Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

Esports/CS:GO PGL Major Qualifier

Aiheeseen liittyvä kuva Liquid - HellRaisers Aiheeseen liittyvä kuva

 

Klo: 19:00

Valinta: Liquid @1.85 (Veikkaus)

Taas on luvassa tiukkaa taistoa karsinnoissa, kun Liquid ja Hellraisers ottaa yhteen. Hellraisers aloitti turnauksen voitolla, mutta sekin näytti erittäin vaikealta, kun Vega voitettiin 16-10. Seuraavassa pelissä HR ei saanut mitään aikaiseksi ja se hävisi 16-4 Flipsid3lle. Se ei ollut yhtään hyvän näköistä pelaamista ja turpaan tuli. Liquidillakin oli ensimmäisessä pelissä vaikeaa, kun Tyloo kaatui vasta jatkoajalla tiukan pelin jälkeen. Toisessa pelissä se murskattiin totaalisesta PENTA:n toimesta 16-3. Puolustus ei toiminut yhtään ja molemmat tärkeä pistoolit hävittiin. Hellraisersin pelaaminen on ollut yllättävän huonoa tässä turnauksessa, vaikka isot panokset tässä onkin. Pelaajat on ollut huonoja ja peli ei ole vain toiminut. Liquidikaan ei ole vielä päässyt parhaaseensa, mutta mun mielestä Liquidilla on paremmat mahdollisuudet tässä ja etenkin jos muutamalla pelaajalla osuu hyvin, niin sitten on Hellraisers pulassa.

LYCKA TILL! :clap:

Link to post
Share on other sites

Veikkausliiga  Ilves - KuPS  valinta KuPS DNB kertoimella 2.55 Unibet.

Ilves pitää maalin puhtaana, ei. kertoimella 1.58 Veikkaus.

alkamisaika: 17.00 

 

KuPS on tällä hetkellä viiden ottelun voitottomassa putkessa, mutta se ei ole noin surkea mitä tulokset näyttää ja pitää myös muistaa, että kotipelissä mifkiä vastaan Duah ja Salami rikkoivat lopussa tuomarin koskemattomuutta ja olivat pari peliä poissa.

 

Mielenkiintoinen tilasto fakta on myös, ettei KuPS ole vielä kertaakaan historiansa aikana voittamaan Ilvestä.  Se on tällä kaudella kerran jo kohdannut ipan ja tuloksena oli 0-1 koti tappio, sen hallinnasta huolimatta.

 

Mietin Kupsia jo lapulle tuossa jo aiemmin, kotietu on luonnollisesti ipalla, tosin sen pelit kotona ei ole mennyt aivan putkeen, tappioita sen kuudessa kotipelissä on tullut Ropsista, Kemistä ja Interille.

 

Pelionnea!

Link to post
Share on other sites

Yleisurheilun timanttiliiga Pariisi

Miesten seiväs(20:32)

Lavillenie-Kendricks valinta 2 kerroin 1.70@veikkaus

 

Tästä illan maistuvin kohde lapulle. Veikkaus tarjoaa tässä ylivoimaista top kerrointa kun esim paffilla samasta saa 1.55. Kendricks on ollut jo viime kausina tiukka haastaja lavillenielle mutta tällä kaudella hänen hyppynsä on niin sanotusti puhjennut kukkaan... Kuusi kilpailua ja kuusi voittoa. Kauden ensimmäinen kilpailu päättyi tulokseen 5.70 , mutta sen jälkeen on joka kerta ylittinyt vähintään 5.80 ja viimeksi Sacramentossa irtosi hurja 6 metrin ylitys, joka enteilee kunnon olevan menossa vain ylöspäin. LAvillinie ja Kendricks ovat olleet vastakkain Shanghaissa ja Eugenessa, joissa molemmissa hypyt kääntyivät jenkin puolelle. Lavillenien viimeisin kilpailu Nancyssa keskiviikkona oli surkea. Tuloksena vain 5.55 ja kolmossija erittäin tasottomassa porukassa. Mielestäni tämä kohde osuu erittäin suurella todennäköisyydellä ja kerroin 1.70 on jotain aivan käsittämätöntä seipään uudelle valtiaalle Sam Kendricksille. Hän on tällä hetkellä aivan omalla tasollaan seipäässä. 

