Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Italia Serie B jalkapallo

Latina - Spal

Spal @2.02 Paf

Klo 16:00

Vielä pelattava kerroin on tämä niin laitetaan tämä jo tänne. Tässä pelissä kohtaavat kaksi ääripäätä toisistaan, Spal johtaa sarjaa ja puolestaan Latinalla ei ole pelit kulkeneet ja pitävät perää sarjataulukossa. Kotijoukkueella ei ole pelit kulkenut ja siihen vielä taloushuolet niin kausi ollut aikalailla siinä, 36 ottelusta vain 5 voittoa ja kotona voitettuja otteluita on kolme. Mikä pistää silmään niin Latina on pelannut todella useasti tasapelejä, joten he eivät ole saaneet käännettyä tasaisia pelejäkään voitoiksi. Kotijoukkue kärsii tällä hetkellä 4 ottelun tappioputkessa ja siihen kun lisätään vielä ettei joukkue ole pystynyt voittamaan yhdeksään edelliseen otteluun ja edellinen kotivoittokin on vasta Tammikuulta. Vierasjoukkue Spal on tiukasti kiinni noususta Serie A:han ensi kaudeksi, viisi pistettä erottaa takana tulevat Verona ja Frosinone. Spal on mukavassa kolmen ottelun voittoputkessa ja viime ottelusta kun otetaan se miten toisella puoliajalla joukkue pelasi niin joukkue on vahvoilla. Vaikka sarja on kotivoittoinen ja kotietu on suuri niin Spal on sarjan paras vierasjoukkue ja vastassa on sarjan häntäpäähän jäänyt Latina niin tästä ottelusta olisi otettava tärkeät kolme pistettä ja tukevoittaa johtoaan sarjakärjessä.

Kohde menee oikein kun Spal voittaa ottelun

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Irlanti:1.divisioona jalkapallo klo.21.45

Athlone  Athlone - Wexford  Wexford

btts @1.91 ComeOn

Irlannin 1.divisionan jumbo kahinoista koitetaan molempienmaalia.

Kotijoukkue Athlon on on taulukossa sijalla seitsemän 4pistettä vastustaja Wexfordia edellä.Athlonin viimekierroksienpelit ovat olleet hyvinkin runsasmaalisia.Se on myös sarjan eniten päästyny omiinsa ja 22 päästetylla maalilla sen keskiarvo on 2.75 päästettyämaalia otteluakohden.Athlonen viidessä edellisissä sarjamatsissa omassa päässä on soinut 18 kertaa joka on varsin miehekässuoritus.Wexford on sarjan vähiten maalia tehnyt joukkue,mutta nyt sille tarjotaan mahdollisuudet parantaa tuota tilastoa.Kahdeksassa käymässään ottelussa se on onnistunut vain neljästi.Tästä jumbotaistosta uskoisin molempien hakevan kovasti voittoa,koska harvinaista se on molemmille ja se kiinnostaa.Wexford hakee vielä sitä ensimmäistävoittoa,mutta tuleeko se jää nähtäväksi.Athlone venyy kyllä kotonaan siihen maaliin uskoisin niin ja suotakoon nyt Wexfordillekin se yksi osuma,kun Athlone on niitä antanut muillekin.

e.tämä meni väärällepaivälle,eli ottelu on 21.4 ja siirretty sinne!

Link to post
Share on other sites

Viikon Bannion.

Jotta elämään tulee lisää jännitystä, niin tästä eteenpäin (lähes) joka lauantai luvassa yksi omista vedoista omasta seurannasta perusteluna täällä pitkävetovihjeissä. Yritän valita lupaavimman kohteen ottaen huomioon sen osumistodennäköisyyden sekä kertoimen. Omassa seurannassa tulee viikossa jo aika monta kohdetta, ja plussalle yleensä päästään sillä, että enemmän osuu kuin menee hutiin. Yksi kohde on siis aika vähän, mutta silti, tässä tämän Viikon Bannion.

