Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

6.3 lauantai


Recommended Posts

Alice Laukko - Little Tröjborg 1 1.75 Nordicbet***½

-Alice Laukko jäi viimeksi pussiin voimissaan. Se teki todella hyvät juoksut viime starttia edeltävissä parissa startissa. Hevonen on kovassa kunnossa.

-Little Tröjborgilla riittä kierrettävää. Kierrettävää on voittoa ajatellen ainakin liikaa. Kunnossa sekin on, mutta lähtöpaikkojen takia AL selvä suosikki pariin.

Link to post
Share on other sites

Löytyy mukavasti pikkupelattavaa tälle päivälle :)

FoKoPo +5,5 - Namika Lahti 2, 1.80 Unibet

- Forssalaiset ajautuneet 11 pelin tappioputkeen ja keväällä näyttäisi karsinnat olevan edessä. Materiaaliltaan FoKo on aika oikeutetulla sijalla. Lahti taistelee vielä play-off paikasta, viimeksi se otti tärkeän voiton Lrannasta kotonaan. Vieraissa Namika on ollut vaisu, mutta nyt vastus on niin heikko että eiköhän tästä kauden 4.voitto ole tiedossa. Tämän kauden kaikki kolme keskinäistä päättynyt Lahdelle.Toivotaan että tasoitus riittää, mutta Namika 1.55 Veikkauksella kelpaa hyvin myös tupliin.

Sitten jännärivetoja Madrid-Sevilla matsiin.

Real Madrid- Sevilla:

Gonzalo Higuain Scores 2.00 Nordicbet

Tekeekö pelaaja ottelussa vähintään 2 maalia: Gonzalo Higuain YES 5.00 Unibet

- Higuain on huippuiskussa! Loukkaantumisen jälkeen mies on päässyt kuntoon. El Pipita viihtynyt Bernbauella ja tekee suurimman osan maaleistaan kotipeleissä. Tällä kaudella 18 peliä La Ligassa, jossa mies iskenyt peräti 16 byyriä, 11 kotona. Realin peli ollut viime aikoina todella loistavaa, 5 peliä joissa peräti 20 maalia. Peli paranee koko ajan, joten eiköhän tänään nähdä samaa virettä myös Higulta.

Cristiano Ronaldo scores 1.95 Unibet

- Ronaldo niinikään kovassa vireessä, loukkaantumisen jälkeen CR on päässyt vireeseen. 15 peliä tällä kaudella La Ligassa, 13 maalia! Hyökkäyspeli toimii koko Madridin joukkueella todella hyvin ja CR:stä näkee sen valtavan maalihalun, mikä miehellä on ollut jo ManU:n ajoista lähtien. Luultavasti kerran käy kihauttamassa Sevillan häkkiä.

Sergio Ramos, will get booked 2.50 Nordicbet

- Ramos on todella korttiherkkä pelaaja, lähes joka toisessa pelissä napsuu kortti. Sevilla ei kuitenkaan ole niin paska joukkue, etteivätkö he saisi jonkinlaista hyökkäystä aikaiseksi. Tällöin Madridn puolustusta koetellaan, joten hyvin todennäköistä että Ramos sen yhden kortin ottaa..

Rauhallisella panostuksella!!!!! Lähinnä lisäjännitystä Valkoisten peliin. :thumbup:

