vieraana voittaen ottelun CHL:ssä 2-4 lukemin. Matkustaminen ja kolmas peli 5-päivän sisään ei voi olla näkymättä joukkueen otteissa negatiivisesti. Timrållä on siis hyvä sauma jopa ottaa voitto tästä kamppailusta, tämä toki Edellyttää että Anton Lander ja kumppanit ovat pelipäällä.

Lander on tällä kaudella tehnyt 5-peliin tehot 0+3 ja esim. KHL:ssä vietetyiden vuosien pistekeskiaro on ollut 36.5p/kausi.

Landerin 2-pisteestä tarjotaan sen verran maukasta kerrointa, että täytyy lähteä sitä kokeilemaan tähän kamppailuun.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo:Portugali U23 League klo.19:00 Academico Viseu U23 — Estoril U23 btts @1.58 Unibet Molempien maalia kokeiluun tähän kohtaamiseen. Molempien joukkueiden otteluissa ei olla maaleitta säästytty.Molemille niitä on tehty 9.Academico Viseu on tehny 13 ja Estoril 12 ja sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna. Academico Viseun 5:ssä edellisessä on molemmat tehny maalin.Vielä sarjassa tappioitta pelaavan Estorilin tähänmennessä kaikissa 5:ssä pelissä on molemmilta joukkueilta maali saatu. Viseulla on nyt 2 pelii ilman voittoa ja tulokset niistä on 2-2 ja 1-3.Puolestaan Estorilin 2 edellistä päätynyt lukemiin 4-2 ja 2-2. Kertoimella ei paljoo juhlita,mutta osumalla kenties voi juhlia.  
    • Jääkiekko:Ruotsi SHL klo.20:00 Rögle - Djurgårdens Calle Själlin tekee pisteen(mukaanlukien JA) @2.05 Coolbet SHL kiekosta Själlin pojoa testiin. 1.kierros on pelattu.Molemmat hävisi avausottelunsa.Rögle hävisi vieraissa 4-2 Luleålle ja Djurgården hävisi kotonaan 0-3 Björklövenille. Rögle tässä lähempänä voittoa on,etenkin jos Djurgårdenin tehottomuus jatkuu.Kauden ekavoitto olisi mukava ja Rögle sitä kotikentällään kovemmin halajaa. Röglen pakki Calle Själlin kuului viimekaudella joukueensa parhaimpiin pelaajiin ja olikin Röglen paras syöttelijä.Avauskierroksella Själlin jäi pisteittä,mutta nyt siihen kauden pistetilin avaamisen on hyvät mahdollisuudet. Yli 2.0 kerrointa on tarjolla mm.unkalla sekä Coolbetillä.Kävin vielä vertailemassa Norkan tarjousta niin se oli 1.44 eli eipä tartte miettiä mistä ottaa.  
    • EFL Trophy/ Jalkapallo Englanti Walsall - Stevenage Stevenage AH 0 @ 1.82 Pinnacle Alkaa 21:00 Ykkösliigassa sijalla 11. tällä hetkellä oleva Stevenage pelaa muutoksen vuoksi seuraavan sarjaottelunsa vasta 10. lokakuuta joten tänään ei luultavasti turhaan lepuutella pelaajia  ja joukkue lähtenee tähän matsiin parhaalla  mahdollisella kokoonpanollansa. Stevenage selvisi näissä kinkereissä lohkovaiheesta jatkoon neljästi viimeisen viiden vuoden aikana. Kakkosliigassa tappiottomasti tällä kaudella pelannut Walsallilla on vieraspeli tulevana lauantaina jota silmälläpitäen joukkue saattaa säästellä tänään avainpelaajiaan. Ottelusta on odotettavissa tasainen vääntö josta Stevenage tulee puristamaan voiton viime minuuttien maalilla.
    • Liiga / Jääkiekko Jokerit - Pelicans Pelicans Yli 2.5 Maalia @ 1.73 Unibet Alkaa 18:30 Jokerit(17.) kyntää syvässä suossa sillä joukkueella on kasassa viiden pelatun matsin jälkeen yksi piste. Joukkueen kokoonpanossa nähdään tänään massiivisia muutoksia joukkueen "tähtipelaajien" puolustaja Matthew Caiton ja hyökkääjä Maxime Fortierin ollessa penkitettynä ottelusta. Myös puolustaja Valtteri Pulli on sivussa. Muutoksilla koetetaan selvästi herätellä surkeasti kauden alottanutta joukkuetta mutta puolustuspäässä tullaan varmasti näkemään tänään kommunikaatiovirheitä ja ylimääräistä mailanpuristamista. Joukkueen maalivahtipeli on myös melkoinen kysymysmerkki . Hätäapuna joukkueen veräjänvartijaksi pestattu konkarivahti Tomi Karhunen sai poimia lauantaina kiekon selkänsä takaa kuusi kertaa Tapparan(12.) voitettua ottelun maalein 0-6. Karhunen aloitaa tänään maalilla. Pelicans(7.) tulee kurittamaan  pakka levällään olevaa Jokereita tehden vähintään kolme maalia.  
    • Lentopallo Asian Games naiset klo 7:00 Kirgisia - Qatar Pelivalinta: Kirgisia voittaa 1.erän Kerroin: 1,23 Coolbet Qatar on pelannut todella heikosti näissä kisoissa ja en usko muutosta tulevan tässä viimeisessä sijoitusottelussakaan. Kirgisia ei myöskään ole onnistunut erääkään voittamaan tässä turnauksessa, mutta se on sentään ollut paljon lähempänä kuin Qatarilla. Kirgisia on aiemmissa turnauksissa pelannut ihan kelpo matseja ja menestystäkin on ajoittain tullut. Nyt vastus on niin heikkoa tasoa, että pidän ihmeenä jos Kirgisia ei tätä onnistuisi voittamaan. 1.erän voiton kerroin ei päätä huimaa, mutta pidän sitä hyvin todennäköisenä tapahtumana. OIKEIN
×
×
  • Create New...