Bundesliiga

Klo 19:30,

Mönchengladbach - Dortmund

kotijoukkue voittaa, asian handicap +0,25 @2,08 (Unibet)

Dortmundilla on ollut vaikea vaihe. Ensin koettiin pommi-isku ja sen jälkeen hävittiin kaksi kertaa Monacolle. Vain muutama päivä sitten käytiin ratkaiseva Mestarien liiga -kamppailu, joka vaati joukkueen voimavaroja. Kotimaan liigassaan joukkue taistelee suorasta paikansa ensi kauden Mestarien liigaan Hoffenheimin kanssa. Vime aikoina saldo ei ole vieraissa ollut mitenkään hyvä ja maalia kohti olevia laukauksia saa etsiä melkein kamman kanssa.

Mönchengladbachin kausi alkoi surkeasti, mutta on ollut piristymään päin. Päämääränä lienee tällä hetkellä kahden pisteen päässä odottava Eurooppa liiga -paikka. Kotona peli on kulkenut kohtalaisesti. Bayen Munchenia vastaan tuli maalin tappio, mutta Hertha Berlin kaatui tilastoilla 22/7 (tilanteet/kohti maalia) ja Schalke 19/7. Nyt vastaan tulee väsynyt ja motivaatiotaan etsivä Dortmund.

Vieraat haluavat varmasti revanssia pettymyksilleen, mutta en usko, että se tulee olemaan niin helppoa kuin mitä kertoimet antavat ymmärtää.

Voitolla napsahtaa koko kerroin, tasapelillä puolet siitä.

Vaihtoehtoinen veto, eli veto joka oli myös harkinnassa viikon vedoksi: Hertha Berlin - Wolfsburg, kumpikin joukkue tekee maalin @1,80 (bet365)

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Salibandy, superfinaali: Klo: 16.45 Classic - EräViikingit  

 

Sankareiden syntymäpäivä, superfinaali. Salibandy-ystävien kauan odotettu päivä, jossa Classic ja Eräviikingit kohtaa Hartwall Areenalla.

Runkosarjassa nämä kaksi joukkuetta mittelivät kahdesti, ja Classic voitti molemmat. Runkosarjan voittaja Classic kärsi runkosarjassa vain kaksi tappiota, molemmat Seinäjoen Peliveljiltä. Vain pisteen perään jäänyt EräViikingit kärsi 4 tappiota, niistä kaksi siis Classicille, yhden Turun Palloseuralle, ja yhden Tampereen Kooveelle. 

Molemmista joukkueesta löytyy taitoa. Classicin parhaana pistemiehenä runkosarjassa hääri Sami Johansson, joka paukutti 25 otteluun tehot 44+12=56 . Puolestaan Ervin paras pistemies oli Miko Kailiala tehoilla 36+15=51. Play-offseissa kyseinen herra Kailiala on paukutellut 12 otteluun 18+10=28.

 

Odotettavissa on varmasti tiukka ottelu, ja yleisö saa nauttia koko rahan edestä. Mielestäni kuitenkin Classic lähtee ennakkosuosikkina otteluun, ja vedonvälittäjät ovat samaa mieltä. 

Paras kertoin irtoaa Bet 365:lta, @2.00.

 

Kohde osuu, kun Classic voittaa ottelun varsinaisella peliajalla. 

Pelionnea!

 

Link to post
Share on other sites

Nhl -ottawa senators- Boston Bruins kohteeseen 1 kerroin 2.70

Heti ensiksi haluan tehdä ihmisille jotka lukee vihjeitä ni että pyrin välttämään ali kertoimia eli alle kahden kertoimia. Olen aika paljon tutkinut oppaita ja kirjoituksia jossa kerrotaan voittavat vedonlyönnistä. Eli sama täällä en hae enää vp pisteitä jostain 1.20 kohteesta. Oli mikä thansa julkaisu niin siellä kerrotaan välttämään   alle 2.0 keroimien käytöstä. Joskus harvoin se on perusteltua mutta niin kuin sanon että vältän niitä. 