Link to post
Share on other sites

Yleisurheilun timanttiliiga Pariisi

Miesten 100m (21:50)

Voittaja Ben Youssef Meité kerroin 2.15@paf

Ben Youssef Meité-Julian Forte valinta 1 kerroin 1.60@paf

 

Vastakkain 100m rankingin 3. sekä 20. Fortella alla tältä kaudelta vasta yksi 100m ja yksi 200m kilpailu, molemmat Kingstonista viikon takaisista kilpailuista, jossa kulki 100m aikaan 10.04. Meitella sen sijaan on tältä kaudelta alla jo 6 100m kilpailua, ja meno on ollut kokoajan vahvempaa. Dohassa vain 10.21,Shanghaissa putosi aika jo 10.15. Sitten Eugenessa tuulisissa oloissa 10.04,Roomassa 10.10 ja hieno 4. sija hyvätasoisessa kilpailussa, Oslossa kolmas sija ja 10.03 kellotus. Viimeisin kilpailu on tukholmassa, jossa De Grasse kellotti hurjan myötätuuliajan 9.68 melkein 5s myötäiseen. Meité oli kuitenkin loistava toinen ajalla 9.84, ja uskoisin että mies on todellakin tällä hetkellä hyvässä kilpailurytmissä ja alle 10sekunnin kunnossa. Uskon että tämä parivaljakko tulee melko selkeällä erolla toisistaan Meiten eduksi. Loppuporukka viivalla on tänään sen verran kevyttä että uskon jopa yli 10s ajan riittävän helposti voittoon, mutta Meitéllä on tänään loistava mahdollisuus rikkoa 10s raja jopa sallituissa oloissa, sillä uskon miehen olevan lähellä huippukuntoaan. 

 

Link to post
Share on other sites

Yleisurheilua Timanttiliiga Pariisi

Miesten keihäs

Vetter-Vadlejch valinta 1 kerroin 1.72@bet365

+Veikkausksen supertripla 1: Röhler-Vetter-Vadlejch

 

Saksan Thomas Röhler on dominoinut tätä kautta lukuunottamatta yhtä epäonnistumista, hyvänä kirittäjänä ja kakkosena on tullut Vetter. Hänellä on allaan tältä kaudelta neljä merkittävää kilpailua, joissa kaikissa on irronnut toinen sija. Näistä kolmessa on ollut myös Vadlejch mukana. Dohassa irtosi vetterin kauden paras 89.68m ja samaisessa kilpailussa Vadlejch oli kolmas heittäen 87.91. Sitten Roomassa irtosi Vetteriltä 88.15 Vadlejchin 86.37 heittoa vastaan. Viimeisimpänä yhteisenä kilpailuna Ostravan kilpailu, jossa Vetter kiskaisi 87.88m ja Vadlejch 86.43m. Miesten välille on aina jäänyt sellainen noin puolentoista metrin ero ja Vetter on tasaisessa 88metrin kunnossa, kun taas Vadlejch on tasaisessa 86metrin kunnossa. Uskon että myös tänään tunnelma tulee olemaan tutunlainen, Röhler voittaa Vetter toinen ja Vadlejch kolmas. Myös miesten maailman rankingit ovat yllättäen toinen ja kolmas vain 7p erolla toisistaan. 