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jääkiekko:SM Liiga klo.18:30 TPS - Jukurit Tekee vähintään 2.pst Lukas Wernblom @3.50 Unibet TPS puolelta pistepörssiä johtavan Wernblomin parit pojot kokeiluun. TPS ottanut 2 voittoa ja yhden hävinnyt.Sillä on 1 ottelu vähemmän pelattuna,mitä Jukureilla.Jukureilla 4:stä pelistä tappioita ja voittoja 2.Jukurit on 2 edellistään pelannut kotonaan ja pelasikin ne hyvin.Vieraissa sitten Jukureilla onkin vaikeampaa ja tänään TPS kotonaa tulee olemaan hankala Jukureille. Turkulaisia kismittää niukka 2-1 häviö Sportille ja paluu voittojen tielle on tässä lähellä.TPS 1.kenttähän on sitä tahtipuikkoa heilutellut,kun pistepörssiä vilkuillaan. Takuulla hyökkäyskolmikolle Wernblomille,Haudumille sekä Bryggmanille tulee niitä huonoja/pisteettömiä pelejäkin kaudenedetessä.Tässä kohtaamisessa kuitenkin 1.kentällä on saumoja tehä niitä pisteitä useampikin ennakkoon sarjanheikoimpiin kuuluvaa Jukureita vastaan. Lottoohan tää Suamikiakko,mutta jos TPS hyökkäyskolmikolta Wernblom,Haudum,Bryggman nähdään nopea maalia,jossa Wernblom on osallisena jollain tavalla niin silloin ollaan jo lähellä ja otetaan kokeiluun,kun sitä on tarjolla.
    • MLB klo 2:45 St.Louis Cardinals - San Fransisco Giants Pelivalinta: St.Louis Cardinals ML Kerroin: 1,71 Pinnacle San Fransisco lähtee tähän vierasmatsiin melko heikolla lyöntiosastolla. Muutamia hyviä lyöjiä sivussa ja kokoonpanossa muutamia kokemattomia lyöjiä. St.Louisin rosteri sen sijaan lähempänä normaalia ja odotankin kotijoukkueelta vahvaa suorittamista tässä matsissa. Syöttäjissäkään ei suurta eroa, ehkä Giantsin Roupp on ennakkoon hieman vahvempi, mutta tuskin merkittävää eroa tulee syöttäjien osalta. St.Louis lähtee matsiin mielestäni selvähkönä suosikkina. OIKEIN
    • 19:30 Como - Parma Comojärven hulppeissa maisemissa viimekauden yllättäjä, ja neljänneksi sijoittunut Como haastaa viime kaudella keskikastissa viihtyneen Parman. Como pelasi viime viikolla chämppäriä, kun taas Parma on saanut huilata yli viikon ja valmistautua tähän matsiin. Como on luonut maaliodottomaa noin 1,83 per matsi mutta tehnyt 2,33 maalia. Parma taas on ollut hyökkäyspäässä koko sarjan surkein toistaiseksi ja maaliodottomaa on kertynyt noin 0,61 per matsi. Parman hyökkäysodotus tässäkin pelissä jää alle 0,6 ja Comolta odotan noin 2,25. Como on big chances listalla sijalla 14/20 ja Parma pitää peräpaikkaa tällä listalla.    alle 3 maalia @1,92 @coolbet  
    • Lentopallo, EM-Kisat Viro - Belgia Belgia -2.5 Erää Vedonlyöntitoimisto: Unibet Kerroin: 2.04 Alkamisaika: 20:00 - Viro sekä Belgia kohtaavat EM-Kisoissa. Belgia selvästi parempi jokaisella osa-alueella ja maailman yksi parhaimmista ellei paras hakkuri Reggers tulee tässä pelissä tekemään valtavasti tuhojaan. jopa pientä ylikerrointa tarjolla sillä itse näen tämän siellä 1.7~ paikkeilla.
    • Käsipallo, Superliga Stal Mielec - Wybrzeze Gdansk Yli 60.5 Maalia Vedonlyöntitoimisto: Bet365 Kerroin: 1.85 Alkamisaika: 18:00 - Käsipallon Superligan puolella kohtaavat Stal Mielec sekä Wybrzeze Gdansk. Paljon maaleja lähdetään otteluun hakemaan näiden kahden joukkueen välillä, viime kauden kahdessa kohtaamisissa nähtiin 64 sekä 67 maalia, Gdanskin tämän kauden avauksessa maaleja tuli myöskin 67. Gdansk viime kauden 3. sijan nappasi itselleen ja on tunnettu nimenomaan kovasta hyökkäyksestään sekä kovalla temmolla pelaamisesta mutta omiin tulee yksinkertaisesti liikaa maaleja joka kostaantui isosti joukkueelle viime kaudellakin. Gdanskia on lupa odottaa tälläkin kaudella sarjan kärkipäähän siinä missä Stal Mielec keskikastin porukoita. Uskon vahvasti vauhtia ja maaleja tässä ottelussa nähtävän sillä puolustus ei kummankaan joukkueen vahvuuksiin kuulu ja edelliskauden kaksi keskinäistä kohtaamista siitä myös todisteena.
×
×
  • Create New...