Eilinen kohteeseen olen tyytyväinen vaikka se ei pitänyt. Montreal hallitsi yli kaksimerää peliä mutta ei pystynyt tappamaan peliä. Valitsen aina joukkueen jonka peli ón parempaa.  Ja niin kuin olen sanonut niin aina se joukkue ei voita. Montreal saa syyttää siitä itseään.  Yv ssä annettiin karsealla virheellä Rags tekemään av maali. 

Mutta tähän peliin. Kerroin on älytön ylikerroin. Ja Senators ille on niitä tarjottu koko sarjan . Ne on pitänyt oman pelikassaa pystyssä.

Ironista oli että viime pelissä Bostonin pelasi pelillisesti sellaisen pelin jolla se olisi voinut jopa voittaa. Minusta se oli Bostonin parhaimpia pelejä. 

Mutta sellaista tää on. Mutta minusta peli tilanteissa johon kuuluu luistelu ,kaksinkamppailut kiekollinen peli niin ottawa on ollut edellä Bostonia. Ja Ottawan johto sarjassa ei itselleni ole yllätys. Mutta peli yhtiön jatkuvat ylikeroimet herättää ihmetystä.  Eikä tällä keroimella tätä voi jättää kokeilematta. Olen kertonut aikaisemmin tästä sarjasta aika paljon joten en ala toistamaan joukkueiden erosta. Mutta ekan ottelun Tuukka rask yksin voitti Bostonilla huikealla pelillä än.  Boston oli niin huono. Mutta tämä oli hyvä esimerkki maalivahti en vaikutuksesta pelin tuloksiin. Tai silloin kun päästää helpon. Tiukka Ottelupari voi yksittäisiä ottelussa ratkea näihin. Pekka rinteen peli on hyvää. Mutta kyllä  predsin viisikko puolustus pelaa rinteellä voittoja. Siellä pelataan läheltä niin tiukkaa vastustajan hyökkääjät maalisektorilta ulos. Eli rinteellä ei ole juuri avopaikkohin hyökkääjät päässyt. Sitä kuuluisaa sekuntia vastustajan hyökkääjät ei saa. Aina on häirintää. Jos rinteellä kysyttäisiin niin antaisi varmaan tunnustusta pelaajille puollustus pelaamisesta. Preds pelaa parasta puollustus peliä nyt koko sarjasta.  

Tänään homma ratkeaa maalivahti hinta ja viimeistelyyn. Joukkueet oli viime pelissä tasavahvoja ja Bostonista pelasi hyvin. Joten on helppo valita kotijoukkue ylikeroimen la. 

Pelionnea

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

FA Cup, Välierät, Englanti, KLO 19.30

Chelsea - Tottenham (Pelataan Wembley Stadionilla) 

Valinta: Chelsea DNB

Kerroin: 1.91 (WilliamHill) 

