Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Esittele itsesi!


Recommended Posts

Morjesta vaan kaikille!

Olen vedonlyönnistä kiinnostunut Suomalainen mies. Vedonlyöjänä haluan kehittää taitoa ja ymmärtää systeemistä enemmän. Mielellään kaiken..

Oma tietämys sijoittuu lähinnä niihin urheilulajeihin tai sarjoihin jota tulee eniten seurattua, kuten Liigaan, NHL:ään ja Mäkihyppyyn.

Pääsääntöisesti haen sinkkukohteita kohtuullisella summalla, mutta tällä hetkellä olen myös kiinnostunut isommista kertoimista ja niin sanottu tuplaaminen ei ole ainoa pääprioriteetti. Haasteena on löytää kohteet, joissa kertoimella +2,60 on tavalla tai toisella realistiset saumat voittaa. Tämä haastavuus myös ajoi tieni tälle foorumille. Eli ensimmäistä kertaa vihjesivustolla ollaan :)

Toivottavasti voin oppia täällä sivuston tietäjiltä paljon ja voisin myös itse joillekin jotain vihjeitä hyvin tuloksin jakaa.

Kiitos kaikille ja hyviä vinkkkeja ;)

Myrskymaa

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
  • Vastaukset 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hei! Olen 18v miehenalku ja vedonlyönnistä kiinnostuneena liityin sitten tänne. Olen seurannut sivustoa pitkän aikaa ja koin vihjeet hyviksi ja tämä tuntui mukavalta paikalta jakaa näkemyksiä urh

14v räkänokka, jonka "veikkausura" alkoi jo 10v, kun käytiin isän kanssa Kärppien pelissä ja siellä sitten tehtiin pitkäveto, jossa veikkaisin vitosella kymmentä vierasjoukkuetta voittajiksi, n

Moro vaan kaikille! Uusi jäsen olen täällä teidän sivuilla, mutta tarkotus olis aktiivisemmin alkaa pyörimään ja kirjottelemaankin mahdollisesti jotain. Olen 23-vuotias jamppa, jonka pelailut alkoi

  • 2 weeks later...

Jaska Tiirikka. 30 ja risat. SM-liiga on tullut seurattua ihan natiaisesta asti. Muutoin kirjoja tulee luettua ja seurattua urheilua. Henkisesti pirkanmaalta. Olen lueskellut paljon tätä palstaa, mutta tein vasta nyt tunnukset. 8 tuntia päivässä media-analyytikko, lopun aikaa teen sitten mitä huvittaa. Suosikkijoukkue on aina ollut Kärpät, toki SM-liiga on täynnä mielenkiintoisia jengejä.

Seuraan SM-liigaan liittyen todella montaa eri mediaa ja pyrin veikkaamaan melko maltilla. Raha ei oikeastaan motivoi, vaan voitollinen veikkaaminen pitkässä juoksussa. Keskityn täysin yhteen sarjaan.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Hei,

Olen pelannut ravipelejä jo pitemmän aikaa, joskus osuu useimmiten ei. Eilen ja tänään oli osumavuoro. Eilen Kaustisen Toto5 ja tänään Vermon T65. Kastisella käytin varmana Siirin Älliä takamatkasta huolimatta. Se oli hyvä potti. Vermon Toto65 oli helppo ja voitto vähäinen. Siinä oli varmoina Turoruutu ja Juliette Lax. Tämä Kaustisen Toto 5 oli toiseksi suurin voittoni. Näköjään osuu paremmin kun käyttää suunnitteluun enemmän aikaan.

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

14v räkänokka, jonka "veikkausura" alkoi jo 10v, kun käytiin isän kanssa Kärppien pelissä ja siellä sitten tehtiin pitkäveto, jossa veikkaisin vitosella kymmentä vierasjoukkuetta voittajiksi, niistä kaikki voitti ja voi sitä riemun päivää kun kymmenenvuotias saa 1272e, mutta siinä sitten kävi niin että kun mentiin kassalle niin sanottiin, että yksi oli päättynyt jatkoajalla. Sitten loppui pitkäveto innostus. Seuraavana oli vuorossa pelikoneet, joista isoin voitto oli 84e. Sitten Brasilian Mm-kisojen aikaan alkoi taas kiinnostaa, kun osui yksi lappu, josta pamahti 230e. Nyt sitten pari kertaa viikossa teen lapun ja niin edelleen.  Espanjan futis on vahvin osa-alueeni.

Mitä kertoisin itsestäni? 

