Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Tennis, Umag

Jiri Lehecka vs. Dominic Thiem klo. 17.30

Thiem voittaa 2-1 -erin/4,60 PAF

Tshekin Jiri Lehecka on ollut pienen vaivan takia reilut kaksi viikkoa sivussa peleistä, kun joutui luovuttamaan Wimbledonissa Daniil Medvedeviä vastaan. Nyt tshekkitähti on päässyt Umagin turnauksessa ykköseksi sijoitettuna suoraan toiselle kierrokselle. Vastassa on kova massakenttäpelaaja, kun Itävallan Dominic Thiem tekee edelleen nousua takaisin maailman 32 parhaan pelaajan joukkoon.

Uskon, että tässä nähdään tasainen vääntö ja Thiemin pelivireen myötä ottelu kääntyy itävaltalaiselle kolmen erän taiston jälkeen.

Link to post
Share on other sites

Tennis, Umag

Stanislas Wawrinka vs. Federico Coria klo. 19.00

Wawrinka -1,5 erää/2,50 PAF

Sveitsin Stanislas Wawrinka on jo kokenut pelaaja kuten Argentiinan Federico Coriakin. Coria selvitti tiensä toiselle kierrokselle Umagin turnauksessa kaadettuaan Sveitsin Marc-Andrea Huslerin suoraan kahdessa erässä. Wawrinka pöllytti Itävallan kovalyöntistä Filip Misolicia avausottelussaan samalla tavalla.

Tässä ottelussa etu on reilusti Wawrinkalla, joka on taitava murtamaan syöttöjä. Corian syöttäminen etenkään Francisco Cerundoloa vastaan viime viikolla ei ollut kovinkaan vakuuttavaa, joten on melkoinen ihme, jos argentiinalainen tänään saa erääkään sveitsiläiseltä.

Link to post
Share on other sites

WTA Hampuri (massa) / Tennis

Arantxa Rus - Eva Lys

Arantxa Rus @ 1.61 William Hill

Alkaa 13:30

Vastakkain turnauksen puolivälierän ottelussa  maailmanlistan sijat 60. ja 167. . Naiset kohtasivat toisensa pari viikkoa sitten Contrexevillen(massa) Challenger - turnauksen puolivälierissä. Rus voitti ottelun erin 2-0 (6-4, 6-4). Rus pelaa erinomaista massakautta (37-7) minkä lisäksi Alankomaita edustava 32 -vuotias nainen on voittanut tällä kaudella neljä ITF/Challenger -tason massaturnausta. Turnauksen isäntämaata edustavan 21 -vuotiaan Eva Lysin massatilasto tältä kaudelta 4-5. Nainen on pelannut erinomaisesti tällä viikolla Hampurissa tiputtaen Sherifin(31.) ja Udvardyn(96.) ulos turnauksesta häviämättä noissa otteluissa erääkään. Rusin vasuri on kuitenkin tänäänkin myrkkyä suhteellisen kokemattomalle pelurittarelle kuten edellisessä kohtaamisessa nähtiin. Rus voittaa ottelun erin 2-0.

2-0 (6-2, 6-2)

Link to post
Share on other sites

Esports | CS:GO | IEM Cologne

17:00

48c0ae404ab70cb6110a68cfaee3057c.png  Liquid - BIG 8e9a70d753674a8bccf054217ccf17d0.png

Liquid -1.5 | 1.94 | Pinnacle

 

  • Liquid (oSee, NAF, YEKINDAR, Patsi, Rainwaker) hävisi Play-In -vaiheen ensimmäisen ottelun Astralista vastaan lukemin 10-16. Kesätauon aikana melko merkittävän rakennemuutoksen tehnyt joukkue on pelannut tauon jälkeen vaihtelevasti, mutta etenkin Astralis on edelleen osoittautunut liian kovaksi palaksi. Myös pelin taso ailahtelee, mikä on toisaalta ihan ymmärrettävää uudelle joukkueelle. Potentiaalia tällä tiimillä tosin riittää, joten tulevaisuus voi olla valoisa.
  • BIG (tabseN, prosus, Krimbo, s1n, S3NSEY) kärsi omassa avausottelussaan 10-16 -tappion Apeksia vastaan. Joukkue tuli kotiturnaukseen melko mielenkiintoisessa tilanteessa, sillä BIG:n pitää käyttää akatemiajoukkueensa pelaajia, mikä tarkoittaa sitä, että vakituinen AWP-pelaaja mantuu ei pääse pelaamaan ja hänet korvaa S3NSEY. Kun huomioidaan BIG:n edustusjoukkueen tekemät muut pelaajamuutokset kesätauon aikana, kyseessä on jonkinasteinen sillisalaatti eikä joukkue ole tällä hetkellä lainkaan vakuuttavassa vireessä.
  • Karttavetossa BIG poistaa todennäköisesti Infernon. Liquid bannaa oletettavasti Nuken. BIG taitanee valita kartakseen Overpassin tai Anubisin. Liquidin karttavalinta osunee Mirageen tai Infernoon. Kummankaan joukkueen karttavalikoima ei tällä hetkellä vakuuta, mutta mitään päivänselviä ongelmatapauksia ei ole.