  • FA Cupin välierissä kohtaavat kaksi joukkuetta, jotka taistelevat myös Valioliigan mestaruudesta. Kummankin on pakko voittaa Valioliigan puolella, mutta luulisi FA Cupinkin kiinnostavan. Haastattelujen mukaan kuitenkaan kumpikin lähtee aivan ykkösmiehistöllään. 
  • Chelseasta on tullut Tottenhamille viime vuosina melkoinen peikko. Edellisestä 16:sta kohtaamisesta Tottenham on voittanut vain kahdesti ja nekin White Hart Lanella. Joukkueet ovat kohdanneet myös FA Cupissa neljä kertaa viimeisten vuosien aikana ja Chelsea on vienyt niistä kolme ja yksi päättyi tasalukemiin. 
  • Tottenham on edennyt edellisen kerran FA Cupin välieristä jatkoon vuonna 1991, jolloin se kaatoi lopulta finaalissa Nottingham Forestin. Sen jälkeen ei Tottenhamia olla finaalissa nähty, mutta välierissä on tullut sen jälkeen peräti 5 kertaa pataan. 
  • Chelsea kuitenkin juuri tällä hetkellä näyttäisi olevan Tottenhamia parempi joukkue, ainakin Valioliigan esitysten mukaan. Lisäksi Chelsea on historiansa aikana osoittanut olevan Tottenhamia parempi Cup-muotoisessa turnauksessa. 
  • Joukkueet ovat äärimmäisen tasaiset ja ottelussa voi todennäköisesti käydä miten vain. Uskon kuitenkin tässä tilanteessa Chelsean olevan todennäköisempi ottelun voittaja/jatkoonmenijä. 

Tulosveikkaus: 2-1

 

Kohde menee oikein, kun Chelsea voittaa. Panos palautetaan, jos ottelu päättyy varsinaisen peliajan jälkeen tasan. 

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Jalkapallo Segunda (Espanja)

Vallecano - Lugo

Btts @2.00 ComeOn

Klo 19:00

 

Madridin lähiöseura Vallecano vastaanottaa 15 000 paikkaiselle Estadio de Vallecasille nousutaisteluun haluavan Lugon. 

Vallecano on sijalla 15. Se tarvitsee kuitenkin todella tiukassa sarjassa pisteitä sillä putoamisviiva on vain neljän pisteen päässä. 

Madridilaiset ovat pelanneet huikeasti viisi viime matsia. 0 häviötä ja voitot Gironasta (sija 2) , ja Oviedosta (5.)  sekä tasuri Teneriffan (3.) kusannuksella.

Itseluottamus varmasti korkealla. 

 

Sitten Lugo. Joukkue on sijalla 8. ja voitolla joukkue olisi kahden pisteen päässä Cadizista joka on viimeisell nousukarsinta sijalla. Lugon hyökkäyspään pelote on liigan maalipörssiä johtava Joselu. Mies on mättänyt 20 maalia. 

Joukkue on ollut vieraissa melkoinen tasapelikone, sillä 5/6 viime vieraspeliä ovat päättyneet 1-1. En yllättyisi jos tänään taululla olisivat samat lukemat. Joukkue on luonut n. 8 maalipaikkaa per peli ja kun 3-5 saadaan kohti maalia niin näissä olosuhteissa uskon ettei Lugo maaleitta jää. 

 

Molemmilla panosta. Vallecanolla kotietu, loistava vire.

Lugolla liigan kolmanneksi eniten maaleja tehnyt hyökkäys, ja halu päästä nousukarsintaan. 

 

Tulosveikkaus: 2-2 (Guerra 1-0, Joselu 1-1, Guerra 2-1, Campillo 2-2)

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites
8 tuntia sitten, Skynyrd said:

Heti ensiksi haluan tehdä ihmisille jotka lukee vihjeitä ni että pyrin välttämään ali kertoimia eli alle kahden kertoimia. Olen aika paljon tutkinut oppaita ja kirjoituksia jossa kerrotaan voittavat vedonlyönnistä. Eli sama täällä en hae enää vp pisteitä jostain 1.20 kohteesta. Oli mikä thansa julkaisu niin siellä kerrotaan välttämään   alle 2.0 keroimien käytöstä. Joskus harvoin se on perusteltua mutta niin kuin sanon että vältän niitä. 

Nyt paistaa jo turhautuminen :D Älä mieti liikaa mitään kertoimia. Tässä sinulle sinun alikerroin,  joka ei minua kiinnosta vaan otan sen, sillä uskon sen osuvan. 