Musiikkimaku painottuu Old School Hiphop, ja Räp- musiikkiin, ja oma all-time favourite on Nas. Eminem, 2pac, Big L ja Wu Tang Clan menee myös.

Harrastan laskettelua ja kalastusta. Kesäisin pelaan futista ja talvella hokii. Pleikkaria pelaan myös aika paljon, Ps4 löytyy itseltä. Fifaa ja Black Ops 3sta pelaan enimmäkseen.

Lempi urheiluseurat ovat Real Madrid, jota on tullut kannatettua nyt 7 vuotta. Jääkiekon puolelta Kärpät ja Detroit Red Wings. 

Mää oon palajasjalakanen oululainen.

Rakastan matkustamista, olen käynyt Ruotsissa, Virossa, Espanjassa 3 kertaa ja nyt olisi aikomuksena lähteä 16- vuotiaana, joko Madridiin tai Los Angelesiin.

Osaan puhua viittä kieltä, suomea, ruotsia, englantia, japania ja espanjaa.

Seiskaluokalla, Ka 9.1

Erikoisosaaminen on se, että tiedän jokaisen maan pääkaupungin, sijainnin kartalla ja lipun.

Kiitos, jos jaksoit lukea tämän:)

 

  • Upvote 4
Link to post
Share on other sites

22v, neljättä vuotta yliopistossa ranskan kieltä ja kauppatieteitä opiskeleva jannu, asustelen Tampereella saman katon alla rakkaan naiseni kanssa. Vedonlyöntiä "harrastanut" viitisen vuotta, lauantaivakion pelaamisella isän kanssa se alko joskus nuorempana. "Erikoisalaa" Suomen aladivarifutis ja Viron futisliigat. Ei kai siinä muuta. Pelionnea itse kullekin. Ja muistakaa, singlejä, maksimissaan tuplia.

Ja jos kiinnostaa niin ois Audi 80 -90 vuosimallin punainen kaara myynnissä, mukavat yli 400 000 km ajettu, mutta hyvin on kestäny eikä juuri remontteja tarvinu tehdä. 600e:lla lähtis

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 6 months later...

Nuori aikuinen jäbä täällä. Pari viikkoa tullut nyt seurattua ja päätin tehdä tunnukset tänne. Pitkävetoa jonkun vuoden tässä nyt pelaillut pienillä panoksilla ja koittanut saada voittoa. Täältä joittenkin vihjeitä olen peesannut ja on hyvin osunut, kiitos niistä  @poronvoima @Kemmuru @B3tsaaja  @FUT_Griez ja muut.  Vapaa-ajalla punttisalilla tulee käytyä ja säbää harrastaen.

  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites
Juuri nyt, Froz3n^G said:

Nuori aikuinen jäbä täällä. Pari viikkoa tullut nyt seurattua ja päätin tehdä tunnukset tänne. Pitkävetoa jonkun vuoden tässä nyt pelaillut pienillä panoksilla ja koittanut saada voittoa. Täältä joittenkin vihjeitä olen peesannut ja on hyvin osunut, kiitos niistä  @poronvoima @Kemmuru @B3tsaaja  @FUT_Griez ja muut.  Vapaa-ajalla punttisalilla tulee käytyä ja säbää harrastaen.

:thumbup: Tervetuloa mukaan! Toivottavasti E-Sportsista esimerkiksi voit valistaa esimerkiksi meikäläistä. Lähinnä vihjeiden muodossa, mutta kuitenkin ;) 