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt
  • Uusimmat viestit

    • Jääkiekko:SM Liiga klo.17:00 Tappara - KooKoo Tekee pisteen Jyrki Jokipakka @2.10 Nordicbet Finaalin 1.osattelu ja Tapparan pakki Jokipakan pistettä testiin. Tamperelaiset on suosikkeja voittamaan Mestaruuden.KooKoo yrittää sitä ryöstöä heti,mutta saa nähdä miten käy.Tappara on vahva kotonaan ja tietää ekanvoiton merkityksen. Tapparan 1.kenttä on loistava.Puolustaja Jokipakka on esiintynyt hyvin pudotuspeleissä.Pisteitä Jokipakka on tehnyt 11 pudotuspelissä 1+6.Tapparan saadessa ylivoimaa,jota se tänään tulee saamaan joitakin minuutteja niin siinä Jokipakka on ollut vahva,josta voinee mainita mm.3:ssa Kohtaamisessa Ilvestä vastaan Jokipakka oli kaikkissa maaleissa mukana,jotka tuli yv:llä  
    • Jalkapallo:Belgia Jupiler League klo.21:45 St.Truiden - Royale Union SG Ottelussa tuomitaan rangaistuspotku @3.20 Unibet Belgia mestaruussarjasta pilkkua testiin. Truiden taulukon 3 sijalla,joka oikeuttaa paikan Eurooppaliigan karsintaan,jossa se on vahvasti kiinni tällähetkellä.2 paikkaan ja Mestarienliiga karsintaan on eroa jo 8 pistettä.Truiden etu puolestaan 4 sijalla olevaan Anderlehctiin on myös 8 pojoa. Royale Union SG on pelannut hyvin ja on taulukon ykköspaikalla 2.pst erolla Bruggeen. Ottelun tuomarina toimii Jan Boterberg,jonka keskiarvo pilkuissa on 0.50.Boterberg on antanut 6:ssa viimeissään ottelussa 5:ssä rangaistuspotkun,joten herkässä on ollut 11 metrinen Boterbergilla.Otetaan sitä kokeiluun myös tänään.
    • 14:35 Ningbo Rockets - Zhejiang Chouzhou  Kotijoukkue Ningbo on sarjan neljänneksi vähiten pisteitä tekevä joukkue, eikä vierasjoukkuekaan ole hirveästi parempi, sillä he ovat samalla listalla sijalla 14/20. Syy miksi joukkueet ovat silti playoffeissa, on laadukas puolustus, Zheijangia vastaan tehdään sarjan vähiten pisteitä, ja Ningbo on samalla listalla sijalla 5/20. Playoffien ekassa osassa näiden välillä nähtiin 122 pistettä ja kun tänään saadaan under 158 pelattua, se kelpaa vallan mainiosti. alle 158 pistettä @1,81 @unibet
    • 14:00 Ankara Kolejliler - Bordo Sportif Turkin koripallon divarissa käydään kovaa vääntöä juuri alkaneissa playoffeissa, ja tässä ottelussa runkosarjan jälkeen toisena ollut Bordo Sporif matkaa Ankaraan haastamaan kotijoukkuetta, joka oli runkosarjassa sijalla 9.  Bordo Sportif on hallinnut keskinäisiä otteluita ja tällä kaudella pelatut 3 runkosarjamatsia, ja playoffien ensimmäinen osa ovat kaikki päättyneet heidän voittoon. Voitot ovat tulleet 14, 14,  6, ja nyt viimeisin 23 pisteen erolla.    Bordo Sportif oli kuitenkin viime ottelussa tehokkaampi kuin normaalisti ja käytti paikkansa loistaavakin paremmin. Field goals% on tältä kaudelta 46,8% mutta viime matsissa ne upposivat sisään 51,52%. Vastaavassa tilastossa Ankara heitti 6% huonommin. Bordo upotti myös kolmosia 7% paremmmin kuin yleensä tällä kaudella.  Uskon että tilanne tasaantuu tähän matsiin ja kotona Ankara taistelee. Ankara Kolejliler +8,5 @1,73 @unibet  
    • League Two / Jalkapallo Englanti Bromley - Walsall Molemmat joukkueet tekevät maalin: Kyllä  @ 1.82 Coolbet Alkaa 17:00 Joukkueet ovat kohdanneet toisensa historiansa aikana kolme kertaa ja noissa jokaisessa kamppailussa nähtiin molempien joukkueiden maali. Edellinen viime marraskuun lopussa pelattu matsi päättyi Walsallin(12.) voittoon maalein 3-1 Bromley(2.) teki vähintään yhden maalin seitsemässätoista viimeisestä yhdeksästätoista kotiottelustaan. Walsall teki vähintään yhden maalin neljässä edellisessä vierasmatsissaan.
×
×
  • Create New...