 

Jääkiekko 

NHL 

KLO  22.00

 

Minnesota Wild  - St.Louis Blues 

Valinta : X2 ( Tasapeli tai St.Louis Blues )

Kerroin : 1,79 ( Unibet )

 

Game 5 St.Louis Blues johtaa sarjaa voitoin 3-1.

 

Minnesota oli veitsi kurkulla, mutta onnistuivat ensimmäisellä kerralla välttämään putoamisen.   Jos katsotaan tarkemmin,  niin kyllähän Wild on hienokseltaan ollut pelillisesti parempi joukkue.  G1 oli ihan puhdas Blues -molarin Jake Allen ryöstöä. Wild on vain maalipaikkoja tuhlannut aivan liikaa.  Nyt ollaan Sen takia tässä tilanteessa. 

Blues on puolustanut hyvin ja iskenyt terävästi vastaan.  Joukkueesta löytyy myös ratkaisijoiksi Stastny,  Tarasenko,  Swartz, eli kyllä Blues saa maaleja luotua paikoista.

Pelit ovat olleet erittäin tasaisia ja eiköhän tämäkin ole samantyylinen. Jatkot ei ole kaukaa haettu, joten siksi X2, sillä jotenkin uskon, että Wild kuitenkin lähtee kesälomille. 

 

St.Louis Blues,  kunhan ei häviä varsinaisella peliajalla, niin tämä kohde menee oikein. 

 

TOINEN VIHJE JA PERUSTELUT JATKUU SIINÄ MYÖS TÄLLE( yläpuoliselle)  VEDOLLE

 

Minnesota Wild - St.Louis Blues 

Valinta : Kotijoukkueen ( Minnesota) Maalit U 2,5 maalia - Normaali Peliaika 

Kerroin : 1,87 ( Unibet )

 

Minnesota on tuhlannut paikkoja ja vaikka sanonta kuuluu, että "pitkässä juoksussa ne osuu", niin luultavasti aika loppuu kesken.  Myös edelleen uskon, että Wild ei ole niin henkisesti valmis nousemaan tuolta ja Bruce Boudreau poffi-historiaa huomioiden on luultavasti G7 pelissä ainakin liikaa. 

Huomioitavaa 

- Minnesota Wild ei ole kotona päiväotteluissaan ollut kovin hyvä.  Tämä on päiväpeli paikallista-aikaa ja ainakaan aikasemmin viikonloppu päiväpelit ovat olleet aika kuraa Wild kannalta. 

Yleisesti päiväottelut ovat vähämaalisia ja kun kyse poffeista ja tasaisesta parista, niin tuskin maali juhlia nähdään,,ainakaan kotijoukkueelta. 

 

Kunhan Minnesota tekee alle 3 maalia varsinaisella peliajalla, niin tämä kohde menee oikein. 

 

YHTEENVETO KAIKKIIN

Minnesota Wild on ollut minun muistini mukaan surkea päiväotteluissaan viikonloppuisin ja siihen muutenkin yleinen päiväottelu taso koko liigassa, niin vaikea nähdä Wild kauheasti maaleja tekevän,  mikäli Blues -vahti Allen ei  ala imaisee  ( mikä ei ole vihjaajan vika)

Vähämaalinen ottelu on odotettavissa,  niin Blues X2 ei ole kaukaa haettu,  sillä itse en usko, että Wild tuolta nousee enää.  muistettava ,  että Wild-pelaajat myös alkavat uskomaan taas, että "hei mehän noustaan täältä " JA KAS KUMMAA, alkaa taas paikkojen tuhlailu,  kun mailaa puristaa. 

 

En ajatellut kertoimia, kunhan on sellainen usko, että  Wild ei pärjää tänään ja silloin Blues on hyvä kohde,  että päiväpeli + Wild= joukkue Wild ei oo maaaliahne joukkue tänään. 