Link to post
Share on other sites

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • Mestarien liiga (karsinta) / Jalkapallo  AGF Aarhus - Sabah Yli 2.5 Maalia @ 1.85 Bet365 Alkaa 19:30 AGF tiputti edelliskierroksella Lech Poznanin hävittyään ensin kotonaan maalein 1-4 ja voitettuaan vieraissa lukemin 0-3 minkä kälkeen ratkaisu saatiin aikaan pilkulta. Joukkueen edellinen viime lauantaina Tanskan Superliigassa Lyngbytä vastaan pelattu vierasottelu päättyi maalein 2-2. Sabah voitti kotikentällään KuPSin luvuin 1-0 ja Kuopiossa maalein 0-2. Azerbaijanin mestarijoukkue teki toukokuussa päättyneellä kaudella sarjassa ottelua kohden keskimäärin 2.27 maalia. 2-1
    • Jalkapallo:Tanska Betano Pokalen klo:19:00 Hobro - Vendsyssel btts @1.70 bet365 Tanskan Cupista molempien osuma kokeiluun. Tanskan tärkeintä Cuppia,joka ennen tunnettiin DBU Cuppina,mutta sponsorina on nyt vedonlyöntitoimisto Betano,joten luonnollisesti nyt pelataan Betano Cuppia. Molemmat joukkueet tulevat Tanskan 1.divarista.Divaria on tahkottu nyt muutamakierros ja Hobro on aloittanut kautensa hiukan pirteämmin,mitä Vendsyssel.Kummankin 2:ssa jo käydyssä sarjaottelussa on maaleja nähty mukavasti ja molemmissa on btts totetunut.Lisäksi joukkueet kohtasivat jo sarjaottelussaan 2.8 Vendsysselin kotikentällä,jonka Vendsyssel voitti 2-1. Viimeaikaisten tulosten perusteella btts on kokeilunarvoinenveto tähän otteluun.  
    • Jalkapallo:Eurooppa-Liiga klo.21:15 Ferencvaros - Gornik Zabrze Ferencvaros @1.75 Unibet Eurooppa-liigasta kotivoittoa testiin. Unkarin Ferencvaros tulee suosikkina tähän otteluun Puolalaista Gornikia vastaan ja on lähellä voittoa.Ferencvaros on hyvä kotijoukkue.Kotonaan Ferencvaros on nyt pelannut 16 ottelua peräkkäin ilman tappiota,mukana on tosin muutama harkkapeli.Noista 16 voitosta suoria voittoja on 11. Maansa sarjoissa Ferencvaros on pelannut tasan ja 1 hävinnyt.Gornik aloitti Ekstraklasan voitolla.Gornik tippui Mestarienliigasta Turkkilaista Fenerbachea vastaan,joten pelit jatkuu sillä nyt Eurooppa-liigassa. Ferencvaros on tänävuonna pelannut 5 euromatsia kotona ja tehnyt niissä jokaisessa vähintään sen 1 maalin tai enemmän.Ferencvaros on 8 edellisessä kotiottelussa 6:ssa pitänyt oman maalinsa nollilla.Oma veikkaukseni lopputuloksesta 1-0,2-0 tai 2-1.  
    • 1. Division / Jalkapallo Islanti  IR Reykjavik - Ægir  Yli 3.5 Maalia @ 1.78 Coolbet Alkaa 22:15 Joukkueiden kolmessa edellisessä keskinäisessä kohtaamisessa nähtiin vähintään neljä maalia (ka. 4.67). Viimeisin kohtaaminen nähtiin toukokuun loppupuolella Aegirin(12.) oltua tuolloin parempi maalein 4-1.  IR Reykjavikin(10.) verkkoon tehtiin kuluvan kauden kuudessatoista pelatussa ottelussa keskimäärin 2.25 maalia. Sarjajumbo Aegirin vastaava lukema 2.69. Putoamisuhan alla oleva Aegir lähtee varmasti hakemaan elintärkeitä pisteitä ja pykälän viivan yläpuolella oleva Reykjavik tarvitsee myös pisteitä. Vastakkain on siis tilastollisesti puolustukseltaan kaksi sarjan heikointa ryhmittymää joten maaleja tullaan näkemään.
    • Pesäpallo superpesis miehet klo 18:00 Pattijoen Urheilijat - Imatran Pallo-Veikot Pelivalinta: X2 Kerroin: 1,85 Coolbet Sarjassa joukkueet ovat peräkkäisillä sijoilla 8 ja 9. Molempien joukkueiden kauden voitettujen ja hävittyjen pelien tilastokin lähes identtinen.  Tällä kaudella joukkueet ovat kohdanneet kahdesti, molemmat joukkueet ovat voittaneet kertaalleen. Pattijoki on ollut viime aikoina hieman paremmassa iskussa ja Pattijoen kotiutuspuoli on IPV:tä laadukkaampi. IPV:llä onnistumisia on kuitenkin tullut laajalla rintamalla kauden aikana, joka on pelastanut IPV:n kauden. IPV on myös pystynyt hyvin luomaan tilanteita, juoksut vain jääneet ajoittain vähiin kotiutuspuolen laajuuden ollessa hyvin suppea. Odotan todella tasaväkistä kamppailua, en missään nimessä pidä Pattijokea näin suurena suosikkina mitä kertoimet antaa ymmärtää. IPV:llä hyvät saumat voittaa peli tai vähintäänkin viedä ottelu kotiutuslyöntikilpailuun. OIKEIN
×
×
  • Create New...