Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Recommended Posts

  • Vastaukset 1,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ilves - HIFK, tilastomutuiluna Btts. Ilves voitolla kärkeen, Hifk voitolla ylemmän loppusarjan paikalle. Hifkillä ollut tosi hyvät otteet pitkään, ipa tuskin kotona jää maaleitta

NHL   EELI TOLVANEN   UNDER  42,5 pst   Runkosarjassa  Kerroin :  1,86 ( NordicBet )    Tolvanen tuskin pääsee isoon rooliin joukkueessaan Nashville Predators  Sekä vähän hais

Eli tänne olisi tarkoitus saada käyttäjiltä "rekanrakennus palikoita", kohteita jotka kokee omasta mielestään sopiviksi rekkaan  perusteluita ei tarvitse laittaa, kohteen ei tarvitse olla "saletti", e

Posted Images

4 tuntia sitten, pellesmanni said:

Tänään dartsia, tuossa pari tulosvetokokeilua

Wright - vanGerwen 4-7 Kerroin 7,00 @Unibet

Thornton - Anderson 2-7 Kerroin 7,50 @Unibet

Nyt on pikkusen pakko jo kysellä :D itse en kyseistä lajia seuraa laisinkaan, toki joskus on kyl pubissa dartsia heitellyt, siinä se :) mut joo, joskus oon itseasiassa beesaillut jonkun kohteen sun blogista, tais osua... Tosin ei ollut tulosveto... Mut onko noissa joku logiikka miten isket noita tulosvetoja? Vai meneekö "heittämällä"? :D Ja varmaankin on, mut just ku ei itse seuraa ollenkaan, ni herää kysymyksiä. Onko tossa esimerkiksi etua, jos aloitat, henkisellä puolella tms. ?  Ja jos voitat erän, ni saat aloittaa ensimmäisenä seuraavan erän... Mietin kyl noihin tasoituksia ja O/U vetoja... ja noi on ilmeisesti eriä, eikä pelejä? Kuten monessa muussakin lajissa. :D Ku niissäkin on omat vaihtoehdot. Siis oon ihan ummikko noitten kilpailusääntöjen osalta ja lajin hienouksien, kuten varmaan kävi tekstistä selväksi :lol:

Link to post
Share on other sites

No, ekana tietysti pitää todeta, että vaikeehan se on saada tulosvetoja kiinni, mutta tietty lajista riippumattahan se on niin. Mutta samat periaatteet tässäkin, että lajia kun seuraa, niin sieltä kiinnittää huomiota erinäisiin asioihin, dartsissa asiaa helpottaa se, että kyseessä on yksilölaji ja siellä on hyvin pientä ollu se vaihtuvuus huipulla, eli samat jätkät kilpailee paljon keskenään. 

Yleesä tulee mietittyä näissä tulosvedoissa ekana se, että kumpiko voittaa, voittaako rökälenumeroin vai meneekö tiukaksi, ja siinä tulee katsottua kerroinasettelua. Nuo seiskan kertoimen pinnassa olevat on nyt semmoisia vetoja, jotka kerroinasettelun puolesta on siellä pienen yllärin puolella, lähinnä noissa niin, että tällä kertaa oletan Wrightin pysyvän tavallista paremmin vanGerwenin mukana, ja Andersonin taas vievän Thorntonia helposti. En tiedä selventikö tuo nyt yhtään :D

Lopputuloksena noissa vedoissa oli se, että tulokset oli oikein, mutta väärin päin :D

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites

Hojo Hojo! Ja hyvää alkavaa viikonloppua!?!

Eilinen päivä jäi pikkusen menojen johdosta torsoksi, no olisin ainakin yhden lapun onnistunut kusemaan tuolla Sveitsin "saletilla", kun Zürich jäi tasapeliin, ja otti vielä jatkoilla kaikenlisäksi käkeen... Yölle olisi tietysti voinut jotain pikku viritystä kokeilla, ja tietysti olisi voinut laittaa tänne saman, kuin tuonne vihjeosioon, eli Minnesota, joka onneksi sentäs piti, mutta runsaasta tarjonnasta huolimatta jaksanut alkaa koluamaan listoja paremmin, ja kehittelee rekkaa :/

 

Tälle päivälle mitä katsellut, Middlesbrough - Wolverhampton HT/FT 2/1 kertoimella 32 ja Middlesbrough toinen pa. kertoimella 1.93 molemmista rahat takaisin Unibetin kertoimen mukaan. Ja Roma - Fiorenttina btts. kertoimella 1.87 ja tasapeli kertoimella 3.25 

 

Nuo siis päivän perusrunkoa, josta lähdetään rakentelee, nuo ovat siis alustavia pohjia ja pientä viilausta voi vielä tulla :) ja perinteisesti ehdotuksia tiskiin otetaan vastaan!

