Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

SM-liigan playoff


Kuka voittaa mestaruuden tällä kaudella?  

44 members have voted

  1. 1. Kuka voittaa mestaruuden tällä kaudella?

    • 1. JYP
      9
    • 2. Blues
      3
    • 3. HPK
      4
    • 4. Jokerit
      3
    • 5. Kärpät
      9
    • 6. KalPa
      8
    • 7. Pelicans
      2
    • 8. TPS
      6


Recommended Posts

250px-SM-liiga_playoff_09.jpg

Tänne keskustelua plejerihin liittyvästä etc :P

Itse veikkaan mestaruuden menevän Hämeenlinnaan, kovimmat haastajat Kärpät sekä Blues. Mestaruuden toivoisin tietysti Ouluun menevän. :)

Play-off parit siis seuraavat:

JYP-TPS

Blues-Pelicans

HPK-KalPa

Jokerit-Kärpät

Veikkauksen voittajavedon kertoimia

1. 1 JYP 3,80

2. 2 Blues 3,80

3. 3 Kärpät 6,00

4. 4 HPK 6,50

5. 5 Jokerit 6,50

6. 6 KalPa 9,30

7. 7 TPS 28,00

8. 8 Pelicans 30,00

Kyllä noista jo Kerhoa kannattaisi kokeilla :roll:

JYP:n luulisi Tepsin hoitavan, mutta sitten saattaa olla jo vaikeampaa. Itse en kyllä JYP:n finaalipaikkaan usko.. :?

Link to post
Share on other sites
  • Vastaukset 42
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

TPS:aa kannatan ja sille meni ääneni, mutta jos TPS putoaa nyt, niin sitten kannatan Kärppiä mestariksi. Itse toivon, että välieriin jatkavat TPS, Pelicans, KalPa sekä Kärpät.

Link to post
Share on other sites

Uskomaton ensimmäinen puolivälierä kierros! Aivan mahtava! TPS ja Salak ovat jäätäviä. Poika takaisin Turkuuuuuuuuun! Hunajaaaaaa! :)

Ja Kärpät kuritti Narreja. Pelicans nollasi Blyyssin ja Kapanen kidutti Kerhoa, ei voisi paremmin mennä! MIELETÖN FIILIS!

Jyp-TPS torjunnat: Sinuhe Wallinheimo 5+0+5=10 Torjunnat Alexander Salak 15+11+17=43 << JÄÄTÄVÄÄ? 8-)

Link to post
Share on other sites

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotim ... id=1664454

Tollasta riehumista oli pelin jälkeen.

Mutta itse pelistä, se oli niin hurja kärppä-show ettei mitään järkeä. Edes Jokereiden ylivoima ei tasottanut sitä tasoeroa, vaan kärpät kontrolloi peliä silloinkin. Hehän tekivät viimeisen maalin vielä alivoimalla. Riksman oli myös huono tänään, mutta se ei haittaa, koska Jokereiden puollustus ja hyökkäyskään ei toiminut yhtään.

Jos ei ihmeitä tapahdu niin ottelusarja on illalla 2-0 ja Jokerit on nöyryytetty jälleen väh. 2 maalin erolla.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • Jalkapallo:Belgia Jupiler Leagua klo.21:45 Westerlo - Union Saint-Gilloise Ottelussa tuomitaan rangaistuspotku @3.10 Unibet Belgian Jupiler League starttasi eilen 1 ottelulla ja tänään ohjelmassa on 3 ottelua. Westerlon ja Union Saint-Gilloisen väliseen kohtaamiseen otetaan testiin pilkkua.Union Saint-Gilloise on laadukkaampi jengi ja tulee suosikkina tähän. Westerlo ei esittänyt ihmeitä harjoitusotteluissaan,kun puolestaan Union Saint-Gilloise pelasi ne hyvin. Ottelun tuomitsee Bert Put,joka ei ole kainostellut noissa pilkkujen antamisissa.10:ssä edellisessään Put on tuomittunut 8:ssa ottelussa pilkun.Kaikkiaan Put on antanut 10:ssä viimeisessään kaikkiaan 9 rangaistuspotkua.Jatkaako Put siihen mihin jäi viimekaudella noissa pilkkujen antamisissa tälläkinkaudella.Se on hyvinkin mahdollista ja otetaan sitä kokeiluun.
    • Miten Nurnberg on pelannut?  Darmstad eri ottelussa.   
    • Tennis ITF Astana naiset nelinpeli klo 11:00 Im/Kim - Arystanbekova/Dyussebay Pelivalinta: Im/Kim Kerroin: 1,72 Bet365 Molemmat parit ovat pelanneet hienoa kautta. Im/Kim parin tilastot kovilta kentiltä tältä kaudelta 29/4, kun taas Arystanbekova/Dyussebayn tilastot 25/2. Ei siis ihme että juuri nämä parit kohtaavat finaalissa. Kazakstanilaisten voitot tulleet pääosin kotimaan/Turkin turnauksista, joiden taso on ollut melko heikkoa. Im/Kim pari pärjännyt hyvin Aasian turnauksissa, joissa mielestäni taso on kovempi. Tästä syystä pidän Im/Kim paria suurempana suosikkina tähän otteluun.
    • 19:00 SJK - Gnistan Kummankaan hyökkäys ei ole mitenkään tasaisen varma, vaikka SJK iski juuri kolme maalia HJK:n verkkoon, eikä kumpikaan jengi ole luonut tasaiseen tahtiin laatupaikkoja, ja Gnistan pystyy pelaamaan tiiviisti ja nollaamaan hyökkäyksiä. alle 3 maalia @2,08 @pinnacle
    • Bundesliga 2 / Jalkapallo Saksa 1.FC Nurnberg - Dynamo Dresden 1.FC Nurnberg AH 0 @ 1.65 Pinnacle Alkaa 14:30 Kauden avausottelussaan viime kaudella kahdeksanneksi sijoittunut Nurnberg ja sijalle 11. päätynyt Dynamo Dresden. Nurnberg voitti kymmenen viimeisestä kolmestatoista sarjassa pelatusta kotiottelustaan kahden noista päätyttyä tasuriin. Dynamo Dresden onnistui voittamaan ainoastaan yhden viimeisestä seitsemästä sarjassa pelatusta vierasmatsistaan.
×
×
  • Create New...