 

@Skynyrd älä mieti liikaa kertoimia vaa pelaa kohteita johon Uskot,  on siinä 1,50 tai 5,60 kerroin :)

 

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

 

Bundesliiga jalkapallo

 

Ingolstadt- Bremen

 

Bremen dnb @2.23 Paf

 

Klo 16:30

Hieman vähemmän kerennyt bundesliigaa seuraamaan, joten vetoni perustuu pelkkiin tilastoihin,jotka puoltavat mielestäni bremeniä. Sarjan huonoin kotijoukkue vs kuntopuntarin kärki. (Livetulokset) Bremen ollut hurjassa lyönnissä, 9 ottelua tappiotta ja viimeset 5 peliä maalisuhde 15/5.

Kerroin on mielestäni kokeilemisen arvoinen, myös suoravoitto (@3.10 paf) houkuttelee.

Lycka till?

Link to post
Share on other sites

Lauantain suomensarjojen pelivalintojani lyhyillä kommenteilla:

Ilves - RoPS 16:00

Ilves on taas aliarvioitu kauden alkaessa kun puhutaan potentiaalisista mitalikandidaateista. Kausi on alkanut kuitenkin hyvin ja viime kierroksella otettiin SJK:sta kova päänahka vieraissa. Tappio oli käytännössä SJK:lle ensimmäinen uudella kotistadionilla. Hilander on edelleen sivussa kokoonpanosta ja maalissa jatkaa nuori Luukkanen. Ilveksen kotietu on yliarvostettu tässä kohteessa liian korkealle ja siitä lähtee iso osa pois jo sen takia, että ottelu pelataan Ratinassa eikä Tammelassa. Lisäksi Ratinankaan luonnonnurmi ei tässä vaiheessa kevättä ole varmastikaan parhaassa kunnossa, joten Ilves ei pääse mielin määrin hallitsemaan kontrolloidusti peliä. Vaikka RoPS onkin päästänyt parissa ensimmäisessä pelissä 10 maalia omiin, niin puolustuksen emämunaukset saadaan kyllä tilkittyä kauden edetessä. RoPS:n pelaajat ovat saapuneet jo aamulla Tampereelle, joten lepo- ja valmistautumisaikaa on riittävästi iltapäiväpeliin. Olosuhteet huomioiden RoPS X2 vaikuttaa erittäin mukiinmenevältä kohteelta. 2.63 Bet365

Manse PP - Porin Pesäkarhut

Pesiskausi käynnistyy Tukholmassa, kun neljä suomalaisjoukkuetta koittaa viedä lajia ruotsin markkinoille. Kummallakaan naistenkaan joukkueista ei tule olemaan juuri  etua kentästä, sillä joukkueet pääsevät vasta lämmittelyssä testaamaan kenttää. Joukkueet ovat olleet Espanjassa leireilemässä mutta sen isompaa tuntumaa ei vielä kauteen ole. Aloitetaanhan kausi tällä tavalla vajaa kuukausi muita aiemmin. Pesäkarhut on kuitenkin etenkin sisäpelissä laadukkaampi joukkue ja riippuu täysin ulkopelistä saavatko porilaiset täydet pisteet mukaan. Pienenä viihdebetsinä lähtisin pelaamaan porilaisia, kun näin kauden alussa saa heille vielä näinkin hyvän kertoimen. Ottelut eli molemmat miesten ja naisten näkyvät muuten sitten Ruudusta. Pesäkarhut 2.60 Unibet

JoMa - KPL

Kun seuraa naisten ottelua, niin kenttä näyttäisi olevan erittäin kapea ja kuluttava juostava, joten juoksuja tuskin tullaan näkemään paljoa miestenkään pelissä alle 9.5 juoksua 1.58 Veikkaus

Vihjetilastot 2017: (3-0-3)

 

Pelivalintani ulkomailta ( ei varsinaisia vihjeitä, mutta joihin olen osaan itse panostanut) 

Jönköpings Södra - AIK alle 2.5 1,67 Nordicbet

Hull 1.85 Bet365

Leeds Dnb 1.73 Unibet 

Espanyol 1x 2.07 Unibet

Blackpool 1.95 Bet365

 