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Illan rivejä, pikku hakua, pienesti ja isosti... laitetaan kolme riviä ja kirjoitan ensiksi kohteet ja sen jälkeen rivit, jokaisen rivin perään kertoimet kokonaisuuteen.. eli järjestys, 1. Middlesbrough - Wolverhampton 

2. Roma - Fiorenttina 3. Caen - Monaco ja rivit, ensimmäinen lappu, toinen pa. merkki 1 ja btts. kertoimella 3.4 toinen lappu, HT/FT 2/1 Roma -2 X ja Monaco -2 X kertoimella 1512 ("tykkilappu") ja kaikki kolme tasapeleiksi kertoimella 40.56 ja panostuksessa en neuvo enempää, kun ei välttämättä kannata laittaa isointa panosta keskimmäiseen lappuun :D Toivottavasti sai selvää?

 

Katellaan jos jonkun ekstemporee lapun kehittelee viel :)

Link to post
Share on other sites

Vai oikein tulosvaroitus annettu.. :D no eilisestä ei jäänyt mitään käteen, kiitos Middlen ja oman maalin 89 min. kohdalla :( en kyllä ymmärrä minkä takia en laittanut tänne Columbus -1 jonka olen näköjään pelannut illalla kaupassa käydessä sinkkuna "veijolle"... No Nashvilleä sitten illalle :D 

Link to post
Share on other sites

Galatasaray - Basakeshir Galatasaray voittaa ja yli 2.5 maalia @3.40 

Oudon iso kerroin pelkästään Galatasarayn voitolle @2.20. Joukkue ei ole hävinnyt seitsemääntoista edelliseen kotipeliinsä kertaakaan. Lisäksi jokaisessa näistä seitsemässätoista galatasarayn voitossa (12), ovat molemmat tehneet maalin ja Gala silti voittanut. Ihan hyvä kerroin siihen nähden. Galatasaray nousisi voitolla eurosijoille.

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • Tennis ATP Washington klo 19.30 Fils A (22.) - Jodar R (24.) Fils ml 1.63 (Veikkaus) Kun molempien pelejä olen muutaman nähnyt niin Fils on ollut niissä vakuuttavampi. Huhtikuussa kohtasivat ja sen ottelun Fils voitti lukemin 2-1. Tämän keskinäisen ja itselleni jääneen fiiliksen mukaan vinkataan Filsin voittoa tänään.
    • Jalkapallo Argentiina Primera C klo 21.00 Sportivo Barracas-El Porvenir 1x2: x 2.60 (Bet365) Kyseessä tasuriliiga  Eilen pelattiin 2 peliä ja molemmat päättyivät 1-1. Joukkueet ovat sarjassa sijoilla 7 ja 8, eli senkin puolesta odotettavissa tasainen peli. Vierailla on 13/20 peliä päättynyt tasan, joten tälläisenä tilastoniilona onhan tähän tasuria kokeiltava.
    • Baseball MLB Blue Jays - Nationals Vihje : Yli 10.5 juoksua 2.01@ epicbet 1:45 Kaksi heikkoa syöttäjä tässä. Uskon että heidän virheitään rokotetaan.
    • Baseball MLB Marlins - Phillies Vihje ; Phillies -1.5 1.92@ epicbet 1:40 philliesillä suvereenisti parempi rosteri tässä. Uskon että vievät selvästi.
    • Baseball, MLB Pittsburgh Pirates - Arizona Diamondbacks Yli 9.5 Juoksua Vedonlyöntitoimisto: Epicbet Kerroin: 1.98 Alkamisaika: 01:40 - MLB puolella kohtaavat Pittsburgh Pirates sekä Arizona Diamondbacks. Molemmat lyöntikalustot olleet hyvässä vireessä eikä kummankaan joukkueen aloittava syöttäjä varsinaisesti ole vakuuttanut, molemmat joukkueet pelanneet myös viime aikoina todella paljon suuri juoksuisia otteluita ja näen tästä yhden tulevan lisää.
×
×
  • Create New...