Jump to content
  • kierrätysvapaita ilmaiskierroksia.png

Vihjepalaute


Recommended Posts

5 tuntia sitten, Kemmu said:

@Kalastaja  olisi pitänyt uskoo, että Jets hyötyi Rangers pelistä 

No ehkä saattanut olla pikkusen hyötyä 🤔

Paljon näissä änäreissä on sattumaa ja kärsihän devils Schneiderin loukkaantumisesta, joka osittain saattoi siivittää sulamista 🤷‍♂️ mulla oli pikku kimppa kaverin kanssa sinkkuna jetseille suorana, olis pitänyt olla ml 😁 kattelin töiden jälkeen tuosta koosteen, niin Jetseillä oli 5 sekuntia ennen loppua tyhjä maali, mutta kilautti tolppaan 🤦‍♂️

Onneks vegasiin pysty luottaa ja Nylanderin pinnaan, niin tupla toi lohtua 👍

Vegasia pidin suht hyvänä vaihtoehtona ja olikin ah - 1 niille. 

 

Uutta matoa vaan koukkuun ja onnea vetoihin 😎👍

 

E. Suht hyvä = suht "varma" 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Vastaukset 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Täällä on taas ollut puhetta vihjaamisesta.  Jokaiselle tulee huonoja ja hyviä putkia ja hetkiä.  @Skynyrd toivottavasti saat kurssisi kääntymään parempaa.   Jos katsellaan tarkemmin,  niin ainak

Postauksen reputation pisteet olen kyllä aina ottanut huomioon valintaa tehdessä, että jos porukka alkaisi enemmän käyttämään tuota ominaisuutta, niin saisi helposti yhteisön mielipiteen selville.

En arvosta @nelssonisena 

1 tunti sitten, Kalastaja said:

 

Uutta matoa vaan koukkuun ja onnea vetoihin 😎👍

 

E. Suht hyvä = suht "varma" 

Näinhän se on....  vituttaa kun aina nää mun joukkueet konttaa.     Chicago kanssa teki ihme oman maalin,  kun Craword torjui kiekon, niin se osu b-pisteessä ollutta Chicago pakkia jalkaan ja meni omaa maaliin  ja se Philly vanha aikainen oli myös aika koomista,  että Craword oli noinkin pihalla 

Sitten yöllä Devils suli 4-0 >  4-4 ja oli rankuilla surkea...

Alkaa vituttaa ja näiden takia tulee vitutus betsejä ja alamäki on valmis :D

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
2 tuntia sitten, Moisku said:

LIIGA

KooKoo - HPK

HPK/ 3.40 NordicBet

Klo 18:30

 

Liiga palaa maaottelu tauolta yhden ottelun merkeissä kun liiga vitonen KooKoo isännöi sarja kasia HPK:ta. Piste eroa joukkueilla on vain yksi piste, mutta KooKoo on pelin vähemmän pelannut.

Maajoukkueen mukana näistä joukkueista oli ainoastaan vieraiden puolustaja Petteri Nikkilä, joten hyvin on saatu levättyä ja harjoitella tauolla.

 Ennen taukoa kummallakin oli aika samanlainen vire sillä viiteen peliin mahtui kolme voittoa.

Joukkueet kohtasivat juuri hieman ennen taukoa Hämeenlinnassa josta KooKoo haki pisteet tylysti 1-5 lukemin. Hpk:lla on varmasti tuo vielä muistissa ja nyt mennään maksamaan potut pottuina.

Oden KooKoon puolelta myös oli maajoukkueen mukana! 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
17 tuntia sitten, Kalastaja said:

NHL. 

Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

valinta, maali tyhjään maaliin.

kertoimella 3 Coolbet.

alkamisaika: 02.00

 

Tartuutan tähän, jossa Itäisen konferenssin viimeinen Detroit saa vieraita Teräväisen ja Ahon tähdittämän Carolinan, joka samaisessa konferenssissa löytyy sijalta neljä ja se lähteekin selkeähkönä suosikkina otteluun, mutta kokeillaan tähän, josko ottelussa nähtäisi tyhjä maali.

Omasta mielestäni tuolle on tässä hyvä mahdollisuus, koska Detroitin tapoihin kuuluu ottaa maalivahti todella hyvissä ajoin pois mm. edellisessä ottelussa, jonka se hävisi New Jersey Devilsille, niin Detroitille tehtiin 1-3 tappio asemassa neljäs maali kolmannessa erässä ajassa 15.23 ja Detroit kuuluu niihin joukkueisiin, jotka ei kaihda maalivahdin ottamista pois, vaikka peli olisi vastustajalle 4-1 näin mm. kävi Rangersiä vastaan, kun se kävi häviämässä lukemin 1-5 Madison square gardenissa. 

 

Tässä myös tulee luonnollisesti sellaisia vaihtoehtoja, kuin Sebastian Aho tekee viimeisen maalin kertoimella 10.5 Unibet. koska Sebastian Aho kuuluu niihin pelaajiin, joka laitetaan kaukaloon, kun pelejä ratkaistaan ja Aholla on loistava kyky haistaa ja katkoa kiekkoa ja Aholta ollaankin nähty tälläkin kaudella jokunen tyhjä maali, mutta itse vihje on nimenomaan ottelussa tulee tyhjä maali, joka myös tarjoaa mahdollisuuden, siihen, että Detroit on tässä se joka tekee tyhjän maalin, kuten kävi edellisessä vihjeessä Bostonia vastaan, kun haettiin otteluun edellisen kerran tyhjää maalia.