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo, Equador serie B klo 23.30 Vinotinto (Cuniburo FC) - San Antonio 1X2: X 3.45 (Veikkaus) Tilastoja kun tästä otteluparista katselee, niin havaitaan että viimeiset 4 ottelua ovat päättyneet tasan heidän välillä. Vanha sananlaskukin sanoo ettei 4 ilman viidettä  Vinotinto on lievä suosikki, mutta vierailijat ovat pelanneet nyt sarjassa 18 ottelua, joissa tasapeli on tullut 9 kertaa. 2 edellistä keskinäistä ottelua vinotinton kotona ovat päättyneet 0-0. Ilman lisäperusteluita hyvällä kertoimella tasuria lapulle. Vinotinto on nimenä flashscoressa, ja esim epicbetillä kyseinen joukkue on nimetty Cuniburo FC.
    • 03:15 Argentinos Jrs - Estudiantes Rio Cuarto Aperturan eli Argentiinan liigan ”avausturnauksen” lohko-b kolmonen Argentinos Jrs haastaa samaisen lohkon nousijajoukkue Estudiantes Rio Cuarton kotonaan. Argentinos Jrs oli laadukas Aperturassa mutta on tuon jälkeen myynyt monia avainpelaajia, ja maalinteko tökki hieman Aperturassa. Estudiantes Rio Claro oli koko lohkon ylivoimaisesti surkein joukkue, ja 16 matsin jälkeen sillä oli kasassa viisi pistettä ja tehtyjä maaleja 6. Nyt kesällä ennen Clausura vaiheen alkua se on kuitenkin hommannut uusia pelaajia jokaiselle pelipaikalle, ja se kantoi hedelmää heti Clausuran ekalla kierroksella kun se nollasi Tigren 1-0 kotivoitossa. Uusi koutsi Forestello on järjestänyt puolustuksen uudestaan, ja maalilla Bruera vaikuttaa pätevältä vahvistukselta. Siksi uskon että vaikka Argentinos tämän ottelun voittanee, ei se kykenen ”heittopussia” murskaamaan. Alle 2,25 maalia @1,869 @pinnacle
    • Baseball, MLB Cincinnati Reds - Cleveland Guardians 1. Vuoropari Tasapeli Vedonlyöntitoimisto: Epicbet Kerroin: 1.83 Alkamisaika: 02:10 - Reds sekä Guardians kohtaavat MLB puolella. Uskon avausvuoropari päättyvän kiikareihin kun Redsiltä aloittaa Ferguson ja Guardiansilta aloittaa Williams. Molemmat syöttäjät olleet todella dominantteja ja uskon ottelun avausvuoroparin olevan nopeasti ohitse.
    • Baseball, MLB Chicago White Sox - New York Yankees Chicago White Sox Yli 4.5 Juoksua Vedonlyöntitoimisto: Epicbet Kerroin: 2.53 Alkamisaika: 02:40 - Chicago White Sox ollut tällä kaudella todella hyvä ja kauden yksi suurimpia yllättäjiä ehdottomasti, White Sox pelannut hyvässä vireessä ja illasta toiseen tekee paljon juoksuja. Uskon myös vastustaja Yankeesin sytyttävän.
    • 18:00 KuPS - Sabah Baku Sabah Baku oli ekassa ottelussa parempi ja voitti ansaitusti, mutta heidän 18 laukauksesta vain 4 suuntautui maalia kohti. KuPSin etu kotona on ehdottomasti kotikenttä tekonurmella, sekä kilpailurytmi koska Sabah Bakun kausi on vasta alussa. KuPS saanee hallita ottelua koska Sabah Baku ei 1-0 johtoasemassa tarvitse maalia.    KuPS tasapeli ei vetoa @2,17 @paf
×
×
  • Create New...