 

YHTEENVETO

  • Liquid lähtee tähän otteluun selvänä ennakkosuosikkina. Joukkueen peli on ailahtelevaa, mutta perustaso ja etenkin tulivoima ovat silti korkeammalla tasolla kuin BIG:llä, jonka kokoonpanotilanne on melko ongelmallinen. Ei tämä tulos ole kirkossa kuulutettu, mutta väitän Liquidilla olevan enemmän varaa parantaa eiliseen nähden ja perushyvällä suorituksella BIG pitäisi kaatua suoraan kahdessa kartassa. Kohde menee oikein, kun Liquid voittaa ottelun lukemin 2-0. 

 

TULOS: 2-1

Link to post
Share on other sites

Pöytätennis. Setka Cup

Tytskyi - Reznychenko

Vihje: Reznychenko -1.5 Erää

Vedonlyöntitoimisto: Bet365

Kerroin: 2.10

Alkamisaika: 17:55

- Tytskyi sekä Reznychenko kohtaavat Setka Cupin puolella. Reznychenko tähän otteluun lähtee pienoisena suosikkina mutta saisi mielestäni lähteä hiukan suurempanakin suosikkina tähän otteluun tultaessa. Tytskyi ei ole kovinkaan kummoinen pelaaja eikä ole viime otteluissaan juuri ihmeitä esittänytm Reznychenkolla puolestaan kulkenut todella hyvin marssinut melkein poikkeuksetta voitosta voittoon. Reznychenkon vahvuudet sopivat erinomaisesti Tytskyin heikkouksia vastaan ja hyvältä match upilta vaikuttaa Reznychenkolle. Reznychenkon uskon tässä ottelussa menevän menojaan ja voittavan vähintään kahden erän marginaalilla.

Link to post
Share on other sites

Esports | CS:GO | IEM Cologne

20:30

2e3704c473d68086eafe5e5165cde39c.png  Complexity - OG 44c7b5cb0b4f5d0444ab79db845dd6b1.png

Complexity | 1.94 | Coolbet

 

  • Complexity (hallzerk, floppy, JT, Grim, EliGE) hävisi avausottelunsa fnaticia vastaan lukemin 17-19. Joukkue pelasi omaan tasoonsa nähden perushyvän ottelun, mutta joutui lopulta taipumaan jatkoajalla. Complexityn peruspelin taso on ollut kesätauon jälkeen ihan kohtalaisella tasolla, mutta joukkueen ongelmana on ollut tiukkojen pelien klaaraaminen ja useammin Complexity on ollut häviävänä osapuolena ratkaisevilla kierroksilla.
  • OG (k1to, F1KU, nexa, FASHR, regali) kärsi niin ikään 17-19-jatkoaikatappion omassa ottelussaan 9INE:a vastaan. OG pöllytti kokoonpanoonsa urakalla kesätauon aikana, mutta tähän asti uudelleen rakennettu kokoonpano on ollut pettymys. Toki odotukset eivät olleet kovin korkealla, mutta neljä tappiota neljästä ottelusta kesätauon jälkeen ei ole hyvä merkki lähitulevaisuutta ajatellen.
  • Karttavetossa OG bannaa Nuken ja Complexity poistaa luultavasti Ancientin. OG valinnee kartakseen Miragen tai Infernon. Complexity puolestaan turvautunee Overpassiin tai Anubisiin. Näillä kartoilla on erittäin mahdollista, että ottelun ratkaisua haetaan kolmannesta kartasta.