 

Pelionnea! 

:clap:

Respectiä @Kalastaja !!!!! 

Aika jäätävä huomio tuo Detroitin touhu tappioasemassa. Jälleen kerran näin oli ja totta turiset että Ahon ollessa jäällä tyhjissä soi. Hieno haku!

Link to post
Share on other sites
1 tunti sitten, poronvoima said:

:clap:

Respectiä @Kalastaja !!!!! 

Aika jäätävä huomio tuo Detroitin touhu tappioasemassa. Jälleen kerran näin oli ja totta turiset että Ahon ollessa jäällä tyhjissä soi. Hieno haku!

Joo, tää meni niin kuin piti 😂 Aho ei kyl tehnyt maalia, mutta haisteli syötön katkon ja tarjoili teukalle 👍

Tyhjät maalit sinänsä niin kovin yleisiä ole, kuten kertoimestakin voi jotain päätellä, mut täsmä iskuilla näitä voi pikkusen kokeilla, riippuen joukkueista mitkä on vastakkain.

Aholla tais kauden pari ekaa maalia tulla juurikin tyhjiin ja on niitä tainnut niidenkin jälkeen tulla joku/jokunen 🤔

  • Tykkäys 1
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Tee tili osallistuaksesi keskusteluun

Sinun täytyy olla jäsen jos haluat kommentoida

Tee tili

Rekisteröi uusi tili. Se on helppoa!

Tee tili

Kirjaudu

Onko sinulla jo tili? Kirjaudu tästä.

Kirjaudu nyt

  • Uusimmat viestit

    • PGL Astana PK: MOUZ - Aurora | Aurora | 2.20 (bet365)   PK: Spirit - G2 | Spirit -1.5 | 2.41 (Pinnacle)   PK: 9z - magic | Yli 2.5 karttaa | 2.01 (Pinnacle)   PK: FURIA - Falcons | FURIA | 2.09 (Pinnacle)
    • Tennis ITF Toyama naiset klo 5:30 Shek , C Y - Koyama, H Pelivalinta: Shek EI voita 2-0 erin Kerroin: 3,00 Bet365 Shek lähtee otteluun selvänä suosikkina, suoran voiton kerroin 1,12 ja 2-0 voitosta tarjolla ainoastaan 1,36 tasoista kerrointa. Itse en pidä Shekiä näin selkeänä suosikkina tähän kvartsiin. Shek pelasi hyvän viime kauden ja etenkin loppuvuodesta peli sujui erinomaisesti. Tämän kauden alku ei ole ollut aivan yhtä vakuuttavaa. Koyaman peli on selkeästi ailahtelevampaa. Yllättäviä tappioita on tullut toisinaan ja toisinaan taas hyviä voittoja. Pelaajat ovat aiemmin uralla kerran kohdanneet, tuolloin Shek oli parempi erin 2-1. Shekin kuuluu olla ottelussa selvä ennakkosuosikki, mutta en pidä näin varmana Shekin voittoa suoraan 2-0 erin. Myös Koyaman voitto mielestäni täysin mahdollinen.
    • Jääkiekko:MM Kisat klo.17:20 Kanada - Ruotsi 1.erä Kanada @2.16 Marathonbet MM-Kisat pärähtää käyntiin ja heti saadaan huippukiekkoa Kanadan ja Ruotsin kohdatessa ja otetaan testiin kanukkien 1.erän voittoa. Kanada on kisojen suurin mestarisuosikki.Kanadan nippu onkin aika kova ja nimekäs ja nyt kun vielä Crosby ilmoitti tulevansa kisoihin vahvistamaan Kanadan joukkuetta. Ruotsin joukkue jää paperilla auttamatta Kanadan varjoon.Hyökkäysosastolle Ruotsilla on tällähetkellä 8 NHL pelaajaa,mutta puolustuksessa on nimettynä vain 3 NHL vahvistusta ja loput tulee omanmaan sarjasta sekä Sveitsin liigasta.Tolppien väliin Ruotsi sai Chicago Blackhawksin Arvid Söderblomin ja 2 torjujaa on SHL:stä. Ruotsin puolustusnippu ei paljoa muutu EHT turnauksesta,kuin parilla NHL pelaajalla,joka ei tule riittämään Kanadaa vastaan. Kanukit aloittanee sen tyylille totuttuun tapaan 1.erän vauhdilla Ruotsin jäädessä ihmettelemään.
    • IEM Atlanta PK: GamerLegion - Astralis | GamerLegion | 2.10 (bet365)
    • Tennis ITF Nakhon Pathom naiset klo 6:30 Chimcham - Tse Pelivalinta: Yli 2,5 erää Kerroin: 3,63 Pinnacle Tse lähtee suurena suosikkina tähän otteluun. Tse on rankingissa paremmalla sijalla ja muutoinkin on kokonaisvaltaisesti selvästi parempi pelaaja. Chimcham on ajoittain kuitenkin väläytellyt ihan ok peliä, jolla pystyy ainakin haastamaan Tse:n tasoisia pelaajia. Mielestäni kolme-eräisestä kamppailusta tarjolla hyvää kerrointa. VÄÄRIN
×
×
  • Create New...