 

YHTEENVETO

  • Complexity ja OG lähtevät tähän otteluun melko tasaväkisistä asetelmista. Kumpikin joukkue on kärsinyt kesätauon jälkeen enemmän tappioita kuin voittoja, mutta mielestäni Complexity on tällä hetkellä vakaammassa tilassa kuin uudelleenrakennettu OG:n joukkue. Suurista tasoeroista ei voida puhua, mutta pidän joka tapauksessa Complexitya tämän ottelun lievänä ennakkosuosikkina ja Complexityn otteluvoitto laitetaan lapulle. Kohde menee oikein, kun Complexity voittaa ottelun. 

 

TULOS: 0-2

Link to post
Share on other sites

Pöytätennis. Setka Cup

Myryfianskyi - Yurkov

Vihje: Yurkov 3-0

Vedonlyöntitoimisto: Bet365

Kerroin: 3.10

Alkamisaika: 19:00

- Setka Cupin puolella kohtaavat Myryfianskyi sekä Yurkov. Yurkov lähtee tähän otteluun suurena suosikkina 1.25 kertoimella ja mitään muuta kun Yurkovin suoraa 3-0 voittoa ja hallintaa on vaikeaa nähdä tässä tapahtuvan. Myryfianskyi ei ole lähelläkään Yurkovin tasoa eikä ole myöskään esittänyt mitään kovinkaan kummoisia otteita pöydällä viime otteluissaan. Yurkov puolestaan pelannut ihan lights out ja voitti näiden pelaajien ainoan käydyn keskinäisen kohtaamisen suoraan 3-0 luvuin selvin erin ja näin uskon käyvän jälleen.

Link to post
Share on other sites

RAvit lähtö 7 Bergsåker

pysola top3 kerroin 1.90@bet365

PYsolalla on tälle kaudelle kuusi top3 sijoitusta 10 lähtöön. Viime lähdössä se meni ennätyksensä 24.6aly ja muutama lähtö sitten 25.5ke volttiennätyksensä. Joten uransa parhaassa vireessä erityisen suoritusvarma hevonen hyvältä lähtöpaikalta todella lähellä onnistua tänään.

Link to post
Share on other sites

Ravit Bergsåker lähtö 8

CAbron-Com Isidor-Nemesia Boko valinta cabron kerroin 2.30@unibet (oikein)

Östren ajokki on sijoittunut 5/5 tämän kauden starteista totoon ja 8/10 koko uran starteista. Ennätys on myös kolmikosta selvästi kovin 13.8ake. tänään riisutaan vielä kengät ja lähdetään tosimielellä metsästämään taas totosijoitusta

Link to post
Share on other sites

Mlb, Baseball

Guardians - White Sox

Vihje : Guardians ML

1,86@ Bet365

03:10

White sox ei ole vakuuttanut minua tällä kaudella ja melko vaikeaa kautta pelaava Cease tulee heille syöttämään. En usko että White Soxin porukalla ole palaa tässä mittelössä. Guardians all round kelpo jengi js paljon paremmista asetelmista tähän.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 TPS - Jukurit Tekee vähintään 2.pst Lukas Wernblom @3.50 Unibet TPS puolelta pistepörssiä johtavan Wernblomin parit pojot kokeiluun. TPS ottanut 2 voittoa ja yhden hävinnyt.Sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna,mitä Jukureilla.Jukureilla 4:stä pelistä tappioita ja voittoja 2.Jukurit on 2 edellistään pelannut kotonaan ja pelasikin ne hyvin.Vieraissa sitten Jukureilla onkin vaikeampaa ja tänään TPS kotonaa tulee olemaan hankala Jukureille. Turkulaisia kismittää niukka 2-1 häviö Sportille ja paluu voittojen tielle on tässä lähellä.TPS 1.kenttähän on sitä tahtipuikkoa heilutellut,kun pistepörssiä vilkuillaan. Takuulla hyökkäyskolmikolle Wernblomille,Haudumille sekä Bryggmanille tulee niitä huonoja/pisteettömiä pelejäkin kaudenedetessä.Tässä kohtaamisessa kuitenkin 1.kentällä on saumoja tehä niitä pisteitä useampikin ennakkoon sarjanheikoimpiin kuuluvaa Jukureita vastaan. Lottoohan tää Suamikiakko on,mutta jos TPS hyökkäyskolmikolta Wernblom,Haudum,Bryggman nähdään nopea maali,jossa Wernblom on osallisena jollain tavalla niin silloin ollaan jo lähellä ja otetaan kokeiluun,kun sitä on tarjolla.
    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina. OIKEIN
    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
×
×
  • Create New...